Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2009., 15:21   #1
Čišćenje bez kemikalija

Dakle.... drage (uglavnom) mame.... sve mi, ili bar većina, imamo zadatak i odgovornost kuću, dom održavat urednima, čistima, zdravima za nas i naše malce koji sve vole istražit, oblizat, strpat u usta.... Pa, molim lijepo savjete i načine kako tp činiti bez Domestsa, varikine, skupih boca koje "treba čuvati izvan dohvata djece". Npr. stakla se fino peru sa čistom vodom s malo octa.
Eto, dobrodošli su savjeti, metode, načini...
Isto tako i razni ekološki proizvodi, samo onda molim i gdje se kupuju.

Nadam se da ne duplam neku temu. Ako ipak da, molim admine da premjeste. Hvala
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 15:26   #2
Krivi pdf.

Inače, i ocat moraš čuvati van dohvata djece.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 15:34   #3
Ma daj! Zbog čega je bilo pod navodnicima?
PDF je za roditelj, a pošto se ovdje uglavnom radi o tome da napravim najbolje za svoju djecu, meni bilo normalno ovdje pitat. A ako admini misle da je krivi- neka me premjeste kao što sam i zamolila.
Dakle- ima li tko što pametno za reći na temu?
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 15:44   #4
Imaš Frosch na bazi octa - mrakkkkkkkkkk
Tako očisti,boca košta cca 11 kn (Kaufland,Dm) - ja ga stavim u sprej i čistim kuhinju,kupaonicu..., a ako ga razrijeđuješ na 5 litara onda samo bez ikakvog ispranja opereš pločice,podove,vrata,kvake,stakla,ma preeeeeedobra stvar
nema više nikakvih ovih gušećih kemikalija
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 15:59   #5
Ja koristim za čišćenje samo ocat, sodu bikarbonu i limunsku kiselinu ili sok običnog limuna, svejedno - uglavnom skida sve i masnoću i prljavštinu i kamenac.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:03   #6
To, cure!
Ja osim toga koristim u kupaoni i ulje čajevca. Pa, ako tko zna gdje se to još može sigurno koristit osim na pločicama...?
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:04   #7
I što je sa Boraxom? Vidim da to tete Kim i Agi preporučuju kao prirodno sredstvo. Gdje to nabavit? U drogerijama? Kako se to razrjeđuje? Se ispire?
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:05   #8
ja ribam kadu, umivaonik i wc sa octom..nema tog brefa, cifa, domestosa i ostalih koji mi bolje očiste od samog octa..
i same pipe mi se sjaje kao da su netom kupljene..samo što moram obavezno nositi rukavice, jer mi je jednom jako izgrizlo ruke.
odlična tema! i mene zanima čime se još može poslužiti u čišćenju
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:05   #9
Cure, kako se riješite smrada od octa?
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:11   #10
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Cure, kako se riješite smrada od octa?
zračenjem hahahha..inaće i ja koristim ocat,limun i sodu i proizvode od froscha i za suđe..kad naletim kupim njihovo i za robu prat..
a imam ono kao ovlaživać zraka pa se upali svića a gore se grije voda,u tu vodu stavim par kapi eteričnog ulja..ili kad je ugrijano prokuham domae limune i ostavim da isparavaju mirise ili ruzmarin ubacin..
 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:14   #11
Ma meni to manje smrdi i brže se izrači nego kemikalije.
Malo izračim i sve 5.
(Nekad se ocat stavljao i na kosu umjesto regeneratora.)
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:23   #12
Meni ocat užasno smrdi i osjećam ga danima

Koristim Froschove proizvode za sanitarije, podove i staklo na bazi limun, naranče i octa (punjenje od 1 L jednako košta kao 500 ml sa špricom (cca 15kn), prvi put kupila šprice poslje samo punjenja)..
To je sve od proizvoda za čišćenje što koristim.
Imam Domestos kojim počistim kupaonicu jednaput-dvaput godišnje ili ako netko ima proljev, povraća pa počistim Domestosom.

Eterična ulja mi ostavljaju tragove po pločicama (imam tamno crvene i crne pločice)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:30   #13
A di se kupuju ti Froschovi proizvodi?
Ne mogu se sjetiti jesam li ja to i gdje vidila...
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:45   #14
recite samo meni neukoj jel se s tim octovima i limunom i sl. mora ribat baš jako? ono, pet puta više nego s kemikalijama?
ja inače koristim frosch za suđe i taj na bazi octa za kupaonu, al kuhinju čistim s kemikalijama (ajax professional) - možda je subjektivno, al imam osjećaj da mi to ne bi masnoću opralo.
domestos koristim samo za nalit u odvode , to isto imam osjećaj da s octom ne bi bilo dovoljno

i gdje da kupim praznu plastičnu bocu sa štrcaljkom, A DA RADI NAKON JEDNE UPOTREBE? kupila u mulleru, nakon jednog čišćenja više nije htjela špricat

forcha ima nešto u dm-u, nešto više u mulleru
ja koristim njihov za suđe, taj s octom, prašak za veš i omekšivač
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:49   #15
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
A di se kupuju ti Froschovi proizvodi?
Ne mogu se sjetiti jesam li ja to i gdje vidila...
DM, Muller, Konzum....možda još negdje ali ja kupujem uglavnom na tim mjestima.
I Froch praškove sam počela koristit kad se mali rodio, za njegovu robicu. Sad perem i našu s tim i dobar mi je. Ima kao gel i kao prašak.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:54   #16
i gdje da kupim praznu plastičnu bocu sa štrcaljkom, A DA RADI NAKON JEDNE UPOTREBE? kupila u mulleru, nakon jednog čišćenja više nije htjela špricat

ja sam kupila u bauhausu (ili tak negdje) jel mi je trebala za neku biljku špricat. Biljka je crkla sad služi za čišćenje. I znam da mi je bilo muka dat 30-40 kn za nju, ali trebala mi je hitno (biljka dobila neke uši)
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:56   #17
Froscha najviše ima u Mulleru...u DM-u i nekim dućanima ima za prat suđe, za wc kamenac, al nema za staklo i sanitarije.
Ja njihove šprice imam godinu dana i ništa im nije.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:59   #18
aha, misliš kupila si frosh u boci sa štrcaljkom?
al gdje ima praznih plastilčnih boca sa štrcaljkom?

i jel se treba ribat jako?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 17:28   #19
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
aha, misliš kupila si frosh u boci sa štrcaljkom?
al gdje ima praznih plastilčnih boca sa štrcaljkom?

i jel se treba ribat jako?
Ma sigurno treba, nista nije ravno mr muscolu kad ga pospricas i ostavis pola sata.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 17:39   #20
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
recite samo meni neukoj jel se s tim octovima i limunom i sl. mora ribat baš jako?
Ma ne treba, vjeruj mi iznenadila bi se. Ja recimo napravim otopinu vode, sode bikarbone i limunske kiseline i ona onako dok se pjeni meni skida sve. Ja perem onom hrapavom stranom spužvice za suđe.
Dobro neznam dal baš skida ukorijenjenu prljavštinu, al još nisam stigla do te faze.
Ak niš drugo bar se tješim da mi ne uništava tako jako kožu ko kemijska sredstva jer ja mrzim prati sa rukavicama, uvjek golim rukama (izuzev wc školjke)
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.