Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2009., 15:46   #541
pretpostavka ti je točna
puno hvala na objašnjenju
SomebodySomone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:38   #542
Sup3I2Son1c mislim da sam sinoć imao AP prije spavanja popijo sam jednu pivu (ono pilo mi se) i sada oso leć u krevet i postim sebi s mobitela neku simfoniju od Mozarta (jer to činim da me uspava nemogu bas uvjek zaspati) i sada ja lego okrenut na bok i neki 7-8 min u krevetu i ono vata me lagani san i odjednom osjetio kao da me je neko povuka tj. vidio sam svoje tijelo, i opet mene panika uhvati jer nisam skonto sta se događa i shvatim nakon nekoliko sec da imam AP i da se nezelim vratiti u fizičko tijelo i malo sam se drzao iznad fizičkog tijela nezeleći se vratiti u njega i zamislim na trenutak jednu curu koja mi se sviđa i kada ono paf nađem se licem u lice s njom i vidim kako ta osoba spava, gledo sam je nekih 30 sec i polako me počelao vraćati u fizičko tijelo.

Eh sada zasto sam se vratio u fizičko tijelo, i zasto bas meni AP uspije jednio spontano i bio sam okrenut na bok i potpuno opusten jel u tom položaju moguć AP, i po ovome gore ja sam 90% siguran da sam imo AP, po ovom gore opisu mozeli se sigurno zakljuciti da sam imo AP.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 21:14   #543
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Sup3I2Son1c mislim da sam sinoć imao AP prije spavanja popijo sam jednu pivu (ono pilo mi se) i sada oso leć u krevet i postim sebi s mobitela neku simfoniju od Mozarta (jer to činim da me uspava nemogu bas uvjek zaspati) i sada ja lego okrenut na bok i neki 7-8 min u krevetu i ono vata me lagani san i odjednom osjetio kao da me je neko povuka tj. vidio sam svoje tijelo, i opet mene panika uhvati jer nisam skonto sta se događa i shvatim nakon nekoliko sec da imam AP i da se nezelim vratiti u fizičko tijelo i malo sam se drzao iznad fizičkog tijela nezeleći se vratiti u njega i zamislim na trenutak jednu curu koja mi se sviđa i kada ono paf nađem se licem u lice s njom i vidim kako ta osoba spava, gledo sam je nekih 30 sec i polako me počelao vraćati u fizičko tijelo.

Eh sada zasto sam se vratio u fizičko tijelo, i zasto bas meni AP uspije jednio spontano i bio sam okrenut na bok i potpuno opusten jel u tom položaju moguć AP, i po ovome gore ja sam 90% siguran da sam imo AP, po ovom gore opisu mozeli se sigurno zakljuciti da sam imo AP.
-->Pa ne znam, malo si mi premalo informacija dao. Moguće je da si imao AP.
--> Ako ti osjećaš da si imao AP prema opisima onda možda i jesi. Kad je čovjek pijan lakše se opusti, ali pazi da se ne upišaš za vrijeme AP-a
__________________
Believe not because some old manuscripts are produced, believe not because it is your national belief, believe not because you have been made to believe from your childhood, but reason truth out, and after you have analyzed it, then if you find it will do good to one and all, believe it, live up to it and help others live up to it.
- “Buddha”
Sup3I2Son1c is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:49   #544
Quote:
Sup3I2Son1c kaže: Pogledaj post
-->Pa ne znam, malo si mi premalo informacija dao. Moguće je da si imao AP.
--> Ako ti osjećaš da si imao AP prema opisima onda možda i jesi. Kad je čovjek pijan lakše se opusti, ali pazi da se ne upišaš za vrijeme AP-a
morat ću večeras opet krhnut jednu pivu da opet vidim.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 23:46   #545
jedno pitanje. pošto imam veliko ogledalo u sobi na ormaru, jel će mi to utjecat na AP ak pokušavam?
mislim, pročital sam da ogledalo može "uvući" u viši astral a da to ni ne znaš, al se tog ne sjećaš. (zbog nedostatka iskustva)
pa, jel ima koji način da ogledalo "neutraliziram"?

sad skupljam informacije pomalo pa ću poslje ispita eksperimentirat opet
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 00:36   #546
Pozdrav!

Ne sjećam se koliko sam imala godina kad sam imala svoje prvo iskustvo s ovime, ali se duboko urezalo u mene. Već nekoliko godina si mislim da ću se baciti na vježbanje ovoga, ali uvijek zaboravim.



Jučer sam ponovno krenula na čitanje ovoga i danas sam počela s "prakticiranjem". Išla sam tehnikom 4-2 disanja. Postigla sam trnjenje tijela (sve osim glave), zujanja u ušima, glasno udaranje srca i hladnoće (ne znam kako točno da taj osjećaj opišem), ali u tom trenutku sam vidjela (ili zamislila?) kako tata pušta mačku unutra i to biće je baš moralo skakati po meni

Mislim da je uzrok mog neuspjeha strah od toga da zaspim. Pokušat ću opet, sada, prije spavanja. Imam par pitanja:
a) Kada se mogu otvoriti oči? Ili da ih ostavim zatvorene?
b) U kojem stadiju da se koncentriram na trnce, zvukove i slike?

__________________
...to swing on the spiral...of our divinity and...still be a human...
Into_the_sea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 11:28   #547
hej...

evo mene opet...odkad sam dobila odgovor na svoje pitanje...stalno mi je astralna bila u glavi pokusavajuci to uciniti a opet s druge strane bas i ne ,velik strah...jutros prvi put od tad da prije nisam mislila na astralnu bilo je negdje oko 4...zaspala sam i pocela sanjat..scena je bila neke glupa,eroticna...shvatila sam da sam svjesna toga sto sanjam i radila sto sam htjela,prije nego sto sam pocela sanjat,u polu snu sam rekla,znat cu sto sanjam,tako je i bilo...bilo je forica...najednom pocele su mojim tjelom jake vibracije koje su me asocirale na to koda se tresem...u usima sam cula zvuk ko perilice za rublje dosta jak...pokusala sam otvorit oci..oko mene je sve bilo mutno...zatvorila ih opet..i opet otvorila..i najednom je sve nestalo..nakon toga me boljelo par sekundi u trbuhu...neznam sto se zapravo dogodilo...ali mislim nesto na pocetak astralnoj projekciji ili sam se zeznula...cudno nisam se nimalo bojala...neznam sto trebam uciniti da bi dosla do kraja kad mi se ponovo javi..zanimljivo kako se to pocelo dogadat kada uopce nisam mislila na nju..onako iznenada...nakon sto sam upravljala snovima...
expose1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 20:36   #548
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
jedno pitanje. pošto imam veliko ogledalo u sobi na ormaru, jel će mi to utjecat na AP ak pokušavam?
mislim, pročital sam da ogledalo može "uvući" u viši astral a da to ni ne znaš, al se tog ne sjećaš. (zbog nedostatka iskustva)
pa, jel ima koji način da ogledalo "neutraliziram"?

sad skupljam informacije pomalo pa ću poslje ispita eksperimentirat opet
--> Ogledalo može utjecati samo ako gledaš u njega.
--> Ako ga ne vidiš s mjesta odalke projiciraš onda nebi trebalo smetati.


Quote:
Into_the_sea kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ne sjećam se koliko sam imala godina kad sam imala svoje prvo iskustvo s ovime, ali se duboko urezalo u mene. Već nekoliko godina si mislim da ću se baciti na vježbanje ovoga, ali uvijek zaboravim.



Jučer sam ponovno krenula na čitanje ovoga i danas sam počela s "prakticiranjem". Išla sam tehnikom 4-2 disanja. Postigla sam trnjenje tijela (sve osim glave), zujanja u ušima, glasno udaranje srca i hladnoće (ne znam kako točno da taj osjećaj opišem), ali u tom trenutku sam vidjela (ili zamislila?) kako tata pušta mačku unutra i to biće je baš moralo skakati po meni

Mislim da je uzrok mog neuspjeha strah od toga da zaspim. Pokušat ću opet, sada, prije spavanja. Imam par pitanja:
a) Kada se mogu otvoriti oči? Ili da ih ostavim zatvorene?
b) U kojem stadiju da se koncentriram na trnce, zvukove i slike?

--> a) Ne otvaraj oči. Ako primaš bilo kakve "signale" izvanka bilo vizualne ili zvučne ili osjetne to ti ometa koncentraciju i ono što zamišljaš odnosno odvraća ti pažnju na fizičko tijelo, što je suprotno onome što želiš postići.
--> b) Čim osjetiš da su ti svi mišići opušteni i da ti je disanje usporeno a da pritom imaš dovoljno zraka i možeš nastaviti tim tempom bez da ti ponestaje zraka.
__________________
Believe not because some old manuscripts are produced, believe not because it is your national belief, believe not because you have been made to believe from your childhood, but reason truth out, and after you have analyzed it, then if you find it will do good to one and all, believe it, live up to it and help others live up to it.
- “Buddha”
Sup3I2Son1c is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 17:02   #549
Kako da se negdje astralno nađemo?
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 18:08   #550
Pozdrav svima! Čitam ovaj topic već dugo vremena, no tek sada sam se odlučio priključiti raspravi. Prije par godina sam se "bavio" lucidnim sanjanjem i uspio sam samo par puta, razlog tome je što mi je bio ritam u životu poprilično neuravnotežen, te se rijetko kada mogu ustati iz kreveta i zapisati san. Zaspao sam na sve moguće događaje u svome životu, čak i na vrlo bitne ispite na faksu. Uglavnom, iskustva koja sam imao su bila kratka, ali toliko ispunjavajuća da sam si obećao kad se malo "smirim" vratiti prakticiranju istraživanju svojih snova.

Otpr. u isto vrijeme sam naletio i na astralnu projekciju, no nju sam pustio za "sljedeći korak", nakon što se ispraksiram u kontroli i pamćenju svojih snova. Jer ne vrijedi mi ništa astralna projekcija ako se ne sjećam drugi dan iskustva.

No, u zadnjih tjedan dana počeo sam se intenzivno baviti time, vratio sam se tome moglo bi se reći. Nisam mogao vjerovat, ali nakon vrlo kratkog vremena opuštanja i nakon što sam našao vježbu vizualizacije koja mi odgovara, počeo sam osjećati sve indikacije astralne projekcije. Od padanja u trans, do pojačanih zvukova(do vrlo neugodne jačine). Moram samo napomenuti da nekakvu "hladnoću" nisam osjetio, ne znam je li to neophodno... Jer svjestan sam da postoji velika mogućnost da sam rekli bi "zabrijao".

Sad je vrijeme da postavim to pitanje koje me toliko muči, naime pročitao sam knjigu od Don-a DeGarcie "Astralna projekcija" u kojoj sam našao spomenute "najbolje" metode. Naravno, na koji način ćemo se približavati astralu ovisi od osobe do osobe. No kad je autor počeo opisivati svoja "neugodna iskustva" odnosno svoj susret s tzv "čuvarom vrata" s kime se moramo suočiti s prvim svjesnim ulaskom u astral. Naime to bi bio onaj naš najveći strah, koji naš um projicira i kojeg moramo savladati. Autor, dakako, napominje da ne postoji ikakva opasnost od toga, već da izvlačimo samo dobro, na neki način postajemo jače osobe.

Zanima me sljedeće:
1. Postoji li što takvo kao "čuvar vratnica" - ja iskreno, ne vjerujem tome
2. Kakva su vaša neugodna iskustva sa susretanjem entiteta u astralu? Jer ovo što autor knjige navodi je gore od bilo kojeg horror filma.

I konačno i najbitnije, razlog što odustanem kad se približim "odvajanju" je strah, kako pobijediti strah? Napominjem da dok nisam pročitao negativna iskustva autora nisam imao nikakvoga straha i jedva sam čekao svoju prvu svjesnu projekciju, sada kad sam nadomak nje i kada mi se čini da sam jedan od rijetkih sretnika koji su uspjeli u tako kratkom roku doći do takvih rezultata, imam preveliki strah.

Kada osjetim da mi um počne tonuti i kada osjetim lagano podizanje svojih astralnih ruku, prođe me neopisiva jeza i par sekundi se "vraćam" u stanje transa... nakon toga se okrenem na bok i odustanem.
The_Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 18:36   #551
..eo sam da vam velim kaj se desilo jučer..
pokušavao sam se projecirati, i sve kul, i osjećam kak energija kreće kolati ko luda u meni, i počnu neki ludi zvukovi, i u tom trenu sam imao osjećaj da su mi ruke i noge zaleđene. (kad sam se usto poslje tog pokušaja, bilo mi je fol vruće nekih 2-3h makar mi je bil otvoren prozor i ugašeno grijanje xD )
i kak su se zvukovi pojačavali, (žmirim cijelo vrijeme) počel sam vidjeti razne oblike i odjednom iz tih oblika izleti gray i kao gleda me i ko da želi reč da stanem. i malo sam ga proučavao dok sam ga vidio, i onda je nestao opet u mrak.
onda sam počel viđat gluposti, jer mi je mašta podivljala >.<
baš je izgledal realno malac. nikad ih tak nisam zamišljal. uvijek sam mislil da su izduženije face, a ovaj je imal malenu čeljust, visoko čelo, "namrštene" obrve, mala usta i veliku lubanju. neš slično onom kak ih ljudi crtaju al "prirodnije" >.<

jučer sam probal jer dok sam sjedil za kompom i čital neš, počel sam osjećat neki snažni filing tam di je treće oko i počel sam čut taj neki zvuk "urlajuče vešmašine". i svaki put kad to čujem se scimam mal i onda prestane naglo.
pa reko, kad je već tak, aj da probam xD

sad me zanima jel mi je malac fakat doletil reč da stanem il je to moja mašta počela divljat?
osobno sumnjam na maštu, al kajaznam, sve je moguće >.<
(na maštu sumnjam jer... pa, imal sam kod prvih pokušaja "eksperimentalnih" problem kad sam pokušao rasčistiti vid jer bi videl svakaj.. mašta bi mi podivljala ne?
pa tak, malo meditirah da se skoncentriram i odonda mi nije bil to bed. poslije sam uvijek mogo "disciplinirat" maštu.)

joj kak je teško nać mira u punoj kući T_T
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:35   #552
Imam par pitanja ako mi netko moze objasniti neke stvari... Ova tema me zanima vec duze vrijeme, ali svaki moj pokusaj da nesto napravim bi zaustavio strah, a moram priznati da me vasi postovi nisu bas umirili...Ta losa bica na koja se moze naici nisu samo manifestacije nasih strahova ili? Mislim, neki su bas to, ali postoje i oni "stvarni", koje nismo mi stvorili nego zaista tamo i postoje? Sta ako na njih naletimo? I da li je moguce da nas tamo nesto toliko prestrasi da nase fizicko tijelo dozivi srcani? Znam da neki od vas izbjegavaju ovakve teme, ali mene vise plasi kad o necemu ne znam nista, a znam da postoji nego kad znam sta mogu ocekivati i onda odlucim jesam li spremna riskirati ili ne.
I jos nesto, vi koji ste uspjesni u tome, dok ste na tim drugim razinama, imate li osjecaj prisutnosti neceg veceg od vas, tj, jeste li nasli odgovor na pitanje postoji li bog?
brown eyed girl1101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 00:46   #553
Mene samo zanima koliko dugo treba otprilike da se postigne to stanje? pola sata? 15 minuta? i u kojem položaju je najbolje biti?
__________________
We need change, we need it fast
Before rock's just part of the past
Username_in_use is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 18:51   #554
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
morat ću večeras opet krhnut jednu pivu da opet vidim.
Zamisli...za koju godinu čitaš knjigu o astralnoj projekciji gdje piše...ako nepale sve meditacije onda drmni jednu pivu!!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 00:20   #555
dakle, zujalo je u ušima (puno frekvencija), treslo se i šumilo (kao vodopad iz daljine), naglo se tijelo izdiglo kao kad isplivaš u moru, a samo je glava ostala tamo gdje je fizička glava, ali se vidjelo kroz zatvorene oči (sve bjeličasto ali jasno). svjetlo fluorescentne lampe vidio sam na mjestu prave lampe i opet desno pokraj nje, znači dvaput. bilo me strah pa sam se vratio i upravo sam se probudio prije pola sata. bilo je spontano nakon pola godine isprobavanja.
peter871 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 00:39   #556
Quote:
peter871 kaže: Pogledaj post
dakle, zujalo je u ušima (puno frekvencija), treslo se i šumilo (kao vodopad iz daljine), naglo se tijelo izdiglo kao kad isplivaš u moru, a samo je glava ostala tamo gdje je fizička glava, ali se vidjelo kroz zatvorene oči (sve bjeličasto ali jasno). svjetlo fluorescentne lampe vidio sam na mjestu prave lampe i opet desno pokraj nje, znači dvaput. bilo me strah pa sam se vratio i upravo sam se probudio prije pola sata. bilo je spontano nakon pola godine isprobavanja.


čestitke ^^
ja bum probal još jednom kad mi svi odu spavat. najveći problem je kaj nemam mira nikad.. uvijek mi ulete u sobu, makar ih MOLIM da ne ulaze jer mi treba puno koncentracije.. -_-

i to je počelo usred sna ili si sam ležal na krevetu?
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 02:18   #557
spavao sam i onda me zujanje probudilo, tijelo je naravno spavalo..,
uglavnom nije bilo mojom namjerom
peter871 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 03:42   #558
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Zamisli...za koju godinu čitaš knjigu o astralnoj projekciji gdje piše...ako nepale sve meditacije onda drmni jednu pivu!!
to ću ih morat nagovoriti da ubace u tekstove knjiga laksi način ali slabo se sjećaš i u većini slučajeva se ne uspiješ projecirati
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 04:53   #559
Quote:
The_Wanderer kaže: Pogledaj post
No kad je autor počeo opisivati svoja "neugodna iskustva" odnosno svoj susret s tzv "čuvarom vrata" s kime se moramo suočiti s prvim svjesnim ulaskom u astral. Naime to bi bio onaj naš najveći strah, koji naš um projicira i kojeg moramo savladati. Autor, dakako, napominje da ne postoji ikakva opasnost od toga, već da izvlačimo samo dobro, na neki način postajemo jače osobe.

Zanima me sljedeće:
1. Postoji li što takvo kao "čuvar vratnica" - ja iskreno, ne vjerujem tome

Čuvari pragova su veoma zanimljivi entiteti. Njihovo zaduzenje je da propustaju ili da sprecavaju prelaz drugih entiteta iz jedne sfere u drugu. Cuvari pragova, mogu biti i zivi ljudi, ljudi koji zive u drugim sferama, vilenjaci, arhandjeli ili andjeli. Na primer, heruvimi cuvaju predvorja nebeske biblioteke, tamo gde se cuvaju akashki zapisi. Ako nepripremljeno i nepozvano hoces da udjes u tu biblioteku, odatle ce te proterati heruvimi. Iskustvo moze biti neprijatno. Pa sta? Takvo iskustvo, iako neprijatno, samo moze da ti da smernicu da treba da pojacas rad na duhovnom razvoju do tog stupnja kada ce ti prolaz u akashu biti omogucen.

Jos jedan primer. Ako u sebi vec imas puno energije i snage, a zelis da odes u sferu Gebure gde inace idu ljudi kojima snaga nedostaje, cuvar praga ce te odatle oterati. Dodatna snaga na vec postojecu veliku kolicinu snage, moze izazvati u tebi agresiju.

Dakle, cuvara pragova ima u svim medjuprolazima koji povezuju razlicite paralelne svetove.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 12:07   #560
evo odlucila sam se i ja prikljuciti u temu...nekoliko puta imala sam izvan tjelesno iskustvo iako me nikada nije bas zanimalo to podrucje niti sam ga proucavala...dogodi se tako da se prije spavanja jednostavno zamislim..ni ne zatvorim oči a ipak sanjam,pritom se nemogu micati cesto mi zuji u usima...a onda se naglo kao osvijestim i pogledam prema ormaru jer mi je nasuprot kreveta i samo se stvorim tamo...mogu se micati ali samo u krugu sobe..bojim se izlaziti jer se bojim da bi se mogla previse udaljiti i nemogu pogledati u tijelo jer cim ga pogledam vratim se nazad u njega...cesce mi se ovo dogadjalo kao djetetu..a zadnja astralna projekcija desila mi se prije oko pola godina...i moze li mi netko objasniti kako mogu ovo kontrolirati??
Deavon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.