Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2007., 01:35   #41
Quote:
matko4 kaže: Pogledaj post
odlična knjiga, uvrstila bih je u lektiru....zašto? jača je od bilo kakvih savjeta profesora, pedagoga itd
slazem se

inache ja sam ju prochitala u devetoj ili desethoj godini zivotha i odmah sam ju kupila i od tada prochitala sto puta... chak je pomogla nekim osobama kojima sam je posudila...
__________________
Kazu da nikada nisi tolik ziv, nego trenutak prije smrti...
sunnygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 01:36   #42
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
meni se dok sam čitala tu knjigu s nekih 13-14 godina činilo da je takav život baš fora, i mislila ako bi ikad otišla u Berlin obavezno bih otišla na taj kolodvor zoo i podijelila im čiste šprice..

__________________
Kazu da nikada nisi tolik ziv, nego trenutak prije smrti...
sunnygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 17:48   #43
Zbog te knjige se sigurno nikada neću drogirati. To je sve tako gadno. Jadni ljudi...
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 11:28   #44
najzanimljivije je kod te knjige činjenica da živi već toliko godina, a još je uvijek daleko najčitanija knjiga o drogi. to samo potvrđuje kvalitetu knjige.
Makar je klincima danas vjerojatno SF promatrati fotke iz 70-tih u knjizi

off: dobra, jako dobra knjiga o drogi je i Ljudi bez mjesta Tonče Anković.
Knjižničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 11:00   #45
a jeste mozda pogledali i predstavu Mi djeca... u ZKM-u?
Ja sam je gledala i osim jednog bitnog razloga na sjedalu iza mene,,,uzivala sam u predstavi...glazba..neki moderni elementi rasvjete i slicno (bilo je to davno)....prvi put da mi se svidjelo nesto napravljeno prema knjizi.
Ako ce opet igrati preporucujem svakome.
assitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 14:06   #46
Thumbs up

Quote:
_Dalija_ kaže: Pogledaj post
Za mene je ovo jedna od najboljih knjiga svih vremena. Čitala sam ju kao dijete, a i kao 18godišnjakinja i uvijek je jednako dobra i zapanjujuća. Kako na vas djeluje ta knjiga i da li netko zna gdje sada živi Christiane?
Procitao sam knjigu s nekih 10-11 godina...
Meni je osobno to jedna od najboljih i najrealnijih knjiga...
__________________


...Jer moj je život igra bez granica...Umorna priča...
...Trganje stranica...Na kojim ništa ne piše...
...Jer moj je život vječito padanje...
Web Darky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 15:46   #47
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
zašto nitko od vas ne voli drogu??? ajde dosta tog licemjerja...droga= psihoaktivna tvar... kava,cigare,alkohol=psihoaktivne tvari...zaključite sami...
Ajde dosta tih gluposti.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 23:31   #48
predivna knjiga, pročitala sam je s 15 g i jako me se dojmila i potresla, i danas se sjećam detalja, slažem se da bi je trebalo uvrstiti u lektire,. Ako dobijem posao u školi (što je moguće u 9om mjesecu), mislim da ću je nježno nametnuti 7om ili 8om razredu.
__________________
Boj se ovna, boj se govna. A kad ću živit'? (I.A.)
marijana_64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 05:06   #49
Quote:
Web Darky kaže: Pogledaj post
Procitao sam knjigu s nekih 10-11 godina...
Meni je osobno to jedna od najboljih i najrealnijih knjiga...
pa normalno da je realna,kad je sve to istina.

ja sam je prvi put pročitala sa 12 godina i od onda do sada nisam pročitala ništa bolje.
inače čitam sve knjige koje obrađuju problem droge,i mogla bi preporučiti hors melvina burgessa. ta me knjiga isto poprilično potresla,iako nije riječ o stvarnom događaju.
__________________
Dreambound for life.
oceanborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 02:26   #50
u knjižnici moje osnovne ju nisu htjeli posuđivati djeci ispod 7/8. razreda... mislim da to nema smisla...
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 11:17   #51
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
meni se dok sam čitala tu knjigu s nekih 13-14 godina činilo da je takav život baš fora, i mislila ako bi ikad otišla u Berlin obavezno bih otišla na taj kolodvor zoo i podijelila im čiste šprice..
i meni je ta kniga bila baš ono... poticajna
zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 16:18   #52
Sjecam se svega kao da sam je jucer citala (a proslo je skoro 20 godina)...

Znam da sam sve bila vizualizirala, Gropiusstadt, onda onaj njezin nasilni otac koji ju je tukao jer nije znala nacrtati kvadrate za matematicki zadatak, pa pedofil koji je htio da mu da nosene gacice (a ona mu je prvo dala ciste), pa andjeoska Babsi, one fotke u sredini knjige gdje su mi svi djelovali tako staro (a zapravo su imali 17, 18 godina), Pile koji se na krizi cesao dzepnim nozicem... Nepoznate rijeci poput stajga i shut...
Nije me sprjecilo da probam razne droge, ali mi je uvijek ostalo zacementirano negdje u malom mozgu kao vjecni podsjetnik...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 18:00   #53
knjigu sam pročitala prije dvije godine i stvarno me se dojmila, zanimljivo je čitati nešto kad znaš da se to sve doista i dogodilo, i sviđaju mi se one fotke jer možeš vidjeti ljude kojima se sve to dogodilo...fakat se isplati pročitat tu knjigu...
Black Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 22:52   #54
mene zanima gdje bih mogla nabaviti film... fakat me zanima.. inače, knjiga je fenomenalna al me bacila u duboku depru koja je trajala nekih tjedan dana. fakat je super. ak vas zanimaju knjige slične tematike pročitajte si "opet na pravom putu" mislim da je to napisala margaret clark, a to smo mi imali u osnovnoj za lektiru. također je dojmljivak knjiga, al ne kao ova..
Makoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:24   #55
Quote:
Makoto kaže: Pogledaj post
mene zanima gdje bih mogla nabaviti film...
Ako imaš torrent - imaš ovdje...
belona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:34   #56
pročitala sam ju prošle godine..sve super,osim što je izdanje bilo neko prastaro,još iz stare juge
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:34   #57
Quote:
didona kaže: Pogledaj post
Stavrno je dobra knjiga, i aj se sjećam koliko sam njome još danima nakon što sam je pročitala bila fascinarana. Osim nje ima još stvarno dobrih knjiga o drogi, kao npr. Slijepa ulica i Dnevnik jedne narkomanke, ali Mi djeca s kolodvora Zoo je stvarno žestoka.
pa to sam procitala kad mi je bilo 14 godina, o boze
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:57   #58
citala sam davno knjigu i moram priznat da mi se svidjela...
papricica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:25   #59
Quote:
belona kaže: Pogledaj post
Ako imaš torrent - imaš ovdje...
puno ti hvala
Makoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 03:19   #60
ja sam upravo procitala knjigu.predobra je .ostavila je jak dojam na mene jer je jako realna,fakat je sve to skupa zalosno,dogadaji opisani u toj knjizi prije 30 god događaju se i danas...nazalost.
btw,christiane danas zivi negdje blizu berlina sa sinom koji ima negdje 10 god.cula sam da je neko vrijeme bila u nekom bendu
Mabell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.