Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2015., 11:08   #2681
Cao "bijeli"
Evo registrovala sam se da podijelim i ja svoja iskustva. Danas sam primjetila neka mala poboljšanja, trenutno koristim kombinaciju Dolobengel-a i Beloderm kreme. Inace imam vitiligo od svoje 17.-te god., pa kada sam krenula na te sve silne pretrage otkriju mi i probleme sa štitnom, naravno. Sad mi je 32.god, nema šta nisam probla i naravno nista trajno pomoglo nije, te sam sve batalila. No u protekloj godini svasta mi se nesto izdesavalo, svi ti stresovi su valjda uradili svoje i baš mi se prosirilo, imam po šakam, duž čitavih ruku, ispod pazuha, zadnjica skoro sva (a to je veeeelika povrsina vjerujte mi ), na kukovima, koljenima i ispod gležnja. Sad primjetim i sitne tackice duž citavih nogu, znaci širi se i dalje, pa odlučih da nesto opet pokusam preduzeti. Uz ove dvije kreme popijem Beviplex, D vitamin i pokušavam pozitivno misliti o svemu.
Sad vidim i taj Balzam od mrkve, pokusala bi i to ukljuciti, pa mi samo nekako javite kako da ga narucim.
Nadam se da cu se uskoro javiti sa jos boljim novostima!
kina83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 15:37   #2682
Smile

eeeeej, evo mene opet...

ma više ni sama ne znam sta probat i spriječiti ovaj vitiligo bar da se širi...

pokusavala sve i svašta, iako pokaze nekad neko poboljšanje, nakon određenog vremena se opet vrati...
u zadnje vrijeme se i meni još više počelo širiti i po rukama i ispod pazuha...ma jooooj

tražim i ja ovaj balzam od mrkve po apotekama i još ga nemaju...pa sam odlučila nešto smixati sama...
uzela sam maslinovo ulje (2 dece), ubacila 4 velike mrkve, koje sam prethodno izrendala, i četri velika zelena oraha, koje sam sitno isjeckala...
ostavila sam na sunce jedno vrijeme, i onda ću pokušat stim...to se uglavnom koristi kod sunčanja i bržeg tamnjenja, pa vrijedi pokušat, možda pomogne i kod vitiliga...ne vjerujem i da ovaj balzam od mrkve sadrži bolje sastojke od onih koje sam ja koristila

eto, pa vam javim rezultate...


pozdrav svima, i sretno
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 10:04   #2683
Da li je neko koristio vitiligo organics? Razmišljam da li da ga naručim, pošto ima neki popust još dva dana. Ne znam više šta je samo reklama, na FB ljudi šalju svoje slike pre i posle, ne znam sad koliko se tome može verovati, već mi je i muka od toliko lažnih reklama , a sa druge strane možda i pomogne.
manadm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 12:41   #2684
Bok trebam par informacija u vezi vitiliga . Naime moja mama već par godina ima vitiligo i zanima me da li je netko koristio ovu kombinaciju krema dr. Vukadin? I kako bi mogla doć do tih krema? Možda je to netko već spominjao u prijašnjim postovima al nažalost nemam vremena čitat u nazad. Hvala
__________________
Lean 11.04.2012.
Nensiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 12:20   #2685
Unhappy

Quote:
manadm kaže: Pogledaj post
Da li je neko koristio vitiligo organics? Razmišljam da li da ga naručim, pošto ima neki popust još dva dana. Ne znam više šta je samo reklama, na FB ljudi šalju svoje slike pre i posle, ne znam sad koliko se tome može verovati, već mi je i muka od toliko lažnih reklama , a sa druge strane možda i pomogne.
Zdravo, da li si naručila vitiligo organics? I ja razmišljam da li da ga naručim ili ne, tražila sam po netu neka iskustva ali ih nema.
Saskica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 09:08   #2686
Saskica91, nisam naručila, a koliko vidim stalno produžavaju rok za to sniženje, pa mi je malo sumnjivo, razmišljam da li to znači da se slabo prodaje. Imaš na FB stranicu koja se zove Djumbirom do zdravlja i lepote, i tu se vide iskustva korisnika, pišu sa svojih naloga, ali ja sam postala pomalo skeptična, ne mogu da budem sigurna šta je reklama, a šta ne.
manadm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 14:29   #2687
Quote:
manadm kaže: Pogledaj post
Saskica91, nisam naručila, a koliko vidim stalno produžavaju rok za to sniženje, pa mi je malo sumnjivo, razmišljam da li to znači da se slabo prodaje. Imaš na FB stranicu koja se zove Djumbirom do zdravlja i lepote, i tu se vide iskustva korisnika, pišu sa svojih naloga, ali ja sam postala pomalo skeptična, ne mogu da budem sigurna šta je reklama, a šta ne.
Što se te FB stranice tiče, gledala sam i ja, cena na FB stranici je jako povoljna i bilo mi je neverovatno da prodaju proizvod tako jeftino, daleko jeftinije nego na zvaničnom sajtu.
Kontaktirala sam vitiligo organic i pitala ih da li imaju distributera u Srbiji i odgovor je bio negativan, proizvod se može naručiti samo preko njihovog sajta.
Ukoliko odlučim da naručim, nikako ne bih naručila preko stranice već direktno iz Australije. Ali nisam naišla na komentare, utiske vezane za ovaj proizvod. Ne znam ni sama šta da radim
Saskica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 19:23   #2688
Zdravo. Nova sum na forumov ,no ne i so vitiligoto. Stari "prijateli" sme. Imam 33 ,a go dobiv na 20. Cela sreka sto bavno progredira ,go imam na sakite ,malku pod ocite ,malku na stopalata. Na laktite i kolenata situacijata e promenliva ,no srekna sum sto isceznuva i bez terapija. Ke vi pisuvam za se ona sto sum slusnala tuka vo Makedonija deka im pomognalo na lugeto so vitiligoto ,pa i psorijaza. I dvete se definitivno od stres. Vitilgoto go dobiv od nagomilani stresni situacii i vnatresni nemiri i konflikti. Ednostavno bev preosetliva ,mnogu nesta zemav pri srce. Citav deka pri stres se ona sto se laci e kako otrov i vo nasiot slucaj "udrilo" po melanocitite . Tuka kaj nas ima slucaevi na izlekuvanje i bez terapija ,togas koga ke si dozvolis mir i opustenost ,znaci apsolutno eliminiranje na stresot. Vo toa mora da uspeeme inaku se e zaludno i rezultatite se privremeni. A, sega nesto okolu terapijata : Mnogu slucaevi na izlekuvanje ima od sledniov recept (slucai kaj koi zafatenosta od vitiligoto bila nad 70 % od celo telo) : 1) 1 kilogram taan se mesa so 5-6 limona prethodno ubavo izmieni i izmeleni so se luspa ,se stava vo plasticen sad i se pokriva so vlazna gaza,3 pati dnevno se mesa so drvena lazica i gazata da se navodeni. celo vreme stoi vo frizider. Taka se pravi 5 dena ,po sto se konsumira po edna lazica (drvena ) polovina cas pred jadenje ,3 pati dnevno ,potrebni se vakvi 3 dozi ; 2) se zemaat 2 paketcinja crn biber vo zrna ,se tolcat ubavo (se isitnuvaat) i se poparuvaat so vrelo (no ne i da vrie ) maslinovo maslo -nekade okolku 150 ml. Ova vaka da otsoi na ladno i temno mesto 3 dena ,po sto se proceduva i se mackaat mestata 3 pati na den. 3) se pie caj od CALIA 4) bitna e redovna konsumacija na vitamin C.....ke vi pisuvam uste ...se nadevam deka me razbirate ,pozdrav od Makedonija ,Bog da ni pomaga na site
NADA 33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 16:56   #2689
Pozdrav svima
pokrenuta je peticija kako bi se spriječilo ukidanje Zavoda za dermatovenerologiju u Osijeku, molim vas da odvojite malo vremena i potpišete ju.. Više informacija o svemu nalazi se na linku http://citizengo.org/hr/29357-sprije...ruke-u-osijeku . Vjerujem da i među vama ima onih iz Osijeka te bi i na vas utjecala ovakva odluka. Peticiju je pokrenulo Društvo psorijatičara Osječko-baranjske županije.
Lili Artan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 14:56   #2690
Quote:
kina83 kaže: Pogledaj post
Cao "bijeli"
Evo registrovala sam se da podijelim i ja svoja iskustva. Danas sam primjetila neka mala poboljšanja, trenutno koristim kombinaciju Dolobengel-a i Beloderm kreme. Inace imam vitiligo od svoje 17.-te god., pa kada sam krenula na te sve silne pretrage otkriju mi i probleme sa štitnom, naravno. Sad mi je 32.god, nema šta nisam probla i naravno nista trajno pomoglo nije, te sam sve batalila. No u protekloj godini svasta mi se nesto izdesavalo, svi ti stresovi su valjda uradili svoje i baš mi se prosirilo, imam po šakam, duž čitavih ruku, ispod pazuha, zadnjica skoro sva (a to je veeeelika povrsina vjerujte mi ), na kukovima, koljenima i ispod gležnja. Sad primjetim i sitne tackice duž citavih nogu, znaci širi se i dalje, pa odlučih da nesto opet pokusam preduzeti. Uz ove dvije kreme popijem Beviplex, D vitamin i pokušavam pozitivno misliti o svemu.
Sad vidim i taj Balzam od mrkve, pokusala bi i to ukljuciti, pa mi samo nekako javite kako da ga narucim.
Nadam se da cu se uskoro javiti sa jos boljim novostima!
Moja ti je preporuka da se vratiš nekoliko stranica unazad i čitaš, jer ja nemam više niti živaca, niti volje, niti vremena ponovno pisati sve ispočetka. Moj ti je nik : abreberi
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 17:46   #2691
ima pozitivnih i negativnih komentara al eto ja sam uzela nevitil kremu pa cemo vidjeti jel pokaziva ikakve rezultate..drž¨te se
milena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 09:50   #2692
Srecno sa Nevitilom!
Ja imam sve vise dilema vezano za vitiligo, nisam sigurna da li sunce odmaze ili pomaze. Prestala sam da se mazem Elidelom, mada se povratilo (pigment) prilicno oko ociju, nesto po rukama, ali sam napravila pauzu. Medjutim, vratili smo se sa mora, ja se nisam nesto cuvala od sunca, to je i nemoguće sa malim detetom, i sad primecujem da iako se ne mazem da mi se vraca pigment po rukama, ne sakama, nego rukama, i lepo se spajaju one tackice, ne svuda, nego na pojedinim mestima. Pijem ginko bilobu, mozda to ima veze, pijem i beviplex i magnezijum (magnezijum pijem po savetu fizijatra, i verovatno to ne utice na sam vitilgo). Ne znam, mozda je od sunca,( mozda od ginko bilobe) pa se pitam da li nama sa vitiligom, u stvari, nedostaje vitamin D.
manadm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 18:19   #2693
Časna Ljubica

Budući je časna ovdje spomenuta ima li neka od vas žena koja ima problema s miomima da vam je ona svojim proizvodima pomogla?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 18:20   #2694
Može ju se dobiti na mail adresu [email protected]
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 23:58   #2695
Pozdrav svima.
Prije par godina sam se prijavio na ovaj forum samo zbog ove teme i napisao terapiju koju mi je preporucio doktor u Turskoj. Naime, terapija je ukljucivala dermovate kremu i jos 5 ili 6 razlicitih tableta (uglavnom vitaminskih). Prvi put nakon koristenja terapije, vitiligo sam u potpunosti izlijecio ali odredjene fleke su se javile nakon 2-3 godine (ne u onoj mjeri u kojoj su bile). Terapiju sam ponovio nakon 6-7 godina tj. ove godine (nema nekih posebnih razloga zasto sam toliko cekao, jednostavno mi je bilo mrsko stvarati obavezu suncanja, jer nemam neki kompleks zbog vitiliga) i evo proslo mi je 90% bijelih povrsina(koristim terapiju vec 4 mjeseca otprilike).

Maloprije mi prijateljica posalje za doktoricu Vukadin, pa hocu da pitam ovdje. Isplati li se probati i sa tom terapijom par mjeseci nakon trenutne, cisto ono, zbog sigurice da se vitiligo ne vrati ?
Buzz99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 13:40   #2696
Je li netko isprobavao fototerapiju u zadnje vrijeme?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 16:34   #2697
Quote:
Nensiii kaže: Pogledaj post
Bok trebam par informacija u vezi vitiliga . Naime moja mama već par godina ima vitiligo i zanima me da li je netko koristio ovu kombinaciju krema dr. Vukadin? I kako bi mogla doć do tih krema? Možda je to netko već spominjao u prijašnjim postovima al nažalost nemam vremena čitat u nazad. Hvala
Ja sam pisao opširno ali nemam vremena ponavljati se.....zato, ako ti je stalo do mame, vrati se nekoliko stranica unazad i čitaj!
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 16:38   #2698
Quote:
Buzz99 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Prije par godina sam se prijavio na ovaj forum samo zbog ove teme i napisao terapiju koju mi je preporucio doktor u Turskoj. Naime, terapija je ukljucivala dermovate kremu i jos 5 ili 6 razlicitih tableta (uglavnom vitaminskih). Prvi put nakon koristenja terapije, vitiligo sam u potpunosti izlijecio ali odredjene fleke su se javile nakon 2-3 godine (ne u onoj mjeri u kojoj su bile). Terapiju sam ponovio nakon 6-7 godina tj. ove godine (nema nekih posebnih razloga zasto sam toliko cekao, jednostavno mi je bilo mrsko stvarati obavezu suncanja, jer nemam neki kompleks zbog vitiliga) i evo proslo mi je 90% bijelih povrsina(koristim terapiju vec 4 mjeseca otprilike).

Maloprije mi prijateljica posalje za doktoricu Vukadin, pa hocu da pitam ovdje. Isplati li se probati i sa tom terapijom par mjeseci nakon trenutne, cisto ono, zbog sigurice da se vitiligo ne vrati ?
Meni je recept od dr. Vukadin pomogao u potpunosti......imam repigmentirana jaja.....e, nemreš vjerovat!
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 10:16   #2699
Ja ne pijem ništa već nekoliko meseci, imala sam neke druge zdravstvene probleme, pa sam odustala od tretmana vitiliga, ali sam primetila da mi se po rukama vraća pigment, pisala sam već, spajaju se tačkice, sporo jeste, ali ide. Pojma nemam zbog čega, da li je to zbog nekih vitamina koje sam pila, a pila sam i ginko bilobu, beviplex, magnezijum, mazala sam se i elidelom, ali sam sa svim tim prestala, a i dalje se vraća pigment, sporo, ali se vraća, pa sam u dilemi da li nešto da nastavim da pijem, npr ginko bilobu. Eto, ima raznih iskustva, valjda ćemo se i mi rešiti ovih problema.
manadm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 17:34   #2700
Pozdrav svima,
evo mene nakon dugo vremena...ja rodila prije 9 mj. i primjetila sam neke male nove flekice, tako mi je bilo i nakon prve trudnoće, proširi se, a dugo je mirovao.
Ne znam dal netko od vas ima još neke druge autoimune bolesti, ja imam hashimoto hipotireozu, zadnjih dvije godine bolove u mišićima i zglobovima - nemam novu dijagnozu al baš me strah što se to sve događa samnom i bojim se neke nove autoimune.
Uglavnom kako sam puno čitala shvatila sam da promjena prehrane i uzimanje suplemenata jako može pomoći kod autoimunih bolesti, pa sam odlučila početi piti Vitamin D i Bkompleks, a iz prehrane bi trebalo u potpunosti izbaciti gluten i preći na lchf ili paleo prehranu - to još nisam al pokušat ću.

Sretno svima
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.