Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2015., 13:32   #1421
Ja sam uz bravu dobio tri "majstorska ključa" i nekoliko "pravih". Oba normalno otključavaju bravu. Treća vrsta je jedan poseban ključ. Kad se stavi u bravu, on pomakne jedan zubac unutar brave pa je time "majstorski" ključevi više ne mogu otključati, a "pravi" mogu. Kvaka je u tome da se to može učiniti samo jednom.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 17:01   #1422
Majstorski kljuc koji imam kod mene sluzi da otvoris bravu kad nije zakljucana
Primjer
Zalupe ti se vrata i susjed ima taj kljuc
Mozes uc natrag u stan
Ali ako su vrata zakljucana on ih s tim kljucem nemre otkljucat
Brava je mottura
Vrata od protekte
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 17:18   #1423
To je sefovska brava, koja to moze. Cilindar ne moze to...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 18:09   #1424
E ja sad ne znam sto je sefovski kljuc sto cilindarski
Ja imam onaj dugacki na kraju cudno izrezbareni
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 18:35   #1425
sefovski
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 11:41   #1426
Kazite vi meni koje su sanse da neki sitni lopov obije bravu Mottura 40.741? Uzela bih samo tu jednu bravu, ne mogu vise da platim, i tih 350 evra za vrata bih jedva isplatila. Zakljucava vrata u pravcu brave i sa po jednim sipom gore i dole u stoku. Sarke su dodatno ojacane. Ne brinem da li ce neko pajserom da proba, nego koliko je lako da se obije brava Mottura 40.741? Ako je lako, onda da kupim kineska sa kineskim cilindrom, a od ostatka para da kupim nesto drugo za stan.
SanjaBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 12:20   #1427
Koja konkretna vrata bi uzela? Imaš li link? Sama brava ne znam koliko je dobra. Vidim da je sefovska, čini mi se neki skromniji tip (po zasunu, ne znam kakav je mehanizam konkrentije). U načelu sitni lopov nema šanse sa tom bravom! Unatoč brojnim obajavama po youtube-u i slično, sefovske brave je vrlo teško češljanjem otvoriti, a i selfimpressioning ključeve bi trebalo vidjeti u naravi kako rade (u Zg su se bravari igrali sa bump key-evima, pa nisu uspjeli otvoriti cilidar, a na netu to izgleda super jednostavno).
Cilindar brave su trajno ugrožene čupanjem jezgre "topom" i sl, a i zaštita cilindra nije uvijek savršena garancija (ovisi kakva je). U načelu sitni lopovi su bitno obeshrabreni kraj protuprovalnih vrata...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 12:33   #1428
Ne umem preko telefona da ostavim link. Ali ako pretrazis "Bosal clasic 60" naci ces odmah. Akcija ce biti cele jeseni. Uzela bih cista bela bez dekorativnih obloga sa najjeftinijim okovom koji nude i mottura bravom 40.741. Ne mogu vise da platim.

Hvala sto mi pomazete u odluci, mnogo mi znaci.
SanjaBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 13:19   #1429
Za te novce su to sigurno puno puno bolja i sigurnija vrata od standardnih ulaznih neprotuprovalnih.
Konstrukcija je banalna, i tek se dio nazire bez detalja (nema slijepi štok!). Iskreno ne znam kako imaju formalno tako visoku klasu protuprovalnosti (vidio sam standarde ispitivanja, no zaboravio). Klasa protuprovalnosti III je već jako visoka.
Ovdje ima ljudi koji su još stručniji i direktno u kontaktu sa protuprovalnim vratima kao proizvodima, pa ti možda kažu i više...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 07:58   #1430
Svaki savet je dobrodošao.

Ono što sam naknadno saznala je da firma Bosal da bi uopšte imao garanciju radi servis ugrađenih vrata posle prve godine i posle treće godine. Ti servisi se plaćaju po trideset evra i jedino tako možeš imati garanciju. Jasno je meni da njihova vrata kupuju ljudi koji imaju para i kojima je tih trideset evra sića, ali da li je pametno tako često vaditi bravu iz vrata? Rekli su mi da izvade komplet bravu, otvore je i servisiraju, i onda pregledaju špijunku i šarke, a to rade kako bi mi za tih trideset evra obezbedili sigurnost da mi se ne zaglave vrata baš kad krenem na posao.

Šta vi mislite o ovome?
Bitno da sam ispričala, a nisam poželela ni dobro jutro. Dobro vam jutro.
SanjaBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 22:04   #1431
Quote:
SanjaBG kaže: Pogledaj post
Kazite vi meni koje su sanse da neki sitni lopov obije bravu Mottura 40.741?
sve se može provaliti samo je pitanje kolko buke smije pri tome biti i koja je "nagrada" iza tih vrata
doduše kakve ekipe to montiraju lakše je štok s vratima jednostavno srušit nego se patiti oko brave
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 19:13   #1432
gledam neka vrata i u opisu pise: "u cijenu vrata nisu uračunate ukrasne lajsne i prag"

nije mi bas jasno: ukrasne lajsne su vjerojatno samo dekoracija
znaci bez toga vjerojatno mogu ionako je novogradnja pa ce nakon ugradnje ici oko strojna zbuka-ili ih moram ugraditi da bi na nesto licilo

ali zar mogu staviti vrata bez praga?
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 21:00   #1433
Stvarno je neobicno da je bez praga. Prag je kao i brava osnovna oprema. A sad za lajsne je pitanje, mozda su neke zastitne za bravu.
SanjaBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:57   #1434
Thumbs up Rapa nui, Prečko - preporuka

Danas završena montaža, bez primjedbi, pa je red:

http://protuprovalna-vrata.net/protu...ta-vighi-unix/

Odlična ekipa. Ugradnja kvalitetnih vrata, sa dozidavanjem jedne strane štoka, dvostrukim dolaskom zbog zamjene privremenog cilindra i naknadne montaže unutarnjeg panela, po konkurentnoj cijeni.
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 20:40   #1435
Zna li netko kakva su vrata Ferwall?
stdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 12:56   #1436
Klasa protuprovalnosti

Generalno vidim da je danas najniža klasa protuprovalnosti kod PP vrata u prodaji 3. klasa. Doduše i norme su se mijenjale.

U "moje vrijeme" je to bila druga klasa. Kod Mitrinih vrata iz tog doba sa tzv. "Omega ojačanjima" i nekih konstrukcijskih rješenja sada sa istim konceptom ojačanja, i gledajući brave i broj klinova, rekao bih da se radi "samo" o debljini lima prednje ploče i omega ojačanja koja su za klasu 2 bila od 1,2 mm, a za klasu 3 su od 1,8 mm. Ako mi netko može ovo potvrditi ili korigirati, bio bih zahvalan.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 10:49   #1437
ako može mala pomoć. Savjet gdje kupiti ili što staviti. Naime ulazna vrata su u zgradi na stanu ona stara drvena iz sredine 80tih. Kako je i štok i sama vrata lagano pred raspadanjem trebao bi ih promijeniti. Trenutno je gore dodatna H brava. Za sada neme kunića da si priuštim prava protuprovalna vrata pa ako može savijet što da napravim.
markotornic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 18:21   #1438
Lakerko

Što se tiče lakerka, nažalost moram reći da sam ja ponovila grešku od cookiemonster ove godine. Na razgovoru za vrata sa vlasnicom firme, sve super, ljubaznost i profesionalnost na djelu, sve dogovorili, rok isporuke za 9 vrata 30 dana, uplatatili 50% iznosa a nakon toga (neznam koja bi riječ najbolje opisala sve što se događalo) uglavnom KAOS. Protekom roka od 30 dana, prvo zvanje, dobila odgovor da će montaža ići za 15 dana(isprika zbog kašnjenja). Ok, mislim 15 dana je prihvatljivo, organiziram godišnji, čekam. Prođe 15 dana, zovem opet naravno nitko se ne javlja, odlazim u tvornicu gdje dobivam odgovor "gospođo Vaša vrata još nisu ni krenula u proizvodnju"?!?!?!?!?!?! Zovem ponovno, nakon što sam uspjela nekako dobiti nadređenu osobu opet isprike, pa znate godišnji budemo to sad požurili. Nakon što smo ponovno dogovorili montažu za određeni dan i taj dan je stigao, a moja vrata naravno nisu (isprike-remont stroja, godišnji, praznici itd.) Svečano obećanje za drugi tjedan (pogađate što je bilo dalje), sad je pa kriv monter, na benziskoj je, dolazi, pa ipak ne dolazi jer polaže vozački itd, itd. Vrata su stigla sa više od dva mjeseca zakašnjenja, s tim da ih naravno nisu stigli postaviti u jednom danu i naravno nisu sve odradili do kraja. Uglavnom moja saga sa Lakerkom i njhovim vratima još uvijek nije završila a traje već 4 mjeseca. Tako da ukoliko želite doživjeti brdo neprofesionalnosti, neugodnosti, čekanja, zivkanja, svakakvih raznih lažnih isprika odoberite lakerko, ali nadam se da će Vam ovo moje iskustvo pomoći da donesete ispravnu odluku i uštedite si živaca, novaca i vremena.
Mimi1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 16:23   #1439
Javasluk na sve strane.
SanjaBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 11:31   #1440
Može li mi neko pomoći u izboru. Mitrina vrata Lion RD ili Target. Brava je Mottura C28. Vrata su ulazna za kuću.
stdoor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.