Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2010., 22:52   #81
Quote:
balalayka kaže: Pogledaj post
sori more, ali moja je - moje djete, moja briga, moja imovina.
Nije samo tvoje djete a i nije samo tvoja briga.
Grubo rečeno svako djete je i buduči državni rob to jest persona kojoj država malo da poslije rođenja(porodilna naknada) država ga besplatno školuje,lječi ali isto tako država za sve šta dotična persona od trenutka začeća potroši uzme malo više od trečine,znači sve šta personi uđe u usta državi 30% šta izađe opet državi 30% ali ovaj put ne u naturi nego novcima,pesona obuče državi30 %
kad persona se zaposli otada država sve uzima ali ne po 30% tada ide fifti-fifti.
A ti kad malo zavičeš nedaj bože udariš djete češ vidjet čije je dijete kada zazvone Crni,crveni,bjeli,plavi i ostali telefoni
Država ti da packu i kaže ne ne ne nesmješ ti mučit budučeg poreznog obveznika,samo mi ga smijemo mučit ali ne fizički nego psihološki.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 21:35   #82
Quote:
Slim Shady kaže: Pogledaj post
Imam 15 godina i odkad znam za sebe stalno štedim i tim si novcem kupujem što želim.
To su u najčeščim slučajevima bili iznosi od nekih pestotinjak kuna pa sve do 2000.
I sada mi je sinula jedna ideja da bih mogao otvoriti neku štednju u banci. Malo sam prooguglo i odlučio da štedim u HPB-u. I sada me zanima koja je procedura. Mama je bila i pitala tetu što radi u pošti, rekla joj je da mora prvo po neku potvrdu da mi nece roditelji uzimat ušteđene pare bla bla... uglavnom nisam ni sam skužio, a rdoiteljima se nije dalo s tim zamart, sada sam im obećo da ću plačat autobusne karte ako budemo trebali ić u grad pošto živimo u selu samo da mi otvore tu štednju. Smrtno sam ozbiljan u vezi toga. Znači zanima me procedura.
do 18 godine sve ti moraju roditelji otvarati i s time biti tvoji zakonski zastupnici do 18 godine. Račun i štednja glase na tvoje ime ali nemaš pravo raspolaganja.U Zabi imaš cool račun s kojem ti roditelji daju pravo na korištenje maestro kartice pa s njom možeš kupovati u dućanu ili dizati gotovinu na bankomatu.

Zadnje uređivanje lili p. : 12.09.2010. at 12:12. Reason: umetanje quote-a, zbog spajanja tema postvi nisu više jedan za drugim
ivana12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 00:28   #83
zakoni su vrlo rigorozni kad je u pitanju dječja štednja,zapravo problem je u raspolaganju sa tom imovinu ako vam zatreba.
princip je kod svih štednji isti,primamo uplate,dajte koliko možete ali kad želite novac natrag to je procedura.
tako je točno određeno prema dobi djeteta koliko mjesečno možete podići novca sa njegovog računa.
npr želiti mu kupiti bicikl za rođendan za 3000kn to ne možete odjednom uzeti sa računa nego vam za to treba tri mjeseca ili ako baš morate onda se treba obratiti centru za socijalni rad dobiti njihovo odobrenje i banka će dati traženi novac.
__________________
Za naše radnike nije katastrofa to što žive loše;
tragedija je ako netko drugi živi bolje !!!
rondomilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 09:31   #84
Nakon duljeg razmisljanja sam definitivno odustala od djecije stednje.
Jednostavno, ne zelim se u slucaju problema baktati sa socijalnom sluzbom. Za dijete brinem svaki dan 365 dana u godini i to ne 18 vec bar 22-23 godine do kraja faksa, i u bilo kojem trenutku moze se desiti situacija da je za dijete i sve nas bolje dici taj novac i potrositi ga za nesto nego da ceka 18-ti rodjendan. Ako ne bude takvih situacija - super, lova ceka na nekoj stednji na moje ime, a ako takve situacije bude - onda bar nemam problema regairati promptno i raspolagati novcem kao da je moj... Rizik niije vrijedan tih 0,5% vece kamatne stope... A kad citam zakon jasno mi je zasto banka daje vecu kamatu - jer je skoro 100% sigurna da nitko nece dici lovu odjednom...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 09:29   #85
Dižem temu!!!!
Totalno sAM ŠOKIRANA.RAČUNAM NA ODREĐENU SVOTU I ONDA MI BANKA NE ŽELI NOVCE ISPLATITI RADI ZAŠTITE DIJETETA!!!!WTF
teoretski država mi je sijela na raćun.da li oni štede za dijete ili ja???po meni su to kršenja mojih prava,pogotovo zato što nam niko nije napomenu jednu tako bitnu stvar a i u ugovoru nije navedeno da je ograničena svota kojom možemo raspolagat.to je moje dijete i moj faking novac a oni nek si popuše ......luda sam skroz.mislim nisam li ja opumo,očenik a ne država??da li iko zna kak je vani???
__________________
ovaj krug sam smislio...
la la la is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 09:54   #86
ne znam kako tebi nitko nije spomenuo ali bila je promjena zakona na tu temu i to se zna već neko vrijeme da se za određenu dob može podignuti određena svota mjesečno.
ima i na ovoj temi topic o tome
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 09:37   #87
Quote:
la la la kaže: Pogledaj post
Dižem temu!!!!
Totalno sAM ŠOKIRANA.RAČUNAM NA ODREĐENU SVOTU I ONDA MI BANKA NE ŽELI NOVCE ISPLATITI RADI ZAŠTITE DIJETETA!!!!WTF
teoretski država mi je sijela na raćun.da li oni štede za dijete ili ja???po meni su to kršenja mojih prava,pogotovo zato što nam niko nije napomenu jednu tako bitnu stvar a i u ugovoru nije navedeno da je ograničena svota kojom možemo raspolagat.to je moje dijete i moj faking novac a oni nek si popuše ......luda sam skroz.mislim nisam li ja opumo,očenik a ne država??da li iko zna kak je vani???
Kad mi se mala rodila otvorio sam RBA stambenu dječju štednju na 5god. potpisao ugovor... nakon nekih 3,5-4god. trebalo nam je hitno lova i ja sam otišao u poslovnicu gdje sam otvorio tu štednju s tim da je morala sa mnom doći i spuruga, a nije trebala kad sam sklapao ugovor i uredno smo potpisali se tamo i digli novac bez ikakvih problema i objašnjavanja, ali bez poticaja za tu godinu i uzeli su neku proviziju za prijevremeno zatvaranje.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 16:58   #88
Došlo je do primjene obiteljsko zakona i postoje ograničenja kod dizanja. Banka s tim nema veze. To je zakonska regulativa.
Mislim, da sredstva na štedionicama još nisu u tom dijelu ograničena.

No ako trebaš dignuti više nego što je dozvoljeno, odeš u CZSS i tražiš dozvolu.

Koliko god se ljudi bunili i negodovali oko toga ( kao i ja ), to je djetetova imovina. Isto tako ne možeš samo tako prodati dionice koje glase na dijete, nekretninu ...
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 22:32   #89
Quote:
Marlea kaže: Pogledaj post

Koliko god se ljudi bunili i negodovali oko toga ( kao i ja ), to je djetetova imovina. Isto tako ne možeš samo tako prodati dionice koje glase na dijete, nekretninu ...
Djetetova imovina - ok!!No, tko je "ovlašten" brinuti se o djetetovoj imovini, zastupati to dijete, donositi odluke-do 18-te??Tko je djetetov skrbnik - roditelj ili država??
Jer, ne pričamo o djeci u domu za nezbrinutu djecu i sredstvima koja je država uplatila...
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 23:32   #90
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Djetetova imovina - ok!!No, tko je "ovlašten" brinuti se o djetetovoj imovini, zastupati to dijete, donositi odluke-do 18-te??Tko je djetetov skrbnik - roditelj ili država??
Jer, ne pričamo o djeci u domu za nezbrinutu djecu i sredstvima koja je država uplatila...
da malo je to sve uvrnuto ako realno pogledaš

državu moram pitati što ću s novcem koji sam osobno zaradio i koji sam možda namjenio djetetu, a možda nisam tko zna sutra se predomislim...

znači kad se dotakneš love država je tu da pazi iako ona taj novac nije dala tom djetetu, a što masa djece nema poštenog ručka danas tu brižnu državu nije briga
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 00:26   #91
Gle, kužim o čemu pričaš. Masa je slučajeva gdje se vidi i zna u kakvim uvjetima žive djeca i nešta se ne poduzima.

Država (iako nespretno) pokušava zaštiti interese djece. Nažalost postoje roditelji koji imaju djecu iz sasvim drugih interesa (zato npr. ne postoje tj zakonom su zabranjema klasična životna osiguranja djece), postoje neodgovorni roditelji ....

Teško tj nemoguće je "nadzirati" tko je kakav roditelj i kako raspolaže djetetovom imovinom.

Realno, roditelji su svoja sredstva držali na računima djece samo radi kamata (jer su po dječjim štednjama kamate avisa i daleko više pa čak i od kamata po oročenjima, a raspolaganje je bilo slobodno). I tu sad nastaje problem jer su ljudi jednostavno tako navikli, a promakla im je ta informacija.

Do sada nisam čula da su roditelji imali problema s izdavanjem dozvole u CZSS, jedino što oduzima vrijeme.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 16:24   #92
Ma ta dječja štednja po sadašnjim uvjetima je živa katastrofa. Sklopili smo štednju u zabi po uvjetima kad nije bilo nikakvih ograničenja u podizanju love sa računa. Kad su se uvjeti mijenjali, naravno, niko nas nije obavijesti o tome.
Sad kad pribavim potvrdu od CZSS dižem svu lovu i zatvaram to sranje. Moje novce više vidjeti neće. Isto tako zatvaram i devizni račun, ukidam minus i ostavljam goli tekući račun. Plaću čim sjedne dižem s računa, pa nek se j... gamad lopovska.
Megla78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 19:48   #93
počet ću lupat glavom o zid

ajmo još jednom, nije Zaba, PBZ, Splitska ili Reiffica stavila zabranu podizanja novca već država (onaj isti Sabor koji smo izglasali svi mi skupa). bez obzira što me živcira pomisao da moram po potvrdu u CZSS, nisu banke za to krive
a ako ćemo biti i iskreni, novac je dječiji, pa ako ga već želim podići, onda ću i otići po tu potvrdu.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 22:47   #94
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
počet ću lupat glavom o zid

ajmo još jednom, nije Zaba, PBZ, Splitska ili Reiffica stavila zabranu podizanja novca već država (onaj isti Sabor koji smo izglasali svi mi skupa). bez obzira što me živcira pomisao da moram po potvrdu u CZSS, nisu banke za to krive
a ako ćemo biti i iskreni, novac je dječiji, pa ako ga već želim podići, onda ću i otići po tu potvrdu.
Ja krivim banku zbog toga jer nisu poslali nikakvu obavijest o promjenama, po meni glavnih uvjeta. Kolko sam čuo neke banke su dale rok mislim mjesec dana da se novci mogu dignuti ( mislim Hypo i Erste), a od ovog govneta zabe ni čm. Ali sa veseljem obavještavaju kad raste kamata na kredit ili slično
Megla78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 01:27   #95
Mene su obavijestili i dali mi rok da razmislim što ćemo s lovom. Rok je bio kraj godine. Naravno da smo digli pare i stavili na "čekanje" dok ne iskobiniramo što ćemo.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 15:42   #96
Quote:
JA:

Poštovani!

Kako nas nitko iz banke nije obavijestio o promjenama vezanim uz obiteljski zakon, a odnose se na maksimalni mjesečni iznos koji se može podići sa dječje štednje pčelica, molim Vas za informaciju.

Na koji način je moguće dignuti novac sa računa bez uplitanja CZSS? Da li je moguće prebaciti novac na novi račun koji glasi na djetetovo ime, npr. na cool račun za mlade? Dijete ima 9 mjeseci.

Smatram da je krajnje neprofesionalno, da ne kažem bezobrazno, da se NITKO nije udostojio poslati mail, sms, pismo ili poruku preko E-zabe o promjenama uvjeta, kao što su napravile neke druge banke.

Naravno, ne trebam ni spomenuti, da nakon ovakvog postupanja nakon što dignemo novce sa računa isti zatvaramo.

Srdačan pozdrav!


ZABA:

Poštovani,

Što se tiče podizanja novaca sa računa pčelice to je ograničeno, ali je dozvoljen, bez obzira na iznos , prijenos sredstava na neki drugi račun koji glasi na dijete, znači kao što ste pitali može se prebaciti na cool račun.

Ispričavam se zbog propusta što Vas nismo obavijestili te Vas molim da me kontaktirate na dolje navedeni broj telefona da taj problem riješimo.

Hvala!

Lijepi pozdrav,

Eto, ići ću do banke da vidim ima li koja začkoljica, ako ne prebacim sve na tekući za mlade, dignem lovu i dječja štednja. Zatvorim oba računa i adio!

Od sada štedim u (probušenoj) čarapi
Megla78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 07:13   #97
Mene su na vrijeme obavjestili iz banke ,digla sve novce i stavila na svoj račun.Te sam novce ja zaradila,ja sam otvorila djetetu račun i ja sam uplatila svoje novce na taj račun ,i mislim da je normalno da ja odlučujem o tim novcima ,a ne socijalno.
NikaMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:22   #98
Quote:
Megla78 kaže: Pogledaj post
M. Moje novce više vidjeti neće. Isto tako zatvaram i devizni račun, ukidam minus i ostavljam goli tekući račun. Plaću čim sjedne dižem s računa, pa nek se j... gamad lopovska.
Ja i spuruga tako već godinu dana i mogu reći da se puno bolje osjećam imam tekući samo za plaću koju dignem odmah i to je to. Bez štednji, kreditnih kartica i sl.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:32   #99
Quote:
Megla78 kaže: Pogledaj post
Eto, ići ću do banke da vidim ima li koja začkoljica, ako ne prebacim sve na tekući za mlade, dignem lovu i dječja štednja. Zatvorim oba računa i adio!

Od sada štedim u (probušenoj) čarapi
nadam se da će ovo s prebacivanjem novca vam upalit, ali ja sam imala sljedeću situaciju.
kćerka mi je trebala dobit novac od osiguranja (školskog) i rečeno mi je da otvorim ili štedni ili tekući račun na njeno ime na koji će sjest taj novac od osiguranja.
otišla sam u erste banku i pitala koja mi je opcija bolja zbog novog zakona, na što mi je bankarica odgovorila da mi je svejedno koji račun otvaram na djetetovo ime jer u oba slučaja potpisujem izjavu da mjesečno mogu podignuti 1062,00kn (dijete mi je 7 g),a za veće svote se moram obratiti czss.

želim vam puno sreće, i nadam se da će te uspjet podić lovu.

P.S. nadam se da su vam rekli da czss ne odobrava samo tako na osnovu vašeg zahtjeva podizanje veće svote novca, već traži da se navede za što se konkretno novac planira utrošit, i ako nije za dobrobit djeteta, zahtjev se odbija.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:39   #100
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
nadam se da će ovo s prebacivanjem novca vam upalit, ali ja sam imala sljedeću situaciju.
kćerka mi je trebala dobit novac od osiguranja (školskog) i rečeno mi je da otvorim ili štedni ili tekući račun na njeno ime na koji će sjest taj novac od osiguranja.
otišla sam u erste banku i pitala koja mi je opcija bolja zbog novog zakona, na što mi je bankarica odgovorila da mi je svejedno koji račun otvaram na djetetovo ime jer u oba slučaja potpisujem izjavu da mjesečno mogu podignuti 1062,00kn (dijete mi je 7 g),a za veće svote se moram obratiti czss.

želim vam puno sreće, i nadam se da će te uspjet podić lovu.

P.S. nadam se da su vam rekli da czss ne odobrava samo tako na osnovu vašeg zahtjeva podizanje veće svote novca, već traži da se navede za što se konkretno novac planira utrošit, i ako nije za dobrobit djeteta, zahtjev se odbija.
Uff.... naravno da su rekli na CZSS o peripetijama oko odobravanja, zato bih i išao na soluciju mimo njih.
Megla78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.