Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2009., 13:35   #1
Povratak na posao prije prvog rođendana

Drage moje,
je li koja od vas bila u ovakvoj situaciji? Ja ne samo da se vraćam na posao za mjesec dana, nego ga i mijenjam. Nakon dugog premišljanja i različitih moralnih i majčinskih dilema, odlučila sam dugoročno gledati na dobrobit svoje curke te sam prihvatila ponudu za rad u nastavi umjesto dosadašnjeg uredskog posla od 9-17h (dakle nema me doma od 8-18h + prekovremeni). Budući da ja jako volim raditi taj posao, s te strane sam jako sretna. Na svu sreću, mm ima takav posao da radi u dežurstvu svega 7 dana mjesečno, pa će ona biti s njim, a dane kad on radi, s mojim starcima i sestrom koji žive 2 minute pješice od škole u kojoj ću raditi.
Moje pitanje je sljedeće: koje situacije mogu očekivati, kako je vama bilo i kako ste riješile probleme s kojima ste se susrele...
P.S. Tražila sam ovakvu temu, no nisam ju našla, ako mi je ipak negdje promakla, modovi, spajajte!
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:15   #2
beba ima 4 mjeseca?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:40   #3
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
beba ima 4 mjeseca?
Imat će 5 kad krenem raditi.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:48   #4
Dugoročno - jako dobra odluka. Rad od 9-17 po meni je nehuman. šta bi trebala jedna majka, kako organizirati život kada dolazi doma u 18? Grozim se takvog radno vremena.

Kad počneš raditi dijete će ti biti 5 mj. i bit će ti teško ali isplatit će ti se.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:50   #5
Ja sam počela radit kad je mala imala 8 i pol mj. Isto radim u školi, nema me doma od 11.30 do 15.30 eventualno 17.

Moja mama je čuvala malu, mala ju je super prihvatila. Kako radim 5 minuta od kuće ne trošim vrijeme na odlazak i dolazak. Mene je najviše bilo strah hoće li mala jesti dok me nema. Počela sam raditi kad je ona imala uvedena 2 obroka dohrane (Doručak i ručak) a ostalo je dojila. Tvoja je mlađa pa je to i različito.

Prošlo je sve super. Jela je , spavala, moja mama joj se stvarno puno posvećuje, igra, šeće je. Znali smo se i sresti na školskom igralištu (ja vani s djecom, one šeću).

Bolesna je bila dva puta, od toga jednom sam bila na bolovanju jer smo svi zaradili užasnu gripu, a drugi put je dobila početnu upalu uha i grla, to je "odradila" moja mama, ja nisam išla na bolovanje. Imam veliko povjerenje u svoju mamu da će odreagirati ok ako se što dogodi (inače je velika paničarka,ali time tlači mene a ne malu) i sasvim sam smirena kad je ostavljam s njom. Mama mi inače šalje obavijesti na mob (blaženi mobiteli ) kak je papala, spavala...više se ona tome veseli nego što ja to tražim ali ako je kenjkava onda mi obavijesti dobro dođu.

Muči li te štogod posebno?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:50   #6
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Dugoročno - jako dobra odluka. Rad od 9-17 po meni je nehuman. šta bi trebala jedna majka, kako organizirati život kada dolazi doma u 18? Grozim se takvog radno vremena.

pročitaj ponovno, kaže da je neće biti od 8 do 18 s tim novim poslom
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:53   #7
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pročitaj ponovno, kaže da je neće biti od 8 do 18 s tim novim poslom
Ne, takav joj je bio stari posao. Sad bi radila u nastavi. Ako se radi o školi nema šanse da bi radila od 8 -18 sati. Trust me
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 17:55   #8
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pročitaj ponovno, kaže da je neće biti od 8 do 18 s tim novim poslom
Uvjek dobro pročitam prije nego se uključim
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 17:57   #9
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post

Muči li te štogod posebno?
Najviše me brine kako će malena reagirati na razdvajanje. MM je jako puno s njom, on joj je kao i ja, samo bez cica. Budući da je dojena beba, već tjedan dana (poklopilo se s današnjim odlaskom na koncert) se ja izdajam, a on joj daje mlijeko na boćicu i super funkcionira. Planirali smo i s 5 mjeseci početi s dohranom, pa će i to biti još jedan obrok više. Moji su isto super, jako su često s njom i ona ih jako voli (pogotovo mamu). Nekako kada razmišljam o tome svemu, čini mi se da ću više problema s privikavanjem imati ja, nego ona.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 18:12   #10
bila sam u istoj situaciji.imala je nepunih 5 kad sam se vratila, isto u školu.
prva 2 dana nije jela baš ništa,plakala je od do.nikakva flašica ili duda nisu dolazili u obzir. treći dan je MM umiješao u moje mlijeko rižine pahuljice i najela se ko velika. cicala je prije posla i nakačila se čim bih došla. u međuvremenu su oni bili vani u šetnji,na kavi,u parku,uspavljivali se,igrali. prebolila je sa tatom i kozice i konstantno zaštopan nosek(što je moja starija donijela iz vrtića,mala bi pobrala) i evo napunila je godinu dana ima 10 kg i 75cm,prohodala,papa sve,s tatom je počela raniju dohranu i sve 5. cica još uvijek.
možda praktičan savjet:izdajala sam se u sterilne posudice za urin,i spremala u frižider.nakon upotrebe bacala. skroz praktično.
i koliko god sam imala traume od vraćanja na posao tako me već 2. tj. pekla savjest jer nisam imala nikakve brige,nisam ni zivkala doma jer bih ih ili probudila ili prekinula u hranjenju..
tati smo nabavili mei tai i bili su ko drek na cesti.obzirom da će tata dobiti 2 mj.extra, i sad u 9. i 10. će se družiti.
sretno i ne brini se,tate i bebe imaju posebnu vezu!snaći će se!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 18:53   #11
sve dok je dijete s tatom ili bakom ja se ne bih brinula.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 21:21   #12
Mene ovo isto muci. Ja pocinjem raditi za dva tjedna, a mala tada puni 3 i pol mjeseca. Izdajanje na poslu nece ici, imam premalo sati i dajem individualnu nastavu, ali radim u drugom gradu, pa je to za nju prevelika pauza izmedju dva obroka. Jel koja od vas tako rano pocela jedan obrok zamijenjivati umjetnim? I kako onda s produkcijom mlijeka? Poshto sam ja malo zeshci stressfreak bojim se da cu izgubiti mlijeko.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 01:48   #13
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
sve dok je dijete s tatom ili bakom ja se ne bih brinula.
Moram priznati da mi je sada lakše, budući da smo preživjele večeras prvo odvajanje (U2). Bila je s mojom mamom i sve je prošlo apsolutno super. Ja sam se izdojila, bile su u šetnji, zaspala za 10 minuta.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 08:17   #14
Naviknuti cete se I ti I ona. Biti ce vam tesko u pocetku.. Ali super je sto si blizu nje, sto ti je radno vrijeme kratko I sto je malena sa tvojom mamom.. Jos ako ne dojis... preziviti cete. Ja sam kao mala beba prezivila isto bez svoje mame od 6mj I ziva sam I zdrava

Ja sam se isto trebala vratiti nakon 6mj.. Radi jednog velikog I vaznog posla koji me cekao.. No medjutim desilo se to da je princ dojio I stalno je trazio mene I cicu.
Ja bi radila 9-17, tj. 8:30-18 i on nebi bio s mojom mamom I nebi bila blizu da mogu skociti do njega kad hocu.. I nebi imao vise ni mene ni cicu osim malo ujutro, navecer prije spavanja I po noci..
Koma. Bila sam bas sva slomljena.. A on tako mala, nemocna beba koja me trazi..
Na kraju sam se dogovorila sa firmom najbolju mogucu kombinaciju (njihov prijedlog ) da odradjujem od doma.. imala sam srece.. Ali da sam I krenula raditi, nebi ni njemu ni meni bilo nista. Bilo bi nam jako tesko u pocetku.. A onda se naviknes. Poslozis si raspored da budes sto vise s djetetom I sve ok. Samo je bitno da je on/ona s osobom od povjerenja I da mu je ok.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 09:21   #15
Ma ne brini se, čim je s tatom ili bakom, sve će biti ok. Tak sam i ja ali moja je imala 7 mjeseci. Vjerujem da će tebi biti gore nego njoj u početku ali ćete se brzo naviknuti. Javi kak se situacija razvija
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:35   #16
Prvo, drago mi je sto si ipak prihvatila posao
Nisi napisala kakvo je radno vrijeme, al racunam da je civilizirano i da te nece biti 5-6 sati dnevno. Sto je drasticno razlicito od 9h + prekovremeni. Naravno, dijete moze i to prezivjet, djeca su "gradjena" da prezive uz minimum ako treba, a kolika je cijena... to bi bila jedna druga rasprava

Drugo, nisam bila u toj situaciji, al nama je bilo tesko i sa godinu dana...
Tesko je sve dok ne prestanu bit bebe i postanu djeca (sto je negdje izmedju 2 i 3 godine).
Imas odlicne uvjete - tata, baka... a ostale stvari tipa klopa i spavanje ce se vec posloziti.
Oke, moj je imao godinu dana, al je brzo skontao da se kod tete jede, a kad mama dodje krece sisno ovisnistvo
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 13:11   #17
Quote:
Inica kaže: Pogledaj post
Najviše me brine kako će malena reagirati na razdvajanje. MM je jako puno s njom, on joj je kao i ja, samo bez cica. Budući da je dojena beba, već tjedan dana (poklopilo se s današnjim odlaskom na koncert) se ja izdajam, a on joj daje mlijeko na boćicu i super funkcionira. Planirali smo i s 5 mjeseci početi s dohranom, pa će i to biti još jedan obrok više. Moji su isto super, jako su često s njom i ona ih jako voli (pogotovo mamu). Nekako kada razmišljam o tome svemu, čini mi se da ću više problema s privikavanjem imati ja, nego ona.

Bebe su različite, moja nije reagirala plačem na razdvajanje. Moja mama ju je "okupirala" čitavo vrijeme, na rastanku mi obavezno mahala (mama, ne beba, bila je premala , ali uvijek sam odlazila tako da vidi da odlazim.
Mislala sam i ja da će biti teže, zapravo mi je bilo i olakšanje kad sam shvatila da je njima doma dobro i da joj ne falim. Ok, čim sam došla doma dopuzala bi do mene i nakačila se na cicu, malo pocicala i sve ok. Mlijeka je bilo sve manje ali sam ja i forsirala pa ako nije podojila čim sam došla doma sam se izdojila tako da su uvijek imali u frižideru bar dvije doze mlijeka (oko 120 ml) mada moja nije htjela bočicu ali bi joj moja mama to napravila kao kašicu s voćem i pahuljicama. Dojii smo se do 13 mj kad je sama odbila.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 13:25   #18
Inica... naslov teme je povratak na posao prije prvog rođendana... povratak s 5 mjeseci je puuuunooo prije prvog rođendana.
nikog ne osuđujem jer i ja sam zaposlena majka i razumijem što to znači ali beba od 5 mjeseci je... bebica.
olakotna okolnost je što su baka i suprug u mogučnosti posvetiti se bebi i što ju ne ostavljaš kod nepoznate tete čuvalice.

držim ti fige da ti sve prođe kako si planirala a kad dođeš kući puuunooo voli, grli i ljubi svoju bebu!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 14:58   #19
Draga Bubek, pa nemaju svi luksuz da zive u drzavi u kojoj je porodiljsko godinu dana...Ja sam po zakonu trebala poceti 10 tjedana nakon poroda. Srecom me zakacilo ferije, pa sam dobila josh 7 tjedana extra. To je luksuz ovdje.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 15:00   #20
Quote:
iggix kaže: Pogledaj post
Draga Bubek, pa nemaju svi luksuz da zive u drzavi u kojoj je porodiljsko godinu dana...Ja sam po zakonu trebala poceti 10 tjedana nakon poroda. Srecom me zakacilo ferije, pa sam dobila josh 7 tjedana extra. To je luksuz ovdje.
Ajme...da. Uvijek razmišljamo kak je to ovdje, a ne kak je vani. I kaukamo i kukamo kad se vratimo prije godine dana. A vani...pa dijete ti je dva i pol mj a ti već na posao...užas.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.