Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2009., 22:59   #1
Tuča

Zanima me sta me slijedi..evo situacije..neki lik me lupio sakom u nos i ostao mi je oziljak i nisam mu smio odma vratiti jer su iza njega stajala trojica..i ja sam otisao po svoju ekipu u kafic i vratio se van i lupio ga sakom i pukla mu je arkada..on je otisao na hitnu i izasla je policija na uvid..lik je bio u pijanom stanju al ne znam tocno dal su mu u hitnoj mjerili alkohol..pitanje je sto ce biti sa mnom u ovom slucaju ako se pokrene prekrsajno djelo...
__________________
treba kru rezat!!!
kont4love is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 23:11   #2
Morali su mu mjerit količinu akohola
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 11:03   #3
Očekuj kaznenu prijavu za nanošenje teške tjelesne ozljede. Valjda je razbijen nos teža tjelesna ozljeda...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:41   #4
samo ako je slomljen , inace je laksa
isto i za arkadu

to sto je on tebe udario prvi , nije ovdje osnova za samoobranu , pa si prema tome ti jenako kriv kao i on
samo sto je on tebe prijavio , a ti njega nisi (a trebao si)
to sto je on bio u pijanom stanju , ne vidim kako tebi za ista koristi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:49   #5
jebote, danas se više nemožeš ni pofajtati, a da ti kordon tužilaca, odvjetnika,sudaca ne počne visit nad vratom. Di su bila ona vremena kad smo se fajtali šakama i slijedeći dan nosili šljive bez poziva na sud.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:00   #6
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
jebote, danas se više nemožeš ni pofajtati, a da ti kordon tužilaca, odvjetnika,sudaca ne počne visit nad vratom. Di su bila ona vremena kad smo se fajtali šakama i slijedeći dan nosili šljive bez poziva na sud.
za tango je potrebno dvoje

ovako , u moje je vrijeme takoder bilo smatrano pederlukom ako je netko dobio po lampi , pa otisao po ekipu
dapace ,sjecam se slucaja kad je jedan takav dignuo frku , pa se ispostavilo da je bilo jedan-na-jedan i tip je pobrao od vlastite ekipe na licu mjesta

no bojim se da to danas spada u prahistoriju i da su najkasnije od polovice 80-tih ljudi tog kova jednostavno zastarjeli i izumrli
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:07   #7
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
za tango je potrebno dvoje

ovako , u moje je vrijeme takoder bilo smatrano pederlukom ako je netko dobio po lampi , pa otisao po ekipu
dapace ,sjecam se slucaja kad je jedan takav dignuo frku , pa se ispostavilo da je bilo jedan-na-jedan i tip je pobrao od vlastite ekipe na licu mjesta

no bojim se da to danas spada u prahistoriju i da su najkasnije od polovice 80-tih ljudi tog kova jednostavno zastarjeli i izumrli
Yep,

to je sve funkcioniralo još kako-tako da 90-tih a onda rat i sl. sranja, šake zamjenili pištolji i noževi. Ustvari, jako se čudim ovom fajtu jer nisu navedeni noževi ili pištolji. Bit će i sutkinja iznenađena, tako da vjerujem da će biti samo par uvjetnih ili možda ukor.

Kod nas u kvartu se je točno znalo do kud se može ići a da si siguran, obzirom da smo bili na ratnoj nozi s susjednim. Naravno, sve su to bile pubertetske budalaštine i višak hormona koji smo tada peglali u 22 navečer na livadama i poljanama a ne u školama. U školi smo nosili šljive i zavoje i na njih hvatali komade jer smo svi glumatali frajerske spike i sl. sranja.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:10   #8
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
samo ako je slomljen , inace je laksa
isto i za arkadu

to sto je on tebe udario prvi , nije ovdje osnova za samoobranu , pa si prema tome ti jenako kriv kao i on
samo sto je on tebe prijavio , a ti njega nisi (a trebao si)
to sto je on bio u pijanom stanju , ne vidim kako tebi za ista koristi
Jeli možeš ovo pojasniti?
Neko te opali šakom i nesmiješ mu vratiti/izbjeći pa vratiti udarac bez da ne očekuješ tužbu od strane napadača?
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:14   #9
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
Jeli možeš ovo pojasniti?
Neko te opali šakom i nesmiješ mu vratiti/izbjeći pa vratiti udarac bez da ne očekuješ tužbu od strane napadača?
ne, ti ga smijes udariti i braniti se. ali doći 2 dana poslije nije samoobrana. Ona se odnosi samo na vrijeme izravne opasnosti, što u ovdje nije slučaj.
__________________
“Sometimes I need what only you can provide: your absence.”
Žic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:18   #10
Ah so...
Neispavan sam pa sam mislio da je dobio šaku, vratio se za 5 min i umlatio ga.

Ok, hvala
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:23   #11
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
Ah so...
Neispavan sam pa sam mislio da je dobio šaku, vratio se za 5 min i umlatio ga.

Ok, hvala
nazalost , zakon kaze da je i tih 5 minuta previse
i 2 minute
samoobrana ide dok traje ili predstoji napad
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:16   #12
Sorry nisam cini se nesto bitno napisao..kad sam dolazio do njega vanka a to je bilo za 2min i kad sam mu prilazio on je nasrno na mene i ja sam ga u tom trenutku odma lupio, jer nisam glup primiti jos jedan udarac.
__________________
treba kru rezat!!!
kont4love is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:59   #13
u tom slucaju , to jest samoobrana i teoretski je sve cisto
sad ostaje jos jedan problem: kako ces to dokazati??

(meni ostaje jedna upitnik nad glavom - ti dolazis s ekipom na njega i on nasrne na tebe??)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:59   #14
???

pozdrav!

imam jedno pitanje i mislim da je odgovarajuće za ovaj topic.

ako nakon završenog studija prava želim odrađivati staž ili raditi na sudu, hoće li mi to biti nemoguće zbog toga što imam kaznu za narušavanje javnog reda i mira - JRM (to čini mi se ulazi i u dosje)?
darac5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 18:27   #15
Quote:
darac5 kaže: Pogledaj post
pozdrav!

imam jedno pitanje i mislim da je odgovarajuće za ovaj topic.

ako nakon završenog studija prava želim odrađivati staž ili raditi na sudu, hoće li mi to biti nemoguće zbog toga što imam kaznu za narušavanje javnog reda i mira - JRM (to čini mi se ulazi i u dosje)?
možeš imat JRM i to više puta,prekršajne prijave ih ne zanimaju,jedino kaznene...
don86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 21:27   #16
imam jedno pitanje
istukli su me zaštitari u jednom kafiću te sam otišao na hitnu. sad sam dobio obavijest da moram doći u policiju na obavijesni razgovor iako ih nisam tužio
već je sa hitne stiglo do policije i oni moraju zatvoriti slučaj. ja ne želim nikoga tužiti pa me zanima šta da im kažem da se slučaj što prije zatvori
zlatnezice is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 03:15   #17
Reci im sve sta je bilo bez obzir adal ces koga tuzit ili ne, bitno je da kazes istinu.. Hitna je morala obavjestiti policiju jer im je to dužnost.
__________________
What goes around comes around.
Gogo vertigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 10:30   #18
Quote:
kont4love kaže: Pogledaj post
Zanima me sta me slijedi..evo situacije..neki lik me lupio sakom u nos i ostao mi je oziljak i nisam mu smio odma vratiti jer su iza njega stajala trojica..i ja sam otisao po svoju ekipu u kafic i vratio se van i lupio ga sakom i pukla mu je arkada..on je otisao na hitnu i izasla je policija na uvid..lik je bio u pijanom stanju al ne znam tocno dal su mu u hitnoj mjerili alkohol..pitanje je sto ce biti sa mnom u ovom slucaju ako se pokrene prekrsajno djelo...
Quote:
kont4love kaže: Pogledaj post
Sorry nisam cini se nesto bitno napisao..kad sam dolazio do njega vanka a to je bilo za 2min i kad sam mu prilazio on je nasrno na mene i ja sam ga u tom trenutku odma lupio, jer nisam glup primiti jos jedan udarac.
Krivi ste obojica. On je prvi napao tebe, ali si ti otišao po ekipu i vratio se. U tom trenutku više nema nikakvog govora o samoobrani. Samoobrana bi bila jedino da si se odmah potukao s njim i ozlijedio ga. Sve nakon prestanka napada je novi događaj.

Prekršajna kazna te ne treba previše prinuti, jer se radi o novčanom iznosu od 300 do 1500 kuna (odokativno). Može i par dana zatvora uvjetno, ali nije nužno.

Jedino ako te čovjek tuži privatno za naknadu štete. Ako si pretrpio ozljedu, možeš i ti njega. Tu se radi o iznosu odštete koji može biti svakakav.

Zadnje uređivanje drot13 : 20.11.2009. at 10:33. Reason: urgh
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 10:55   #19
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Očekuj kaznenu prijavu za nanošenje teške tjelesne ozljede. Valjda je razbijen nos teža tjelesna ozljeda...
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
samo ako je slomljen , inace je laksa
isto i za arkadu

to sto je on tebe udario prvi , nije ovdje osnova za samoobranu , pa si prema tome ti jenako kriv kao i on
samo sto je on tebe prijavio , a ti njega nisi (a trebao si)
to sto je on bio u pijanom stanju , ne vidim kako tebi za ista koristi
Liječnik određuje težinu ozljede i može odrediti svašta, ali u ovom slučaju riječ je sigurno o lakšoj ozljedi (ako je pukla samo koža na arkadi). I ako nos pukne bez pomaka, računa se da je lakša. Naravno, često se i ostavlja opcija (lakša s mogućnošću teže).
Tko koga prijavi isto nema nikakve veze. Npr., ja tebe napadnem i popušim, pa te onda priajvim. U postupku se utvrdi da sam ipak ja tebe napao, a ti se branio, pa sam onda na kraju ja kriv. I to se događa.
Ovo za alkohol je točno. To za napadnutog nema nikakvu težinu.

Quote:
zlatnezice kaže: Pogledaj post
... istukli su me zaštitari u jednom kafiću te sam otišao na hitnu. sad sam dobio obavijest da moram doći u policiju na obavijesni razgovor iako ih nisam tužio
već je sa hitne stiglo do policije i oni moraju zatvoriti slučaj. ja ne želim nikoga tužiti pa me zanima šta da im kažem da se slučaj što prije zatvori
Liječnici su obvezni o takvim ozljedama automatski obavijestiti policiju bolničkom prijavom.
Ako nisi ničim zaslužio batine (što je teško), onda kažeš što je bilo i to je to. Policajci će razgovarati s gazdom i zaštitarima, i eventualno protiv njih podnijeti prekršajnu prijavu.
Ako ima više toga, na policiji odmah kažeš da nije bilo nikakvog prekršaja ili kaznenog djela, te da ne želiš ništa o tome izjavljivati niti želiš pokretanje bilo kakvog postupka. Na to imaš pravo. Oni će tako napisati i problem riješen. Ali ako si u bolnici rekao gdje si dobio batina, onda će to pisati na bolničkoj prijavi i automatski će se opet obaviti razgovor sa mogućim svjedocima, pa je moguće da će se utvrditi i neka tvoja krivnja, a u tom slučaju će protiv tebe biti podnesena prekršajna prijava.
Kao što ti je već rečeno, najbolje je reći što je bilo, pa će ti policajac sve lijepo objasniti.

Zadnje uređivanje Katrin : 20.11.2009. at 10:58. Reason: spajanje
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.