Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2012., 10:12   #81
[QUOTE=Objektivnost;40863662]
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Dio škole sam učio u Zagrebu ! U jednom predmetu smo učili o metodi pokušaja !
To znači da pojedinac ili skupina ljudi želi nešto promijeniti , ali je unaprijed svjesna da ono što žele ne mora biti realizirano !

Gospodine Đuro, Vaša volja, briga, istrajnost i uložen trud oko poljoprivrede i pratećih zakona zavređuje svaku pohvalu i moglo bi inspirirati mnoge mlade ljude. Zakoni, kako kažete, postoje, no iz dosadašnje prakse pokazalo se da se (općenito) ne poštuju jer našim političarima napredak RH nije važan ako to nije i njihov interes, ali ne i samo njihov....

'Nije slučajno da je uništena poljoprivreda u Slavoniji'
- Ne treba nam primjer Novog Zelanda da vidimo kako je u cijelom svijetu na djelu politika oduzimanja resursa od naroda. Dovoljno je vidjeti što se događa u Slavoniji, koja je prije više od stotinu godina mogla proizvesti hranu za cijelu Austro-Ugarsku, a koja danas ni samu sebe ne uspijeva prehraniti. Unatoč krizi i gladi, milijun hektara slavonske zemlje danas je neobrađeno, što nije nimalo slučajno. Baš naprotiv, i to je dio svjetske kampanje oduzimanja prirodnih resursa od ljudi. Čipiranjem lijekova za ljude svjetski globalizatori žele, pak, postići potpuno kontrolu nad svakim čovjekom u svijetu. U tijelu će ostati čip pomoću kojega će se svakoga moći pratiti i kontrolirati. Globalizatorska elita se, naime, boji ljudi, jer su svjesni da im rade zlo, zbog čega i uvode ovako restriktivne mjere kontrole. Pomoću čipova se, osim toga, može i upravljati ljudima, jer se tako može djelovati na mozak pojedinca. No, umetanje čipova u lijekova samo je još jedan korak u pravcu zadiranja u biologiju čovjeka, jer takvo zadiranje od strane farmaceutskih industrija postoji odavno, zbog čega i imamo toliko mnogo novih bolesti u svijetu, bolesti kakvih u mojoj mladosti nije bilo, ili su bile vrlo rijetke – zaključuje mr. Dragan Hazler.
http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...ti/958651.html
Ja radim besplatno kao volonter od 1986 g. Princip je taj da se dogovori i definira cilj , a onda manja grupa vodi operativni posao ! Mi sada u Hrvatskoj imamo 119 izumrlih sela ! Imamo Ustavnu mogućnost da se napišu posebni članci za raspolaganje sa privatnom i državnom zemljom u tim selima i da se to predstavi građanima Hrvatske ! Za 4 godine u većini tih sela na bazi poljoprivredne proizvodnje , ( uzgoja divljači u ograđenom prostoru ) , uzgoju ribe gdje ima vode , pčelarstvom , dodatnim prihodom od turizma , MOŽE se vratiti život ! Ministru Jakovini sam rekao da trebamo sjesti i dogovoriti se ! Rekao sam mu da ima povjesnu šansu za promjene !
U tom cilju sam njemu i ministru pravosuđa poslao prijedlog da Ministarstvo pravosuđa pripremi 2 zakona ; Zakon o nasljeđivanju - odredbe za nasljeđivanje zemlje !
Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela - spojile bi se gruntovnice i katastar u jednu državnu zemljišnu službu i time bi se svima olakšali , ubrzali i pojeftinili poslovi vezani za zemlju !Objasnio sam što znači okrupnjavanje parcela . To sada zna dio čitatelja Foruma , predstavnici seljačkih udruga , i dio političara !

Jučer su bili predstavnici seljačkih udruga kod ministra Jakovine ! Rekli su mi da se Jakovina počinje ponašati drugačije i da uvažava dobronamjerne preporuke !
U tom području mogu jako puno pomoći i to je moja želja !Sada idem iskopirati dio dokumentacije za don Grubišića i HSS !

Vlada Republike Hrvatske 26. 11. 2002!

Ministarstvo poljoprivrede i šumarstva
Predmet ; Zahtjev za kupnju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu RH

U prilogu vam , radi mjerodavnog postupanja , dostavljamo predmetni Zahtjev koji je Vladi RH uputio predsjednik za uređenje i zaštitu Sovskog jezera , aktom od 6. studena 2002.
tajnica ; Jagoda Premužić

Iskrčili smo preko 10 ha privatne i državne zemlje , platili sud da RH postane vlasnik i u gruntovnici , 2 parcele želimo kupiti za dio sadržaja za posjetitelje .Ministar Jakovina , još neki ministri , više zastupnika bili su u to dijelu prirode !

Zahtjev još leži u Ministarstvu !

Ako se bude išlo sakupljati potpise za referendum , onda bih zamolio mlade starije od 18 godina da masovno potpišu zahtjev za referendum jer se radi o gospodarskim zakonima , jer se radi da Sabor moramo natjerati da raspišu referendum , jer se moraju ugraditi članci da vlast radi a NE da drži zahtjeve vrijednih ljudi u ladicama !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 17:05   #82
gospodine japariću, vi meni niste baš najjasniji.

zašto ste zaboravili napisati na forumu da je krenula 2. rata isplate poticaja za prošlu godinu? 1. rata je isplaćena davnih dana. slučajno sma pogledala računi vidjela da su mi legla sredstva sa od strane ministarstva poljoprivrede. hvala ministru na održanij riječi i pomoći.

nije puno, al čovjeka veseli, i kad dođe, dobro dođe. meni je super dobro došli, platiti ću dio računa dobavljačima. platit ću dug a taj netko možda treba taj novac za nešto. zašto ne napišete nešto pozivitvo? čitam vas i sve vas manje kužim.

očito ste i vi negdje zakinuti, nešto vam obećano pa nije dano. i nemojte molim vas stalno gnjaviti zbog tog vražjeg zakona koji je napravljen davnih dana i kojeg ne možemo izmijeniti. tako je, kako je. i ja sam desno orijentirani birač, to se zna. nisam intimna ni s jakovinom, ni s mesićem, ni s ekipom s kojima ste vi dobri. prema tome, imali ste šansu nešto napraviti, zašto niste? da je meni predsjednik države osoba s kojom mogu oči u oči razgovarati kao što ste vi s mesićem, garant bih našla načina da ga uvjerim u nešto što smatram ispravnim.

zato vas lijepo molim, smanjite negativne doživljaje.

ministarstvu još jednom hvala na pomoći. moj frend ćubica mi je samo tepao bit će bit će. ovaj otvoreno veli-nema ili ima i kreće lova. i drži svoju riječ. ne, nije me kupio ako to nekome slučajno padne na pamet jer je lova koju sam dobila sitna. cijenim što je pdržao riječ. a riječ je za mene obraz. čovjek radi ono što može. a mpže jako malo. održati zadanu riječ. ostalo se pita linića. molim.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 17:48   #83
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
gospodine japariću, vi meni niste baš najjasniji.

zašto ste zaboravili napisati na forumu da je krenula 2. rata isplate poticaja za prošlu godinu? 1. rata je isplaćena davnih dana. slučajno sma pogledala računi vidjela da su mi legla sredstva sa od strane ministarstva poljoprivrede. hvala ministru na održanij riječi i pomoći.

nije puno, al čovjeka veseli, i kad dođe, dobro dođe. meni je super dobro došli, platiti ću dio računa dobavljačima. platit ću dug a taj netko možda treba taj novac za nešto. zašto ne napišete nešto pozivitvo? čitam vas i sve vas manje kužim.

očito ste i vi negdje zakinuti, nešto vam obećano pa nije dano. i nemojte molim vas stalno gnjaviti zbog tog vražjeg zakona koji je napravljen davnih dana i kojeg ne možemo izmijeniti. tako je, kako je. i ja sam desno orijentirani birač, to se zna. nisam intimna ni s jakovinom, ni s mesićem, ni s ekipom s kojima ste vi dobri. prema tome, imali ste šansu nešto napraviti, zašto niste? da je meni predsjednik države osoba s kojom mogu oči u oči razgovarati kao što ste vi s mesićem, garant bih našla načina da ga uvjerim u nešto što smatram ispravnim.

zato vas lijepo molim, smanjite negativne doživljaje.
1. teta - elza postoji na Forumu gdje ljudi pišu informacije o poticajima !
ja obrađujem dio svoje zemlje , dio privatne koju imam u zakupu i 2 manje državne parcele gdje plaćam na temelju potvrda za 1 godinu !
2. meni nije ništa obećano ! U skladu sa zakonima šetao sam sređivati stanje za državnu zemlju ! Za sređeno stanje od 1999 nije raspisan natječaj ! Imam dokument od 26. 11. 2002. od Vlade RH kojoj sam se obratio kao predsjednik udruge da nam direktnom pogodbom prodaju oko 2 ha koje smo iskrčili za posjetitelje ! U tom dijelu prirode bio je i sadšnji ministar Jakovina ! Sutra može predložiti Vladi da se toj udruzi direktnom pogodbom proda zemlja !

3 . pišem o negativnim doživljajima ljudi , a među koje i Vi spadate , jer zbog barikada ne možemo riješiti ni status sa državnom zemljom !

4. Vi tvrdite da ne možemo izmijeniti zakone koji su protiv razvoja poljoprivrede ! Ja objašnjavam legalnu proceduru po kojoj je to moguće ! Jakovina traži da Milanović sa članovima Kukuriku koalicije raspiše referendum o prijedlogu zakona !
Jakovina ZA ,
teta elza ZA ,
Đuro PROTIV

Na temelju volje birača Sabor donosi Zakon ( e ) !

Kažu da se vrag boji tamjana !

Očito se naši političari boje da narod o Zakonima i Ustavu odlučuje putem referenduma !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 22:33   #84
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Zar nije ovako jednostavnije: http://www.mps.hr/default.aspx?id=8719

Posjetite link, email za prijedloge i nacrte: [email protected]
Što ja predlažem ;

1. Zakon o nasljeđivanju - napisan je u Beogradu 1965 - ukazom Sabora SRH kojem je bio predsjednik Jakov Blažević ( tužitelj u procesu protiv kardinala Stepinca ) , odlučeno je da se preuzme i primjenjuje u SRH ! Za razliku od toga Slovenci su napisali svoj ! Sada Hrvati ,ako hoće mogu napisati vlastite odredbe za nasljeđivanje zemlje , kao što su to napisali pametni narodi počevši od Slovenije ! Beogradski omogućava podjelu zemlje , povećanje broja vlasnika , površinsko smanjenje imanja ! Što se mene tiče sadašnji Sabor ga može vratiti preko Drine i Dunava !

2. Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela - pod okupacijom beča izvršen je geodetski premjer Slavonije i promašaj sa osnivanjem 2 službe za zemljište ; gruntovnica i katastar ! Prijedlog je da se te 2 službe spoje u jednu Državnu zemljišnu službu ! Time bi se ubrzali i pojeftinili poslovi vezanu za zemlju ! Okrupnjavanje značu površinsko spajanje 2 ili više parcela u jednu novu ! Time bi se smanjio broj od oko 18 ooo ooo parcela u površinski veće , smanji bi se broj međa , pisanja kod poticaja , vađenje dokumenata !

3.Zakon o poljoprivrednom zemljištu - prodaja i zakup privatnog i državnog - posebne odredbe za privatno i državno zemljište u napuštenim selima - ima ih 119 prema popisu iz 2011 ! Za obiteljska gospodarstva u nizinskom dijelu Slavonije i Baranje , dati do 50 ha državne i dopustiti izgradnju gospodarskih zgrada i kuća - ovo je kontra naredbe carice Marije Terezije koja je 1756 izdala naredbu da se kuće sa gospodarskim zgradama poredaju uz puteve i ceste ! Od te promašene naredbe izgrađena su današnja ušorena sela u Slavoniji i Baranji !
4. Zakon o Fondu za razvoj poljoprivrede - prijedlog da većina novca od državne zemlje i prenamjene poljoprivredne u građevinsko ide u taj Fond ! Tu još može ići dio novca od iskorištavanja prirodnih resursa na seoskom prostoru itd !
5. Zakon o navodnjavanju - osigurati novac za radove , imovinski rješavati zemljište za akumulacije , pravilnici o korištenju vode itd !

- Sve bi bilo osnovna Strategija razvoja poljoprivrede koju Hrvatska nema !
Molim sve koji žele drugačiju poljoprivredu da se uključe u davanje prijedloga !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 07:55   #85
Seljačke igre i ministra Jakovine ;

Gospodo seljaci nakon jučerašnjih razgovora sa ministrom poljoprivrede , Vi javnosti servirate problem poticaja ! Nisu poticaji problem hrvatske poljoprivrede ! Tu najlakše možete mobilizirati ljude !

Problem hrvatske poljoprivrede je što ova država nema STRATEGIJU razvoja poljoprivrede !

Imate u prthodnom postu opisano 5 zakona koje moramo donijeti ako želimo pomake u primitivnoj hrvatskoj poljoprivredi !
Što nam nudi Ministarstvo poljoprivrede u svojem Nacrtu zakona o poljoprivrednom zemljištu ?
Što mi vrijede poticaji za nekoliko hektara koje radim ?

Zar mislite da opet bacimo novac u zemlju i očekujemo transport i distribuciju putem oblaka !

Nikada nisam vidio jadniju i bijedniju Slavoniju nego ove godine !

Tu bijedu i jad neće riješiti poticaji !
Riješiti ćemo sa Strategijom razvoja poljoprivrede u kojem mora biti i navodnjavanje !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 18:17   #86
Prije nekih tjedan-dva sjedio sam sa nekim ljudima i netko spomene ministra.
Navodno je tip bio u osnovnjaku i srednjoj tupav totalno

Poznate ga Vi Đuro možda?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 20:14   #87
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Prije nekih tjedan-dva sjedio sam sa nekim ljudima i netko spomene ministra.
Navodno je tip bio u osnovnjaku i srednjoj tupav totalno

Poznate ga Vi Đuro možda?
Pa to je najbolja kvalifikacija za ministra. U ovoj vladi ima samo par iznimaka od toga pravila.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 20:46   #88
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Prije nekih tjedan-dva sjedio sam sa nekim ljudima i netko spomene ministra.
Navodno je tip bio u osnovnjaku i srednjoj tupav totalno

Poznate ga Vi Đuro možda?
Upoznao sam ga u kampanji za Sabor na zadnjim izborima kao i prije dok je imao lijepu , vrijednu i poslovnu suprugu koja je radila u trgovini za poljoprivredu ! Sreli smo se poslije izbora kada je najavljeno da će biti ministar , nastupili smo na javnoj tribini u Sl. Brodu o zagađenosti zraka iz Bosanskog Broda !

Bit onoga što sam mu rekao ; gospodine Jakovina imate povijesnu priliku za ključne pomake u poljoprivredi , sjednimo poslije izbora i predložimo ono što se mora ! Tražio sam u pismenom obliku od njega i njegove pomoćnice Kuterovac , čiji je suprug bio državni tajnik i koji nije htio sa Kolarom , Grivičićem doći na prijem poljoprivrednih udruga kod predsjednika Mesića , iako su bili protokolom prijavljeni ! Poslije spomenuti trojac branio prijedloge izmjene Zakona o poljoprivrednom zemljištu koje je upućivao na izmjene Pankretić ! Mesiću sam rekao da zakon neće funkcionirati u smislu da sa državnom zemljom raspolažu općine i gradovi jer to znači raditi ! Pankretić a poslije i Čobanković su napravili štetu obiteljskim gospodarstvima i u pregovorima sa EU jer da smo imali drugačiji Zakon mogli smo puno više državne i privatne zemlje staviti u proizvodnju i imati veće kvote !

Ministar Jakovina u ime Vlade može predložiti dio zakona , dio je u oblasti pravosuđa , dio u Ministarstvu gospodarstva !

Bit tužne istine je da Sabor nije osigurao zakonske ni ekonomske uvjete za razvoj poljoprivrede !

Mene da zastupnici izaberu za ministra , prihvatio bih to na rok 3 - 6 mjeseci , okupio bih stručne ljude , predsjednike parlamentarnih stranaka , tražio da zastupnici raspišu referendum o prijedlozima zakona ! Ako bi narod bio Za imali bi Strategiju razvoja poljoprivrede i za 10 godina proizvodnju za vlastite potrebe i za izvoz ! Pišem 10 godina jer bi se u tom periodu otkupila zemlja staračkih imanja ili uzela u zakup ! Iduće godine u dijelu izumrlih sela išao bi program povratka na bazi poljoprivrede , uzgoja divljači , uzgoja ribe - gdje ima vode !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 08:49   #89
Kaznena prijava protiv Hrvatskih šuma: ‘Jakovina je tražio da sječke idu onome tko dođe prvi’.
Do kuda/kada taj lopovluk ide?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 12:44   #90
Đuro, izgleda da si bio u pravu.
Vrli ministar u zadnje vrijeme samo potvrđuje da nema pojma o ničemu i da je bolje da je ostao tamo od kuda je stigao na ovu ministarsku poziciju.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 18:54   #91
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Đuro, izgleda da si bio u pravu.
Vrli ministar u zadnje vrijeme samo potvrđuje da nema pojma o ničemu i da je bolje da je ostao tamo od kuda je stigao na ovu ministarsku poziciju.
Ja živim oko 4 km od njegovog mjesta Bukovlje ! Tu je agrokombinat Jasinje imao nekada plantažu voća i vinograd , a na brdu koje se zove Igrač je vila u koju je dolazio i Broz ! Sada je na tom položaju korov i šikara , kolega je gledao na internetu i kaže da je dio šikare prijavljen u poticaje ko. Bukovlje , graniči sa ko Podvinje i tu je sramota Općine Bukovlje , korov i šikara ! Rekao mi je da je kao načelnik pokušavao riješiti neku zemlju ! Rekao sam mu da i mi kao udruga za Sovsko jezero i ja kao pojedinac ne možemo , kao i mnogi riješiti državnu zemlju , rekao sam mu da ima povijesnu priliku za ključne promjene , da obavi razgovor sa ministrom pravosuđa , financija kako bi se išlo sa paketom ključnih zakona !

Rekao sam da mu želim pomoći , poslao sam mu dokumentaciju koju on nije vidio , rekao sam dio toga i Dragovanu koji je rodom iz dijela Sl. Broda gdje živim , kažu da je on utjecao da on bude ministar !

On nema zakonske ni ekonomske uvjete za razvoj poljoprivrede ! Pod tim uvjetima ja ne bih prihvatio da budem jedan u seriji promašenih ministara !

Ovo je zahvaljujući njemu izgubljena godina ! Brlošić Matija , predsjednik Hrvatske poljoprivredne komore , prije 10 dana mi je rekao da još nije vidio napisani Nacrt Zakona o poljoprivrednom zemljištu predviđen za Sabor ! Ja sam im putem interneta iznio što mislim , poštom poslao Beogradski Zakon o nasljeđivanju , neke članke koje je izmijenila ministrica Ingrid u Račanovoj Vladi , osnovne odredbe Nizozemskog ! Prošle godine u Ministarstvu su bili Nizozemci , to mi je rekla jedna gospođa koja želi promjene u poljoprivredi , rekao sam joj da pozdravi Nizozemce , da imaju dobar Zakon o nasljeđivanju , da sam bio u Nizozemskoj itd .

Ima razumnih ljudi , ali i onih koji neće poslušati prijedloge u interesu Hrvatske !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 08:34   #92
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Prije nekih tjedan-dva sjedio sam sa nekim ljudima i netko spomene ministra.
Navodno je tip bio u osnovnjaku i srednjoj tupav totalno

Poznate ga Vi Đuro možda?


Poznajem ga osobno.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 08:38   #93
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Ja živim oko 4 km od njegovog mjesta Bukovlje ! Tu je agrokombinat Jasinje imao nekada plantažu voća i vinograd , a na brdu koje se zove Igrač je vila u koju je dolazio i Broz ! Sada je na tom položaju korov i šikara , kolega je gledao na internetu i kaže da je dio šikare prijavljen u poticaje ko. Bukovlje , graniči sa ko Podvinje i tu je sramota Općine Bukovlje , korov i šikara ! Rekao mi je da je kao načelnik pokušavao riješiti neku zemlju ! Rekao sam mu da i mi kao udruga za Sovsko jezero i ja kao pojedinac ne možemo , kao i mnogi riješiti državnu zemlju , rekao sam mu da ima povijesnu priliku za ključne promjene , da obavi razgovor sa ministrom pravosuđa , financija kako bi se išlo sa paketom ključnih zakona !
Ne možeš raditi i rješavati probleme ako petkom navečer sjediš u Sibinjskoj birtiji i razvlačiš lokalne sponzoruše i manekenke.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 10:24   #94
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post


Poznajem ga osobno.
I, ima li kakve istine u tome da je kupovao zemljišta, zatim neka lovišta...?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 10:32   #95
da i mene je pitao za jedno polj. zemljište da mu prodam...

pa nije to nikakva tajna odeš u Bukovlje i pitaš tamo mještane budu ti rekli šta je kupio
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 10:37   #96
Što nisi prodao, sad bi se mogao pohvaliti da tvoju zemlju gazi naš vrli ministar
Pa uz put mi je kad se vozim, pa bi mogao.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 11:00   #97
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Što nisi prodao
Nije dovoljno ponudio

A i nešto sam načuo tako da nek stoji možda će vrijediti još više jer nisam ni ja od jučer
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 11:53   #98
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ne možeš raditi i rješavati probleme ako petkom navečer sjediš u Sibinjskoj birtiji i razvlačiš lokalne sponzoruše i manekenke.
Može to raditi kad u Saboru nema Slavonaca ! Ako ima 16 zastupnika Slavonaca neka pokrenu raspravu ministru Jakovini , o Zabrani raspisivanja natječaja za državnu zemlju mimo odluke Sabora i neka predlože ostalim zastupnicima da ga smjene , jer takav ministar ne treba Hrvatskoj !
U skladu sa člankom 86 Ustava to može odraditi 6 HDSSB , 6 Laburisti i 3 Grubišićeva !
Ronko SDP - rođen u Slavoniji , Dragovan SDP , Đurčević HDZ , Kosorica , Lucić , Čobanković , Šeks , Borzan , Grubišić Boro , itd .
Sa 2 jedinice na području Slavonije i Baranje ,28 zastupnika je steklo pravo da budu zastupnici u HDZ , HDSSB , SDP , mislim da i Srbi isto imaju zastupnika sa ovog područja !

Znam da su neki zastupnici rođeni na proputovanju kroz Slavoniju , pa za dio svoje domovine neka nešto odrade !

Mogu im se pridružiti i doseljenici - zastupnici iz BiH u HDSSB , koji biju > bitku > za Slavoniju i Baranju !

Da se razumijemo nemam ništa protiv doseljenika iz BiH !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 14:14   #99
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Može to raditi kad u Saboru nema Slavonaca ! Ako ima 16 zastupnika Slavonaca neka pokrenu raspravu ministru Jakovini , o Zabrani raspisivanja natječaja za državnu zemlju mimo odluke Sabora i neka predlože ostalim zastupnicima da ga smjene , jer takav ministar ne treba Hrvatskoj !
U skladu sa člankom 86 Ustava to može odraditi 6 HDSSB , 6 Laburisti i 3 Grubišićeva !
Ronko SDP - rođen u Slavoniji , Dragovan SDP , Đurčević HDZ , Kosorica , Lucić , Čobanković , Šeks , Borzan , Grubišić Boro , itd .
Sa 2 jedinice na području Slavonije i Baranje ,28 zastupnika je steklo pravo da budu zastupnici u HDZ , HDSSB , SDP , mislim da i Srbi isto imaju zastupnika sa ovog područja !

Znam da su neki zastupnici rođeni na proputovanju kroz Slavoniju , pa za dio svoje domovine neka nešto odrade !

Mogu im se pridružiti i doseljenici - zastupnici iz BiH u HDSSB , koji biju > bitku > za Slavoniju i Baranju !

Da se razumijemo nemam ništa protiv doseljenika iz BiH !
Imaš,imaš,i to jako puno.Nevjerujem kada kažeš da nema Slavonaca.Koji se član HDSSB-a nije rodio u hrvatskoj?I ako mi možeš samo objasniti koja je tvoja definicija biti Slavonac?
DARIOHOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 18:08   #100
Quote:
DARIOHOS kaže: Pogledaj post
Imaš,imaš,i to jako puno.Nevjerujem kada kažeš da nema Slavonaca.Koji se član HDSSB-a nije rodio u hrvatskoj?I ako mi možeš samo objasniti koja je tvoja definicija biti Slavonac?
28 zastupnika koji su stekli pravo da budu zastupnici na području Slavonije i Baranje , na uzici Milanovića , Karamarka , i Šišljagića , za ovaj dio Hrvatske ne vrijede ništa ! To su poslušnici kojima je super !

Definicija Slavonca , to su ljudi koji žive u ovom dijelu Hrvatske ! Neki su samo na proputovanju kroz Slavoniju prema položajima u Zagrebu ! Mnogi o Slavoniji ne znaju ništa ! Ako ne poznaju prošlost , ako ne razumiju sadašnjost , onda ne mogu misliti ni na budućnost Slavonije !

Kada je riječ o poljoprivredi uništila nas je Marija Terezija sa svojom naredbom o izgradnji ušorenih sela ! Uništio nas je Beč ( starosjedioce ) sa naseljavanjem stranaca ( mislim u poljoprivredi ) , uništio nas je Beč sa gruntovnicama i katastrom , dokrajčio nas je Beograd sa zemljišnim maksimumom od 10 ha , modelom Ruskih kombinata ! Završno uništavanje rade crveni i plavi !

Ako hoćete vidjeti jad i bijedu u gospodarskom , demografskom , obrazovnom smislu , posjetite brdski dio Slavonije ; općina Levanjska Varoš - to je Šišljagićeva županija , posjetite općinu Čaglin to je Aladrovićeva županija !

1, Ako ja kao vlasnik zemlje kažem ; Zakon o nasljeđivanju vratimo preko Drine i Dunava , autorima u Beograd , ako sam to dao ministru Jakovini , ako sam ga molio da se obrati ministru pravosuđa da se napiše Hrvatski zakon o nasljeđivanju , ako sam im predložio da se donese Zakon o evidenciji zemljišta i okrupnjavanju parcela , onda je kao Slavonac znam razloge i što bi sa time dobili ! Ako sam na prosvjedu pred Saborom dijelio Savezni zakon o nasljeđivanju , ako su me ministri i zastupnici uključujući i Tomčića pitali ; što je to , onda čitatelji Foruma mogu shvatiti što naši političari znaju o poljoprivredi !

2. Što nudi Vlada , što nudi Sabor kad je riječ o poljoprivredi ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.