Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2004., 03:10   #1
AutoCAD

Koji priručnik bi preporučili za učenje AutoCAD-a?
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Old 15.02.2004., 06:34   #2
Ima knjiga s primjerima na CD-u

Auto CAD 2000 od ideje do projekta

i to na Hrvatskom !

isto je kao i za 2004 , bitno je da uhvatiš komande.
Ali ako si strojar bolje uči CATIA-u i IGES, a ACAD usput
Inače iz DXF-a ACADA 2004 ne možeš izvuči (barem kod mene) NC kod !? iako bi trebalo , jer ima čudnih problema s kompatibilnošću , tako da sam potpuno prešao na one druge programe

SRETNO
 
Old 15.02.2004., 23:36   #3
Re: AutoCAD

Quote:
Lakonogi kaže:
Koji priručnik bi preporučili za učenje AutoCAD-a?

Za učenje acada najkompletnija je (najdeblja i najskuplja) knjiga 'Auto CAD bible' i engleska je verzija dosta jeftinija od prevedene. Ipak, prije posezanja za novčanikom, preporučio bih da, ako je moguće, nađeš nekoga da ti pokaže prve korake (to stvarno nije puno), jer 'slika vrijedi tisuću riječi', a i zašparat ćeš nekoliko stotki. U tom slučaju će ti, za početak, dovoljan biti i 'User's guide' koji se dobije s kupljenom verzijom programa (ako si iz zg, posudim ti da je iskopiraš). Tamo su, popračeno slikama, objašnjene sve naredbe sa svim podopcijama i svejedno je učiš li iz knjige acad 2000, 2000i, 2002 ili 2004, jer su te verzije praktički identične za početnika, kao i za veliku večinu iskusnijih.

Kad se jednom upoznaš s programom i kad ćeš imati rutinu samog crtanja, nabavi slobodno knjigu koju ti je HANS preporučio.

I na kraju, sam Auto CAD je bazičan program u kojem dosta toga možeš, ali isto tako dosta ne možeš napraviti ili se najebeš dok napraviš i zato postoje (isto od Autodeska) neki specijaliziraniji programi iz iste porodice koji u sebi sadrže Auto CAD, a o njima pročitaj na Autodeskovim stranicama. Moj favorit je Inventor 8. Prva liga.
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Old 15.02.2004., 23:44   #4
3D za građevinu

koji biste mi program preporučili za 3D građevinske crteže.
Da li je ArhiCAD pravo rješenje?
steel_rat is offline  
Old 16.02.2004., 01:32   #5
AutoCAD i 3d studio MAX. U acadu napraviš 3d crtež, prebaciš ga u MAX, dodaš materijale i voila! imaš rendering. Njega po potrebi možeš malo poboljšati u photoshopu.
H3MAT0M is offline  
Old 16.02.2004., 07:17   #6
Re: 3D za građevinu

CATIA ..je sigurno najbolje rješenje , ali je hebena za "uhvatiti" i bolja je za timski rad

U njoj več ima preddefiniranoga svega i svačega..., a o tome da se može napraviti detaljna analiza i simulacija...i još puno oko toga ne treba ni govoriti.

To je uvjerljivo naj-naj , ali i kompliciran za raditi

Ostani pri jednostavnijim , ako si zadovoljan

CATIA je zakon!
 
Old 16.02.2004., 09:00   #7
Re: 3D za građevinu

Quote:
steel_rat kaže:
koji biste mi program preporučili za 3D građevinske crteže.
Da li je ArhiCAD pravo rješenje?
Architecrutal desktop 2004
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Old 16.02.2004., 17:01   #8
Jel mi neko može reći jel je Autodesk odustao od CAD Overlaya.
Nisam našo na sajtu verziju 2004. Jel neko zna za ''razvlačenje'' skenirane slike koji drugi to proizvod ima(to su opcije Image/Correlate/scale i Rubbersheet)
SETRA Samoborček is offline  
Old 17.02.2004., 08:53   #9
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
Jel mi neko može reći jel je Autodesk odustao od CAD Overlaya.
Nisam našo na sajtu verziju 2004. Jel neko zna za ''razvlačenje'' skenirane slike koji drugi to proizvod ima(to su opcije Image/Correlate/scale i Rubbersheet)
Raster Design je novo ime CAD Overlaya
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Old 17.02.2004., 16:45   #10
Quote:
Garovix kaže:
Raster Design je novo ime CAD Overlaya
Eee, thanks, ipak malo logičnije ime od overlaya, thanks
SETRA Samoborček is offline  
Old 18.02.2004., 23:02   #11
Mislio sam na nešto jednostavno samo za 3-D prikaz kao za katalog. Dokumentaciju ionako radim u 2-D u ACAD-u. Treba mi nesto da za 15 min mogu pred kupcem sloziti orjentacioni 3-D crtez. Radi li netko sa Arcon Moj Dom?
steel_rat is offline  
Old 19.02.2004., 09:41   #12
Quote:
steel_rat kaže:
Treba mi nesto da za 15 min mogu pred kupcem sloziti orjentacioni 3-D crtez.
Arcon koristi jedan moj frend već dugo vremena i vidio sam neke stvari koje je napravio. Lepo zgleda i kratko traje. Tak je rekao, a ja mu vjerujem.
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Old 20.02.2004., 22:46   #13
Re: 3D za građevinu

Quote:
steel_rat kaže:
koji biste mi program preporučili za 3D građevinske crteže.
Da li je ArhiCAD pravo rješenje?
meni se pokazao kao najbolje rjesenje
s tim da ja komplet projekat radim u archicad-u, a ne samo rendering
goga is offline  
Old 16.02.2007., 17:36   #14
slazem se
__________________
mi puščamo pjesme-traj-laj-laj đukelo - laj
proart is offline  
Old 08.06.2007., 10:19   #15
ProgeCAD je najpovoljnije riješenje. 100% je kompatibilan sa autocad verzijama od 2.5 do 2007 a znatno je jeftiniji. Čak ima i funkcije koje AutoCAD nema. Vidi na: http://www.infograd.hoola.hr/step.jsp?page=100009

Arcon je zgodan za nabrzinu napraviti 3D model, ali samo jednostavne stvari. Za detaljnije i profesionalnije 3D prikaze baš i nije preporučljiv.
svibi is offline  
Old 08.06.2007., 16:12   #16
Blendar ti je besplatan za 3d modeliranje, a i dobar...koliko sam čuo.
Inače koristim 3dsmax.
RokoPrc is offline  
Old 08.06.2007., 16:14   #17
Mo'š i Nemetschek, koji ti odma radi 3d dok ti crtaš 2d, ali je kompiciran..jako dok ga ne skužiš, isto ka CAD.
RokoPrc is offline  
Old 08.06.2007., 16:18   #18
A šta se tiče učenja autocad-a biblija za njega ti je najbolja, koju je spomenuo "Garovix". Moš je skinit sa torrentom..ako nemaš love za platit
RokoPrc is offline  
Old 08.06.2007., 20:03   #19
Quote:
HANS kaže: Pogledaj post
CATIA ..je sigurno najbolje rješenje , ali je hebena za "uhvatiti" i bolja je za timski rad
U njoj več ima preddefiniranoga svega i svačega..., a o tome da se može napraviti detaljna analiza i simulacija...i još puno oko toga ne treba ni govoriti.
To je uvjerljivo naj-naj , ali i kompliciran za raditi
Ostani pri jednostavnijim , ako si zadovoljan
CATIA je zakon!
Da u assemblyju ce ciglu po ciglu slagat...Kakva catia covijek pita za gradevinarstvo... Catia je ok u strojarstvu, al po meni ima i "boljih"
od nje...(jednostavnijih i brzih, a to je ono sta ja danas bitno- brzina)... Sta se tice CAM-a danas to imaju sva tri vodeca softvera (catia, proE, solidworks), a novi SW2007 moze takoder odredivat analize kriticnih naprezanje, te oblike nakon deformacije... tako da se sa onim naj naj nebi bas slozio, bila je pred 2-3 god unazad...
Snooker is offline  
Old 11.06.2007., 13:26   #20
Jel isao netko na tecaj AutoCAD-a?

Kakve su cijene i dal se isplati?
Ko u Zagrebu drzi tecajeve ili seminare?
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.