Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2008., 10:54   #1
Prebacivanje iz jednog razreda u drugi

Pozdrav svima za početak. Dakle, roditelji smo blizanaca koje smo na početku prvog razreda rastavili u svaki svoj razred. Obzirom da sve nije išlo kako smo zamislili,planirali,kako nam je rečeno, zanima me dali nam škola može pravit problem kada izrazimo želju da slijedeći razred krenu zajedno na nastavu? Moželi učeteljica tog razreda odbit primit brata? Ima li ko kakvih iskustava po tom pitanju, pa makar i opčenito koji je prvi korak? Jel prvo moram pitat učiteljicu tog razreda u koji ga želim prebacit/spojit ih dali ih želi ili ona nema nikakvog utjecaja na to nego školski psiholog/pedagog ili ravnatelj.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 11:18   #2
Lijepo pitate ravnatelja skole. Kazete kako vam je jako vazno i da oni pate jer nisu skupa, pa ce vam izaci valjda u susret. Ako ne, onda se zalite ministarstvu. Pedagog, ucitelj i prodavac ribe nemaju puno veze s time.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 12:04   #3
nema tu problema... odeš kod voditelja smjene/pedagoga/tajnika/ravnatelja, napišeš nekakvu molbu u 3 rečenice, i prebace te...
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 14:05   #4
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima za početak. Dakle, roditelji smo blizanaca koje smo na početku prvog razreda rastavili u svaki svoj razred. Obzirom da sve nije išlo kako smo zamislili,planirali,kako nam je rečeno, zanima me dali nam škola može pravit problem kada izrazimo želju da slijedeći razred krenu zajedno na nastavu? Moželi učeteljica tog razreda odbit primit brata? Ima li ko kakvih iskustava po tom pitanju, pa makar i opčenito koji je prvi korak? Jel prvo moram pitat učiteljicu tog razreda u koji ga želim prebacit/spojit ih dali ih želi ili ona nema nikakvog utjecaja na to nego školski psiholog/pedagog ili ravnatelj.
a koji je razlog? zašto ih želiš staviti u isti razred?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 18:16   #5
Piše se molba s obrazloženjma na učiteljsko vijeće. Ako su razlozi realni bit će odobreno. Ako nije...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 23:11   #6
Mah, realni. Valjda je roditeljska zelja da dijeca budu zajedno u razredu savrseno dovoljna.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 13:31   #7
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
a koji je razlog? zašto ih želiš staviti u isti razred?
Zato sto jednom fali brat. E toga bi pripojili bratu u razred. Danas sam bio u školi. Odjebali me jer se kao učiteljice ne slažu. Poludio sam. Što dalje da radim?
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 13:49   #8
Mislim, predat se tako lako neću. Kaže psiholog da su njoj ruke vezane jer se s time ne slažu učiteljice. Ja pitao: A šta kaže ravnatelj? a ona odgovori da ni on tu ništa nemože. Ko tu koga?
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 22:35   #9
A postoji li neki opravdani razlog zašto se protive ili je to tek njihova svojevolja? Mislim da bi trebali udovoljiti vašim zahtjevima, pogotovo ako je jedno dijete nesretno. S druge strane mislim da bi stručne službe trebale obaviti razgovor s vašom djecom da se utvrdi zašto je dijete nesretno i zbog čega?
Dakle ako se utvrdi da dijete u tom razredu nije sretno, prihvaćeno od vršnjaka i da to utječe na njegov uspjeh u školi ne vidim razloga zašto bi to bio problem jer stvarno nije nikakav. Znam iz iskustva da ukoliko stručne službe kvalitetno rade svoj posao nije nikakva poteškoća da se dijete i na polugodištu prebaci u drugi razred, i ne znam zašto bi se učitelji bunili ukoliko se iznesu pravi razlozi jer je to za dobrobit djeteta.
S druge strane, ukoliko je jedan blizanac postiže znatno slabiji uspjeh u školi ili ima loše vladanje ne bi bilo loše da su razdvojeni kako ne bi utjecali jedan na drugoga tj. kako jedan ne bi povlačio drugoga za sobom i onemogućavao mu da postigne bolji uspjeh.
I nije istina da ravnatelj ništa ne može. Kakvi su to odgovori? Ravnatelj u školi može što god hoće, njegova bi trebala biti zadnja. Problem je u puno slučajeva da ne želi a ne da ne može.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 23:45   #10
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Zato sto jednom fali brat. E toga bi pripojili bratu u razred. Danas sam bio u školi. Odjebali me jer se kao učiteljice ne slažu. Poludio sam. Što dalje da radim?
moraš razmisliti je li stvarno dobro (za dečke) staviti ih zajedno u razred.
ovaj brat koji je "nesretan" se može "zakeljiti" za drugoga, i onda je lako moguće da jedan drugog mora godinama šlepati.

možda jedan brat želi da budu zajedno, a drugi ne?

ako budu u istom razredu možda se toliko orijentiraju jedan na drugoga da u razredu ostanu izolirani i ne uspostave prijateljske odnose s drugom djecom (što nije rijetko s blizancima, pa ih se i zato često razdvaja)?

možda brat koji je sada "nesretan", u razredu s bratom bude jednako tako nesretan kao i sada ili još nesretniji? ako u ovom razredu nije prihvaćen, zašto misliš da će to biti u drugom razredu?

puno je pitanja, pokušaj si na njih objektivno odgovoriti (koliko god je to moguće)

p.s. i kaj to zapravo znači "fali mu brat"?! pa žive zajedno! nastava traje samo tri i pol sata! hello!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 00:08   #11
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Mislim, predat se tako lako neću. Kaže psiholog da su njoj ruke vezane jer se s time ne slažu učiteljice. Ja pitao: A šta kaže ravnatelj? a ona odgovori da ni on tu ništa nemože. Ko tu koga?
može se, može.

samo budi uporan i dosađuj im.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 08:11   #12
....a zašto ste uopće blizance stavili svakog u svoj razred, to još nisam čula pogotovo zato što znam da su blizanci jako vezani....
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 08:55   #13
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
moraš razmisliti je li stvarno dobro (za dečke) staviti ih zajedno u razred.
ovaj brat koji je "nesretan" se može "zakeljiti" za drugoga, i onda je lako moguće da jedan drugog mora godinama šlepati.

možda jedan brat želi da budu zajedno, a drugi ne?

ako budu u istom razredu možda se toliko orijentiraju jedan na drugoga da u razredu ostanu izolirani i ne uspostave prijateljske odnose s drugom djecom (što nije rijetko s blizancima, pa ih se i zato često razdvaja)?

možda brat koji je sada "nesretan", u razredu s bratom bude jednako tako nesretan kao i sada ili još nesretniji? ako u ovom razredu nije prihvaćen, zašto misliš da će to biti u drugom razredu?

puno je pitanja, pokušaj si na njih objektivno odgovoriti (koliko god je to moguće)

p.s. i kaj to zapravo znači "fali mu brat"?! pa žive zajedno! nastava traje samo tri i pol sata! hello!
Teško je to nekome objasniti. Tebi tih 3ipo sata ništa ne znači dok djetetu od 7 godina znači puno jer on ne gleda na sat kao ti nego na to da je odvojen od brata. Ove ostale bedastoče mi se nedaju komentirati. Fala svima na podršci, borim se dalje....
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 08:57   #14
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
može se, može.

samo budi uporan i dosađuj im.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 09:11   #15
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Teško je to nekome objasniti. Tebi tih 3ipo sata ništa ne znači dok djetetu od 7 godina znači puno jer on ne gleda na sat kao ti nego na to da je odvojen od brata. Ove ostale bedastoče mi se nedaju komentirati. Fala svima na podršci, borim se dalje....
Slažem se

Nije mi jasno kako su takvi? Ja nemam djecu ali išla sam u školu ko mala i sjećam se da su se takve stvari relativno lako rješavale. Mislim da slobodno možeš dić frku

I glupo da im uopće moraš dosađivat b

Doduše, ovisi kolki su razredi, ako su veliki pretpostavljam da im nije lako primit još jednog
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 09:32   #16
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Teško je to nekome objasniti. Tebi tih 3ipo sata ništa ne znači dok djetetu od 7 godina znači puno jer on ne gleda na sat kao ti nego na to da je odvojen od brata. Ove ostale bedastoče mi se nedaju komentirati. Fala svima na podršci, borim se dalje....
ne bih rekla da su to bedastoće, to su realnosti koje se često događaju - a to ti može potvrditi svatko tko ima puno iskustva s djecom (i ne samo vlastitom); zato dobro razmisli što zapravo postižeš time što ih staviš u isti razred. da li stvarno misliš da je potrebno da djeca budu 24 sata zajedno? je l' to znači uvijek isti razred, isti sport, isti strani jezik, isti prijatelji, .... baš sve isto i zajedničko?! kako onda funkcioniraju djeca koja nisu blizanci, a isto imaju brata ili sestru ili oboje i vole se i vezani su?!
znam da je česta praksa u školama (pa čak i vrtićima) da se blizanci odvajaju - upravo zato da im se omogući da samostalno sazrijevaju, odrastaju, razvijaju osjećaj odgovornosti i samostalnosti, formiraju svoj vlastiti krug prijatelja itd.
osim toga, iz tvojih postova je vidljivo da samo jedan brat želi da budu zajedno, a drugi ne. jesi li o tome razmislio?
i pitaj učiteljice ZAŠTO one smatraju da je bolje da klinci budu odvojeni. vjerojatno imaju neki razlog.

osim toga, ako idu u paralelne razrede ISTE škole (a očito idu), onda znači da zajedno idu u školu, da zajedno idu iz škole, da zajedno mogu provesti svaki odmor. znači, odvojeni su samo tijekom nastave. a zbog čega je toliko bitno da za vrijeme nastave budu zajedno? ako budu u istom razredu, hoćeš li onda tražiti da sjede u istoj klupi? jer ako neće sjediti zajedno, onda će i opet biti na neki način odvojeni, zar ne?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 10:45   #17
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Slažem se

Nije mi jasno kako su takvi? Ja nemam djecu ali išla sam u školu ko mala i sjećam se da su se takve stvari relativno lako rješavale. Mislim da slobodno možeš dić frku

I glupo da im uopće moraš dosađivat b

Doduše, ovisi kolki su razredi, ako su veliki pretpostavljam da im nije lako primit još jednog
Mislim da se tu radi o onom, da te odjebe na prvu pa ako prođe, prođe..... Nedam se, idem do kraja. To mi je najveća greška u životu što sam dao na nagovor 5 psihologa da ih rastavim. Koji sam kreten!!!!
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 11:23   #18
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Slažem se

Nije mi jasno kako su takvi? Ja nemam djecu ali išla sam u školu ko mala i sjećam se da su se takve stvari relativno lako rješavale. Mislim da slobodno možeš dić frku

I glupo da im uopće moraš dosađivat b

Doduše, ovisi kolki su razredi, ako su veliki pretpostavljam da im nije lako primit još jednog
a ja mislim da tu učiteljice UOPĆE NISU BITNE. bitno je dijete i bitno je što dijete zapravo poručuje rečenicom "brat mi fali". kužiš, dečko ima samo sedam godina, ne osjeća se dobro u tom razredu i smatra da mu fali brat. možda je iza toga nešto sasvim drugo. možda misli da je učiteljica prestroga ili prezahtjevna, možda misli da ga druga djeca ne prihvaćaju, možda ne stigne sve prepisati s ploče pa se loše osjeća, možda ne zapamti što sve ima za zadaću pa bi se osjećao sigurnije da mu brat može pomoći, možda....

zato mislim da treba prvo skužiti koji su PRAVI razlozi da je on, uvjetno rečeno, nesretan. razmisli realno: fali mi brat s kojim idem u školu, fali mi brat s kojim se vidim pod svakim odmorom, fali mi brat s kojim idem iz škole, fali mi brat s kojim provodim preostalih DVADESET sati dnevno! kužiš?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 11:28   #19
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Mislim da se tu radi o onom, da te odjebe na prvu pa ako prođe, prođe..... Nedam se, idem do kraja. To mi je najveća greška u životu što sam dao na nagovor 5 psihologa da ih rastavim. Koji sam kreten!!!!
čini mi se da ti to doživljavaš kao nekakav rat. ako ti je toliko ljudi reklo da ih je bolje razdvojiti, vjerojatno imaju razloge i vjerojatno su to i argumentirali. to ne znači da si ti kreten. samo razmisli (racionalno) što je djeci (jer se ipak radi o dvoje djece, iako stalno spominješ samo jednog!) stvarno potrebno i što bi se stavljanjem u isti razred stvarno postiglo.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 11:39   #20
Ima dobar tekst o blizancima i njihovom odvajanju / neodvajanju ovdje (opaska: ima 4 strane!)
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.