Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2009., 11:04   #61
Quote:
goraaa kaže: Pogledaj post
Koliko vremenski traje plutonov aspekt? Nekoliko mjeseci?
Plutonovi tranziti uvijek predstavljaju dugotrajan proces koji uvijek "priprema" individuu na promjene koje će uslijediti njegovim prolaskom. Plutonovi tranziti uvijek djeluju puno ranije i "pripremaju teren", a uobičajeni orbis od 5º je onda kao takav u vremenskoj korelaciji s tim važnim promjenama.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 11:22   #62
Istina je ovo za Pluton. Na samom početku aspekta konjunkcije s Neptunom, prekinula sam jedan dugačak i dosta važan odnos, ali koji je, na žalost, već dugo bio veoma truo, baš ta riječ. Pluton ga je samo jednim elegantnim potezom pospremio gdje pripada, u ropotarnicu povijesti.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 14:28   #63
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle u periodu koji navodiš tvoj Mars će biti napeto aspektiran s dvije strane, s jedne opozicijom Plutona, a s druge kvadratom Saturna. Ne znam kolike si orbise uzela u obzir, kod Plutonovih tranzita uobičajen je orbis od 5º koji se intenzivira kako Pluton napreduje prema egzaktnosti.

Evo budem napisala najvažnije:

Mars je planeta koja predstavlja pokretačku energiju, inicijativu, a područje koje Mars zauzima u natalnoj karti je područje primarnog trošenja fizičke energije. Dok Pluton predstavlja princip uništenja i obnavljanja. Kod opozicije se radi o tome da je u tom periodu pojedinac izložen životnim situacijama (iskustvima) u kojima se traži brza i dubinska reakcija, no najveći problem je taj što je osoba blokirana, a njena pokretačka energija - umrtvljena. Često je pri tome i sama fizička energija loše upotrijebljena, odnosno postoji ta neka tendencija da se osoba suviše identificira s uspjehom ili porazom i nije u stanju realno procijeniti vlastite snage. Pa na površinu počmu izlaziti njene frustracije i destruktivni porivi jer se osjeća nemoćnom pred nekim vidom "više sile". U tom periodu individua mora paziti na način kuda joj životna energija odlazi da ne postane "opsjednuta" određenim ciljom jer će i sam život od nje tražiti neki vid fanatične posvećenosti. Ona će osjećati silnu želju da nešto promjeni i da sama utječe na razvoj situacije ali joj objektivne stvari neće dati da to radi. To će posebno biti izraženo u periodu kada i Saturn bude kvadrirao Marsa jer će tada osoba doslovno osjećati blokadu na fizičkom nivou.

Plutonovi tranziti su dugoročni i često potpuno potapaju neki dio osobe ne bi li ona došla u kontakt s svojom suštinom, svojom esencijalnom prirodom. S druge strane tranziti Plutona često nisu vidljivi onim pojedincima koji imaju malo svijesti o svom unutarnjem životu, jer oni prije svega predstavljaju unutarnji proces, dugotrajni proces preobrazbe na nutarnjem nivou. No u aspektu ova dva tijela to je svedeno na "najmanju moguću mjeru" jer kako Mars predstavlja nižu oktavu Plutona (njegovu vidljiviju i prizemniju manifestaciju) a kontakt Plutona u osnovi potiče odstranjivanje....te će teško kod ovog kontakta i onima s "manjkom svijesti" stvari proći nezapaženo. Nakon Plutonova tranzita stvari nisu nikada iste, on iznosi na površinu ono što je trulo i što je potrebno odstraniti.....zato će nakon ovog tranzita neke stvari koje se tiču simbolike Marsa zauvijek nestati iz života individue.

o fish, svaka ti čast
ma i ju su na 2 st raka natalno
stvarno se osjećam zblokirano pa sam odlučila da nešto moram napraviti u svom životu-nešto se mora pomaknuti s mrtve točke pa sam odlučila se preseliti u drugi grad ako tamo dobijem posao što je za mene veliki korak jer to nisam ni pomišljala ni u najgorim snovima da bi to ikad mogla pomišljati a kamoli napraviti al eto dojadilo mi je sve jer sam stvarno svoju energiju izgleda trošila na pogrešnu stranu (veza koja nije uspjela)sad to pokušavam neutralizirati i pričekati šansu da se preselim u drugi grad jer mi je u ovom gradu sve prekipilo a i tr Ne radi opoz. na nat. Sa(vl 2 p)
svjesna sam da svari neće nikad biti iste a i radim na tome, jednostavno se okrenuti novom životu


svaka čast,
janna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 14:52   #64
...

...zato će nakon ovog tranzita neke stvari koje se tiču simbolike Marsa zauvijek nestati iz života individue.

ovo zadnje što si napisala -jel se to može odnositi i na vezu ili nešto drugo vezano za 4 polje???
txs
janna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 15:15   #65
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Obrnuto, Mars je ispušni ventil Plutonu, jer Pluton na svom "sporom pohodu" nailazi na njega.

To znači da u tom periodu trebaš obratiti pažnju na način trošenja vlastite energije te "paziti" da to bude konstruktivno, a ne destruktivno kroz izljeve bijesa, mržnje ili netrpeljivosti (koji će težiti izaći na površinu).

To je zato jer se radi o koncentraciji dviju snažnih i u osnovi malefičnih energija (Mars i Pluton) na jednom mjestu koje streme biti izražene na ekstremniji način (Pluton). Taj ekstremizam potječe iz dvije stvari: jedna je ta da osoba tada osjeća da posjeduje neiscrpan rezervoar energije, "nadljudsku" snagu i moć (Pluton)....ali i "bezgraničnu" hrabrost (Mars). Zato osoba mora strogo držati pravac toj energiji jer u protivnom ona lako ode u onaj ekstrem - "cilj opravdava sredstva".

Pretpostavljam da se ovaj tranzit odvija u 6. polju što znači da se referira na poslu i radnoj sredini, ali ili zdravlju. Pogledaj kakve aspekte ti radi taj Mars i iz kojih polja jer su događaji vezani uz njnih.
Ovo i mene uskoro ceka.
Jos pamtim prelazak Urana preko Marsa(nat.) -kakav je to buran period bio ...
mogu si misliti kakav ce tek prelaz Plutona biti.
Posto se sve to desava u IX kuci ocekujem zestoke borbe protiv religioznih
dogmi, bajki i slicnih izmisljotina.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 21:09   #66
Quote:
janna kaže: Pogledaj post
ovo zadnje što si napisala -jel se to može odnositi i na vezu ili nešto drugo vezano za 4 polje???
Pisala sam na način da sam se fokusirala na tranzit Plutona s Marsom (i Saturnom) no kod tebe koliko sam vidjela iz prethodnog posta Pluton i Saturn istovremeno tranzitiraju i Jupitera. To u neku ruku "poboljšava" cijelu situaciju jer sam aspekt konjunkcije Mars/Jupiter u natalnoj karti govori o plemenitim ciljevima, ali i velikoj vjeri u vlastite snage, osobne napore i načine postizanja cilja. A znaš i sama da je za svaki uspjeh i postignuće u životu važno imati vjeru u sebe.

Daklem, osim što su ovi tranziti usmjereni na simboliku 4. polja jer je Mars njegov vladar, usmjereni su i na partnerski odnos zato jer je Jupiter vladar 7. polja (partner).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 21:52   #67
... tr Pl mi je u 07. kući, radi kvadrat na natalni Sa i Ju u 04. koji su vladari natalne 07., bi li to moglo značiti da čisti odnose koji se tiču i poslovnih partnerstava? Koliko su jaki ti aspekti i koliko dugo bi mogli trajati?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 22:05   #68
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pisala sam na način da sam se fokusirala na tranzit Plutona s Marsom (i Saturnom) no kod tebe koliko sam vidjela iz prethodnog posta Pluton i Saturn istovremeno tranzitiraju i Jupitera. To u neku ruku "poboljšava" cijelu situaciju jer sam aspekt konjunkcije Mars/Jupiter u natalnoj karti govori o plemenitim ciljevima, ali i velikoj vjeri u vlastite snage, osobne napore i načine postizanja cilja. A znaš i sama da je za svaki uspjeh i postignuće u životu važno imati vjeru u sebe.

Daklem, osim što su ovi tranziti usmjereni na simboliku 4. polja jer je Mars njegov vladar, usmjereni su i na partnerski odnos zato jer je Jupiter vladar 7. polja (partner).

eh pa ne znam koliko poboljšava jupiter situaciju jer to znači da osim marsa i jupiter je mučen od strane plutona i saturna koji nailazi i još jedno polje je uključeno u cijelu situaciju

što se tiče velike vjere u vlastite snage, ta konj. ma i ju je u raku tako da kad me stisne da nemam gdje- prvo se sakrijem u rupu pa vidim šta moram poduzeti pod prisilom tek onda zbojim snage i odlučim se na djelovanje al na tešku muku nisam tip od velikih akcija nego tek kad sam prisiljena onda djelujem

takva je i ovo situacija,našla se bez svoje volje i osjećam se bespomoćno i to traži veliki rez sa starim načinom života jer drugog nema...na moju žalost

Zadnje uređivanje janna : 19.02.2009. at 22:13.
janna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 22:47   #69
Quote:
janna kaže: Pogledaj post
eh pa ne znam koliko poboljšava jupiter situaciju jer to znači da osim marsa i jupiter je mučen od strane plutona i saturna koji nailazi i još jedno polje je uključeno u cijelu situaciju. što se tiče velike vjere u vlastite snage, ta konj. ma i ju je u raku tako da kad me stisne da nemam gdje- prvo se sakrijem u rupu pa vidim šta moram poduzeti pod prisilom tek onda zbojim snage i odlučim se na djelovanje al na tešku muku nisam tip od velikih akcija nego tek kad sam prisiljena onda djelujem
Da, istina. No nije samo poanta u djelovanu (Mars) već i moralnim standardima koje si postavljaš (Jupiter).


P.S. Upravo iz razloga što su i Mars i Jupiter napeti na dvije strane stavila sam u navodnike to "poboljšavanje". No Jupiter je u znaku raka egzaltiran, a u tvojoj natalnoj karti on zauzima tu jaku poziciju. Zato on jest - "poboljšanje" u odnosu na situaciju da ga nema tu. Jupiter uvijek Marsove ciljeve čini plemenitim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 23:29   #70
hvala ti
nema mi druge nego da se prepustim plutonu i saturnu nadam se da neće biti prebolna ova preobrazba na koju sam se odlučila a inače ne bi se odlučila na tu soluciju da me pl nije prisilio
janna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 01:43   #71
Fishice, izgleda da sam našao "krivca" za svoje sranje, Plutonov tranzit 4. kući, pripremao je teren i sada me ogolio do kože. Čitao sam na eng. tumačenje tranzita, možda da ti nešto napišeš o tome (na temi nisam našao).
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 02:13   #72
Sta se dogadja kad Pluto udje u 7. kucu?

pozdrav
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 10:22   #73
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Jos pamtim prelazak Urana preko Marsa(nat.) -kakav je to buran period bio ...
Sad sam baš pogledala kad je meni bio ovaj tranzit - 2003. i 2004. Ništa vredno pomena mi se nije desilo, ali baš ič .

Plutona se ne treba plašiti, meni čak nedostaje više njegovih tranzita. Ima previše toga čega bih da se oslobodim. Sasvim divna planeta.

Obično ljudi očekuju da se desi nešto epohalno kad im uđe u neku kuću, ili sedne na neku natalnu planetu, ali istina je da mali broj njih posle tranzita uopšte i primeti da se nešto s njima desilo. Njegovi metodi su suptilni, ali i temeljni.
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 13:20   #74
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Sad sam baš pogledala kad je meni bio ovaj tranzit - 2003. i 2004. Ništa vredno pomena mi se nije desilo, ali baš ič .

Plutona se ne treba plašiti, meni čak nedostaje više njegovih tranzita. Ima previše toga čega bih da se oslobodim. Sasvim divna planeta.

Obično ljudi očekuju da se desi nešto epohalno kad im uđe u neku kuću, ili sedne na neku natalnu planetu, ali istina je da mali broj njih posle tranzita uopšte i primeti da se nešto s njima desilo. Njegovi metodi su suptilni, ali i temeljni.
Sta ti se desilo kad ti je Pluton usao u 7. kucu?

Jeli to kao u sedmom nebu ili u sedmom paklu?

lijep pozdrav
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:19   #75
Ne znam, Pluton je jako spor, meni neće za života ni ući u 7. kuću. Pitaj me za nekih 150 godina .

Ali, svakako ga se ne treba plašiti. Promene u odnosu sa partnerom. Ako je veza šta valjala, opstaće i dobiti novu snagu, a ako nije - propašće, a nikad ne treba očajavati zbog propadanja nečeg već trulog. Tako je uvek sa Plutonom - on sve lepo počisti za sobom. Možda će malo da boli, ali na kraju ćeš se preporoditi .
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:33   #76
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Sad sam baš pogledala kad je meni bio ovaj tranzit - 2003. i 2004. Ništa vredno pomena mi se nije desilo, ali baš ič .

Plutona se ne treba plašiti, meni čak nedostaje više njegovih tranzita. Ima previše toga čega bih da se oslobodim. Sasvim divna planeta.

Obično ljudi očekuju da se desi nešto epohalno kad im uđe u neku kuću, ili sedne na neku natalnu planetu, ali istina je da mali broj njih posle tranzita uopšte i primeti da se nešto s njima desilo. Njegovi metodi su suptilni, ali i temeljni.
Ne znam, meni je Mars prilicno naglasen (uz Neptun najdominantniji u radixu)
pa sam taj tranzit osjetio kao vrlo burno vrijeme-vise u pozitivnom smislu,
intenzivno bavljenje sportom koje je donjelo top formu i visak
seksepila te nesto manje u negativnom smislu-radio je kvadrat na Mjesec u Ovnu sto me je cinilo impulsivnijim nego sto vec jesam.

Ja licno, i nemam nekih "strahova" od Plutona i smatram neke njegove akcije i vise nego pozeljnima.
Pravo zlo po meni moze nanijeti Neptun...e taj gdje plovi tu zaista nema napretka.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:51   #77
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni je Mars prilicno naglasen (uz Neptun najdominantniji u radixu)
I meni je kao naglašen (mada slab), ali ga ja ni inače ne konstatujem .

Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Pravo zlo po meni moze nanijeti Neptun...e taj gdje plovi tu zaista nema napretka.
Crna Ribo . To iz tebe progovara taj Mesec u Ovnu . Prava Riba bi se u početku užasavala plutonovskog odnošenja smeća
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:36   #78
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Ne znam, Pluton je jako spor, meni neće za života ni ući u 7. kuću. Pitaj me za nekih 150 godina .

Ali, svakako ga se ne treba plašiti. Promene u odnosu sa partnerom. Ako je veza šta valjala, opstaće i dobiti novu snagu, a ako nije - propašće, a nikad ne treba očajavati zbog propadanja nečeg već trulog. Tako je uvek sa Plutonom - on sve lepo počisti za sobom. Možda će malo da boli, ali na kraju ćeš se preporoditi .
Osim sto odnosi smece, moze li Pluton i donijeti sto novo, neku novu vezu naprimjer?

Zadnje uređivanje ornit : 20.02.2009. at 16:06.
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:40   #79
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
Osim sto odnosi smece, moze li Pluton i donijeti sto novo, neku novu bezu naprimjer?
Bezu ne ali vezu može. Ali Plutonska veza je jedna od najstrastvenijih, bude puno ljubavi ali i ljubomore, nije to za svakog, ljubav na život i smrt
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 16:01   #80
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Crna Ribo . To iz tebe progovara taj Mesec u Ovnu . Prava Riba bi se u početku užasavala plutonovskog odnošenja smeća
Mjesec u ovnu + Saturn u prvoj + Mars u Jarcu + Asc.Bik = "prava riba"
koja smatra i vise nego pozeljnim svak kirurski zahvat odstranjivanja mrtvih tkiva
od strane dr Plutona.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.