Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2023., 08:23   #621
Medicinski fakultet - Rijeka/Split

Mislim da ima bas tema o studiranju više studija.

Ovako generalno, da, mozes. Odi na postani-student stranicu i tamo se registriraj kao novi korisnik. Umjesto @skole.hr accounta koji si imao nekad kao srednjoskolac napravit ces novi @nispvu.hr i s tim se mozes onda jos sto fakseva upisat (mislim da odmah kod logina opcije da se prijavis ovisno da li si maturirao prije ili poslije 2009.)

ostalo sve isto kao i prvi put. Ako trebas polagat drzavnu maturu (neki izborni dio ili visu razinu od one koju si položio) onda moras prijaviti i taj ispit, jasno. Sve se ugl radi preko postani student.

Faks se placa, prva godina sigurno, za ostale ne znam bilo je svakakvih slucajeva ovisno o faksu
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2023., 08:41   #622
Quote:
plaguemz kaže: Pogledaj post
...već imam jedan završen fakultet.
to nije prepreka za upis, ali najvjerojatnije ćeš morati platiti studij.

Quote:
Od izbornih sam polagao samo fiziku na maturi (nekad davno ), a naravno dvije godine biologije (0), pa ni kemije (1 razred) od srednje nemam.
to jest prepreka za upis.

Zagreb, Split i Rijeka kao preduvjet za upis traže po dvije godine kemije, biologije i fizike odslušane tijekom srednjoškolskog obrazovanja pa za te studije ne možeš konkurirati za upis - mogao bi ih kontaktirati da provjeriš možeš li naknadno odslušati te predmete na Pučkom pa na taj način ispuniti uvjete.

Osijek je jedini koji ne traži taj preduvjet za upis i tamo možeš konkurirati za upis.

što se mature tiče, morat ćeš položiti i kemiju i biologiju + obavezne dijelove mature (ukoliko već nisi - Osijek, konkretno, boduje samo izborne dijelove mature, obavezne je potrebno samo položiti i to B razinu). dakle, kako sada stvari stoje, Osijek je tvoja jedina opcija za upis. za ostale studije ne ispunjavaš preduvjet.

morat ćeš se dobro pripremiti obzirom na to da konkurenciju čine ponajbolji gimnazijalci u državi, a ti startaš u velikom minusu obzirom na manjak sati biologije, kemije i fizike u srednjoj školi, to obično znači i manjak znanja. općenito, kako je uvedena državna matura, strukovnjaka (i to onih iz medicinskih škola) gotovo da ni nema na medicinskim fakultetima, uglavnom su to gimnazijalci.

nije ništa nemoguće, naravno, ali ocijeni koliko je pametno ulagati toliki trud bez ikakve garancije rezultata.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2023., 09:47   #623
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
to nije prepreka za upis, ali najvjerojatnije ćeš morati platiti studij.



to jest prepreka za upis.

Zagreb, Split i Rijeka kao preduvjet za upis traže po dvije godine kemije, biologije i fizike odslušane tijekom srednjoškolskog obrazovanja pa za te studije ne možeš konkurirati za upis - mogao bi ih kontaktirati da provjeriš možeš li naknadno odslušati te predmete na Pučkom pa na taj način ispuniti uvjete.

Osijek je jedini koji ne traži taj preduvjet za upis i tamo možeš konkurirati za upis.

što se mature tiče, morat ćeš položiti i kemiju i biologiju + obavezne dijelove mature (ukoliko već nisi - Osijek, konkretno, boduje samo izborne dijelove mature, obavezne je potrebno samo položiti i to B razinu). dakle, kako sada stvari stoje, Osijek je tvoja jedina opcija za upis. za ostale studije ne ispunjavaš preduvjet.

morat ćeš se dobro pripremiti obzirom na to da konkurenciju čine ponajbolji gimnazijalci u državi, a ti startaš u velikom minusu obzirom na manjak sati biologije, kemije i fizike u srednjoj školi, to obično znači i manjak znanja. općenito, kako je uvedena državna matura, strukovnjaka (i to onih iz medicinskih škola) gotovo da ni nema na medicinskim fakultetima, uglavnom su to gimnazijalci.

nije ništa nemoguće, naravno, ali ocijeni koliko je pametno ulagati toliki trud bez ikakve garancije rezultata.
Hvala na brzom odgovoru, da, postavio sam isto pitanje i u temi za MEFOS, pa se možemo i tamo prebaciti. Uglavnom, fiziku sam već položio, i naravno obavezne predmete, sad je pitanje da li to sve treba još jedmput plus bio i kem ili samo ova dva koja mi fale.

A što se tiče predznanja, vjerujem da bi jedino bio malo me kočila, kemije i fizike sam se nagledao za cijeli život. No oduvijek imam veliki interes za prirodne znanosti pa ja mislim da mi nebi trebao biti problem pohvatati gravivo iz bio.
plaguemz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2023., 22:53   #624
Pošto se farmacija nalazi u sklopu medicinskog fakulteta i u Splitu i u Rijeci pišem ovdje. Koliko je prošle godine otprilike trebalo minimalno bodova za upis na farmaciju?
Misop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2023., 23:44   #625
Jel ima neko ko je studirao farmaciju u Rijeci da mi se javi ili ovdje napise iskustva o studiju jer mi seka planira upisati nagodinu?
Randomprolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.