Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2020., 21:05   #521
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
...

Senade A jesi me pročitao, nema se što previše dodati Nasmijalo me ovo s kvadratom Merkura i Plutona u trećoj

Što je najgore što bi se s takvom kombinacijom moglo dogoditi? Jako me zanima kako si to vizualizirao.

A ovo ostalo; taj ispit je bio samo povod da pitam. Stvarno sam pomslila da nešto nije u redu sa mnom obzirom da padam taj usmeni. NIKADA nisam zaredala pad usmenog kod istog profesora. Ali, hajde, informirala sam se i shvatila da zaista nije problem u meni nego taj čovjek ima tendenciju rušenja. Laknulo mi je. Pa nisam glupa Moram do sljedećeg roka poraditi na tome da neutraliziram ljute emocije prema njemu.

Nisam sigurna jesam li dobro shvatila što si mislio pod time da koristim "fluidnija rješenja kako bih uštedjela vrijeme"?

Ono što ja radim jest ponavljanje. Bilo dok radim, vozim bicikl ().. čak imam po kuhinji zalijepljene male papiriće da ponavljam dok spremam posuđe u perilicu. I nije mi to tlaka, zbilja. Dobar je osjećaj kada čekajući u redu na blagajni ponoviš nešto Ovo što si rekao za "histerične" nalete volje za učenjem - točno znam na što misliš! Ima toga kod mene Također, što se izvlačenja srži određene materije tiče to mi je omiljeno i zaista se posvetim tome - tu nema problema. Nikada se ne želim u potpunosti osloniti na nečije, moram proći sve sama, nadopisati itd.

Nema kod mene učenja bez pripreme osim ako nije neki blesav ispit.

Čak bih rekla kako imam zbilja dobro pamćenje i puno toga mi ostaje dok si raspisujem, volim predavanja - zapisujem sve! Tu sam nerdy. I ono što sam primijetila zahvaljujući ovom blesavom usmenom ispitivanju bez prethodnog pismenog ispita - izvučem više nego što mislim da znam. To me baš ugodno iznenadilo. Inače mi usmeni nisu problem ako prethodno riješim pismeni i tu se vidi da si učio i znaš nešto. Na temelju toga imaš neku podlogu za to usmeno odgovaranje dok si ovako online kod određenih profesora kritičan već nakon prvog pitanja koje ne znaš. To me ljuti I stvara mi stres.

Hvala ti puno! Pomoglo mi je ovo tvoje viđenje stvari i stavila bih još smajlića da mogu hehe. Ali ne da više od devet i morala sam ih strateški rasporediti :hehe:
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2020., 14:40   #522
Merkur u djevici u 10. polju daje nekoliko osobina.
Vidjela sam ga slično apektiranog u tri natalne karte i mogu reći sljedeće:
1. iznimni škrci, prave se da su zaboravili novčanik ili čak telefon da ne moraju trošiti impulse ili na sms poruku
2. gdje god dođu gledaju kome bi što prodali ili zamijenili
3. posuđuju novac pa se prave da su zaboravili, onda ne žele vratiti gotovinu nego daju stvari u zamjenu
4. Kad se pije zajednička kava, minuciozno djele račun u lipu
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2020., 14:21   #523
Pozdrav svima, vec duze citam ovaj podforum ali se prvi put javljam sa konkretnim pitanjem:

Na dva mjesta sam procitala da onaj tko ima Merkur u osmoj kuci da ne bi trebao pusiti. Meni je osma kuca potpuno prazna osim sto je u Blizancima kojima je vladar Merkur. Da li je to "to"? Pusac sam.

Hvala unaprijed za svako cijenjeno misljenje
__________________
Sekularni humanist
zlatka v is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2020., 14:43   #524
Quote:
zlatka v kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, vec duze citam ovaj podforum ali se prvi put javljam sa konkretnim pitanjem:

Na dva mjesta sam procitala da onaj tko ima Merkur u osmoj kuci da ne bi trebao pusiti. Meni je osma kuca potpuno prazna osim sto je u Blizancima kojima je vladar Merkur. Da li je to "to"? Pusac sam.

Hvala unaprijed za svako cijenjeno misljenje
Ta poveznica je nastala iz činjenice da je Merkur povezan s procesom disanja, a 8. polje označava mračno mjesto naše karte u kojoj žive i naše nagonske opsesije i samovolje pa takva pozicija može povući Merkura u nagonski svijet ovisnosti iz kojeg onda teško izlazi ukoliko je slab karakter. No to je samo jedna od (fatalističkih) sličica koju ova pozicija oslikava, astrologija je jezik simbola koji može odražavati bezbroj slika, situacija...pa tako ova pozicija u manje fatalističkom tumačenju može govoriti o osobi koja ima smisla za "crni humor", osobu koja ima sposobnost dubokog promišljanja, itd....
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2020., 15:37   #525
Hvala Fish 1968, dugo citam tvoje postove i jako cijenim tvoje misljenje (pogotovo me se dojmilo o Neptunu i zavaravanju. Imam u natalu onu strahotu: kvadrat sa Venerom).

Majstor sam za Ironiju, sarkazam pa i za crni humor.

Merkur mi je u 10. kuci u Lavu. Jos su tu: Merkur konjukcija Sunce, kvadrat Mars, trigon Jupiter, sekstil Uran.

Pokusala sam dva puta prestati pusiti, ocito bez uspjeha. Mislim da nisam nikad ni zeljela iskreno prestati.

Kako se u zadnje vrijeme zanimam za Astrologiju, proucavam svoju i natalne karte najblizih, sve mi ovo ima itekako smisla. Jako.

Ako je bolje za mene da prestanem, prestala bih. Imam celicnu volju kad nesto stvarno zelim i uhvatim svoj pravac.

Sunce u Lavu asc Skorpion.
__________________
Sekularni humanist
zlatka v is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2020., 16:53   #526
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ta poveznica je nastala iz činjenice da je Merkur povezan s procesom disanja, a 8. polje označava mračno mjesto naše karte u kojoj žive i naše nagonske opsesije i samovolje pa takva pozicija može povući Merkura u nagonski svijet ovisnosti iz kojeg onda teško izlazi ukoliko je slab karakter. No to je samo jedna od (fatalističkih) sličica koju ova pozicija oslikava, astrologija je jezik simbola koji može odražavati bezbroj slika, situacija...pa tako ova pozicija u manje fatalističkom tumačenju može govoriti o osobi koja ima smisla za "crni humor", osobu koja ima sposobnost dubokog promišljanja, itd....
U kojoj kući treba biti Merkur da bi bilo OK pušiti?
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2020., 17:13   #527
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
U kojoj kući treba biti Merkur da bi bilo OK pušiti?
Prvo - pušenje (ove kemije) koju danas ljudi puše je nezdravo i nije ok u niti jednoj kombinaciji ičega. Drugo - ne postoji jedan astrološki položaj Merkura koji određuje ovako nešto.



Imamo temu gdje smo malo više pisal i o navikama (pušenje je jedna od njih).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2021., 10:38   #528
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=199
...poanta djelovanja konjunkcije Merkur/Venera iz 12. polja se sastoji u nedirektnom komuniciranju...izbjegavaju se oštri rubovi i direktnost, riječi radije klize ili na neki drugi "finiji" i suptilniji način nalaze puta do druge strane (sugovornika).

Čisto da predočim kako stvari funkcioniraju s 12. poljem...čitala sam više puta o istraživanjima kako glazba utječe na djecu dok su još u trbuhu majke. Znanstvenici vele da istraživanja pokazuju da dijete u maternici reagira na glazbu...e pa astrološki to bi bila djeca s Merkur/Venerom u 12. polju
ASMR? Nježno, smireno, suptilno šaputanje za opuštanje. Za snimanje se koriste specijalizirani mikrofoni, postoje dva mikrofona oblikovana kao uši tako da masiranjem njih često uz pomoć različitih dodataka mogu se proizvoditi različiti zvukovi i onda se to baš čuje tak zasebno na lijevo-desno uho ovisno gdje se radi podražaj, a sluša se obavezno slušalicama
Ima jako puno načina izvedbe, meni je ear cupping odličan https://youtu.be/oVVXTMKmedI?t=1714 zvuči mekano, toplo, uspavljujuće, možda baš jer podsjeća na život u trbuhu majke, zaštićen od vanjskih utjecaja a nešto blago žubori

Ili nevezano za to, ima ona vođena meditacija spavanja Yoga Nidra. Tu se traži mio glas, nenapadan, prigušen, tih...
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2021., 11:15   #529
Merkur u 7. kući kvadratić Jupiter u Jarcu - znak da se treba čuvati bilokakvih potpisivanja ugovora kroz odnose s drugima, vezano i za uobičajeni posao kod poslodavca ali isto i za bilokakve dogovore s drugima? Npr. da se radi renovacija kuće (Jupiter na vrhu 4. kuće) pa da treba biti oprezan kod tih dogovora jer je ovo aspekt kojim lako nekaj može poći u krivom smjeru?

Isto sudski konflikt riješavanja spora oko bračnih pitanja lol. S takvim aspektom bi najbolje bilo potpisati predbračni ugovor?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2021., 10:32   #530
Je li Merkur povezan sa sluhom? Ja, a rekla bih, prilično često imam problema sa začepljenih lijevim uhom! Od izazovnijih aspekata su tu Merkur u kvadratu s Marsom/Plutonom i opozicija sa Saturnom Kaj, da idem k specijalistu Znalo je tu biti i antibiotika i prilično jakih bolova s vremena na vrijeme dok sam bila klinka. Interesantno je da nikad ništa s desnim uhom! I još je Me u 12. kući

Osim toga, nikada nije bilo ništa ozbiljnije (za sad ), samo ta začepljenost koja se rješava ispiranjem kod dr.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2021., 13:25   #531
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Je li Merkur povezan sa sluhom? Ja, a rekla bih, prilično često imam problema sa začepljenih lijevim uhom! Od izazovnijih aspekata su tu Merkur u kvadratu s Marsom/Plutonom i opozicija sa Saturnom Kaj, da idem k specijalistu Znalo je tu biti i antibiotika i prilično jakih bolova s vremena na vrijeme dok sam bila klinka. Interesantno je da nikad ništa s desnim uhom! I još je Me u 12. kući

Osim toga, nikada nije bilo ništa ozbiljnije (za sad ), samo ta začepljenost koja se rješava ispiranjem kod dr.
Jeste naravno i sa sluhom i uhom kao organom :

-u kvadratu s marsom/plutonom česte ili jake infekcije i narušena tj ostecena sluznica i njen mehanizam iščišćavanja

- u opoziciji sa saturnom-kroničnost problema,začepljenost
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2023., 05:11   #532
Bok svima ja imam vladar 7 kuće merkur u konjukciji sa Neptunom u 2 kući može te li mi reći šta znači ili donosi taj aspekt evo natalne karte https://imgur.com/a/BZZSlfB
Annas000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2023., 19:44   #533
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Je li Merkur povezan sa sluhom? Ja, a rekla bih, prilično često imam problema sa začepljenih lijevim uhom! Od izazovnijih aspekata su tu Merkur u kvadratu s Marsom/Plutonom i opozicija sa Saturnom Kaj, da idem k specijalistu Znalo je tu biti i antibiotika i prilično jakih bolova s vremena na vrijeme dok sam bila klinka. Interesantno je da nikad ništa s desnim uhom! I još je Me u 12. kući

Osim toga, nikada nije bilo ništa ozbiljnije (za sad ), samo ta začepljenost koja se rješava ispiranjem kod dr.
Neću biti lenja, pa ću odgovoriti na ovaj post nakon 1.5 godinu :-)
Na temu sluha Fish je pisala ovde https://www.forum.hr/showpost.php?p=...78&postcount=1

Znam osobu rodjenu sa velikim oštećenjem sluha na oba uha. Osobi je Merkur vladar koji je odlično postavljen, u egzaktnom trigonu na Saturn i trigonu na Uran, sekstil na Mesec i Pluton.
Saturn je u XII (opozicija vladar Vl pluton u Vl) i to jeste potpuna tišina kako Fish piše u pomenutom postu ali je ugradnja kohlearnog implanta stvar popravila da osoba funkcioniše kao da nema oštećenje i da taj Merkur potpuno razvije svoje talente, studiranje, nacitanost, elokvencija.. Eto, jedno je ostetilo drugo je dalo :-)
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2023., 21:51   #534
Znaš kako se kaže, better late than never Hvala ti

Ovo što je fish pisala nisam ni vidjela! I, sad, prema tome izgleda da bih mogla postati gluha kao top Ali.. koliko sam čuvarkuće ukapala u uho kao dijete - ne bi me čudilo Šalim se. A sve što piše za aspekte ja imam.. ali neki kažu da mi Merkur zapravo nije u 12. kući nego u 11. Pa da krenem hodati put kamenitih vrata paliti svijeće s nakanom da je stvarno u 11. kući?

Svakako javim ako/kad oglušim

Ako bude tamo sa 60+ onda okej. Hajde, bit ću stara. No, eto, lijepo je znati da se taj hendikep može popraviti! Ali za sada čujem odlično unatoč tim medicinskim sagama s uhom kojih, da pokucam, dugo nije bilo. Valjda se neću ureći sada
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2023., 23:20   #535
Ćao svima zanima me šta će mi doneti ovaj retrogradni pluton od 1 maja na 27 stupnju u jarcu će biti koliko sam skužila evo karte evo karte https://imgur.com/a/BZZSlfB
Annas000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.