Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 17:15   #1
[HRT] Stambeno pitanje, autorica Silvana Menđušić

Nevjerojatno dobar domaći dokumentarni serijal. Splet nevjerojatnih ljudskih sudbina određen sa političkim i svakakvim drugim zbivanjima, kada su mnogi ljudi zbog okolnosti na koje nikako nisu mogli sami utjecati, ostajali bez svega - a mnogi i bez života.

Zapetljani sadržaj sa stotine različitih okolnosti iz različitih vremenskih razdoblja, ratnih i mirnodobnih, dekrete, zakone, revolucije, rezolucije, nacionalizacije i razbojničke otimačine autorica S. Menđušić polako i strpljivo prenosi i objašnjava kao neka marljiva pčela radilica.

Od osam epizoda, uspjela sam nažalost pogledati tek nekoliko pa sad molim Boga da ih opet repriziraju, ako ih HRT uspije ugurati između dvije mise i tri svakodnevne fratarske litanije.

Serijal je jako interesantan, odlično potkrijepljen sa slikama, snimkama i kazivanjima svjedoka, suvremenika, sadržaj napet i gleda se u jednom dahu. Nikad ne bih rekla da ta tema može biti tako interesantna, a i da otvara mnoga pitanja.

Vrlo, vrlo hrabro!

Svaka čast i hvala autorici.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:48   #2
Imaš sve za pogledati na HRTi

https://hrti.hrt.hr/#/search/term/stambeno%20pitanje

Slažem se, odlična serija. Različiti ljudi, slične sudbine. Ja sam slučajno naletio na ovo kad je bila prva epizoda o Paulu Schreineru.
Tko nije gledao, preporučujem
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:09   #3
Oooodlično, puno hvala!
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:03   #4
Rijetko dobar serijal.
Da mi je znati kako je ovoj sada ekipi prošao ispod radara. Jer da su znali koliko je oštra i britka autoričina leća - teško bi se to do nas probilo.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 10:01   #5
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Rijetko dobar serijal.
Da mi je znati kako je ovoj sada ekipi prošao ispod radara. Jer da su znali koliko je oštra i britka autoričina leća - teško bi se to do nas probilo.
gledala sam prošlu emisiju. ona gospođa kojoj su ubili muža, uzeli stan, kad je pričala svoju životnu priču, to je nešto najtužnije što sam vidjela na televiziji..plakala sam. cijelo vrijeme nosim sa sobom tu gospođu, njenu bol, koju je ispričala. jebem ti život.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 12:26   #6
Ne čudi što demonizacija hrvatske dobiva toliko pohvala.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:07   #7
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
gledala sam prošlu emisiju. ona gospođa kojoj su ubili muža, uzeli stan, kad je pričala svoju životnu priču, to je nešto najtužnije što sam vidjela na televiziji..plakala sam. cijelo vrijeme nosim sa sobom tu gospođu, njenu bol, koju je ispričala. jebem ti život.
Užas.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 19:19   #8
Ja sam gledao,cini mi se da je bila duga epizoda,kad se onaj lik ubio jer ga je onaj šiptar van svake pameti iskamatario
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:05   #9
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ne čudi što demonizacija hrvatske dobiva toliko pohvala.
slažem se, treba ukinut i crnu kroniku u novinama
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:11   #10
Negdje sam pročitala da je ovo prva sezona. Nadajmo se da će biti još...
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:34   #11
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ne čudi što demonizacija hrvatske dobiva toliko pohvala.
Demonizacija Hrvatske?
Što li si ti gledao/la...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:50   #12
Sjajan serijal. Evo, i ja se čudim što ide na HRT-u...

Demonizacija? Baš naprotiv, ovo je obračun s demonima.

Što se tiče epizode "Rat za portun", čestitam na građanskoj hrabrosti svima - i autorici, i svim ljudima koji su ispričali svoje priče. Jer znamo da su oni koji su nogom otvarali tuđe stanove mahom slobodni ljudi.
__________________
“To answer power with power, the Jedi way this is not. In this war, a danger there is, of losing who we are.” Yoda
ja_bih_na_kviz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:09   #13
Quote:
ja_bih_na_kviz kaže: Pogledaj post
Sjajan serijal. Evo, i ja se čudim što ide na HRT-u...

Demonizacija? Baš naprotiv, ovo je obračun s demonima.

Što se tiče epizode "Rat za portun", čestitam na građanskoj hrabrosti svima - i autorici, i svim ljudima koji su ispričali svoje priče. Jer znamo da su oni koji su nogom otvarali tuđe stanove mahom slobodni ljudi.
Ne samo da su slobodni, nego i uživaju u razbojničkom plijenu. I nikom ništa. Taj put je bila na meti nesretna obitelj Zjačić, a sljedeći, tko zna? Jer bojim se da će se opet ponavljati, razbojnike se slabo poziva na odgovornost, a o tome se i vrlo slabo piše po medijima, iznimka je samo Novi list.

http://www.novilist.hr/Komentari/Blo...a_refresh=true
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:11   #14
Quote:
ja_bih_na_kviz kaže: Pogledaj post
Sjajan serijal. Evo, i ja se čudim što ide na HRT-u...

Demonizacija? Baš naprotiv, ovo je obračun s demonima.

Što se tiče epizode "Rat za portun", čestitam na građanskoj hrabrosti svima - i autorici, i svim ljudima koji su ispričali svoje priče. Jer znamo da su oni koji su nogom otvarali tuđe stanove mahom slobodni ljudi.
krivo.
to su samo ljudi na slobodi
- stoje u redu za sankcije.

slobodna je jedino istina
i ljudi koji tu istinu iznose
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:17   #15
Quote:
gelo85 kaže: Pogledaj post
Ja sam gledao,cini mi se da je bila duga epizoda,kad se onaj lik ubio jer ga je onaj šiptar van svake pameti iskamatario
Ludilo. I da se čovjek nema kome obratiti za pomoć? Policiji? Sudstvu? Baš nikome? Reketario i maltretirao je cijelu obitelj neviđeno - pa to je da se film snimi i to u žanru SF.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.