Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 22:55   #61
Quote:
leafar kaže: Pogledaj post
(da se cijene mogu mjerit s benzincem)
to bus se nacekal...pitanje jel bus imal tada pravo na vozacku.....salim se...

ali nakon ovih par postova - daj mi reci a kaj podrzavas? proizvodnju baterija? pa nije ni to bas tak cisti biznis...
hrexpat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:17   #62
Quote:
hrexpat kaže: Pogledaj post
ali nakon ovih par postova - daj mi reci a kaj podrzavas? proizvodnju baterija? pa nije ni to bas tak cisti biznis...
Ne nego prelazak na električnu, jer to daje veći izbor izvora IMHO.
A i nekako me neobjašnjivo privlači pomisao na okretni moment elektro motora, onaj glatki start
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:19   #63
cuj ak te to veseli...
ja sam ti malo staromodan...pa ne kuzim te kratice....ali bojim se da ne bus imal veci izbor u doglednoj buducnosti...nicega, pa ni toga...
a kaj se glatkosti i sliskosti tice ...ja se vise palim na glatko ulijetanje i kretanje nego sami start, zapravo nemam nist protiv da je start onak malo - otezan....

Zadnje uređivanje hrexpat : 15.03.2009. at 23:26.
hrexpat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:29   #64
a meni je to nekako elegantno kad onako starta glatko, i još tiho, onako sofisticirano
IMHO - In My Humble Opinion...
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:32   #65
o ukusima se ne raspravlja - a kaj se izvora energije tice - oni ce bojim se bit u principu centralizirani bez obzira o kojim nemanima se radi - jer tu se ne radi o tehnologiji nego kontroli....da li ces iistovremeno mat privid izbora...to je vec prica za neki drugi pdf...

Zadnje uređivanje hrexpat : 15.03.2009. at 23:40.
hrexpat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 00:03   #66
pa nebitno mi je dali je izvor centraliziran ili ne, ono što mi je bitnije u globali je da ako neki od izvora 'presuši', postane neisplativ i slično, promijene utiječu samo na proizvođača. U programiranju to zovu decoupling, uklanjanje ovisnosti jednog sustava o drugom kada to nije potrebno, čak i po cijenu performansi ako je isplativo u smislu dizajna i održavanja. Znači čak kad bi i iskoristivost nafte bila manja, dokle god bi to bilo u malim razmijerima dalo bi se tolerirat radi lakoće prijelaza na drugi izvor (kompletan sustav ostaje isti neovisno o izvoru, i sav napredak u efikasnosti i dizajnu nemora biti 'bačen').
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 00:09   #67
Quote:
hrexpat kaže: Pogledaj post
o ukusima se ne raspravlja - a kaj se izvora energije tice - oni ce bojim se bit u principu centralizirani bez obzira o kojim nemanima se radi - jer tu se ne radi o tehnologiji nego kontroli....
Cisto ekonomski gledano, sto je postrojenje vece, veca mu je i korisnost i manji su gubici prijenosa, a i jeftinija je doprema energenta. Kontrola lezi u izvoru energenta, ne u proizvodnji.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 02:47   #68
I have a dream...

Sanjam dan kada će ova ljudska civilizacija prekinuti svoju bolesnu i nezdravu ovisnost o fosilnim gorivima. Mislim da se on polako bliži. Tehnologija je tu, interes postoji, samo treba hrabrosti i odvažiti se i reći ne nafti. Drugi će slijediti primjer. Svi znamo da postoje načini da se električna energija proizvodi bez zagađenja okoliša (hidroelektrane, energija vjetra, valova, morskih mjena, geotermalna energija, solarna energija, nuklearna energija). Tehnologija baterija je tu. Postoje tzv. NanoSafe baterije koje se pune 10-ak minuta, imaju vijek trajanja 12+ godina, nakon 15000 punjenja zadržavaju 85% kapaciteta... Naravno sa godinama i daljnim razvojem ovih tehnologija (npr. regenerativno kočenje) baterije i druge komponente će se dodatno usavršiti i biti ćemo napokon slobodni, a svijet će biti puno ljepše i mirnije mjesto za život...

BTW pogledajte ovog ljepotana
 
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 02:48   #69
Idem zapalit fakultet, pojest sve svoje radove i projekte, uistinu nema smisla.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 03:06   #70
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Idem zapalit fakultet, pojest sve svoje radove i projekte, uistinu nema smisla.
Što nema smisla?
 
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 03:09   #71
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Što nema smisla?
Raspravljat s pamfletarima. Sad otiđi negdje po diplomu iz energetike pa se javi pametniji. Evo, za pocetak pocni po smrtnosti po TWy pojedinih izvora energije. Iznenadit ces se.
Nakon toga se malo obrazuj o baterijama i cijeni po Wh pa se baci u proracune. Onda pogledaj sto je to generatorsko kocenje pa vidi sto su to superkondenzatori, koja je maksimalna gustoca energije, kolika je cijena po Wh. itd. itd.
Onda bi mogli razgovarat o onom sto zovemo tehnicko-ekonomska analiza, ovo je ipak PDF Gospodarstvo.

Zadnje uređivanje Monsignor.m : 16.03.2009. at 03:17.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 03:31   #72
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Raspravljat s pamfletarima. Sad otiđi negdje po diplomu iz energetike pa se javi pametniji. Evo, za pocetak pocni po smrtnosti po TWy pojedinih izvora energije. Iznenadit ces se.
Evo samo što nisam, ali iz građevine... Doduše ja nisam otišao i dobio ju, morao sam i 4 godine ostat studirat . Nego kad si popio svu pamet svijeta, diplomirani energetičaru, o kojim ti to pamfletima govoriš? Daj me prosvjetli...

Koliko ja znam ne postoji stopa smrtnosti za izvore energije kao što su hidroelektrane, vjetroelektrane, solarna energija... Znam da sada slijedi priča kako je iskoristivost vjetroelektrana 20% sati godišnje, kako je iskoristivost solarnih ćelija isto u najboljem slučaju 20%, kako hidroelektrane ne rade tijekom cijele godine nego samo kada je potrošnja maxsimalna. Ovdje nitko ne govori o instantnom prijelazu sa nafte na struju, već postepenom, valjda ti je to jasno, pa stvarno ne znam odakle taj tvoj 'strah' da ćemo se naći u velikim energetskim problemeima, u kojima btw već jesmo. Tko ti garantira da znanstvenici neće otkriti nove načine ili materijale za proizvodnju električne energije i njezino efikasnije korištenje u sljedećih 20-ak godina. To bi tebi trebalo bit valjda jasno. Ili bi ti čekao dok cijeli svijet ne zarati zbog nafte, pa ćemo se svi vozit na konjima kao nekad davno...

EDIT: Skroz si promašio bit EV... Nije toliko bitno da je on jeftiniji od nafte već da se riješimo ovisnosti o nafti...

Zadnje uređivanje etna22 : 16.03.2009. at 03:36.
 
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 03:35   #73
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post

Koliko ja znam ne postoji stopa smrtnosti za izvore energije kao što su hidroelektrane, vjetroelektrane, solarna energija...
I rest my case. Nakon ovoga ne slijedi nikakva priča. Potrazi slobodno moje postove, pisao sam dosta o ovome. Onda mozemo nastavit od prve greske nakon uvoda u pamflet kako hidroelektrane ne zagađuju okolis pa vjetroelektrane pa dalje i dalje. Kad sve to prozvacemo mozemo o onome sto bi zvali: F E A S I B I L I T Y.

Laku noc.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 03:44   #74
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
I rest my case. Nakon ovoga ne slijedi nikakva priča. Potrazi slobodno moje postove, pisao sam dosta o ovome. Onda mozemo nastavit od prve greske nakon uvoda u pamflet kako hidroelektrane ne zagađuju okolis pa vjetroelektrane pa dalje i dalje. Kad sve to prozvacemo mozemo o onome sto bi zvali: F E A S I B I L I T Y.

Laku noc.
Ma naravno da hidroelektrane zagađuju okoliš, izgleda da ti ne znaš razliku između utjecaja na okoliš i zagađivanja okoliša...
Ma naravno da ću ja sad tražit i čitat tvoje bisere pred svinje postove... Ajde se spusti na zemlju...i ne zaboravi popit čašicu pameti prije spavanja

Zadnje uređivanje etna22 : 16.03.2009. at 03:54.
 
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.03.2009., 11:28   #75
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Ma naravno da ću ja sad tražit i čitat tvoje bisere pred svinje postove... Ajde se spusti na zemlju...i ne zaboravi popit čašicu pameti prije spavanja
Ne, nemoj citat, vjeruj da je tehnologija tu, samo sto nije, gledaj Zeitgeist, a zli naftni lobiji drmaju svijetu. Adam Smith je s nevidljivom rukom bio u krivu, u stvarnosti sve određuju iluminati. Kako sam samo naivan, sve to postoji samo to od nas netko krije. I naravno, sve je prakticki besplatno, solarna energija ti je besplatna.

hrexpat, jesi ti mason ili iluminat kad zagovaras fosilna goriva dok ih ima?

Ako ti se ne cita mene, imas Rebeccu Guay, McAucliffea, Neznadara, pobosutljanina, ima tu energeticara. Ali svima su nama zli naftni lobiji isprali mozak, zato vozimo benzince i dizele.

Zao mi je jedino sto moram radit pa ne mogu taksativno pobijat tvoje greske u koracima. Ionako nema smisla, zli naftasi su mi mozak isprali, a mozda sam i njihov placenik.

Zadnje uređivanje Monsignor.m : 16.03.2009. at 11:35.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 12:57   #76
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ne, nemoj citat, vjeruj da je tehnologija tu, samo sto nije, gledaj Zeitgeist, a zli naftni lobiji drmaju svijetu. Adam Smith je s nevidljivom rukom bio u krivu, u stvarnosti sve određuju iluminati. Kako sam samo naivan, sve to postoji samo to od nas netko krije. I naravno, sve je prakticki besplatno, solarna energija ti je besplatna.

hrexpat, jesi ti mason ili iluminat kad zagovaras fosilna goriva dok ih ima?

Ako ti se ne cita mene, imas Rebeccu Guay, McAucliffea, Neznadara, pobosutljanina, ima tu energeticara. Ali svima su nama zli naftni lobiji isprali mozak, zato vozimo benzince i dizele.

Zao mi je jedino sto moram radit pa ne mogu taksativno pobijat tvoje greske u koracima. Ionako nema smisla, zli naftasi su mi mozak isprali, a mozda sam i njihov placenik.
Blago onome za koga ti radiš...Ma naći ćeš ti vremena siguran sam... pošto vidim da mi guraš riječi u usta.... tko je rekao da je solarna energija besplatna. Ako ti zaista misliš da naftni lobiji ne drmaju ovim svjetom i jedan si od onih koji misle da je Bush išao u Irak da uništi WMD-ove onda mi je sve jasno...
 
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 17:24   #77
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
kažeš ni primirisati

Evo predstavljam ti Tesla Roadster, 0-100 za 4s, domet 350km, napuni se za 3.5h

Toliko o pravim autima...

Ipak Tesla dođe 100 000$... ali zato imamo ove Phoenixe gore, pa BYD E6, pa
Mitsubishi i-MiEV...

idemo sa nečim pristupačnijim gdje ima neke šanse

http://www.youtube.com/watch?v=XtE72KLpreg

ili pogledajte slijedeću stvar sa ovim zelenkom gore desno.......

koga zanima nešto više ili želi sam sastaviti dotično vozilo za jeftini novac neka proba ovdje

http://www.globusauto.co.yu/
waltham is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 08:27   #78
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
hrexpat, jesi ti mason ili iluminat ...
je, zli humanoidni guster - ova hobotnica na licu mi je samo maska- kak si pogodil?...
hrexpat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 10:55   #79
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Sanjam...
u tom i je problem....pocni promisljat

hrexpat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 22:59   #80
evo izašao novi tesla model.košta 250 000 kn ,domet sa punjenjem je 540 km,punjnje traje 45 minuta,baterije bez pada kapaciteta idu 180 000 km,servis gotovo bezpotreban,cijena vožnje 100 km oko 3 kn.zamislite samo da je naftni lobi bio sprijećen u zaustavljanju razvoja el.auta.

http://www.businessweek.com/bwdaily/...s+%2B+analysis
laser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.