Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2010., 02:41   #1
Prelazak granice - maloljetnici

Zdravo, zanima me zna li netko da li osoba od 16 godina s osobnom moze prijeci sama granicu (Bosna i Hercegovina)??

Hvala
DeLuxXe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 20:10   #2
trebala bi moć, naravno uz uvjet da imaš osobnu/putovnicu...
a kako misliš sama, pješke bi je prešla ili s mopedom/motociklom?
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:41   #3
putovanje maloljetne osobe u bih

eto zanima me kako da predem granicu, idem u mostar i imam samo osobnu... imam 16,5 godina i kako mogu sam prec granicu jel treba neko dopustenje roditelja ( ako je moguce samo od majke ) i kako to dopustenje ostvariti?
nista ne znam o ovome tako da molim pomoc
hvala unaprijed!
aocaoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:28   #4
Hrvatska dopušta izlazak iz zemlje osobama starijim od 14 godina bez pratnje ili punomoći ali za ulazak u BiH prema njihovom zakonu potrebna je pratnja roditelja ili punomoć za ulazak maloljetnih stranaca. Koliko se to primjenjuje je pitanje, ali prema zakonu je potrebna punomoć.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:52   #5
znaci ravno kod javnog b. sa svojima da mi daju punomoc?
jel moze samo mama samnom? jer je stari kreten i vec unaopred govori da men on nece nikuda pustit.

Zadnje uređivanje aocaoc : 28.07.2010. at 11:59.
aocaoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 02:30   #6
Mislim da bi mogao i ovako uđeš u Neum kao ideš do Dubrovnika ali onda skreneš prema Mostaru ili gdje god želiš, na isti način tako možeš po cijeloj Europi bez putovnice ( mislim EU) kao uđeš u Sloveniju sa osobnom a onda brate kud te volja nosi, sumnjam da će te netko tražit putovnicu ako ne radiš probleme.

Jedno slično pitanje da li je po zakonu moguće ući u Italiju samo sa osobnom ( mene moji uvjeravaju da ne )
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:49   #7
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
Jedno slično pitanje da li je po zakonu moguće ući u Italiju samo sa osobnom ( mene moji uvjeravaju da ne )
Moguće je bez problema. Hrvati mogu sa osobnom u sve susjedne zemlje (uključujući i Italiju) osim Srbije.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 12:56   #8
ja mislim da se može i u Srbiju....il' je se nekad davno moglo, dok sam još bio mlad...
E: stvarno, sad sam prpa malo po internetu, stvarno se ne može u Srbiju s osobnom...zanimljivo

Zadnje uređivanje kralj irud : 01.08.2010. at 13:02.
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 17:03   #9
Quote:
aocaoc kaže: Pogledaj post
znaci ravno kod javnog b. sa svojima da mi daju punomoc?
jel moze samo mama samnom? jer je stari kreten i vec unaopred govori da men on nece nikuda pustit.
ovjeriti punomoć kod javnog bilježnika može mama i bez tebe.
i da, može samo jedan roditelj.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 17:42   #10
Quote:
kralj irud kaže: Pogledaj post
ja mislim da se može i u Srbiju....il' je se nekad davno moglo, dok sam još bio mlad...
E: stvarno, sad sam prpa malo po internetu, stvarno se ne može u Srbiju s osobnom...zanimljivo
Ne može se u Srbiju sa osobnom...samo sa putovnicom..
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 14:59   #11
Quote:
kralj irud kaže: Pogledaj post
ja mislim da se može i u Srbiju....il' je se nekad davno moglo, dok sam još bio mlad...
E: stvarno, sad sam prpa malo po internetu, stvarno se ne može u Srbiju s osobnom...zanimljivo
Nikad se nije ni moglo. Čak je jedno vrijeme trebala i viza.
ostri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 23:04   #12
Možeš sam bez ikakve punomoći, ja sam išla sa 16 par puta i nitko me ništa nije pitao, imaš osobnu i možeš bez ičije punomoći prelaziti granicu
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 23:06   #13
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Ne može se u Srbiju sa osobnom...samo sa putovnicom..
općenito za sve dobi? samo putovnica u Srbiju?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 19:53   #14
Nije potrebna osobna. Djeca s 14 mogu prijeć granicu bez roditelja, a ne mogu ni izvaditi osobnu.
ostri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 01:51   #15
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
općenito za sve dobi? samo putovnica u Srbiju?
Da putovnica je potrebna za Srbiju!
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 16:00   #16
put u njemacku

sljedeci mjesec letim iz Zagreba za Stuttgart sa sinom koji ima 11 godina! Posto sam rastavljena a sin ima ocevo prezime da li moram imati nekakvu potvrdu da ne dodje do nekakvih problema? da li je dosta rodni list od djeteta? Od avio- kompanije sam dobila upute da je za njih samo bitno da imamo valjane putovnice a za drugo moram kontaktirati konzulat u stuttgartu! molim pomoc
unaprijed zahvalna
ilki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 21:09   #17
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Da putovnica je potrebna za Srbiju!
Za Crnu Goru osobna za Srbija do Tokija putovnica
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 10:01   #18
Quote:
ilki kaže: Pogledaj post
sljedeci mjesec letim iz Zagreba za Stuttgart sa sinom koji ima 11 godina! Posto sam rastavljena a sin ima ocevo prezime da li moram imati nekakvu potvrdu da ne dodje do nekakvih problema? da li je dosta rodni list od djeteta? Od avio- kompanije sam dobila upute da je za njih samo bitno da imamo valjane putovnice a za drugo moram kontaktirati konzulat u stuttgartu! molim pomoc
unaprijed zahvalna
Ponesi rodni list zlu ne trebalo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 11:08   #19
Ako želim sa sobom povesti prijateljičino dijete u UK, koliko shvaćam, ona mi treba dati punomoć. Je li dovoljna punomoć samo jednog roditelja, pošto je u jako lošim odnosima sa bivšim mužem?
nidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 11:02   #20
MUP-ove stranice kažu ovo:
"Ukoliko ne putuju u pratnji roditelja ili drugog zakonskog zastupnika moraju kod sebe imati ovjerenu suglasnost oba roditelja koja glasi na osobu sa kojom dijete putuje."
Iako MUP redovino ne osvježuje svoje stranice kod mama i beba sam čitao da je kod bilježnika dovoljan potpis jednog od roditelja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.