Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2015., 08:34   #1001
Quote:
facker kaže: Pogledaj post
Mi smo bili pretprosle godine motorom u CG..obisli zaljev,4 dana boravili u Tivtu,posjetili Budvu,na povratku bili na Durmitoru,prespavali u Žabljaku..kanjonom Plive i Tare preko Foče nazad..prelijepa zemlja i gostoljubivi ljudi..meni osobno puno bolje za provesti godisnji nego HR..a ako gledamo financijsku stranu i jeftinije..
Ove godine idemo opet polovicom 8. mj..e sad posto vidim da ovdje ima vas koji ste vise upuceni ili cak zivite tamo zanima me imali gdje između Tivta I Budve nekih skrivenih,divljih plaža gdje se moze kupati?znaci da nema ljudi..najvise od svega me zivcira kad je guzva na plazi i covjek na covjeku a najvise volim mir i tisinu kad sam na odmoru..znaci,ako netko zna za neko takvo mjesto nek kaze..hvala


Iymedju Tivta i budve tesko,jer se prostire ogromno polje.Prvo aerodrom, a tuda ima nedje Kalardovo ali tamo dolazi dosta ljudi sa djecom nego treba ici prema Plavim Horizontima i onda usput ima nekih djelova gdje nema mnogo ljudi,a gdje se moze kupati
Ako znate gdje su,...Iz pravca Kotora ni lijevo ni desno nego pravo,a iz pravca Tivta,sa raskrsnice se skrene desno
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 09:00   #1002
Quote:
SmicaZavukotija kaže: Pogledaj post
Iymedju Tivta i budve tesko,jer se prostire ogromno polje.Prvo aerodrom, a tuda ima nedje Kalardovo ali tamo dolazi dosta ljudi sa djecom nego treba ici prema Plavim Horizontima i onda usput ima nekih djelova gdje nema mnogo ljudi,a gdje se moze kupati
Ako znate gdje su,...Iz pravca Kotora ni lijevo ni desno nego pravo,a iz pravca Tivta,sa raskrsnice se skrene desno
Nismo jos isli prema Plavim horizontima ali sada budemo..mislim da znam otprilike gdje je to..hvala..

@nasmijanonebo planiramo otici i do Ulcinja jedan dan tako da cemo proci i kraj Petrovca..hvala

I kad smo isli prvi puta od Tivta do Budve vidjeli smo neka mjesta gdje bi se moglo kupati ali je problem naravno sto je tesko doci do dole..
facker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 12:18   #1003
U Petrovcu je najveća gužva. Mislila sam na plaže izmedju Bečića i Petrovca. To se spustis sa ceste, a d nekih ima i cesta ili makadam.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 14:35   #1004
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
U Petrovcu je najveća gužva. Mislila sam na plaže izmedju Bečića i Petrovca. To se spustis sa ceste, a d nekih ima i cesta ili makadam.
aha..to sam i mislio kad budemo prolazili od Budve dole..znaci moze se sici do plaze na nekim mjestima?
facker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 15:36   #1005
Da, moze se.
Lijepe sljuncane i sitnosljuncane plaze.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:59   #1006
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Da, moze se.
Lijepe sljuncane i sitnosljuncane plaze.
oooodlicno
facker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 23:28   #1007
Kakve su cijene trenutno tamo?
Melquiades Gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 23:03   #1008
Zavisi kako gdje. Obala cijenom kao i Jadranska, Kotor u Boki isto nimalo jeftin. Unutrašnjost ispod prosjeka.
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 22:43   #1009
Bok ljudi,

ako se prelazi s osobnom iskaznicom (HR) da li se dobivaju kakvi dodatni papiri na granici?
I kakva je procedura?
Melquiades Gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 21:46   #1010
Quote:
Melquiades Gama kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

ako se prelazi s osobnom iskaznicom (HR) da li se dobivaju kakvi dodatni papiri na granici?
I kakva je procedura?
Nema procedure, daš osobnu, đetići na granici pogledaju, vrate i ideš dalje
Ukoliko ostaješ u CG dulje od 48 sati (nisam sigurna ali reci ce ti na granici) moraš prijavit boravak i platit boravišnu pristojbu.
ItsLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 16:30   #1011
Quote:
Melquiades Gama kaže: Pogledaj post
Kakve su cijene trenutno tamo?

Zavisi gdje ides....Budva je najskuplja, ali opet i tamo na nekim mjestima nije tako strasno. Eto npr.u gradskoj kafani u Starom gradu sendviči su oko 3.50e, dojč kafa oko 1,30e,kolač 2,50e, dok ti je na sami ulaz u Stari grad u Astoriji sigurno skuplje.Palačinke na šetalištu 1,50e...
Manja voda u market do 50 centi ali vani u grad u vitrine prodaju i po 1,00e.
Od restorana vam je dobar Zeleni Gaj. To je stari restoran u Budvi, na obali doolje i provjeren je.Ili da sjedneš i jedeš baš jeftino a da je dobro, onda u Parmu idi.
U Kotor nesto slicno, mada sve pricaju kotor skuplji ali veći je izbor u Budvi pa se moze naci dobro a jeftinije....
Komad pice od 1,50 do 2,00e, cijela pica i 5-7 eura,lignji po 9,00e ( oko 8,9 eura uglavnom ), točeno 2,50e...
Tivat isto nije tako strašan, sokovi od 1.80-2.20, kafa od 1.20 do 2.00e...
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 16:39   #1012
Quote:
Z4_M kaže: Pogledaj post
Zavisi kako gdje. Obala cijenom kao i Jadranska, Kotor u Boki isto nimalo jeftin. Unutrašnjost ispod prosjeka.


A kako nije, sto sjevernije,to sve upola jeftinije....
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 21:24   #1013
Rezime

Procitao sam mnogo toga u ovoj temi iz godine u godinu,... pozitivnih i negativnih komentara. Od tada se mnogo sta promjenilo. Hrvatska je usla u EU, Crna Gora u sengen zoni ,... ono sta se moze reci da se svakako turizam popravio, izgradilo se mnogo toga ali svakako ne i dovoljno da se moze ici na svako trziste kao sto to moze Hrvatska. U svakom slucaju,.. okrenucu se na samu temu.
Posto sam sam iz Budve, mogu reci iz prve ruke da iako vazi za najskuplji grad gdje mozete da ljetujete, u Budvi ima mjesta za svakog i svaki dzep. Npr u sred sezone mozete da rezervisete garsonjeru za 6 osoba po cijeni od 45 Eura u sred sezone
HTML Code:
http://www.smjestajubudvi.com/mne/apartmanikucestanovi/item/152-apartman-budva.html
Dakle 7.5 Eura po osobi u sred sezone. Naravno postoje i one gdje smjestaj ispada i po 80 Eura po osobi, ali opet za svaki dzep i ko sta voli. Ono sto sam primjetio da je zadnjih godina mnogo turista iz Hrvatske,.. ali i obratno. Eto,.. nedavno sam se registrovao na ovom forumu tako da za svakog mogu da dam najsvjezije informacije
gogobu2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 13:57   #1014
Quote:
gogobu2 kaže: Pogledaj post
Procitao sam mnogo toga u ovoj temi iz godine u godinu,... pozitivnih i negativnih komentara. Od tada se mnogo sta promjenilo. Hrvatska je usla u EU, Crna Gora u sengen zoni ,... ono sta se moze reci da se svakako turizam popravio, izgradilo se mnogo toga ali svakako ne i dovoljno da se moze ici na svako trziste kao sto to moze Hrvatska. U svakom slucaju,.. okrenucu se na samu temu.
Posto sam sam iz Budve, mogu reci iz prve ruke da iako vazi za najskuplji grad gdje mozete da ljetujete, u Budvi ima mjesta za svakog i svaki dzep. Npr u sred sezone mozete da rezervisete garsonjeru za 6 osoba po cijeni od 45 Eura u sred sezone
HTML Code:
http://www.smjestajubudvi.com/mne/apartmanikucestanovi/item/152-apartman-budva.html
Dakle 7.5 Eura po osobi u sred sezone. Naravno postoje i one gdje smjestaj ispada i po 80 Eura po osobi, ali opet za svaki dzep i ko sta voli. Ono sto sam primjetio da je zadnjih godina mnogo turista iz Hrvatske,.. ali i obratno. Eto,.. nedavno sam se registrovao na ovom forumu tako da za svakog mogu da dam najsvjezije informacije


Pozdrav,

Molim savjet.
Za manje od mjesec dana idemo cura i ja u Kotor. Apartman iznajmljen.
Dolazimo autom. Ostajemo 3 dana.

Vlasnik apartmana mi je preporučio besplatni parking u Njegosevoj ulici u Kotoru. U redu je ostaviti auto bez nadzora - tablice Split.

Treba mi nekakva vrsta interneta za tablet - za tih pra dana. Što mogu kupiti i koje su cijene. Netko je prije pisao - da ima dosta povoljnih paketa.

Trgovački centri s hranom - preporucujete van grada? Kako se zove centar?

Hvala
Grof Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:33   #1015
Quote:
Grof Mario kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molim savjet.
Za manje od mjesec dana idemo cura i ja u Kotor. Apartman iznajmljen.
Dolazimo autom. Ostajemo 3 dana.

Vlasnik apartmana mi je preporučio besplatni parking u Njegosevoj ulici u Kotoru. U redu je ostaviti auto bez nadzora - tablice Split.

Treba mi nekakva vrsta interneta za tablet - za tih pra dana. Što mogu kupiti i koje su cijene. Netko je prije pisao - da ima dosta povoljnih paketa.

Trgovački centri s hranom - preporucujete van grada? Kako se zove centar?

Hvala
Mislim da si ipak smjesten na fino mjesto, s obzirom da nisi odavde.Mi odavde i ne volimo bas taj dio, jer se sjecamo kako je izgledao ranije i sta je sve tu radilo a danas od svega toga nema nista.Kada ne zelimo platiti parking i ne nadjemo jesto, obicno se parkiramo taman tuda negdje...Blizu vam je Stari grad, jer ako niste nikad bili,onda je bas lijepo sto cete sada imati priliku da ga obidjete i upoznate.Gledala sam dosta vasih tablica po gradu i nikad nisam cula da se nekome desio neki problem zbog toga.Nadam se da je divljastvo isparilo iz mnogih...Ne znam na koji trgovacki centar tacno mislis ? Imas soping centar Kameliju kod Starog grada, koji ima nekoliko butika - OVS, Legend, Paradiso i jos par njih ali nista narocito,zatim fin cafe, Cosmetics, apoteku...

Kad kazes Trgovacki centar sa hranom van grada,mozda mislis na HDL...Lakovic koji se nalazi van Kotora, kada se ide prema Budvi,s lijeve strane. Tamo zaista ima dosta hrane ali budite pazljivi.

U Kotoru vam preporucujem restoran Akustik, koji je nedavno otvoren,sa veoma korektnim cijenama jer je Kotor poznat kao skup grad, dok u vecernjim satima * poslje 20h) imate muziku uzivo ali ne one drnde nego fin,normalan orkestar koji pjeva sve lijepe pjesme.Pica im je npr. svega 4,00eura, slatka palacinka 2,00e ...a mislim i da su poceli sa kucnim dostavama.Zaista nisu skupi. Nalazi se kod otvorenog bazena. Imate u Starom gradu restoran ''Moja Kafanica'', gdje svira tamburaski orkestar i gdje je isto ok. Od pekara vam je najbolja Sandrela u Dobroti,koja stvarno radi super.

Za internet za paket cu kasnije pitati jer taman zbog treninga moram proci tuda pa cu vidjeti sta preporucuju.
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 08:59   #1016
Quote:
Grof Mario kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molim savjet.
Za manje od mjesec dana idemo cura i ja u Kotor. Apartman iznajmljen.
Dolazimo autom. Ostajemo 3 dana.

Vlasnik apartmana mi je preporučio besplatni parking u Njegosevoj ulici u Kotoru. U redu je ostaviti auto bez nadzora - tablice Split.

Treba mi nekakva vrsta interneta za tablet - za tih pra dana. Što mogu kupiti i koje su cijene. Netko je prije pisao - da ima dosta povoljnih paketa.

Trgovački centri s hranom - preporucujete van grada? Kako se zove centar?

Hvala


Podji u Telenor, koji se nalazi odmah kad udjes u soping centar Kamelija.Tamo je na ulazu njihov pult, imas da kupis karticu za internet koja kosta 10,00 eura,a ima interneta valjda 3 MB koliko shvatih.
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 09:02   #1017
Quote:
SmicaZavukotija kaže: Pogledaj post
Mislim da si ipak smjesten na fino mjesto, s obzirom da nisi odavde.Mi odavde i ne volimo bas taj dio, jer se sjecamo kako je izgledao ranije i sta je sve tu radilo a danas od svega toga nema nista.Kada ne zelimo platiti parking i ne nadjemo jesto, obicno se parkiramo taman tuda negdje...Blizu vam je Stari grad, jer ako niste nikad bili,onda je bas lijepo sto cete sada imati priliku da ga obidjete i upoznate.Gledala sam dosta vasih tablica po gradu i nikad nisam cula da se nekome desio neki problem zbog toga.Nadam se da je divljastvo isparilo iz mnogih...Ne znam na koji trgovacki centar tacno mislis ? Imas soping centar Kameliju kod Starog grada, koji ima nekoliko butika - OVS, Legend, Paradiso i jos par njih ali nista narocito,zatim fin cafe, Cosmetics, apoteku...

Kad kazes Trgovacki centar sa hranom van grada,mozda mislis na HDL...Lakovic koji se nalazi van Kotora, kada se ide prema Budvi,s lijeve strane. Tamo zaista ima dosta hrane ali budite pazljivi.

U Kotoru vam preporucujem restoran Akustik, koji je nedavno otvoren,sa veoma korektnim cijenama jer je Kotor poznat kao skup grad, dok u vecernjim satima * poslje 20h) imate muziku uzivo ali ne one drnde nego fin,normalan orkestar koji pjeva sve lijepe pjesme.Pica im je npr. svega 4,00eura, slatka palacinka 2,00e ...a mislim i da su poceli sa kucnim dostavama.Zaista nisu skupi. Nalazi se kod otvorenog bazena. Imate u Starom gradu restoran ''Moja Kafanica'', gdje svira tamburaski orkestar i gdje je isto ok. Od pekara vam je najbolja Sandrela u Dobroti,koja stvarno radi super.

Za internet za paket cu kasnije pitati jer taman zbog treninga moram proci tuda pa cu vidjeti sta preporucuju.
Pozdrav SmicaZavukotija,

Puno hvala na svim informacijama. Smješteni smo u centru grada, Pearl Apartmani. Jako dobro ocijenjeni na booking.com-u.
Parking na rivi je skup ako plaćamo sva 3 dana ... a u Njegoševoj savjetuju da ostavim auto. To je u redu, nema problema oko toga?
Tamo ostavljaju i lokalci?
Možda zvuči glupo pitanje, kao nepovjerenje na lokalno stanovništo. Doduše, sasvim suprotno, jer inaće ne bi dolazio u CG - ali uvijek zaluta neki lik s burnim sjecanjima na prošlost.

Kako je prije izgledao taj dio?
Ja sam prije dvije godine bio samo jedan dan u prolasku Herceg Novi, Kotor - Budva i natrag. Herceg Novi mi je ostao u sjecanju kao jako interesantan stari grad ali malo kaotičan. Budva interesantna - na jednom mjestu mix svega. Ipak ljepši Sv. Stefan
Kotor nam se najviše svidio.

Zidine i utvrdu poviše grada ćemo svakako posjetiti. Što nam predlažeš da obiđemo - što je must see. Da odemo malo u unutrašnjost?
Tu ćemo biti 3 puna dana.


HDL Lakovic, zasto trebamo biti pazljivi? Nama treba samo da kupimo hranu za tih par dana. Možda i nešto usput ako je cijena dobra

Akustik u starom gradu? ili van grada? Kod bazena, to je prema izlazu iz grada?

Moja kafanica

Pls mi vidi za internet.

i HVALA

*ovo su korisne informacije koje trebaju ovoj temi.
Grof Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 10:57   #1018
Svakako obidji Herceg Novi, Risan (anticki mozaik!), Perast, Gospu od Skrpjela, Prcan (najveca/predivna barokna crkva na ist.obali Jadrana), Budvu itd. I Tivat ima lijepo uredjenu rivu (o marini da i ne pricamo), puno cvijeca.
Ima slabo znamenitosti (bio jako porusen u potresu), ali treba ga razgledati. Ima jos svasta za pogledati. Nisam bila juznije od Petrovca.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 10:40   #1019
Quote:
Grof Mario kaže: Pogledaj post
Pozdrav SmicaZavukotija,

Puno hvala na svim informacijama. Smješteni smo u centru grada, Pearl Apartmani. Jako dobro ocijenjeni na booking.com-u.
Parking na rivi je skup ako plaćamo sva 3 dana ... a u Njegoševoj savjetuju da ostavim auto. To je u redu, nema problema oko toga?
Tamo ostavljaju i lokalci?
Možda zvuči glupo pitanje, kao nepovjerenje na lokalno stanovništo. Doduše, sasvim suprotno, jer inaće ne bi dolazio u CG - ali uvijek zaluta neki lik s burnim sjecanjima na prošlost.

Kako je prije izgledao taj dio?
Ja sam prije dvije godine bio samo jedan dan u prolasku Herceg Novi, Kotor - Budva i natrag. Herceg Novi mi je ostao u sjecanju kao jako interesantan stari grad ali malo kaotičan. Budva interesantna - na jednom mjestu mix svega. Ipak ljepši Sv. Stefan
Kotor nam se najviše svidio.

Zidine i utvrdu poviše grada ćemo svakako posjetiti. Što nam predlažeš da obiđemo - što je must see. Da odemo malo u unutrašnjost?
Tu ćemo biti 3 puna dana.


HDL Lakovic, zasto trebamo biti pazljivi? Nama treba samo da kupimo hranu za tih par dana. Možda i nešto usput ako je cijena dobra

Akustik u starom gradu? ili van grada? Kod bazena, to je prema izlazu iz grada?

Moja kafanica

Pls mi vidi za internet.

i HVALA

*ovo su korisne informacije koje trebaju ovoj temi.

Nema na cemu cus.

Mi tamo parkiramo auta kad idemo u grad, ukoliko mislimo ostati gradu malo duze, da ne bi placali okolne parkinge jer su neki skupi za tako nesto. Koliko se ja sjećam, u toj ulici sam nailazila na vase registracije redovno, i za sad ne znam da je bilo problema. Jednostavno,Kotor kao grad nikad nije bio takav da ima ispade poput lomljenja auta sa drugim tablicama,hrvatskim i drugim,ili nesto slicno.Istina je da ima i ovdje dosta doseljenika,ima i studenata, te je za sada maksimum nekog ispada bio grafit na zidinama kod Starog grada ali se i to rjesilo. U tok ulici kod kruznog toka,a iza poste, se nalazi i MUP sto se bavi dokumentima,dok je policija na kraju te ulice.Mislim da nema potrebe da se sjekiras,iako sam ja licno takva da ne bih rizikovala.
Drugo, u tom dijelu je kao prvo bio cuveni hotel Fjord, kojeg su toboze prodali Ircima i svi smo mislili da ce opet zasjati,a sad je ustvari skoro rusevina,u kojoj svega ima, prljavstine,starih duseka,miseva..a sve se to nalazi naspram rive i starog grada.Ako mi ne vjerujes,pogledaj malo na youtube snimak: Drugo lice grada hotel Fjord. Nekada jedan od simbola grada je sada upravo rusevina.Zatim,tamo je bila cuvena Jugoceanija, brodska kompanija koja je imala masu brodova ali su je opeljesili i taj dio pored nje smo koristili samo kao parking.Sada je tu nesto drugo.Onda preko puta bus stanice je stara Rivijera,cije stare zgrade i jesu rusevine, a to niko ne dira,nego tako stoji,te mnogi misle da smo i mi aktivno bili u ratu.Iza bus stanice isto propala fabrika, dok se kod stadiona nalazi skoro ruina zatvorenog bazena Nikša Bućin,gdje VK Primorac jos trenira,nažalost...Ima tu ko zna čega još nego eto,da ti dočaram kad me već pitaš zbog čega Kotorani ne vole taj dio grada,Škaljare.Ma kakvim sjecanjima na proslost...Obicno to rade kreteni koji nisu osjetili nikakvu patnju i bol.Ne,zaista se to kod nas nije jos desavalo.

Ok vam je Lakovic sto se tice hrane, snabdjeveni su dobro nego sad nema mnogo turista,Rusa i drugih koji npr.poslje kupanja svracaj tamo pa ono,ispitajte malo,za svaki slucaj.Na to mislim.Plus tamo redovno ima akcija nekih proizvoda,kad mozete nesto ugrabiti jeftinije.

Ako ste vec u Starom gradu,imate i gotova jela u jednoj novootvorenoj kuzini preko puta picerije Pronto, (koja se inace smatra za najbolju u gradu) a zove se Muzej.Medjutim,ja nisam upovala tamo a cijene su malo jace,za nase prilike.Ako ste smjesteni u Starom gradu, gledajte da dodjete do soping centra Kamelija i preko puta magistrale vam je otvoreni bazen, kod koga se nalazi restoran Akustik.On se ustvari nalazi van starog grada,na kraju donjeg puta
( Donji put je kod nas put pored mora, koji vodi do grada ) koji se kod otvorenog puta spaja sa magistralom. Moja kafanica vam je bas u Starom gradu,preko puta foto radnje Parteli ( ima ih samo 2.Jedna je na glavnom trgu a druga u toj ulici dje je Moja kafanica).
U soping centru Kamelija, na spratu,u Sapori su vam dobri sendvici, pice i slane pohovane palacinke,a ima veliki izbor kolača.U Starom gradu nema više puno tih lokala gdje mi rado izlazimo jer to drže sve neki...Hm...Fino vam je popit piće u AS, pored hotela Cattarro na glavnom trgu.Meni su oni ok ovako i opusteno je.Mi lokalci idemo vecinom na kafu u neki od kafea na Donji put,pored mora.

Pitala sam ti za internet. Rekli su mi da je najbolje da kupite internet karticu za vas tablet koja kosta 10,00 eura, a imate 3 MB interneta sto je dosta.Ta internet kartica se kupuje odmah na ulazu u soping centar Kamelija, gdje je pult Telenora.


Šta posjetiti ? Ha, prvo obidjite stari grad.Imate katedralu Sv.Tripuna, mozete uci i razgledati,cak se popeti gore na spratu, na balkonu da gledate trg,samo kad bude otvorena naravno...Na ulazu u Stari grad vam je sat kula, ispod koga je stub srama.Onda imate i crkvu Sv.Nikola,pravoslavnu, palate, crkvu Sv.Luka koja ima obadva oltara...Cio Stari grad vam je u spomenike,skoro svaka zgrada je bila nekad necija palata. Obavezno idite na tvrdjavu San Djovani, sa koje imate divan pogled. Do gore imate stepenice koje se nalaze iza crkve Blazena Ozana,a ima ih jos na nekim mjestima...Setajte donjim putem malo, sve je to blizu

Drugo, ako ste autom,idite do Tivta malo.Treba vam autom 15min samo.Kad izadjete iz Kotora,idete na kruzni tok pa desno.Tamo idite na Pine, na njihovu rivu koja je nedavno renovirana, zatim imate Porto Montenegro, dje je predivno za setnju.Tu su vec luksuzne jahte, malo skupllji restorani,butici i sve u skladu sa tim novim zgradama bogatasa, ali onaj kafe na cosku Al Posto Giusto je ok, i nije preskup. Zatim tu je cijelo setaliste sa Pina koje vodi pored Prove i jos dolje pored mora.

U Budvu je ok sad jer nema guzve.Kad je ruznije vrijeme djeluje i sablasno.Ok je za prosetat kad nema te guzve,tamo setalistem pored mora i do grada.Stari grad je mali,nista specijalno, osim onog velikog prostora pored Mogrena.Tu vam je velika gradska kafana sa finim i ok cjenama.U Budvu takodje imate neki novi veliki soping centar Plaza.

Herceg Novi ima najmanji Stari grad.To je inace grad od skalina, pa se ne zacudi tome.Tamo je cuvena Kanli kula, a dolje je divno setaliste pored mora, Pet Danica kojim mozete fino pjeske proci sve do Igala.Treba vam mozda svega oko po ure. Osim toga,mjesta opstine HN su malo rastrkana a nema nista narocito za vidjet.

Za sad toliko....Pisem dalje ubrzo...
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 11:56   #1020
Quote:
SmicaZavukotija kaže: Pogledaj post
...

Pitala sam ti za internet. Rekli su mi da je najbolje da kupite internet karticu za vas tablet koja kosta 10,00 eura, a imate 3 MB interneta sto je dosta.Ta internet kartica se kupuje odmah na ulazu u soping centar Kamelija, gdje je pult Telenora.

...
Hvala na informacijama. Samo da pitam, vjerojatno se radi o 3 GB, a ne 3 MB prometa?
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.