Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2006., 18:24   #61
u današnje vrijeme, kad se tehnologija razvija brže nego što je mi možemo pratiti, kućna filmska kolekcija je relativna stvar.

u prvom postu se isključuje mogućnost navođenja divx i vhsa, vrednuju se samo dvdi. to mi se ne čini ispravnim. ja više vrednujem kolekciju od 100 vhsa, nego kolekciju od 1000 divxa. onaj koji ima 100 vhsa i na njima oko 100 (ili vise ako je koristio LP) filmova, taj je za svaki od tih filmova stisnuo tipku rec i čekao cirka 2h da se taj film snimi, da bi ga potom ponosno stavio na policu.
Danas je dovoljno upaliti comp i presnimiti neki divx ili dvd za 5min i ubaciti ga u spindle. da ne govorim o divxima na dvdima - 6 filmova za 5min.

ono što želim reći je da nije važna kolekcija, već kako smo do kolecije došli. brzopoteznim presnimavanjem ili postepenim skupljanjem. i naravno, kvaliteta prije kvantitete.

ja sam, kao i svi malo stariji, poceo sa skupljanjem vhs (imam ih dovoljno za otvoriti videoteku), prošao sam dakako i fazu piratstva (divxa imam za lanac videoteka), da bih se na kraju 'smirio' i počeo na dvdima nabaljati filmove koje doista želim posjedovati. danas ih imam oko 300tinjak, gledam ih kad god stignem. to su većinom klasici tako da sam ih uglavnom sve pogledao, neke jako davno pa samim time kolekcija dobiva smisao kada poželim neki film vidjeti opet.

u moru novih filmova, a i novih formata, teško je stati sa skupljanjem. kao što većina vas zna, na vrata nam kuca blu-ray, tako da vam savjetujem da ne gubite previše vremena prebacivanjem se iz formata u format, već uživajte u onome što imate.

Zadnje uređivanje alfie : 23.10.2006. at 23:09.
alfie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 18:52   #62
Imam nekih cetrdesetak videokazeta, sto snimljenih sa tevea za kasnije gledanje, sto kupljenih za funtu u charity shopu. Od tih zadnjih ima i trasha iz osamdesetih i par originalnih klasika, vrlo dobre kvalitete (tehnicke). Ali nemam vise video.
Od DVDa uglavnom mukte filmove iz novina i jos nesto Ealing komedija. I to je to. Nekako mi je zao na digitalne formate trositi novce, kao sto mi je uopce glupo imati filmoteku osim za neka veselja tipa Fletch ili So I Married an Axe Murderer koje uvijek mogu gledati.
I da, VHS je po meni superiorni format. Volim cuti taj rad motora, volim vidjeti ubrzane radnje kad premotavam, volim cinjenicu da ne moram trpiti tu pikselizaciju kad se primjerak pocne trositi i tako.
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 21:54   #63
VHS rules! Nostalgija! AAAAAAAAAAAAAAAA!
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 22:08   #64
Moji ORIGINAL DVD-ovi

36 filmova (ukupno 49 diskova), 29 su strana izdanja.

5 kompleta tv serija (ukupno 21 disk), 4 su strana izdanja.

4 dokumentarna.

28 glazbenih (ukupno 36 diskova), 27 su strana izdanja.


DVD-R i DivX nisu vrijedni spomena, svatko ih može imati na tisuće.
-M- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 22:35   #65
Quote:
Rajka kaže:
VHS je po meni superiorni format. Volim cuti taj rad motora, volim vidjeti ubrzane radnje kad premotavam, volim cinjenicu da ne moram trpiti tu pikselizaciju kad se primjerak pocne trositi
VHS je apsolutno i neusporedivo inferiorniji format.

Ako čuješ rad motora, nešto ti nije u redu s videom.

"Ubrzane radnje kad premotavaš" vidiš i kad gledaš DVD, čak možeš birati između više brzina "premotavanja".

Pikselizaciju vidiš samo kod loših DivX-a i lošeg tv programa. Ako gledaš normalni DVD na normalnoj televiziji mislim da je ne bi smjela vidjeti nikad.

Disk (DVD) se ne troši. Za razliku od trake (VHS) koja se itekako troši.


Sorry što ti razbijam proletersku sliku svijeta... ali uvijek ti ostaje radost prvog žita.
-M- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 23:08   #66
Imam nekih 50-ak filmova na DVD-u, dio su kiosk-originali, dio snimljeno kod kuće i šmrc samo 1 originalan set, a na VHS-ice smo prestali ljepiti brojčiće kada smo se opasno približili stotki
__________________
"Well, here we are"
John Boone, first man on Mars
klonirani slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 23:52   #67
Mislim da nije u redu kategorički isključivati nabavljanje filmova preko interneta. Masu filmova se ne može nabaviti u Hrvatskoj pa naručivanje sa amazona ili skidanje istih sa net (u dvd formatu) nije toliko loše. Npr, upravo sam skinuo v for u biti ne smijem reć šta sam napravio ali recimo samo da je 2 struki dvd extended itd. A za VHS smatram da je loš jer se liže. Svi naši dvd-i će i za 50 godina bit dvd-i, a VHS neće...
dr duca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:02   #68
Quote:
-M- kaže:
VHS je apsolutno i neusporedivo inferiorniji format.

Ako čuješ rad motora, nešto ti nije u redu s videom.

"Ubrzane radnje kad premotavaš" vidiš i kad gledaš DVD, čak možeš birati između više brzina "premotavanja".

Pikselizaciju vidiš samo kod loših DivX-a i lošeg tv programa. Ako gledaš normalni DVD na normalnoj televiziji mislim da je ne bi smjela vidjeti nikad.

Disk (DVD) se ne troši. Za razliku od trake (VHS) koja se itekako troši.


Sorry što ti razbijam proletersku sliku svijeta... ali uvijek ti ostaje radost prvog žita.
Gle, nemoj sve tako doslovno shvacati. Motor je vise onako metaforicki. Mislim, bar s tim trakama imam osjecaj opipljivosti, neceg materijalnog, a i zauzimaju puno prostora pa me to sprecava u gomilanju materijalnih dobara.

Tumaci to mojim proleterstvom, ali skupljanje filmova je za mene obicni povrsni konzumerizam i trivijalizacija filmskog iskustva. Ne vidim da skupljanje originalnih DVDa naspram piratskih div-x ikako popravlja taj dojam. Jer, sto ce meni, na primjer, Stalker od Tarkovskog u kucnoj kolekciji? Evo, bas imam jedan, poklon od prijatelja. Mislim, sto cu ja s tim? Pustati gostima kad dodju da se skupa opustimo? Koliko puta se uopce moze gledati taj film? Ima li ga smisla gledati na televizoru?
Eto, to su pitanja koja mene muce.
I DVDi pikseliziraju, dozivljeno, bili su iz Blockbustera. Znaci, trose se.
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:06   #69
aaaa ne diraj mi u Stalkera.

ooo blasfemije.. =)
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
c0rle0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:08   #70
Jel ti znas citati? Ja sam taj film gledala u kinu, jednom. Ne treba mi doma. Nikome ne treba doma. To nije film za pogledati si nedjeljom poslije rucka, niti za subotnje gledanje s komadom kad je prehladno da se ide van.
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:16   #71
Quote:
Rajka kaže:
Jel ti znas citati?
znam =)

Quote:
Rajka kaže:
Ja sam taj film gledala u kinu, jednom..
zavidim ti. =)

Quote:
Rajka kaže:
Ne treba mi doma.
to donekle mogu razumjeti.

Quote:
Rajka kaže:
Nikome ne treba doma.
ovo već ne mogu. kako uopće može stajati ta izjava?

Quote:
Rajka kaže:
To nije film za pogledati si nedjeljom poslije rucka, niti za subotnje gledanje s komadom kad je prehladno da se ide van.
kako za koga. sve je stvar ukusa.
nekome paše baš iza ručka, nekome nikako.
zato i ne stoji ona izjava poviše.
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
c0rle0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:18   #72
Talking Piknik kraj puta

Stalkera imam doma i često ga gledam. I sam i s frendovima. Nekad bude i komada... Što reći, komadi gledaju na sat i čekaju kraj. Pravo im budi.
Jasno, film je na VHS-u, kao i cijela moja kolekcija (oko 250 filmova, svi često gledani). Što me briga što će od njih bit kroz 50 godina? Ja ne skupljam kolekciju za budućnost.
Da, počeo sam o Stalkeru. Kad mi se ne da gledat film, pročitam knjigu prema kojoj je snimljen. Piknik kraj puta, braće Strugacki, koju i vama preporučam.
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:25   #73
Pripovjetku isto citas curi na glas? Ili nemas curu zbog svoje patoloske opsjednutosti navedenim filmom?
Editirani smajlic specijalno za moderatoricu.
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:28   #74
Talking

Rajka, jesam li te jako povrijedio?
Sorry.
Nije bilo namjerno.
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:29   #75
Quote:
dr duca kaže:
Svi naši dvd-i će i za 50 godina bit dvd-i, a VHS neće...
dvd nije vjecan, radjen je od materijala koji se ko i sve drugo mijenja s vremenom tj. stari. da ne govorimo samo kako ga je lako ostetiti. pokazalo se da su dvd mediji cak osjetljiviji od cd-a jer imaju tanji sloj zastite. da je dvd vjecan je samo marketinska fora i zavaravanje.

uostalom da ti kolekcija dvd-a i prezivi 50 godina neces se moci pohvaliti njome na nekom slicnom topiku u buducnosti jer se nece priznati ko sto ni pokretac topica ovdje ne priznaje vhs

a i morao bi konzervirati svoj dvd player da ti prezivi do tada ako svoje filmove mislis gledati negdje drugdje osim na polici.
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:35   #76
Quote:
TUTUOLA kaže:
Rajka, jesam li te jako povrijedio?
Sorry.
Nije bilo namjerno.
Ne, bas mi je to bilo preslatko
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 02:49   #77
posto sam prvo slozio zavidnu kolekciju od preko 500 cd mp3-eva sad sam se malo okrenuo na film. . . divx oko 200 komada i dvd ne bas puno mislim oko 60-70 .. . ali raste svakim danom . . . e i da bilo je pitanje kolko smo od toga pogledali . . divx-e skoro sve osim svih nastavaka matrixa, i lost in translation sve je ostalo pogledano
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 02:52   #78
Quote:
mad_mike kaže:
dvd nije vjecan, radjen je od materijala koji se ko i sve drugo mijenja s vremenom tj. stari. da ne govorimo samo kako ga je lako ostetiti. pokazalo se da su dvd mediji cak osjetljiviji od cd-a jer imaju tanji sloj zastite. da je dvd vjecan je samo marketinska fora i zavaravanje.

uostalom da ti kolekcija dvd-a i prezivi 50 godina neces se moci pohvaliti njome na nekom slicnom topiku u buducnosti jer se nece priznati ko sto ni pokretac topica ovdje ne priznaje vhs

a i morao bi konzervirati svoj dvd player da ti prezivi do tada ako svoje filmove mislis gledati negdje drugdje osim na polici.

ma sigurno ce tad bit to jos lakse prenjet s jednog medijan a drugi a ne ko ja kak sma prek videa i dobrog tv tunera za kojeg sam izdvoji dosta novaca samo zbog toga . . prebacivao vhs na dvd?! . .. samo odabrani vhs ovi . . netko je napisao da se ne broje . .. ali nek se nadje i njih imam 200 komada al to je vec u podrumu i nemam pojma kaj cu s tim
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 20:06   #79
Pa što, vhs još možeš gledati, i iskoristi snimanje s telke na tv tuner. Nek ti stoje pa dokle traju.....Ja još imam lomplejke iz prahistorije, doduše nemam gramafon...imam zato "muzejsku vrijednost" tko zna možda ih utopim jednog dana za dooobre novce, heh...
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 21:20   #80
50-ak na VHSu, 200-tinjak na Divxu i 10-ak na DVDu
ne shvacam kakve ima veze na kojem mediju je film, bezveze
__________________
sex bez kondoma i zvijezda iz hong konga
dane18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.