Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 07:56   #1
Dim dvotaktnog motora

Da li ste postali imuni na dimljenje dvotaktnih motora (govorimo o starim motorima koji koriste mješavinu, ne ovi noviji). Da li postoje kakvi aditivi za smanjenje dima? Pomaže li čišćenje glave cilindra ako ima nakupljene gareži na njoj?
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:50   #2
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Da li ste postali imuni na dimljenje dvotaktnih motora (govorimo o starim motorima koji koriste mješavinu, ne ovi noviji). Da li postoje kakvi aditivi za smanjenje dima? Pomaže li čišćenje glave cilindra ako ima nakupljene gareži na njoj?
nema pomoći !
ako nema automix sipaš 2% ulja, i to dimi !

jedino rješenje je kupiti 4t motor

ja sam se preporodio sa yamaha 60 2t na mercury 60 4t , drastična razlika,
mirni rad, ne dimi, ne trese, potrošnja cca 40% manja, ako si možeš složit financije, kupi si 4t motor
zivadin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:29   #3
Quote:
zivadin kaže: Pogledaj post
nema pomoći !
ako nema automix sipaš 2% ulja, i to dimi !

jedino rješenje je kupiti 4t motor

ja sam se preporodio sa yamaha 60 2t na mercury 60 4t , drastična razlika,
mirni rad, ne dimi, ne trese, potrošnja cca 40% manja, ako si možeš složit financije, kupi si 4t motor
To sam si i mislio. Trenutno je gore stari 2t. Novi necu kupovati dok ne zavrsim samogradnju veceg camca jer stari je predviđen za 25/30 ks.
Jesi zadovoljan sa Mercuryjem? Ja sam bacio oko na tog 60 konjasa.
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:13   #4
Ti razumiješ da pišeš gluposti?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:20   #5
Prosvijetli me da naučim i prestanem pisati gluposti
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:39   #6
Pa koje veze ima jel mješavina u rezervaru ili imaš pumpu? Dimi jel si sjebo omjer ili jer korisiš ulje iz transformatora umjesto sintetičkog "dvotaktola". Ili ti je motor stalno hladan budući da nema ili nevalja termostat.

Inače ovog trenutka imam tri cvaje doma. Četri zapravo. I samo jedan ima automatsku mješalicu. Kad odvrneš pumpu - da vidiš dimne zavjese.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:57   #7
Ok, moja greška. Pretpostavio sam da ovi sa pumpom imaju drugačiji sistem podmazivanja. Pitanje je više bilo orijentirano na dio da li čišćenje klipa ima kakvog utjecaja na sagorijevanje jer kad se makne sviječica i on je u GMT vidi se da ima naslaga na sebi.
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 16:16   #8
Pa to ti je opet do ulja koje koristiš - i temperature. Ako neko vrijeme voziš sa punim opterećenjem te naslage MORAJU izgorit. Čelo klipa dođe do 400-500°C a to je i više nego dosta da izgori čađa.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 12:23   #9
Naslage bi trebale izgorit a pitanje svih pitanja je koji je motor i koje ulje stavljaš.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:12   #10
Mercury 25, '87 god. Ina dvotaktol (do sad) ali od kad je u mom vl. planiram stavljati nesto bolje ako postoji (preporuke dobrodošle)
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:16   #11
Castrol TTS, sintetika. Ili kak se sad ono zove .... Power1 Racing 2T ili tako nekako.

Uz dužno poštovanje INA dvotaktol ne ljevam ni u Štilovku. TAJ proizvod im baš nije na nekoj razini. Za razliku od velike većine ostalih na koje nemam primjedbi. Lancol recimo, kad smo već kod Štilovke.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:07   #12
Ovo šta kaže kolega ili recimo ovo Quicksilver Premium Plus 2-Cycle Outboard Oil.

Nemoj dvotaktol to je prvenstveno zamišljeno za Tomose i kojekakve kosilice ili motokultivatore.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 07:42   #13
Dvotaktol je stavljao bivši vlasnik. Ja sam planirao ići na nešto kvalitetnije. Kroz vikend ću ga upaliti i pustiti da radi sa mojom mješavinom i da vidim da li sve radi kako spada nakon zamjene impelera.
Razmišljao sam i da bi bilo dobro malo fergač poštelati pa ako imate kakve savjete oko toga dobro su došli
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:32   #14
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
To sam si i mislio. Trenutno je gore stari 2t. Novi necu kupovati dok ne zavrsim samogradnju veceg camca jer stari je predviđen za 25/30 ks.
Jesi zadovoljan sa Mercuryjem? Ja sam bacio oko na tog 60 konjasa.

ok je bio , služio je
zivadin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:37   #15
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Da li ste postali imuni na dimljenje dvotaktnih motora (govorimo o starim motorima koji koriste mješavinu, ne ovi noviji). Da li postoje kakvi aditivi za smanjenje dima? Pomaže li čišćenje glave cilindra ako ima nakupljene gareži na njoj?

sve šta je veći motor više dimi !

moja yamaha 60 je imala 850ccm, znači kubikaža + benzin + ulje = dim

dimila je najviše kad se upali pod čokom, dimna zavjesa !
u vožnji ne toliko ali to se najbolje vidi kad voziš iza 2t ili 4t motora

imao sam nekad johnson 25, dimio je manje nego yamaha 60 upravo zbog manje kubikaže, omjer ulja isti, u oba sam sipao 2%
zivadin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:23   #16
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Castrol TTS, sintetika. Ili kak se sad ono zove .... Power1 Racing 2T ili tako nekako.

Uz dužno poštovanje INA dvotaktol ne ljevam ni u Štilovku. TAJ proizvod im baš nije na nekoj razini. Za razliku od velike većine ostalih na koje nemam primjedbi. Lancol recimo, kad smo već kod Štilovke.
Uz dužno poštovanje, griješiš INA dvotaktol za morem hlađene motore je proizvod BP-a, i nikada mi nije zaštekao u svih 30 godina nakon 4 motora Tomos. Iako mi nije htio upaliti jednom ali nakon ronjenja
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:04   #17
A gle - istina je da odavno nisam ljevao INA dvotaktol - ali dok sam ga koristio bio je zakurac. Da je baš BP-ov proizvod .... sumnjam. Daleko su veću suradnju imali sa Texaco-m, Havoline-om i sličnima ...

A što se Tomosa tiče (imao dva, 4 i 4,8, susjed 4 i 18 - svi odradili milijun sati na INA dvotaktolu) taj može valjda i na Zvijezda jestivo. Istina malo će bit čađe - ali bilo je je i sa Dvotaktolom.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 07:07   #18
nemoj nikako dvotaktol u moderne mašine !

ulje za današnje vanbrodske motore mora imati oznaku TCW2 pa na više !
dvotaktol je bio samo za tomose, mada su i tada neki koristili castrol i duže je motor trajao nego sa dvotaktolom,
to se dosta vidila razlika kod mopeda tomos, apn, bt...
zivadin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:52   #19
Svaki drugi,treći tank dvotaktola bi mogao podnjeti.
Ali to bi bilo najbolje ljeti za velikih vrućina,
kada takvo ulje ima najbolji viskozitet.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.