Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 15:07   #1
Prijateljstva ubračenih s osobama suprotnog spola

Oprostite što uskačem u već započetu temu, ali nešto me mči i volio bih čuti Vaše mišljenje, posebice forumašica.
Naime u braku sam već deset godina i nikada nikavih problema i razmirica između mene i supruge nije bilo. No, u posljednjih nekoliko mjeseci počelo me mučiti shvaćanje života moje supruge. Dakle, nismo u svađi, seks i brak funkcioniraju. Imamo dvoje školaraca koje obožavamo kao i oni nas. e, sad, moja supruga se uvijek u životu bolje slagala s muškarcima nego sa ženama ( u prijateljstvu mislim). Tu i tamo bi otišla s nekim starim ili novim muškim prijateljima na kavu ili večeru. Iako ne mogu reći da u tome uživam nikada nisam za to prigovarao jer smatram da i to treba biti sastavni dio života. Da se razumijemo, osobno ne vjerujem u muško ženska prijateljstva (govorim kao muškarac). No, u posljednje vrijeme nekako se povećao broj takvih kavica pa sam joj izrazio svoje nezadovoljstvo. Saslušala me i rekla je da je naš brak sad u nekoj drugoj fazi od one koja je bila na početku kada je zanos i zaljubljenost prevladavala. Rekla mi je da me obožava i da sam , osim što sam njen muž, i njen najbolji prijatelj. Ok, riječi utjehe koje u meni nisu polučile nekakav rezultat. Što se tiče faze braka slažem se.
Odbojka na pijesku - krasan sport. Moja žena jako voli sport. I kako je ona trenutno na GO sa djecom, ona je ima priliku i igrati. Pa mi je tako rekla da je na plaži upoznala muško društvo (desetak godina mlađi od nas) i kako su "klinci" super. I tako je dogovorila da s njima ide na odbojku na pijesku. Ona i još njih trojica. Rekla je da je bilo odlično. I da će ponoviti. E tu u meni lagano vrije. Sve pet, lijepo se družiti ali ne mogu reći da uživam dok to traje. Osjećam se jadno i istovremeno bijesno. Da li sam ja u vojoj situaciji nerazuman i ljubomoran i sve što ona čini je u nekim granicama ponašanja oženjene žene ili je otišla predaleko?

p.s - oboje smo u kasnim tridesetima
__________________
"Ako ima volje, ima i načina."
Matzko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:27   #2
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Oprostite što uskačem u već započetu temu, ali nešto me mči i volio bih čuti Vaše mišljenje, posebice forumašica.
Naime u braku sam već deset godina i nikada nikavih problema i razmirica između mene i supruge nije bilo. No, u posljednjih nekoliko mjeseci počelo me mučiti shvaćanje života moje supruge. Dakle, nismo u svađi, seks i brak funkcioniraju. Imamo dvoje školaraca koje obožavamo kao i oni nas. e, sad, moja supruga se uvijek u životu bolje slagala s muškarcima nego sa ženama ( u prijateljstvu mislim). Tu i tamo bi otišla s nekim starim ili novim muškim prijateljima na kavu ili večeru. Iako ne mogu reći da u tome uživam nikada nisam za to prigovarao jer smatram da i to treba biti sastavni dio života. Da se razumijemo, osobno ne vjerujem u muško ženska prijateljstva (govorim kao muškarac). No, u posljednje vrijeme nekako se povećao broj takvih kavica pa sam joj izrazio svoje nezadovoljstvo. Saslušala me i rekla je da je naš brak sad u nekoj drugoj fazi od one koja je bila na početku kada je zanos i zaljubljenost prevladavala. Rekla mi je da me obožava i da sam , osim što sam njen muž, i njen najbolji prijatelj. Ok, riječi utjehe koje u meni nisu polučile nekakav rezultat. Što se tiče faze braka slažem se.
Odbojka na pijesku - krasan sport. Moja žena jako voli sport. I kako je ona trenutno na GO sa djecom, ona je ima priliku i igrati. Pa mi je tako rekla da je na plaži upoznala muško društvo (desetak godina mlađi od nas) i kako su "klinci" super. I tako je dogovorila da s njima ide na odbojku na pijesku. Ona i još njih trojica. Rekla je da je bilo odlično. I da će ponoviti. E tu u meni lagano vrije. Sve pet, lijepo se družiti ali ne mogu reći da uživam dok to traje. Osjećam se jadno i istovremeno bijesno. Da li sam ja u vojoj situaciji nerazuman i ljubomoran i sve što ona čini je u nekim granicama ponašanja oženjene žene ili je otišla predaleko?

p.s - oboje smo u kasnim tridesetima

Ako je to njen način života i ništa se nije promijenilo ,nemaš se razloga nervirati.
Ona je oduvijek više voljela muško društvo - nema tu ništa loše

Budeš li kvocao , moguće je da ćeš postići kontraefekt.
Na kraju krajeva , ona je na GO sa vašom djecom - što misliš da će se desiti ?


Možda bi bilo dobro da se malo više angažiraš oko nje kao žene - da joj kupiš neku sitnicu - to može biti i čokolada koju voli , odvedeš je u kino - da je polako ponovno zavodiš i trudiš se oko nje kao kad ste bili mladi par.

Kad dođu djeca nekako svi postanemo roditelji a zaboravimo da smo prvenstveno par..

Sretno
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:28   #3
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Da li sam ja u vojoj situaciji nerazuman i ljubomoran i sve što ona čini je u nekim granicama ponašanja oženjene žene ili je otišla predaleko?
Ne postoje propisana pravila ponašanja oženjene žene, ali ono što postoji je ponašanje koje tebe može ili ne mora smetati. Ako se ona od početka braka ponaša jednako, što se promijenilo da tebe to odjednom smeta? To što se broj kava povećao sa 10 na 15 mjesečno, to što je riječ o odbojci umjesto o kavi ili nešto treće?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:51   #4
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Ne postoje propisana pravila ponašanja oženjene žene, ali ono što postoji je ponašanje koje tebe može ili ne mora smetati. Ako se ona od početka braka ponaša jednako, što se promijenilo da tebe to odjednom smeta? To što se broj kava povećao sa 10 na 15 mjesečno, to što je riječ o odbojci umjesto o kavi ili nešto treće?
Nisam više toliko mlad....očito je da postoji strah kod mene...s druge strane ona je atraktivna bez obzira na godine....sjećam se kakve su se stvari meni vrtile po glavi dok sam imao 25 i bio u društvu starijih zgodnih žena
__________________
"Ako ima volje, ima i načina."
Matzko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:25   #5
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Nisam više toliko mlad....očito je da postoji strah kod mene...s druge strane ona je atraktivna bez obzira na godine....sjećam se kakve su se stvari meni vrtile po glavi dok sam imao 25 i bio u društvu starijih zgodnih žena
Što te briga što se tim mladcima vrti po glavi, ako si siguran u svoju ženu?
Nije valjda da bi rađe akrapa za ženu da se ne moraš brinuti da je drugi žele jebati?

I btw. nije da samo ti nisi više mladac. Nije ni tvoja žena. Koliko god dobro izgledala godine su tu i to se vidi i po nekim drugim stvarima, ne samo po izgledu.
Imaj na umu i to da nisu svi muškarci poput tebe. Neke s 25 uopće ne zanimaju starije žene, kako god one izgledale. Pogotovo ako imaju mlađe na izbor, a ljeti obično imaju (npr. tu na forumu ima dosta takvih kojima je ženska od preko 30 baba koja nema usporedbe s mladim mesom ).
A i ako ih zanimaju, mladići teško prilaze starijim udanim ženama bez konkretnog poticaja (jer valjda osjećaju da su veće šanse odjeba). Tim više ako je žena s klincima. Prije će ti ženu bariti neki vršnjak...pogotovo oženjen.
To ja iz iskustva. Ozbiljno.

A sad da se obratim tvojoj ljubomori i niskim strastima i primirim ih.
Imam vaše godine, muž plovi na brodu, a ja cijelo ljeto na GO u Dalmaciji.
Jedino što ne preferiram muško ženskom druženju. Dobro društvo je dobro društvo.
Što se barenja tiče, jedan dio kad krene, vidi klinca...bjeeeeež.
Drugi dio je oženjen, pa misli ako sam sama na ljetovanju da sam usamljena i tražim fuk. Ti brzo odustaju kad im kažeš dvije, tri jer ionako prakticiraju APP metodu.
Ima nešto starih momaka, ali oni se obično boje pičke, pa njima samo viknem BU i nema ih više.
Ovi neki baš mladi koji vole starije koke znaju se međusobno pogledavati, komentirati i smijuljiti kad me vide. Evo sinoć u pizzeriji čujem picajola kako komentira kolegi od 20-ak godina kako bi me po...a ne kuži bidan da stojim iza njega. Kad je skontao moj mrki pogled propao u zemlju, onako crveno slatko mladenački.

Pišem ti ovo ne samo da se pohvalim kako sam pička ipo (a jesam), nego zato da shvatiš da ako tvoja žena ne da zeleno svjetlo neće nju nitko proganjati kao da je slobodni curetak.

Edit: ne shvaćaj moj post preozbiljno, ipak sam na GO-u, a sunce prži za popizditi. Pis and luv. I vjeruj svojoj ženi, ako ti do sada nije dala materijala za brigu.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:00   #6
Ne želim zvučati grubo, ali tvoja ljubomora je tvoj problem koji ti moraš riješiti. Dobro je da možeš otvoreno s njom pričati i da ona ne radi drame već uvažava tvoje emocije, međutim ti si, kao što i sam priznaš, pomalo nesiguran i to se odražava na vaš odnos. Nije u redu od tebe tražiti da ona mijenja svoj stil života i društvo jer je tebi nakon svih godina braka i zajedništva odjednom neugodno. Ona bi se možda mogla i prisiliti na to tebi za ljubav, ali teško da će promijeniti način razmišljanja i vrlo vjerojatno bi ti počela zamjerati, a onda bi uslijedili i ozbiljniji problemi. Probaj poraditi na svom samopouzdanju umjesto da nju mijenjaš.


Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
govorim kao muškarac
Pa normalno, ako si muškarac.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:43   #7
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ne želim zvučati grubo, ali tvoja ljubomora je tvoj problem koji ti moraš riješiti. Dobro je da možeš otvoreno s njom pričati i da ona ne radi drame već uvažava tvoje emocije, međutim ti si, kao što i sam priznaš, pomalo nesiguran i to se odražava na vaš odnos. Nije u redu od tebe tražiti da ona mijenja svoj stil života i društvo jer je tebi nakon svih godina braka i zajedništva odjednom neugodno. Ona bi se možda mogla i prisiliti na to tebi za ljubav, ali teško da će promijeniti način razmišljanja i vrlo vjerojatno bi ti počela zamjerati, a onda bi uslijedili i ozbiljniji problemi. Probaj poraditi na svom samopouzdanju umjesto da nju mijenjaš.

Vrlo jednostavno, neka on ode solo negdje i kaze da je s tri cure od 20 godina otisao na odbojku.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:46   #8
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno, neka on ode solo negdje i kaze da je s tri cure od 20 godina otisao na odbojku.
Ovo
Plus vecerica tu i tamo s prijateljicama
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:15   #9
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post

Budeš li kvocao , moguće je da ćeš postići kontraefekt.
Na kraju krajeva , ona je na GO sa vašom djecom - što misliš da će se desiti ?
Ajmo ne bit bedasti. To sto je na GO s djecom ne znaci bas nista.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:40   #10
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ajmo ne bit bedasti. To sto je na GO s djecom ne znaci bas nista.
Onda tvoja žena ne bi smjela igrati odbojku na pijesku s grupom muškaraca?

Kako bi joj to rekao?

Ili bi samo šutke kipio u sebi?
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:42   #11
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Onda tvoja žena ne bi smjela igrati odbojku na pijesku s grupom muškaraca?

Kako bi joj to rekao?

Ili bi samo šutke kipio u sebi?
Vrlo jednostavno, ako bi me smetalo - rekao bi da me smeta. Ne znam puno ljudi koji imaju partnera koji ide s suprotnim spolom na cuge, pa vecere, pa na kraju odbojka s muskarcima mladjim deset godina.

Osim toga, pise da su se kavice i slicno povecale, a njeno objasnjenje je 'vise nisam zaljubljena u tebe.'
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:49   #12
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Osim toga, pise da su se kavice i slicno povecale, a njeno objasnjenje je 'vise nisam zaljubljena u tebe.'
Nisam to doživjela tako. Shvatila sam kao da više nisu u fazi leptirića, a ne da joj nije stalo do njega. Nije isto jesu li se kave povećale jer je na godišnjem i ima više vremena, ili jer ga izbjegava. Po njegovom postu sam shvatila sasvim benigno ovo njezino druženje, dečke naziva klincima, znači ne doživljava ih seksualno. Bila je s djecom na plaži, igrali su odbojku, bilo je zabavno, otići će opet s djecom... ne vidim neki veliki problem ako je samo to u pitanju.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:52   #13
Indikativna je korelacija njenog intenzivnijeg druženja s muškarcima sa njenom izjavom da je vaš brak sada u drugoj fazi od one kada je zaljubljenost prevladavala.

Da nije to izjavila, rekla bih da je tomboy i nema briga. Ovako, kada je to dvoje povezala u jedno, rekla bih da nije baš to sve tako bezazleno i da voli navlačit mušku pažnju i možebitno si dokazivat da je jeben pičor medju muškarcima, pa i "malcima" kako ih je nazvala.

Vjerujem u m/ž prijateljstva, ali smatram da su žene koje furaju uglavnom muške prijatelje i ne druže se sa ženama full of shit.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:54   #14
Kakve fakin redovite vecere sa osobama suprotnog spola?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:58   #15
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Oprostite što uskačem u već započetu temu, ali nešto me mči i volio bih čuti Vaše mišljenje, posebice forumašica.
Naime u braku sam već deset godina i nikada nikavih problema i razmirica između mene i supruge nije bilo. No, u posljednjih nekoliko mjeseci počelo me mučiti shvaćanje života moje supruge. Dakle, nismo u svađi, seks i brak funkcioniraju. Imamo dvoje školaraca koje obožavamo kao i oni nas. e, sad, moja supruga se uvijek u životu bolje slagala s muškarcima nego sa ženama ( u prijateljstvu mislim). Tu i tamo bi otišla s nekim starim ili novim muškim prijateljima na kavu ili večeru. Iako ne mogu reći da u tome uživam nikada nisam za to prigovarao jer smatram da i to treba biti sastavni dio života. Da se razumijemo, osobno ne vjerujem u muško ženska prijateljstva (govorim kao muškarac). No, u posljednje vrijeme nekako se povećao broj takvih kavica pa sam joj izrazio svoje nezadovoljstvo. Saslušala me i rekla je da je naš brak sad u nekoj drugoj fazi od one koja je bila na početku kada je zanos i zaljubljenost prevladavala. Rekla mi je da me obožava i da sam , osim što sam njen muž, i njen najbolji prijatelj. Ok, riječi utjehe koje u meni nisu polučile nekakav rezultat. Što se tiče faze braka slažem se.
Odbojka na pijesku - krasan sport. Moja žena jako voli sport. I kako je ona trenutno na GO sa djecom, ona je ima priliku i igrati. Pa mi je tako rekla da je na plaži upoznala muško društvo (desetak godina mlađi od nas) i kako su "klinci" super. I tako je dogovorila da s njima ide na odbojku na pijesku. Ona i još njih trojica. Rekla je da je bilo odlično. I da će ponoviti. E tu u meni lagano vrije. Sve pet, lijepo se družiti ali ne mogu reći da uživam dok to traje. Osjećam se jadno i istovremeno bijesno. Da li sam ja u vojoj situaciji nerazuman i ljubomoran i sve što ona čini je u nekim granicama ponašanja oženjene žene ili je otišla predaleko?

p.s - oboje smo u kasnim tridesetima
Meni se čini sa je tvoja žena ipak otišla malo predaleko.Jest,neće ona ništa učiniti,neće te prevariti ali postoji nešto što se zove primjereno ponašanje.
Nema potrebe da je drugi muškarci "gutaju" očima i da šaputaju iza leđa a prema opisanome a to je odbojka na pijesku sa trojicom muškaraca to je idealna prilika za to.Osim toga trebala bi biti i obzirna prema tebi jer tebi nije svejedno a to si joj i rekao.Ne čini mi se da je tu nekakva ljubomora u pitanju ko što neki msile.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:59   #16
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Indikativna je korelacija njenog intenzivnijeg druženja s muškarcima sa njenom izjavom da je vaš brak sada u drugoj fazi od one kada je zaljubljenost prevladavala.

Da nije to izjavila, rekla bih da je tomboy i nema briga. Ovako, kada je to dvoje povezala u jedno, rekla bih da nije baš to sve tako bezazleno i da voli navlačit mušku pažnju i možebitno si dokazivat da je jeben pičor medju muškarcima, pa i "malcima" kako ih je nazvala.

Vjerujem u m/ž prijateljstva, ali smatram da su žene koje furaju samo muške prijatelje i ne druže se sa ženama full of shit.
Ja ne vjerujem u mz prijateljstva.
Vjerujem sa svoje strane, ali su me do sada zene uvjerile u suprotno, a ja nisam jedina strana u tom prijateljstvu pa...

Jos nisam ni zgodan, a autorova zena je navodno zgodna i dobro se zna kak vecina muskih funkcionira pa je vec sama ideja da zena ide na veceru sa likom koji vjerojatno slini za njom poprilicno bljak.

Imala je i moja bivsa zena poprilicno "prijatelja" koji su svi nestali kad je rekla ne. Jednom nije rekla ne pa je zavrsilo kak je zavrsilo.

Isto je i sa sadasnjom, novi "prijatelji" brzo nestanu kad ona pokaze da ne trza.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:00   #17
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Da li sam ja u vojoj situaciji nerazuman i ljubomoran i sve što ona čini je u nekim granicama ponašanja oženjene žene ili je otišla predaleko?

p.s - oboje smo u kasnim tridesetima
JESI ! A ona nije nikuda otišla, samo se zabavlja kako ima prilike i kako voli! Sex je divan, ali ne zaokuplja nas 24/7, nego trebamo i druge zabave. Tračanje s prijateljicama, knjige, odbojku na pijesku, ja subotnje partije šaha s muškim društvom, recimo.....
Znam da bi ti, vjerujem i moj muž, nešto blagonaklonije gledali da smo izabrale heklanje doma, ali ne birate vi! Dakako, postoje granice, vrlo jasne, za ubračene, ali unutar njih se ne bi trebao duriti. Prvo, jer je besmisleno, time ništa potencijalno i teoretski moguće ionako nećeš spriječiti, ali hoćeš trovati svakodnevnicu. Vući lava za rep zna završiti niti malo duhovito, znaš??? A osobito trijumfalno nikada.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:00   #18
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Nisam to doživjela tako. Shvatila sam kao da više nisu u fazi leptirića, a ne da joj nije stalo do njega. Nije isto jesu li se kave povećale jer je na godišnjem i ima više vremena, ili jer ga izbjegava. Po njegovom postu sam shvatila sasvim benigno ovo njezino druženje, dečke naziva klincima, znači ne doživljava ih seksualno. Bila je s djecom na plaži, igrali su odbojku, bilo je zabavno, otići će opet s djecom... ne vidim neki veliki problem ako je samo to u pitanju.
Pusti to što nije ništa seksualno.Iz aseksualnog stanja vrlo brzo se pređe u seksulano a da nismo ni svjesni.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:06   #19
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem u mz prijateljstva.
Vjerujem sa svoje strane, ali su me do sada zene uvjerile u suprotno, a ja nisam jedina strana u tom prijateljstvu pa...

Jos nisam ni zgodan, a autorova zena je navodno zgodna i dobro se zna kak vecina muskih funkcionira pa je vec sama ideja da zena ide na veceru sa likom koji vjerojatno slini za njom poprilicno bljak.

Imala je i moja bivsa zena poprilicno "prijatelja" koji su svi nestali kad je rekla ne. Jednom nije rekla ne pa je zavrsilo kak je zavrsilo.

Isto je i sa sadasnjom, novi "prijatelji" brzo nestanu kad ona pokaze da ne trza.
To je prilično usko i šovinističko gledanje na društvene odnose žena. I netočno je da postoje isključivo muškarci koji se samo kao izgovor za druge planove druže sa ženama, surađuju, ili se uopće nečim zajednički bave. Kultura, sport, humanitarni rad, ekologija i još puno toga su područja na kojima se itekako surađuje i druži bez ikakvih zadnjih misli. Ili, zasigurno i bez zadnjih misli i planova.
To ne znači da ne postoje pirmjeri poput tvojih, ali oni nisu baš tako isključivo pravilo. Mogu nabrojati bar 5 primjera u posljednjim godinama, kada sam itenzivno surađivala s jednim ili više muškaraca na posve neseksualnoj osnovi. I s realnim, obostranim, zadovoljstvom rezultatima.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:08   #20
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Pusti to što nije ništa seksualno.Iz aseksualnog stanja vrlo brzo se pređe u seksulano a da nismo ni svjesni.
Drugim riječima, žene su nepouzdana, povodljiva i stalno malo sumnjiva stvorenja?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.