Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 18:44   #61
Ljudi, ajde spustimo tenzije. Slavonac sam, nemam ništa protiv nikoga, svi smo mi građani ove, nažalost, pseudodržave i nema potrebe da idemo političkoj kliki na ruku s njihovom starom divide et impera.

Ja zaista ne razumijem pojedince koji su se toliko okomili na ljude koji se bave turizmom? Sve više počinjem vjerovati da su to smisleni napadi. Odjednom se na forumu pojavila određena skupina ljudi koji osobe koje iznajmljuju apartmane smatraju državnim neprijateljem broj jedan.

A nitko ne povlači pitanje državnih službenika, odnosno broja istih, broj županija i općina.

Imam dojam da im dobro ide u namjeri, jer se fokus miče s glavnog problema i prebacuje na apartmane ( ono, zaista? ).

Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Nije stvar u dalmatincima, Zagreb ima nocenja otprilike ko i Split godisnje

Prihode od najma apartmana (bilo gdje) bi trebalo izjednaciti s dohodkom od rada, izuzeti kao i kod dugotrajnog najma eventualno 1/3 prihoda pod "troskove odrzavanja". Na ostalo naplatiti zdravstveno i mirovinsko... Neposteno je da rad ide u porezne skare i po 60%, a iznajmljivanje ne. Vec je netko rekao, a ja mogu potvrditi, kad predjes neto od 11k kuna - krecu enormna opterecenja kao da je to neko bogatstvo. Istovremeno prigod od apartmana od 11k kuna mjesecno ide direktno u dzep iznajmljivacu.

I.
Super. Daj mi odokativnu računicu za 50 eura brutto, ruralni kraj u Slavoniji, koliko ostane nakon tvog prijedloga?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 21:14   #62
Quote:
endless gravy kaže: Pogledaj post
Mi imamo besplatno zdravstvo? Participacije i sto ti se svaki mjesec od plaće odbije fini postotak?
U većini EU ipak ima besplatno školovanje i zdravstvo, barem u velikoj mjeri kao u nas


Sent from my iPhone using Tapatalk
Iz mog iskustva, najjeftinije zdravstvo je u Hrvatskoj... Doslovno možeš godinama ne potrošiti ni kune... uzmimo npr. Belgiju - baš sve se plaća iz svog džepa, pa se onda od zdravstvenog osiguranja dobije od 50% do 95% nazad (ovisno o tretmanu).

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 22:16   #63
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Iz mog iskustva, najjeftinije zdravstvo je u Hrvatskoj... Doslovno možeš godinama ne potrošiti ni kune... uzmimo npr. Belgiju - baš sve se plaća iz svog džepa, pa se onda od zdravstvenog osiguranja dobije od 50% do 95% nazad (ovisno o tretmanu).

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
I ovo u Belgiji je nemjerljivo bolje ukoliko se netko za tebe odmah i pobrine. Prije par godina sam slomio nogu i od besplatnog zdravstva sam jedino dobio longetu, doslovce sve ostalo je trebalo platiti jer bi ultrazvuk morao čekati 3 mjeseca, a magentsku 9. Jebeš onda takvo zdravstvo za džabe.

Za obrazovanje je istina. U Nizozemskoj čak i ekipa iz EU plaća dosta školarinu, Belgija je vjerujem slična priča, za Englesku znamo.....Skandinavija, Njemačka doduše imaju isto za džabe ili praktički besplatno (u Njemačkoj se plaća za semestar 150 eura koji uključuje i javni prijevoz, pa to smatram i više nego "besplatnim".
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 01:41   #64
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Upravo moram potpisati.
Imao sam sličnu, ali puno minorniju situaciju.
Jedan naš otok.
Divlje parkiralište, na kojem je parkirano desetak autiju.
Među njima i moj, VŽ registracije. Svi ostali su bili lokalni, ST.
I s moje lijeve i desne stane bili su auti ST registracije.

Sad slijedi nagradno pitanje: tko je dobio kaznu za pogrešno parkiranje?
Izmislio si.

Jel nema takvog glupana koji bi za nista ostavio crno na bijelo dokaz i riskirao posao policajca nakon svega dvije prijave gradjana za istu stvar.

Ti samo stitis forumskog kolegu koji je pocinio kazneno djelo korupcije jer prirodno reagiras. Nezakonito, poput svakog sa naglasenim sindromom domoroca.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 07:32   #65
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Izmislio si.

Jel nema takvog glupana koji bi za nista ostavio crno na bijelo dokaz i riskirao posao policajca nakon svega dvije prijave gradjana za istu stvar.

Ti samo stitis forumskog kolegu koji je pocinio kazneno djelo korupcije jer prirodno reagiras. Nezakonito, poput svakog sa naglasenim sindromom domoroca.
Ne izmišljam.
I ne, nije bio policajac već komunalni redar.
Jedan od onih koji će uskoro moći u tvoje i moje dvorište bez naloga ili izravne dozvole...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 07:43   #66
Quote:
Patton kaže: Pogledaj post
Smatram da nisam jalan ako upozoravam da nešto ne valja u sustavu koji disproporcionalno opterećuje produktivan rad. Iznajmljivanje apartmana je legitiman poslovni model, ali ne zaslužuje da ga se štiti, tetoši i protežira na račun ostalih djelatnosti od kojih su mnoge na rubu profitabilnosti.


I onda se umjesto oporezivanja iznajmljivanja treba uvesti porez na nekretnine koji ce placati i oni koji se rentanjem ne bave?

A cistacici iz price sigurno nece pasti porezno opterecenje


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 09:28   #67
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne izmišljam.
I ne, nije bio policajac već komunalni redar.
Jedan od onih koji će uskoro moći u tvoje i moje dvorište bez naloga ili izravne dozvole...
ne može ti policajac ući u dvorište bez naloga ako ga ti ne pustiš, a ne komunlani redar

mislim da su mediji opet napravili senzaciju za sitnozube
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 09:39   #68
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne izmišljam.
I ne, nije bio policajac već komunalni redar.
Svejedno.
Ostavlja dokaze za svoje nezakonito ponasanje. Besmisleno.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 09:54   #69
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
I onda se umjesto oporezivanja iznajmljivanja treba uvesti porez na nekretnine koji ce placati i oni koji se rentanjem ne bave?
Porez na nekretnine je odličan način da se razdvoji i preciznije/pravednije razreže porez na kapital i porez (+doprinosi) na rad.
U ovoj se zemlji na rad plaća porez i doprinosi, a rad oko iznajmljivanja, pogotovo turističko s više apartmana, može angažirati znatnu količinu vlastitog rada. Rad se može i outsourceat pa onda svi ti agenti/čistaći/majstori/prijevoznici plaćaju poreze i doprinose na rad u svojim firmama i obrtima..
Da ne bi bilo diskriminacije na tržištu onaj tko sve radi sam bi isto tako trebao plaćati adekvatan iznos.
Porezna baza se može još proširiti: skuhaš ručak nekome tko ti nije uža obitelj, plati porez i doprinose kao kuhar u restoranu!
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 10:18   #70
Nemojte se regionalno prepucavati. U svakom hrv kraju se tesko radi i zivi.
Svi smo u istim govnima.
Prepucavanje savršeno odgovara svim vlastima koja funkcionira na principu "podijeli pa vladaj", jer znaju da ih moze rusiti samo jedinstvenost/sloznost.
Nemojte podleci medijima koji su pakleni igraci u politickim igrama.
Jos jednom, cijela Hr je u istim govnima. Svugdje su ljudi isti, ima lijenih, marljivih, dobrih, losih. Nema mjesta generalizaciji i jalu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 14:36   #71
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Porez na nekretnine je odličan način da se razdvoji i preciznije/pravednije razreže porez na kapital i porez (+doprinosi) na rad.
U ovoj se zemlji na rad plaća porez i doprinosi, a rad oko iznajmljivanja, pogotovo turističko s više apartmana, može angažirati znatnu količinu vlastitog rada. Rad se može i outsourceat pa onda svi ti agenti/čistaći/majstori/prijevoznici plaćaju poreze i doprinose na rad u svojim firmama i obrtima..
Da ne bi bilo diskriminacije na tržištu onaj tko sve radi sam bi isto tako trebao plaćati adekvatan iznos.
Porezna baza se može još proširiti: skuhaš ručak nekome tko ti nije uža obitelj, plati porez i doprinose kao kuhar u restoranu!
O čemu ti pričaš? Kakav porez na nekrenine u kontekstu rada? Pa nisu svi građani iznajmljivači.

To se jednostavno riješi porezom na dohodak i gotovo, ne može stvar biti jednostavnija.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 15:30   #72
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
O čemu ti pričaš? Kakav porez na nekrenine u kontekstu rada? Pa nisu svi građani iznajmljivači.

To se jednostavno riješi porezom na dohodak i gotovo, ne može stvar biti jednostavnija.
A di je dohodak nakon odbitka Amortizacije dugotrajne imovine (5%).
U Splitu na primjer ulaganje u Butiq hotele je astronomsko
Jer, vrijednost ulaganja po sobi u takvim hotelima kod nas kreće se u rasponu od 170 tisuća eura do čak pola milijuna eura (po sobi ili rezidenciji) u “boutique” hotelima, što je višestruko više nego drugdje u Europi.
U Europi za sobu s pet zvjezdica najviše 100.000 €
https://www.slobodnadalmacija.hr/nov...k-za-30-godina

Sad dalje vi dalje računajte ali na uloženo imate pravo 5% amortizacije(ne plaća se porez,to ide na povrat investicije) A pošto ja ovoj državi i parazitima iz Zagreba ne virujem ni kad kažu sad je dan/noc Sve investicije se ugovorom finaciraju iz vani uz moj flex plan otplate,investicija se uredno vraca vlasniku kapitala+ kamate zakonski minimum je prošle godine bio 3%
Ali radi sigurnosti u dotičnom ide Eskontna stopa HNB + 1-2%

i dolazimo več do 10% godišnje.Kad vlasnik sam sebi da pozajmicu
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 17:46   #73
Taj pausalno bacen podatak od najvise 100.000€ za sobu U hotelu 5 zvijezda je odlicno novinarstvo.

Hotel sa 30 soba ima naravno drugacije troskove nego hotel od 300 soba na istom polozaju.

A i ima razlicite kriterije U raznini drzavama.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 17:58   #74
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
da, ali oni nikako ne troše kao Nijemci.

znaš li onaj vic?
Došao Jozo iz Njemačke na Urlaub.
Donio nećacima po dvije <milke, mojoj supruzi 20 dag kave a mi smo na njega potrošili pola plaće...
Ako su svi gastici ko ovi s foruma, crno nam se pise. Ti su gori od Bračana i Škota zajedno.
Ti bi iznjeli hrđave šarafe iz Hrvatske, a nebi eura ostavili tu.

Ona jedna forumasica prodavala neki stan u predgradu Zagreba, negdje velika gorica il nesto, nabila cijenu ko sivonja, neko vrijeme se cudila kak prodaja ne ide, a u isto vrijeme na forumu propovijedala kak kod nas nista ne vrijede nekretnine i kak ce sve propast

Ovaj jedan pise kak ima poznanika gastica koji ocito zivi vani, a kad dode tu popravlja auto kod lokalnog gige u supi. Ajde taj bar ostavi koji € tu, makar vjerovatno i taj prvo pol sata kuka kak je sve skupo kod nas, da kod njega u švabimgenu je sve upola cijene ali eto slucajno je sad tu dosao pa ajde ce platiti

a istina je da bi ga u Njemackoj majstor oderao ko vola, nebi se tri mjeseca oporavio od troska ,jos bi mu nasao 5 stvari koje ovaj vuce mjesecima koje treba popraviti


Moram staviti i disklejmer : "moji" gastici su suprotnost ovima ,dodu par puta godisnje, ostave tu novaca , a kad je prigoda i propisno daruju, svaka im cast.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 18:15   #75
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ako su svi gastici ko ovi s foruma, crno nam se pise. Ti su gori od Bračana i Škota zajedno.
Ti bi iznjeli hrđave šarafe iz Hrvatske, a nebi eura ostavili tu.

Ona jedna forumasica prodavala neki stan u predgradu Zagreba, negdje velika gorica il nesto, nabila cijenu ko sivonja, neko vrijeme se cudila kak prodaja ne ide, a u isto vrijeme na forumu propovijedala kak kod nas nista ne vrijede nekretnine i kak ce sve propast

Ovaj jedan pise kak ima poznanika gastica koji ocito zivi vani, a kad dode tu popravlja auto kod lokalnog gige u supi. Ajde taj bar ostavi koji € tu, makar vjerovatno i taj prvo pol sata kuka kak je sve skupo kod nas, da kod njega u švabimgenu je sve upola cijene ali eto slucajno je sad tu dosao pa ajde ce platiti

a istina je da bi ga u Njemackoj majstor oderao ko vola, nebi se tri mjeseca oporavio od troska ,jos bi mu nasao 5 stvari koje ovaj vuce mjesecima koje treba popraviti


Moram staviti i disklejmer : "moji" gastici su suprotnost ovima ,dodu par puta godisnje, ostave tu novaca , a kad je prigoda i propisno daruju, svaka im cast.
Pa vidi da ti ljudi koliko god skrti mozda neki bili ipak svaku godinu opet dolaze. Znaci ne idu U druge drzave.

Te vecina placa komunalije i ostalo 12 mjeseci za nekretnine Koje koristi 4-6 tjedana.

A za popravke auta?
Pa zasto ne?
I ja bi to radila za ogrebotine ili slicno.
Nesto sto utjece na sigurnost nebi cekala.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:28   #76
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ja sam tu na strani igorl-a, ali hej krivo ga shvacate, nisu problem "Dalmoši" kao jedan i glavni problem, nego općeniti problem neuredenog rentanja uz pausalno plaćanje. Tu je uključena cijela obala, ali bome i Zagreb i bilogdje gdje se iznajmljuje a ne placa se nista na to.
Samo blesavi manijak može udarit porez na prihod od apartmana.

1) Apartmani se kupuju kao sredstvo za rad od prihoda na koji je več plaćen porez. I onda uz to, još treba i raditi i trošiti (placati struju/vodu/internet/smeće/TV pretplatu/komunalije/amortizirati objekt i inventar CIJELU GODINU a ne samo 40-50 dana koje se iznajme)

2) Apartman sa 40-50 radnih dana uz ovu konkurenciju i ovako (s paušalnim porezom) jako malo zarađuje u odnosu na ratio prihod+troškovi/vrijednost investicije

3) Dodatno oporezivanje bi :
-smanjilo konkurentnost hrvatskih apartmana u odnosu na one iz konkurentskih zemalja
-povećalo cijene
-smanjilo broj turista
-smanjilo devizni priljev RH (turisti ne troše samo na smještaj)

Inače osobno imam 2 stana. Jedan je u turizmu, a drugi sam radije dao u najam nego da ga pretvorim u apartman (a mogao sam).

U stvari su obe djelatnosti toliko "isplative" da se ozbiljno bavim mišlju da ih oboje prodam. Jedino u čemu je apartman "dobar" je što je manja amortizacija nego stan u najmu a prihod u odnosu na investiciju u oba slučaja je goli qua.

Ono što pišem će skužit samo onaj koji je OD SVOG RADA zaradio i umjesto (nekoliko) BMW X6(ica) s dobrom opremom kupio (nekoliko) stanova/apartmana i pokušao radit s njima.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:46   #77
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Samo blesavi manijak može udarit porez na prihod od apartmana.

1) Apartmani se kupuju kao sredstvo za rad od prihoda na koji je več plaćen porez. I onda uz to, još treba i raditi i trošiti (placati struju/vodu/internet/smeće/TV pretplatu/komunalije/amortizirati objekt i inventar CIJELU GODINU a ne samo 40-50 dana koje se iznajme)

2) Apartman sa 40-50 radnih dana uz ovu konkurenciju i ovako (s paušalnim porezom) jako malo zarađuje u odnosu na ratio prihod+troškovi/vrijednost investicije

3) Dodatno oporezivanje bi :
-smanjilo konkurentnost hrvatskih apartmana u odnosu na one iz konkurentskih zemalja
-povećalo cijene
-smanjilo broj turista
-smanjilo devizni priljev RH (turisti ne troše samo na smještaj)

Inače osobno imam 2 stana. Jedan je u turizmu, a drugi sam radije dao u najam nego da ga pretvorim u apartman (a mogao sam).

U stvari su obe djelatnosti toliko "isplative" da se ozbiljno bavim mišlju da ih oboje prodam. Jedino u čemu je apartman "dobar" je što je manja amortizacija nego stan u najmu a prihod u odnosu na investiciju u oba slučaja je goli qua.

Ja sam bold navodio već par puta,ali džabe ne jebe to nitko 5%.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:47   #78
Quote:
more kaže: Pogledaj post
A di je dohodak nakon odbitka Amortizacije dugotrajne imovine (5%).
U Splitu na primjer ulaganje u Butiq hotele je astronomsko
Jer, vrijednost ulaganja po sobi u takvim hotelima kod nas kreće se u rasponu od 170 tisuća eura do čak pola milijuna eura (po sobi ili rezidenciji) u “boutique” hotelima, što je višestruko više nego drugdje u Europi.
U Europi za sobu s pet zvjezdica najviše 100.000 €
https://www.slobodnadalmacija.hr/nov...k-za-30-godina

Sad dalje vi dalje računajte ali na uloženo imate pravo 5% amortizacije(ne plaća se porez,to ide na povrat investicije) A pošto ja ovoj državi i parazitima iz Zagreba ne virujem ni kad kažu sad je dan/noc Sve investicije se ugovorom finaciraju iz vani uz moj flex plan otplate,investicija se uredno vraca vlasniku kapitala+ kamate zakonski minimum je prošle godine bio 3%
Ali radi sigurnosti u dotičnom ide Eskontna stopa HNB + 1-2%

i dolazimo več do 10% godišnje.Kad vlasnik sam sebi da pozajmicu
Ja se slažem s tobom. Govorim u nekoj perverznoj situaciji da se ide na to. U oba slučaja gube iznajmljivači.

Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Samo blesavi manijak može udarit porez na prihod od apartmana.

1) Apartmani se kupuju kao sredstvo za rad od prihoda na koji je več plaćen porez. I onda uz to, još treba i raditi i trošiti (placati struju/vodu/internet/smeće/TV pretplatu/komunalije/amortizirati objekt i inventar CIJELU GODINU a ne samo 40-50 dana koje se iznajme)

2) Apartman sa 40-50 radnih dana uz ovu konkurenciju i ovako (s paušalnim porezom) jako malo zarađuje u odnosu na ratio prihod+troškovi/vrijednost investicije

3) Dodatno oporezivanje bi :
-smanjilo konkurentnost hrvatskih apartmana u odnosu na one iz konkurentskih zemalja
-povećalo cijene
-smanjilo broj turista
-smanjilo devizni priljev RH (turisti ne troše samo na smještaj)

Inače osobno imam 2 stana. Jedan je u turizmu, a drugi sam radije dao u najam nego da ga pretvorim u apartman (a mogao sam).

U stvari su obe djelatnosti toliko "isplative" da se ozbiljno bavim mišlju da ih oboje prodam. Jedino u čemu je apartman "dobar" je što je manja amortizacija nego stan u najmu a prihod u odnosu na investiciju u oba slučaja je goli qua.

Ono što pišem će skužit samo onaj koji je OD SVOG RADA zaradio i umjesto (nekoliko) BMW X6(ica) s dobrom opremom kupio (nekoliko) stanova/apartmana i pokušao radit s njima.
Upravo to. Komunističke ideje su jače nego ikad. Drugovi će ti reći što bi bilo najbolje da radiš sa svojom imovinom.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 22:46   #79
Pa ugovor za Internet barem kod telekoma možes zamrzniti. Znaci U 10 mjesec ga zamrznes za 6 i placas. Znaci treba ti 4 godine dok prode ugovor od 24 mjeseca.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 22:50   #80
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Samo blesavi manijak može udarit porez na prihod od apartmana.

1) Apartmani se kupuju kao sredstvo za rad od prihoda na koji je več plaćen porez. I onda uz to, još treba i raditi i trošiti (placati struju/vodu/internet/smeće/TV pretplatu/komunalije/amortizirati objekt i inventar CIJELU GODINU a ne samo 40-50 dana koje se iznajme)

2) Apartman sa 40-50 radnih dana uz ovu konkurenciju i ovako (s paušalnim porezom) jako malo zarađuje u odnosu na ratio prihod+troškovi/vrijednost investicije

3) Dodatno oporezivanje bi :
-smanjilo konkurentnost hrvatskih apartmana u odnosu na one iz konkurentskih zemalja
-povećalo cijene
-smanjilo broj turista
-smanjilo devizni priljev RH (turisti ne troše samo na smještaj)

Inače osobno imam 2 stana. Jedan je u turizmu, a drugi sam radije dao u najam nego da ga pretvorim u apartman (a mogao sam).

U stvari su obe djelatnosti toliko "isplative" da se ozbiljno bavim mišlju da ih oboje prodam. Jedino u čemu je apartman "dobar" je što je manja amortizacija nego stan u najmu a prihod u odnosu na investiciju u oba slučaja je goli qua.

Ono što pišem će skužit samo onaj koji je OD SVOG RADA zaradio i umjesto (nekoliko) BMW X6(ica) s dobrom opremom kupio (nekoliko) stanova/apartmana i pokušao radit s njima.
A sta se čudiš, ovdje kako si mogao pročitat "porezni stručnjaci" bi uveli drastičan porez koji se naravno nebi temeljio na poreznoj analizi, cost-benefitu, analizi tržišta i davaoca usluga nego na temelju osobne zlobe, jala, osobne frustracije i netrepeljivosti prema lijenim dalmatincima koje treba temeljito oderat jer ništa ne rade a sa dva apartmana svake sezone kupe jedan stan u zagrebu i barem bmw 3. Genijalno
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.