Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2006., 10:48   #61
a ima istine u tome da se ćelavi brže ako je kosa duža?
bart_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 15:30   #62
Quote:
Cijanid kaže:
....
ti ili radis za Vichy ili ti je zao priznati da dajes previse para za njihove proizvode.

Minoxidil je genericki naziv (citaj: temeljna molekula) za vise razlicitih proizvoda i samim time je jednako ucinkovit od svih proizvodjaca.
Prvi put se u nasim krajevima pojavio krajem 80-tih, od Bosnalijeka pod nazivom Pilfud.

On djeluje u slucajevima alopecie areate, sto je najcesca vrsta celavljenja kod muskaraca (prvo po tjemenu, tzv. M oblik, pa tjeme itd).
Primarno, minoxidil se koristio za osobe sa niskim tlakom (oralno), ali je uocena pojacana dlakavost po cijelom tijelu nakon nekog vremena, te se krenulo sa nanošenjem na kožu kasnije.
Primarno, minoxidil djeluje tako da opusta kapilare, te dolazi do pojacane prokrvljenosti povrsine koze.

Ako je to novi proizvod od Vicyja, onda su dosta zakasnili na vec postojece trziste.

Inace, ja sam radio za firmu gdje smo klasificirali sve proizvode prema vise kriterija (atc6-8, genericki nazivi, proizvodjaci, farmakoloski oblik i sl.) i redovno za vicyjeve proizvode (za koje su nas eksplicitno zamolili da ih stavimo u bazu) nismo mogli utvrditi sastav.

e sad, ja sam cuo/dobio nesto od Kuth kozmetike koja djeluje nekako slicno (koristi se ekstrakt majcine dusice za prosirenje krvnih zila i bolju prokrvljenost, pa me zanima da li netko ima iskustva sa time.
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 16:44   #63
Vichy Aminexil SP94 nije slican minoxidilu. Vichy reklamira nesto drugo. Aminexil kao DHT inhibitor (u tjemenu), a SP94 kao nesto sto omogucava kosi normalan rast.

Minoxidil bi trebao biti jednako ucinkovit od svih proizvođaca, al' stvar je u tome da Bosnalijek proizvodi Pilfud losion koji sadrzi 2% minoxa, dok Rogaine, Regaine... (i mnogi drugi) imaju losione od 5% pa i jace. Obicno spominju kao 5% za muskarce, a 2% za zene. Ja na Pilfudu i nisam imao neke rezultate, dok Rogaine stvarno radi odlicno. Vjerovatno bi bilo isto da postoji Pilfud 5%.

Minoxidil gubi svoj ucinak s duzim koristenjem, tako da nekima vec nakon 5 godina koristenja on vise ne djeluje.

Ali zato minoxidil i finasterid djeluju sinergicki i pokazali su odlican uspjeh u smanjivanju i ublazavanju androgene alopecie.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:46   #64
Quote:
Taroth kaže:
ti ili radis za Vichy ili ti je zao priznati da dajes previse para za njihove proizvode.

Aj ne benavi!
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:52   #65
Quote:
bart_85 kaže:
a ima istine u tome da se ćelavi brže ako je kosa duža?

Ma nema u tome istine.
Poanta je u tome da je duga kosa sklona više vanjskim mehaničkim utjecajima nego kratka. Ako primjerice puše vjetar, ako si metalac pa mašeš mutavo glavom, ako te netko povlači za tu kosu, ako si radiš neke dredlokse i pletenice kojom natežeš tu kosu onda se zbog svega toga pomicanja korijen vlasi oštećuje i može se izazvati oslabljenje ili ispadanje kose na pojedinim mjestima, no sama duga kosa zbog duljine ne ubrzava ćelavost.
Kraća kosa je uglavnom fiksna i zato su šanse nekakvih oštećenja svedene na minimum. Isto žene koje jako stežu kosu u rep dobe kroz neko vrijeme zaliske.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 22:02   #66
Quote:
La Dur kaže:
Mislim da je na RTL-u bilo prošle godine emisija o tim estetskim operacijama i prikazivali su i jedno presađivanje kose. Čovjeku su sa potiljka skidali trake kose (kosa zajedno sa kožom i potkožnim dijelom) i to prebacivali na prednje ćelave dijelove glave. Te trake sa kosom su bile širine oko 1.5 cm i dužine oko 5 cm. Sve je to rađeno pod lokalnom anestezijom. Čovjek je cijelo vrijeme bio budan, sjedio na stolici poput one u frizerskim salonima, i gotovo da je mogao čitati novine. Dakle, ne bi se reklo da je bolno.
Da li netko zna koliko je potrebno da se nakon te operacije vratiš u normalu? Koliko treba da ti na potiljku opet izraste kosa? I koliko dugo će ta nova kosa opstati?

Jer opasno se razmišljam da to uradim.
Taj sav na potiljku se odmah zasiva.Tako da je malo neugodan osjecaj par dana.
Traka sa izrezanim korijenima kose se usitnjava,ovisno po potrebi na 1500-2000 komadica,od kojih svaki sadrzi 2-4 dlake,i tako se usadjuju.
Presadjena kosa pocinje nakon ca.4 mjeseca ponovo rasti.I trajna je.
Cijena presadjivanja je oko 5€ po "sadnici".
Maska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 00:51   #67
Quote:
Maska kaže:
Traka sa izrezanim korijenima kose se usitnjava,ovisno po potrebi na 1500-2000 komadica,od kojih svaki sadrzi 2-4 dlake,i tako se usadjuju.
A da li se mora usitnjavati? Zar se ne može čitava traka odjednom presaditi tako da se skine ona ćelava koža a našije ova traka sa kosom?

Ako se naplaćuje 5eur po sadnici, onda cijela operacija košta preko 10 tisuća eura?
__________________
La Duuuuurr

''Glupost je drugačija od svih bolesti. Oni koji su njome pogođeni uopće ne pate, uvijek pate drugi … ''
La Dur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:25   #68
Što ima na Hrvatskom tržištu od finasterida i minoxidila? Ja mislim da u apotekama ima samo minoxidil 2% no nisam već neko vrijeme pratio tu problematiku s ćelavljenjem jer minoxidil od 2% nije davo nikake rezultate.
__________________
Dosta za danas
mafijozo_jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 15:25   #69
Quote:
mafijozo_jozo kaže:
Što ima na Hrvatskom tržištu od finasterida i minoxidila? Ja mislim da u apotekama ima samo minoxidil 2% no nisam već neko vrijeme pratio tu problematiku s ćelavljenjem jer minoxidil od 2% nije davo nikake rezultate.
U hr apotekama mozes kupiti Propeciu. Ja sam je do sada placao 508 kn, 28 tableta. Sad nisam siguran da li se moze nabaviti Proscar. To su tablete koje sluze za ublazavanje simptoma raka prostate, samo jedna tableta sadrzi 5mg fina za razliku od Propecie koja sadrzi 1 mg. Mnogi koriste Proscar na nacin da jednu tabletu podijele u 5 djelova i tako imas 5 puta vise, a cijena Proscara je dosta manja od Propecie.

A minox moze jedino Pilfud 2% koliko sam ja upucen. Pitao sam u nekoliko apoteka za 5%, al' nisu ga uspjeli nabavit. 5% sam 2 puta uspjesno narucio preko interneta. Mislim ubuduce narucivat i minox i Propeciu preko neta, moze se proci puno jeftinije.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 16:00   #70
el pajaro opet ti na topicu o ćelavosti,jebe to tebe ha,a kaj je sa sprehom kod upucavanja komadima,pa nije izgled najbitniji hahahaha
tzar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 16:02   #71
Quote:
El Pájaro kaže:
U hr apotekama mozes kupiti Propeciu. Ja sam je do sada placao 508 kn, 28 tableta. Sad nisam siguran da li se moze nabaviti Proscar. To su tablete koje sluze za ublazavanje simptoma raka prostate, samo jedna tableta sadrzi 5mg fina za razliku od Propecie koja sadrzi 1 mg. Mnogi koriste Proscar na nacin da jednu tabletu podijele u 5 djelova i tako imas 5 puta vise, a cijena Proscara je dosta manja od Propecie.

A minox moze jedino Pilfud 2% koliko sam ja upucen. Pitao sam u nekoliko apoteka za 5%, al' nisu ga uspjeli nabavit. 5% sam 2 puta uspjesno narucio preko interneta. Mislim ubuduce narucivat i minox i Propeciu preko neta, moze se proci puno jeftinije.
Pošto je taj Proscar namijenjen za rak prostate vjerojatno ima još nekih dodatnih sastojaka i naravno dodatnih nuspojava.
Btw, web stranica koja mi djeluje prilično od povjerenja za takve stvari je www.askmen.com, pa se tamo posurfa na health ili na njihovom pretraživaču i isto se dođe do preporuke za minoxidil i finasterid
__________________
Dosta za danas
mafijozo_jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 16:12   #72
Quote:
tzar kaže:
el pajaro opet ti na topicu o ćelavosti,jebe to tebe ha,a kaj je sa sprehom kod upucavanja komadima,pa nije izgled najbitniji hahahaha
Ma ne jebe me, nego sto ne bi pomogao nekome. Ako neko zeli probat smanjit, usporit celavost, rado cu mu pomoci.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 16:19   #73
Quote:
mafijozo_jozo kaže:
Pošto je taj Proscar namijenjen za rak prostate vjerojatno ima još nekih dodatnih sastojaka i naravno dodatnih nuspojava.
Btw, web stranica koja mi djeluje prilično od povjerenja za takve stvari je www.askmen.com, pa se tamo posurfa na health ili na njihovom pretraživaču i isto se dođe do preporuke za minoxidil i finasterid
Koliko sam ja citao od ljudi koji koriste Proscar, nuspojave su iste kao i na Propecii. Lijek nije isti (bar mislim), ali je ista djelatna tvar. Po stranim forumima vidim da ga dosta ljudi koristi, al' nisam nikad procitao da Proscar ima neke drugacije nuspojave od Propecie. Ako zelis saznat o tretmanima za zaustavljanje celavosti, posjeti http://www.hairlosstalk.com , tamo imas svega i svacega, od dokazanih do eventualno korisnih tretmana. Ima i odlican forum gdje se razglaba o Propecii, Proscaru, Dutasteridu, Minoxidilu, Nizoralu, vitaminima, nuspojavama... svemu i svacemu. Dosta se toga o celavosti moze tamo naucit.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 18:20   #74
Quote:
La Dur kaže:
A da li se mora usitnjavati? Zar se ne može čitava traka odjednom presaditi tako da se skine ona ćelava koža a našije ova traka sa kosom?

Ako se naplaćuje 5eur po sadnici, onda cijela operacija košta preko 10 tisuća eura?
Pa sta ces sa trakom od par cm duzine i 1 cm sirine?
Opet nisi rijesio problem.
Sadnice se usade u vec unaprijed pripremljene otvore na dijelu gdje nema kose.
Da je skupo,jest,skupo je.
Maska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 02:16   #75
Možda nisam bio najjasniji. Nisam mislio na jednu traku već na više tih traka sa kosom. Pitao sam se zar nije praktičnije (i za pacijente jeftinije) da se umjesto tih na stotine i stotine sadnica koje se usađuju jedna po jedna, stavi nekoliko trakica jedna do druge na ćelava mjesta na glavi.
__________________
La Duuuuurr

''Glupost je drugačija od svih bolesti. Oni koji su njome pogođeni uopće ne pate, uvijek pate drugi … ''
La Dur is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 02:38   #76
Quote:
La Dur kaže:
Možda nisam bio najjasniji. Nisam mislio na jednu traku već na više tih traka sa kosom. Pitao sam se zar nije praktičnije (i za pacijente jeftinije) da se umjesto tih na stotine i stotine sadnica koje se usađuju jedna po jedna, stavi nekoliko trakica jedna do druge na ćelava mjesta na glavi.
Pročitao sam da postoje različite metode presađivanja kose. Navodno je najbolja ona koju koristi Moser-Medical-Group, nama najbliže u Beču, ali dio tima koji radi na tome govori Hrvatski.
http://www.moser-medical.com/hr/
Kod nas to rade u poliklinici Pantovčak
http://www.poliklinikapantovcak.hr/
i na još nekim mjestima.

Ima li tko kakve informacije o tome koliko se to kvalitetno radi kod nas i kakve su cijene?
Atari_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 14:24   #77
Question Transplantacija kose

Zna li netko nešto o tome? Koliko je trajna presađena kosa, koliko traje oporavak od zahvata, koliko dobro to rade kod nas i na kraju, koliko su ljudi zadovoljni rezultatima?
Atari_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 14:28   #78
spojeno s temom "celavost"
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 16:23   #79
I mene interesira ovo pitanje.Zar nitko nije koristio ovee preparate.Meni ispada kosa ,pomozzzziiiitttteeee!!!!
lucadva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 00:16   #80
lucadva - I mene interesira ovo pitanje.Zar nitko nije koristio ovee preparate.Meni ispada kosa ,pomozzzziiiitttteeee!!!!


e ovako, ti bi trebo moc sacuvat to kose sto imas! el pajero ti je objasnio koji preparati(ili lijekovi postoje) i stvarno djeluju!! njih naravno nipošto ne uzimaj na svoju ruku već se obrati spec. dermatologu koji ce znat zapocet pravu terapiju ovisno o tipu i uzroku opada! ako je riječ o muškom gubitku kose dat će ti da koristiš finsterid(propecia, il da si sam lomiš tabl. proscara tako da dobiješ okoprilike 1mg finster., što ti je kudikamo jeftinije)! lokalno mos dobiti minoxidil 2-5% koji daje dobre rezultate! postoji još niz preparata(revivogen, uskoro bi trebao izici i dutasterid koji je jos bolji od finsterida..)
dakle, definitivno uz malo truda i samodiscipline mos sačuvati to kose sto imas i zaustaviti njeno opadanje! vjerovatno mos i dio onoga sto si izgubio tako da nemas straha za frizuru!
al, ponavljam, bez dermatologa ne uzimaj ništa od ovoga jer moš samo stvari zajebat,
stolna_lampa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.