Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2011., 14:11   #1
Sony Ericsson Xperia mini/pro

Pozdrav! Svidja mi se ova nova xperia mini, specifikacije su po mom gustu samo imam jedno pitanje. Mobac nema prednju(secondary cam) kameru, a zanima me da li je moguće s njim ostvarivati video pozive koristeći stražnju-glavnu kameru? Prijatelj ima nekog SonyErricsson na Froyo Androidu i moze, ali on mi govori da je to do sustava koji je instaliran, xperia mini dolazi serijski sa Gingerbread i kao da s tim ne moze, ali nije siguran. Ako ga netko vec posjeduje pa zna iz prve ruke, a ta mogucnost mi je vrlo bitna. Hvala svima, pozzzzz...



Edit mod (84737)

Root Mini / Mini pro
Lakši način (noviji)
Flash CWM custom recovery konzole

Zadnje uređivanje yucatan : 15.05.2013. at 13:31. Reason: Dodani linkovi na upute za root i CWM
RMC is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 10:13   #2
Quote:
RMC kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Svidja mi se ova nova xperia mini, specifikacije su po mom gustu samo imam jedno pitanje. Mobac nema prednju(secondary cam) kameru, a zanima me da li je moguće s njim ostvarivati video pozive koristeći stražnju-glavnu kameru? Prijatelj ima nekog SonyErricsson na Froyo Androidu i moze, ali on mi govori da je to do sustava koji je instaliran, xperia mini dolazi serijski sa Gingerbread i kao da s tim ne moze, ali nije siguran. Ako ga netko vec posjeduje pa zna iz prve ruke, a ta mogucnost mi je vrlo bitna. Hvala svima, pozzzzz...
Ne znam na što misliš. Ako misliš na Skype mini ne može napravit videopoziv. Skype sa videopoziv mogu raditi samo android uređaji sa prednjom kamerom pa ne znam kako to tvoj prijatelj može. A uostalom predpostavka je da je stavio neki costum rom (ja to ne volim; treba root radit) jer ne postoji Froyo za XPERIA seriju.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 11:05   #3
Quote:
tomo100brt kaže: Pogledaj post
Ne znam na što misliš. Ako misliš na Skype mini ne može napravit videopoziv. Skype sa videopoziv mogu raditi samo android uređaji sa prednjom kamerom pa ne znam kako to tvoj prijatelj može. A uostalom predpostavka je da je stavio neki costum rom (ja to ne volim; treba root radit) jer ne postoji Froyo za XPERIA seriju.
Moj lagani propust! Sad sa m ga zvao, on ima mob sa dvije kamere, ali kaze kako mu na froyo radi videopoziv samo sa stražnjom prednja ne moze proradit, ali kad ga nadogradi da bi i prednja trebala raditi. Znači xperia mini ne može nikako? Moze li uz kakav hack? Ne treba mi veliki smartphone, mini mi je idealna, samo videopoziv . Hvala ti!
RMC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 02:22   #4
Question Sony Ericsson Xperia Mini (pro)



Android 2,3, 3'' kapacitivni HVGA ekran, 5MP 720p kamera, 1GHz procesor i 512MB RAM-a, slide querty tipkovnica (pro).

Cijene:
- mini - 1500kn
- mini pro - 2000kn

Dakle, radi se o novom modelu koji je izašao u prodaju prošli mjesec.
Po svemu sudeći, radi se o fantastičnom malom mobitelu.

No jedna stvar me muči. Mnogi korisnici su prijavili veliki problem! Nakon otprilike dva tjedna korištenja, nakon što se mob zagrije prilikom dužeg razgovora ili igrice, dvije donje kapacitivne tipke polude i počnu se same aktivirat!
Čim se klikne na neku ikonu, uđe se u izbornik i u idućoj sekundi opet izađe, jer tipka "back" stalno radi. Jedino rješenje je vađenje baterije i čekanje da se mob ohladi.

Danas san obiša par dućana po Splitu (VIP, Tele 2, neki za mobitele općenito) i rekli su da se niko nije žalija.

Ima li itko ovdje ovaj model? Ako da, ima li problema?

Zbilja želim ovo nabavit, al ta frka sa tipkama mi je dala ozbiljno mislit..
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 13:37   #5
Quote:
Ballota kaže: Pogledaj post


Android 2,3, 3'' kapacitivni HVGA ekran, 5MP 720p kamera, 1GHz procesor i 512MB RAM-a, slide querty tipkovnica (pro).

Cijene:
- mini - 1500kn
- mini pro - 2000kn

Dakle, radi se o novom modelu koji je izašao u prodaju prošli mjesec.
Po svemu sudeći, radi se o fantastičnom malom mobitelu.

No jedna stvar me muči. Mnogi korisnici su prijavili veliki problem! Nakon otprilike dva tjedna korištenja, nakon što se mob zagrije prilikom dužeg razgovora ili igrice, dvije donje kapacitivne tipke polude i počnu se same aktivirat!
Čim se klikne na neku ikonu, uđe se u izbornik i u idućoj sekundi opet izađe, jer tipka "back" stalno radi. Jedino rješenje je vađenje baterije i čekanje da se mob ohladi.

Danas san obiša par dućana po Splitu (VIP, Tele 2, neki za mobitele općenito) i rekli su da se niko nije žalija.

Ima li itko ovdje ovaj model? Ako da, ima li problema?

Zbilja želim ovo nabavit, al ta frka sa tipkama mi je dala ozbiljno mislit..
Ja potvrđujem da nema problema sa ovim kapacitivnim tipkama kao i sa niićim drugim na mini pro. Osobno sam ga imao oko dva tjedna. Sad mi ga koristi rođak tako da mu ima nešto više od mjesec dana od kupnje i prezadovoljan je u odnosu na X8i koji je prije koristio i koji mu se restartao svako malo. A isto tako znam da nema nikakvih problema na mini jer mi ga prijatelj koristi već tri tjedna tako da smatram da taj problem ne postoji u nas, a vjerovatno nigdje više jer je mogao postojat samo na najranijim serijama uređaja kojeg su sad uklonili. Na tvom bih mjestu uzeo uređaj bez razmišljanja.

Zadnje uređivanje tomo100brt : 11.10.2011. at 13:47.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 00:51   #6
Stvarno mi je drago ovo čut.

Mob je po svim pitanjima idealan za mene..kako dimenzijama i specifikacijama, tako i cijenom. Stvarno best buy!

Čudi me da se ne komentira više po forumu...
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 09:02   #7
Quote:
Ballota kaže: Pogledaj post
Stvarno mi je drago ovo čut.

Mob je po svim pitanjima idealan za mene..kako dimenzijama i specifikacijama, tako i cijenom. Stvarno best buy!

Čudi me da se ne komentira više po forumu...
Vjerovatno nije zanimljiv zbog rezolucije i veličine ekrana. Ja sam ga bio uzeo da se uvjerim da i najmanje može biti odlično. I uvjerio se da tuče HTC Wildfire koji je bio pojam za malo i dobro samo tako (i nasljednjika Wildfire S koji se osramotio slabim procesorom). Samsung nema ništa približno dobro, a ostali proizvođaći ovakvo nešto ne proizvode.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:09   #8
Quote:
Ballota kaže: Pogledaj post
Android 2,3, 3'' kapacitivni HVGA ekran, 5MP 720p kamera, 1GHz procesor i 512MB RAM-a, slide querty tipkovnica (pro).

Cijene:
- mini - 1500kn
- mini pro - 2000kn

Dakle, radi se o novom modelu koji je izašao u prodaju prošli mjesec.
Po svemu sudeći, radi se o fantastičnom malom mobitelu.

No jedna stvar me muči. Mnogi korisnici su prijavili veliki problem! Nakon otprilike dva tjedna korištenja, nakon što se mob zagrije prilikom dužeg razgovora ili igrice, dvije donje kapacitivne tipke polude i počnu se same aktivirat!
Čim se klikne na neku ikonu, uđe se u izbornik i u idućoj sekundi opet izađe, jer tipka "back" stalno radi. Jedino rješenje je vađenje baterije i čekanje da se mob ohladi.

Danas san obiša par dućana po Splitu (VIP, Tele 2, neki za mobitele općenito) i rekli su da se niko nije žalija.

Ima li itko ovdje ovaj model? Ako da, ima li problema?

Zbilja želim ovo nabavit, al ta frka sa tipkama mi je dala ozbiljno mislit..
Da ja isto brijem uzet ovaj xperiu mini jer je za tu lovu i sve sto nudi stvarno dobar telefon ali me zabrinjava sto pisu o tome pregrijavanju http://talk.sonyericsson.com/thread/23778?tstart=0

...tako da ako netko zna sto o tome molio bi da mi kaze da se ne opecem jer za sad imam x10 mini i prezadovoljan sam a da ne ostanem bez njega i bez para jer cu njega dat unutra i doplatit.

Svaki komentar i pomoc je dobro dosla,hvala

Zadnje uređivanje assassin : 12.10.2011. at 23:09. Reason: Maknute slike
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 23:07   #9
Meni se baš sviđa radi manjih dimenzija.

Robert, ja mislim da bi bilo najbolje pričekat još misec-dva, pa onda kupit.
U tom periodu će se definitivno iskristalizirat situacija po pitanju loše serije.

Btw. čita san na onom SE forumu da su našli fix za problem, tako da i ako dobijemo defektni model, može se sredit.
Problem je bija u lošoj kalibraciji kapacitivnih tipki, koje bi prerano počele reagirat, nakon povišenja temperature mobitela.
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:58   #10
Quote:
Ballota kaže: Pogledaj post
Meni se baš sviđa radi manjih dimenzija.

Robert, ja mislim da bi bilo najbolje pričekat još misec-dva, pa onda kupit.
U tom periodu će se definitivno iskristalizirat situacija po pitanju loše serije.

Btw. čita san na onom SE forumu da su našli fix za problem, tako da i ako dobijemo defektni model, može se sredit.
Problem je bija u lošoj kalibraciji kapacitivnih tipki, koje bi prerano počele reagirat, nakon povišenja temperature mobitela.
hvalaa na info,,uzet cu ga drugi utorak pa valjada nece mene sjest krivi mobi ako oce ima garancija,nemogu ga iscekat vise a opet se ne zelim opeci...btw.svakako hvaala,ako ima tko jos kakvih info nek napise ,,tnx

Quote:
Ballota kaže: Pogledaj post
Meni se baš sviđa radi manjih dimenzija.

Robert, ja mislim da bi bilo najbolje pričekat još misec-dva, pa onda kupit.
U tom periodu će se definitivno iskristalizirat situacija po pitanju loše serije.

Btw. čita san na onom SE forumu da su našli fix za problem, tako da i ako dobijemo defektni model, može se sredit.
Problem je bija u lošoj kalibraciji kapacitivnih tipki, koje bi prerano počele reagirat, nakon povišenja temperature mobitela.
Daj mi molim te reci link na koooj si stranici procitao da su nasli fix za taj problm,,tnx.

Zadnje uređivanje assassin : 13.10.2011. at 08:19. Reason: Koristi tipku Edit
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:36   #11
Mobitel je preodličan, al ima i jednu manu, a to je baterija. Dakle, uzela san ga prije par dana i jel, napravila sve ono za početak, pustila da se isprazni pa punila 12h i sad jedva da traje pola dana! A ni ne prčkam toliko po njemu baš zato da se ne isprazni brzo.. Užas, moran ga nonstop punit i to me užasno živcira >.<
Al sve ostalo je famozno


S tipkama nema problema... još
st_rock! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 22:08   #12
Quote:
st_rock! kaže: Pogledaj post
Mobitel je preodličan, al ima i jednu manu, a to je baterija. Dakle, uzela san ga prije par dana i jel, napravila sve ono za početak, pustila da se isprazni pa punila 12h i sad jedva da traje pola dana! A ni ne prčkam toliko po njemu baš zato da se ne isprazni brzo.. Užas, moran ga nonstop punit i to me užasno živcira >.<
Al sve ostalo je famozno


S tipkama nema problema... još
Probaj instalirati s Marketa Battery Calibration. I kod ovih novih baterija je nepotrebno punjenje 12 sati prvi put itd.

Zaboravio sam reći da je potreban root za onu aplikaciju
_forumash_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 23:32   #13
Quote:
st_rock! kaže: Pogledaj post
Mobitel je preodličan, al ima i jednu manu, a to je baterija. Dakle, uzela san ga prije par dana i jel, napravila sve ono za početak, pustila da se isprazni pa punila 12h i sad jedva da traje pola dana! A ni ne prčkam toliko po njemu baš zato da se ne isprazni brzo.. Užas, moran ga nonstop punit i to me užasno živcira >.<
Al sve ostalo je famozno


S tipkama nema problema... još
Ja se nadam da nit nece jer i ja cekam da prodej serija s defektnim mobijima nadam se da nisi dobila jednog od njih,jer se nekad i nakon par dana pocinju poludit,probaj bas prckat po njemu non stop jedno 1 vremena da se baterija ugrije jedno oko 35 stupnjeva da vidis dal ce se ponasat cudno ( nadam se da nece ) i da Li-po baterije se ne pune tako dugo njima treba jako brzo dok se napune,one nisu kao one prije baterije da imaju memoriju u sebi i da se nesmiju dopunjavati,ovo su najnovije generacije,probaj pogasit sve sto se da sto ti netreba pa mozda izdrzi cjeli dan.

Ja imam x10mini i s prckanjem konstantno izdrzi cjeli dan a da ne prckam izdrzi cek i dva,zavisi kolko i sto radim.,jbg. to su maleni telefoni kojima treba dosta snage a nestanu velike baterije.

I hvala na info sto si se izjasnila da je sve za sad u redu s njim,al probaj da vidis ono sto sam napisao da se mobi zagrije odnosno baterija,imas i app za to da vidis kolka im je temp...pozz..

EDIT:
Zaboravih reci da sam danas zvao SE sluzbu i pitao ih za to i rekli mi da su upoznati s tim problemom i da ako ga kupim se dogadja nesto takvo se salje u servis,e sad zvao ja i u servis i rekli mi da jako puno ih vracaju natrag u servis jer je ta serija takva,cak mi rekla osoba koja se samnom razgovarala da ona ne preporuca da kupim vec da se strpim koji mjesec dok ne sloze to dokraja pa sam onda siguran,tako da cu se morat strpjet jos malo dok ne prodje ova serija i dok dodje druga a i update 2.3.4 dok izadje pa ce biti ok onda,bar se nadam jer mi je mobi predobar

Zadnje uređivanje assassin : 14.10.2011. at 00:01. Reason: Koristi tipku Edit
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 23:59   #14
Vidiš ti to. Ni Hrvatska nije pošteđena.

Fala za info.

Btw. link na onaj thread ti je u mom prvom postu na ovom topicu.
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 00:18   #15
Quote:
robert2828 kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da nit nece jer i ja cekam da prodej serija s defektnim mobijima nadam se da nisi dobila jednog od njih,jer se nekad i nakon par dana pocinju poludit,probaj bas prckat po njemu non stop jedno 1 vremena da se baterija ugrije jedno oko 35 stupnjeva da vidis dal ce se ponasat cudno ( nadam se da nece ) i da Li-po baterije se ne pune tako dugo njima treba jako brzo dok se napune,one nisu kao one prije baterije da imaju memoriju u sebi i da se nesmiju dopunjavati,ovo su najnovije generacije,probaj pogasit sve sto se da sto ti netreba pa mozda izdrzi cjeli dan.
Ispravak: u Xperiji mini/pro se nalaze Li-Ion baterije (1200 mAh), a ne litij polimerske.
_forumash_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 00:36   #16
Quote:
_forumash_ kaže: Pogledaj post
Ispravak: u Xperiji mini/pro se nalaze Li-Ion baterije (1200 mAh), a ne litij polimerske.
Ajoj steta hvala na info ,nisam znao da su Li-Ion batke ,mislio sam da su lipo kao u x10 mini ,steta,zato i kratko traju...to im je velika greska
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 09:35   #17
Quote:
st_rock! kaže: Pogledaj post
Mobitel je preodličan, al ima i jednu manu, a to je baterija. Dakle, uzela san ga prije par dana i jel, napravila sve ono za početak, pustila da se isprazni pa punila 12h i sad jedva da traje pola dana! A ni ne prčkam toliko po njemu baš zato da se ne isprazni brzo.. Užas, moran ga nonstop punit i to me užasno živcira >.<
Al sve ostalo je famozno


S tipkama nema problema... još
Mislim da je to ista stvar kao i kod arc. Jedno desetak pražnjenja i punjenja dok se sve konfigurira. U mene je baterija na arc kad sam ga kupio u 5 mjesecu trajala po dana, ali sad evo traje dva dana. U mog rođaka baterija na mini pro nakon mjesec dana korištenja (napravio je jedno pet pražnjenja i punjenja) traje dan i pol nekad dva, a prije nakon kupnje ako jedan dan izdrži vrhunski. Tek si ga kupio i za tu bateriju je to normalno. Javi se nakon mjesec dana i pet-šest pražnjenja i punjenja koliko ti traje baterija.
Ako ovo ne pomogne onda servis ali reba pomoć. Tako su se svi bunili kad su kupili arc (ja mislio nešto guta bateriju) a nakon mjesec dana veliki napredak u trajanju baterije.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 23:58   #18
Nitko se ne javlja za grešku nekakvu na xpeeriu mini što je dobro al me zabrninjava opet sto sam procitao po foriumima i sto sam razgovarao sa servisom ,sad ili nasi Hrvati ne kupuju xperiu mini ili nema greske..neznam..hmm..
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 10:03   #19
Quote:
robert2828 kaže: Pogledaj post
Nitko se ne javlja za grešku nekakvu na xpeeriu mini što je dobro al me zabrninjava opet sto sam procitao po foriumima i sto sam razgovarao sa servisom ,sad ili nasi Hrvati ne kupuju xperiu mini ili nema greske..neznam..hmm..
Moja je pretpostavka da je malo ljudi kupilo mini/mini pro, a onaj ko je i ima nema problema bar što ja znam, a znam ih troje bez problema uz ove koje sam nabrojao. Nije sad da je hvalim ako si to pomislio nego je stanje takvo.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 16:56   #20
hmmm ili nisu na forumu jer mi je rekla ova u servisu da ih dosta vraćaju..
robert2828 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.