Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2003., 23:13   #1
Angry Stephen King

Jesam li zbilja morbidan ili vas ima još koji volite Kinga?
Gutam njegove uradke godinama-čovjek je genijalac.Jel zna neko koja mu je najnovija knjiga?
doondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2003., 01:09   #2
__________________
Šokirani korisnik
doondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2003., 07:31   #3
evo.bag of bones je zadnja knjiga(tj ima i zbirka prica,uskoro cu je dobiti),i cujem da nije nesto.ali uzdaj se u se....
meni se dopala needful things,iako nje king bas sasvim moj tip.nisam od komercijalne akcije,i to me u stvari cak i ometa.
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2003., 09:28   #4
ja sam, recimo, od kinga procitao jako puno toga. a onda mi je odjednom postao dosadan. ima on lijep stil pisanja, ali... jednostavno kolicina teksta ne odgovara zanimljivosti sadrzaja. jos mi se uvijek svidjaju njegove price, ali nemam vremena citati tisuce stranica horrora koji se zapravo i ne razlikuju toliko jedan od drugoga.

ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2003., 19:49   #5
Dečki nemojte mi pljuvati po Stevi-ajde ruku na srce pa recite koji je najekraniziraniji moderni pisac?
Carrie,Moonwalkers,THE GREEN MILE(trebalo bi ju stavit u lektire),Needful things,Dark side...
__________________
Šokirani korisnik
doondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 00:41   #6
ma King je zakon

nisam čitala baš sve od njega, ali Potrebne stvari (needfull things) je remek djelce
isto mi se jako sviđala ona knjiga 3 iza ponoći, sa tri priče gdje su bili Langolijeri, koji sam i film gledala, odlično
pa Nesanica....
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 08:05   #7
Gutam Kinga, majstor je, zbilja me iskreno moze prestrasiti. I to onom vrstom straha koja te natjera da se okrenes u mracnoj ulici i uvjeravas samoga sebe da "nema tamo nicega..."
Nesanica mi je jedna od najdrazih, mislim da sam ju procitala preko 5 puta. A Zelenu milju sa kupovala u onim paper-back nastavcima, sve zeljno isekujuci kada ce posljednji izaci, pa da mogu konacno procitati to malo blago koje me izazivalo
__________________
Castor Troy: If I were to send you flowers where would I... no, let me rephrase that. If I were to let you suck my tongue, would you be grateful?
Ninochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 13:16   #8
meni je štef kralj onako, ok. on sam je jdanom prilikom rekao da je njegovo pisanje u rangu s mcdonaldsom. ono, čitaš i ok ti je, ali baš svaki dan... ne bi išlo. radije uzmem lovecrafta, poea ili nešto takvo.
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 23:30   #9
Imam doma "The Stand"

A najstravičnija mi je bila "Gerald's game" - jednostavno, realno, efektivno.
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 03:02   #10
ja imam doma 'IT' i još nisam pročitala

već dugo nisam Kinga čitala.. što ću, ima toliko novih, friških pisaca a on je.. postal malo dosadan.

a vi fanovi, znate možda kak stoji s vidom u zadnje vrijeme?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 01:56   #11
negdje sam pročitala, ne tako dugo unatrag da mu je sve gore i gore...bad.
da li je netko čitao sferu tame i postoji li prijevod te knjige na hrvatski? tražila sam je svugdje ali ništa...postoji na talijanskom, ali ja i talijanski smo dva različita pojma...
inače od kingovih potrebne stvari i the staind su mi najdraže...osim kraja u the staindu. smećeeeeeee
 
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 02:00   #12
Definitivno ga obožavam a dokaz je da sam pročitao ama baš sve što je dosada napisao. Najbolji mi je Dark Tower serijal (željno iščekujem peti deo u desetom mesecu), IT, THE STAND.

Poseti moje stranice posvećene ovom piscu (ako već nisi).
__________________
Be brave. Be true. Stand - Bill Denbrough, IT
-------------------
Stephen King Fan Club:
http://groups.yahoo.com/group/stiven_king/

Stranice o Stephenu Kingu:
http://www.geocities.com/arakis_1999/skhome.htm
Pennywise is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 12:42   #13
ja sam apsolutno luda za Kingom
a to se vidi u tome sto ja MORAM imati bas svaki njegovu knjigu koja kod nas izadje
bas sam jucer kupila novu "Hercevi u Atlantidi"
no jos je nisam pocela citati
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 14:38   #14
Quote:
ljetopisac kaže:
ja sam, recimo, od kinga procitao jako puno toga. a onda mi je odjednom postao dosadan. ima on lijep stil pisanja, ali... jednostavno kolicina teksta ne odgovara zanimljivosti sadrzaja. jos mi se uvijek svidjaju njegove price, ali nemam vremena citati tisuce stranica horrora koji se zapravo i ne razlikuju toliko jedan od drugoga.




I ja imam takvo mišljenje. King mi je postao jako dosadan, ima par dobrih knjiga, ali postao je predvidljiv.

A što se morbidnosti i horora tiče, on je kamilica za C. Barkera.




Quote:
Nesanica mi je jedna od najdrazih,.
slažem se, to je i meni jako dobro
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 13:15   #15
King je prije pisao strawa kratke priče, npr. meni do sada njegovo najstrašnije djelo "Jerusalem`s Lot" (iz zbirke Nightshift, ne miješati sa Salem`s Lot), tj. kad je gotovo kopirao Lovecrafta... I sada je dobar kad piše posvete H.P.L-u, npr. "Crouch End" - ali mu je ova zadnja zbirka takva da poslije prvih par priča nemam volje čitati dalje...Pročitah, inače uglavnom sve njegove romane (osim Dark Tower serijala), ali držim da mu je u kratkim pričama prije bila glavna snaga, budući da su mu romani uglavnom na isti kalup - to nije nužno negativno, ako se radi dobro...
I, da li mi netko može objasniti gdje je tu strava u "L.T. theory of pets"?
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 13:47   #16
ma odlican je king,,i zne se ponavljati,,ali atmosferu dobru nabije,,i znao mi je izazvati strah vise puta,,,sto ne mogu reci ni za jedan hororac koji sam gledao...jedna od najdrazih mi je talisman
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 16:17   #17
Ja sam cuo za nekakvu nazovi aferu u SAD-u, naime procurila je informacija da King ne pise bas sve one knjige koje je potpisao kao autor.
Kao, manje poznati pisci, anonimusi koji imaju slican stil pisanja kao i King pisu neke od njegovih romana, oni pokupe dio novca jer knjigu prodaje i ime posebno ime koje glasi Steven King, a King pokupi slavu i dio novca.
Ne znam koliko je ovo tacno.

Inace, zadnje od njega sam citao Zamka za snove, pogledao film neki dan, i definitivno sam nacisto da malo koji reziser zna Kingove ideje pretociti na filmsko platno.
Misery je pozitivan primjer, Rose red takodje. IT tu i tamo.

Ne bih se slozio bas da je King predvidljiv (u smislu da znam kako ce se radnja odvijati) jer radnju dobro razradjuje, ali da je vec pomalo izlizan i da se ponavlja to je istina (u smislu svrsetka odredjenog djela)
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 10:52   #18
Ja isto ponekad pročitam Kinga,iako sam se u zadnje vrijeme prebacio na druge pisce i malo drugačiji žanr.
Što se tiče horora uvijek preferiram njegove knjige!Ima podosta njegovih knjiga koje sam pročitao i ne bih sada mogao nijednu posebno izdvojiti,svaka me se je na drugi način dojmila.
__________________
dodjem tiho,unesem nemir,odem tiho
Bak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 14:19   #19
Tak! Tak ah lak!

volim Kinga...

Ima li netko potpaljivacicu, vidovitost, kudju... kupujem...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 14:20   #20
Zna li tko ima li na netu za skinuti neki e-book od Kinga (na hrvatskom po mogucnosti), ili mozda od Tolkina (Gospodari prstenova), ili nesto od A. C. Clarka (Rama...)?
Mozda netko ima u svojoj masini nesto slicno?

SALJITE - SALJITE - SALJITE

JAVITE - JAVITE - JAVITE

 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.