Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2018., 19:05   #21
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
ja sam patio od straha od kastracije i to je užasan strah.onda sam se oslobodio tog straha ali sad mislim da sam kastriran odnosno da mi nešto s testisima nije u redu.cc..
Možda imaš varikokelu ???? odi kod urologa na DRP pregled :klap:
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 19:08   #22
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Možda imaš varikokelu ???? odi kod urologa na DRP pregled :klap:
nemam varikokelu.nikakve kvržice ni ništa.mogao bih jednom kod urologa.ali izgleda da mi je to sve na psihičkoj bazi.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 19:10   #23
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
nemam varikokelu.nikakve kvržice ni ništa.mogao bih jednom kod urologa.ali izgleda da mi je to sve na psihičkoj bazi.

Bravoooo :klap: ali ipak probaj :ginko , ginseng , maca i slično s iherba :klap: kod mene radiiii :klap:
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 19:13   #24
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
[/B]
Bravoooo :klap: ali ipak probaj :ginko , ginseng , maca i slično s iherba :klap: kod mene radiiii :klap:
dobro,ali probaj mi objasniti zašto imam takav psihički problem?
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 19:19   #25
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Snaga erekcije ovisi o jačini nagona i moći koju osjećaš ( ne ne o jačini ljubavi kao što se idealizira ) prema osobi s kojom se odnosiš
Ljubav tu igra samo kao faktor sigurnosti , a najbitnija je sirova privlaČNOST , ono doživljaj na prvuDakle mlohavost je uglavnom simptom opće nesigurnosti a nekad i straha od žena ( ovisi i o karakteru žene)
neki ( ko može )to rješavaju skupim autima i ljutim motorima
A najbolje , trajno je ...recimo formirat opću stabilnost poslom koji dobro i samostalno radiš :klap: te ne ovisiš o nikome po tom pitanju
Sexualni nagon i ljubav nemaju nekih velikih poveznica, više bih rekao da poveznički djeluju u negativnom smislu, kad ljubavi nestane obično osjećaje zamljeni ljutnja, krivnja i prezir koji blokira i sexualnu privlačnost kao takvu..
Dakle jako je važno za naše sexualno zdravlje i zdravlje veze da nas partner privlači na sexualnom nivou, zdravoseljački da nam se digne i da želimo sex..

Strah od žene je strah od povrede ega, strah da nećemo biti dovoljno dobri, strah od odbačenosti, strah od gubitka kontrole, strah od sramote jer ne ispunjavamo kriterije.. Kad pričamo o poremećaju na sexualnom planu razloga može biti doslovno more, od tjelesnih do psihičkih..

Kako ljudi kompenziraju taj strah također je individualne naravi, netko se skriva iz uspjeha, dakle novca i automobila kako bi bio siguran u uspjeh kod pripadnica suprotnog spola, netko bira žene nježnijeg i podržavajućeg karaktera, netko tko je u fetišističkim vodama možda traži i dominu koja će preuzeti odgovornost itd.. Vrlo je važno proanalizirati sebe, shvatiti čega nas je zapravo strah i pokušati raditi na tome...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 19:23   #26
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
dobro,ali probaj mi objasniti zašto imam takav psihički problem?
Kažu pametniji od mene da je večina tih problema vezana uz mamu ,tj. odnos s mamom u djetinjstvu pa kao dok ne riješiš odnos s majkom ??? valjda nema one prave gorštačke erekcije
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 19:59   #27
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Kažu pametniji od mene da je večina tih problema vezana uz mamu ,tj. odnos s mamom u djetinjstvu pa kao dok ne riješiš odnos s majkom ??? valjda nema one prave gorštačke erekcije
Naravno, dok god prema partnerici gajiš strahove ili prema ženama općenito ne možeš svoj libido slobodno vezati uz žene, u prevodu za sex trebaš biti opušten i slobodno izraziti vlastitu sexualnost.. a to nisi u stanju..
E sad zamislimo odraslog muškarca koji je svoju sexualnost kao dječak vezao uz mamu, dakle nikad nije razriješio Edipa, podsvjesno mama i dalje upravlja njegovom sexualnošću iako je odrastao čovjek. Mama je bila možda zahtjevajuća i emocionalno nedostupna, povremeno hladna, stroga, švrljala je sa raznim muškarcima, morao je slušati mamu i ovisio je od njenom odobravanju jer oca nije bilo u blizini da se snjim poistovjeti. Taj muškarac će i od partnerica nesvjesno tražiti odraz vlastite majke. Ako sa partnericom dođe do problema vući će se paralela sa odnosom sa majkom, stroga žena kastrirat će muškarca jer će on uz nju proživljavati svoje duboke strahove koje je imao kao dijete.
Da se dječak poistovjetio sa ocem tada bi svoju sexualnost odcjepio od majke i eksperimentirao sa djevojkama za vrijeme puberteta, bio bi u sexualnom smislu normalan muškarac... Tko uglavnom sjebe muškarce u sexualnom i emotivnom smislu, naravno majka....
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 22:11   #28
Jel u ovo spada i ono kad netko ne želi kastrirati mačka?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 17:37   #29
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Jel u ovo spada i ono kad netko ne želi kastrirati mačka?
Moguće projiciraš si, ak si empatična ? kak bu mačak sad u veljači drugi ganjaju i riču" a kastrirani cvrkuće
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 17:59   #30
Ja nekako mislim da to funkcionira malo drugačije. Strah od kastracije je čisto simboličan izraz jer dijete u ranijim fazama razvoja nema iskustvo po kojem bi mogao znati što je ustvari kastracija. Freud se koristi jakom simbolikom jer vjerojatno nije znao kako drugačije opisati razrješenje Edipovog kompleksa i ostalih stvari koje je primijećivao. Meni ovo više govori o fizičkoj (doduše autoritativnoj) sili za odstranjivanje da se kani tih osjećaja opsjedanja majke kroz rano djetinjstvo. Koliko je stvar prirodna, toliko je i sociološki uvjetovana jer s tim kreće proces osvještavanja civiliziranosti i socijalizacije.

Nadalje, sam pojam libida nije vezan isključivo uz seksualnost već uz životnu i stvaralačku energiju koja je kroz već opisane psihoseksualne faze prisutna u različitim oblicima. Počinje oralnom fazom kada dijete sve "uči" kroz usta, jezik i okusne pupoljke (prva iskustva su vezana uz hranjenje ipak), u analnoj fazi kroz osjećaj zadovoljstva kontroliranjem nužde pa sve do latentne i falusne faze sa svojim karakteristikama, kak to već ide.

Dakle, ono što želim naglasiti jest da je libido uvijek prisutan kroz različite oblike i iako u svakoj fazi ima različitu funkciju, u biti se radi o istoj energiji i porivu koja u razvoju ima svoje procese i zaustavljanjem u nekoj od faza može imati posljedice koje postanu vidljive tek kroz adolescenciju i nastavljaju se u odrasloj dobi.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 18:07   #31
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Ja nekako mislim da to funkcionira malo drugačije. Strah od kastracije je čisto simboličan izraz jer dijete u ranijim fazama razvoja nema iskustvo po kojem bi mogao znati što je ustvari kastracija. Freud se koristi jakom simbolikom jer vjerojatno nije znao kako drugačije opisati razrješenje Edipovog kompleksa i ostalih stvari koje je primijećivao.
Na svjesnoj razini da , ali podsvijest je kreativna i čini čuda :klap: pozitivna i negativna
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 18:15   #32
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Na svjesnoj razini da , ali podsvijest je kreativna i čini čuda :klap: pozitivna i negativna
Svejedno, to ne dokazuje da se netko od male djece boji da će im spolovilo biti odstranjeno, već je to Freudov izraz kako bi nekome odraslome približio problematiku. Ključ je u autoritativnom stavu (najčešće oca) koji djetetu definira neka pravila. Rezultat toga sigurno je strah, no nije definirano što i kako se točno odvija.

I za podsvijest su potrebne neke informacije koje se stječu iskustvom, ali to je u ovom slučaju neki općenitiji strah, ne toliko konkretan.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 18:20   #33
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Svejedno, to ne dokazuje da se netko od male djece boji da će im spolovilo biti odstranjeno, već je to Freudov izraz kako bi nekome odraslome približio problematiku. Ključ je u autoritativnom stavu (najčešće oca) koji djetetu definira neka pravila. Rezultat toga sigurno je strah, no nije definirano što i kako se točno odvija.

I za podsvijest su potrebne neke informacije koje se stječu iskustvom, ali to je u ovom slučaju neki općenitiji strah, ne toliko konkretan.
Svojevremeno sam sanjao vaginu koja ima zube jel to dovoljno konkretno
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 18:25   #34
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Svojevremeno sam sanjao vaginu koja ima zube jel to dovoljno konkretno
Što nije ništa čudno budući da si znao i za vaginu i za zube prije nego što si to sanjao. Samo je tvoj um nekako u snu to povezao i dao tome neko simbolično značenje. Sad koje, ovisi o puno stvari. S tim se ni ne bavimo ovdje Ali se može nadovezivati za kreativnost i sve ostalo što se podsvjesno odvija, kad već spominješ to u kojem postu iznad.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 18:32   #35
Viš , sad sam ( u kontekstu ovog zakona protiv obrezivanja na Islandu )se primislio kakv tek strah imaju djeca koju obrezuju doživotna nepovratna frustracija , nepotrebna
Jedan frend Musliman s kojim sam radio , veli da se na drvo popeo kad su ga obrezivali ali ipak je bilo :CAK
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.