Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 10:06   #21
Quote:
opichen@ kaže: Pogledaj post
ljudi, nemojte tako, Garešnica je tako
mali grad, a jeste li samo uspijeli prebrojat
birtije u centru?

mislim da ih nigdje nema toliko...
Tko puno radi taj treba veliki izbor fun lokacija i usput u kladionicu, kao Las

Vegasu ... jedino sto u Garesnici fali je "Express vjencanje"
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 10:08   #22
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
32 + 2 u izgradnji na 3 km2
... mozda dovoljno za upis u guinessovu knjigu, treba provjerit ...
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:39   #23
Quote:
opichen@ kaže: Pogledaj post
ljudi, nemojte tako, Garešnica je tako
mali grad, a jeste li samo uspijeli prebrojat
birtije u centru?

mislim da ih nigdje nema toliko...
jakooo puno za tako mali grad, koja ti je najbolja? što ima još lijepoga u Garešnici, osim kestena, kafića,?
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 23:05   #24
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
jakooo puno za tako mali grad, koja ti je najbolja? što ima još lijepoga u Garešnici, osim kestena, kafića,?
ovisi što te zanima...
sadržaj je raznolik ali srodnu dušu tamo naći nećeš
__________________
ni bikovima više nije lako.
kad se krava oteli, svi
čestitaju veterinaru....
opichen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 05:05   #25
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
Tko puno radi taj treba veliki izbor fun lokacija i usput u kladionicu, kao Las

Vegasu ... jedino sto u Garesnici fali je "Express vjencanje"
Ah, kladionica "samo" četiri. A Expres vjenčanja.. hm...nije loša ideja. Da malo popunimo turističku ponudu u gradu.
Možda se konačno počne nešto dešavati.

Quote:
opichen@ kaže:
sadržaj je raznolik ali srodnu dušu tamo naći nećeš
Sa ovim se nebih složio. Možda neznaš tražiti!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 05:14   #26
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
Tko puno radi taj treba veliki izbor fun lokacija i usput u kladionicu, kao Las

Vegasu ... jedino sto u Garesnici fali je "Express vjencanje"
Ah, kladionica "samo" četiri. A Expres vjenčanja.. hm...nije loša ideja. Da malo popunimo turističku ponudu u gradu.
Možda se konačno počne nešto dešavati.

Quote:
opichen@ kaže:
sadržaj je raznolik ali srodnu dušu tamo naći nećeš
Sa ovim se nebih složio. Možda neznaš tražiti!

Quote:
mppet kaže:
što ima još lijepoga u Garešnici, osim kestena, kafića,
Za tako mali grad imamo puno lijepih stvari samo što ih ni sami neznamo prepoznati i pokazati. Nažalost to isto neznaju ni oni koji za to dobiju debelu plaću. Npr. imamo jedan od najvećih i najljepših sportskih ribnjaka u Hrvatskoj, sa prekrasnom šetnicom i okolišem uz njega.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 08:44   #27
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post

Za tako mali grad imamo puno lijepih stvari samo što ih ni sami neznamo prepoznati i pokazati.
...nazalost nemamo
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:48   #28
[ali srodnu dušu tamo naći nećeš
[/QUOTE]

a moja srodna duša bi bila.....
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:51   #29
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
. A Expres vjenčanja.. možda bi to i trebalo imati u garešnici pa bi bila Pogrešnica

Za tako mali grad imamo puno lijepih stvari samo što ih ni sami neznamo prepoznati i pokazati. Nažalost to isto neznaju ni oni koji za to dobiju debelu plaću. Npr. imamo jedan od najvećih i najljepših sportskih ribnjaka u Hrvatskoj, sa prekrasnom šetnicom i okolišem uz njega.
I...zašto ga ti sa debelom plaćom ne znaju promovirati....možda nemaju smisla ak imaju deblji novčanik
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:52   #30
Quote:
opichen@ kaže: Pogledaj post
ovisi što te zanima...
sadržaj je raznolik ali srodnu dušu tamo naći nećeš
a moja srodna duš bi bila.....?
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 19:43   #31
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
I...zašto ga ti sa debelom plaćom ne znaju promovirati....možda nemaju smisla ak imaju deblji novčanik

Iz istog razloga zbog kojeg u ovoj državi sve tako funkcionira. Nitko ih ne plaća po učinku ili vrijadnosti nego po stranačkoj pripadnosti i umjetnosti "uvlačenja".
Nažalost! Ali to nije za ovaj topic. Idemo nazad na lijepe dijelove.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 20:59   #32
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
Iz istog razloga zbog kojeg u ovoj državi sve tako funkcionira. Nitko ih ne plaća po učinku ili vrijadnosti nego po stranačkoj pripadnosti i umjetnosti "uvlačenja".
Nažalost! Ali to nije za ovaj topic. Idemo nazad na lijepe dijelove.
nije loše na ovom topicu malo "umiti" te osobe jer su na takvim mjestima da im kažemo što ih ide i na rad i na nerad... prvom prilikom idem na proljeće na športski ribnjak da vidim neiskorištenu ljepotu....a što je lijepoga u Garešnici..lijepe žene koje hodaju kroz grad...ha, i poneki muški komad...ha
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 20:09   #33
Poznam ja lika koji u gimnaziji u Garešnici predaje zamljopis, ala je čekič od čovika!
somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 20:15   #34
Quote:
somekindofmonster kaže: Pogledaj post
Poznam ja lika koji u gimnaziji u Garešnici predaje zamljopis, ala je čekič od čovika!
jel to S.......?
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 23:25   #35
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
jel to S.......?

Nekada davno to mi je bio razrednik.Zapravo,ja sam mu bio prva ili druga generacija.Lik je izvan konkurencije.Nedavno je bio u "Najslabijoj karici"i nije znao neko elementarno pitanje iz svoje struke.Trema,što li...
Anyway,on je jedan od zaslužnijih za moje formiranje stavova o školovanom establishmentu.
A što se Garešnice tiče...Od ona 32 lokala ja sam kriv za dva.Dva mi i dan danas ima jedan prijatelj.Svojevremeno sam tamo živio i radio.već nekih pet godina tamo idem isključivo iz obiteljskih potreba a bježim glavom bez obzira čim uzmognem.Vatromet malograđanštine i sajam taštine sa primjesama svih ostalih sranya koja sa sobom nose male sredine...
Ah,svojevremeno sam tamo podigao dosta prašine...
U svakom slučaju stereotipno mjestašce sa nekoliko uvrnutih likova.
Pervan se inače vrlo dobro sjeća Garešnice jer su mu tamo lokalni kockari u jednom Night clubu sumnjive kvalitete nabrzinu na pokeru odnijeli pozamašnu svoticu.To zna svatko imalo stariji(a sad i ovaj forumaški auditorij)...
Ako su lagali mene i ja lažem vas...
Uglavnom,nešto što se mene ticalo;Umjetnička scena obiluje likovima koji su sve samo ne umjetnici a u stanju su uništiti kreativnost u svakom njenom segmentu.
Mjerila su malo zastranila u tom pitomom mjestašcu.
Mjesto je inače,provjereno idealno za stare i onemoćale.Ja sam čak jednom i predlagao da se napravi lanac staračkih domova.Otvorilo bi se metar radnih mjesta,a pitoma klima,netaknuta priroda i usporeni ljudi su idealno okružje za dobrostojeće penziće.
Tol'ko od Rema.
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 15:13   #36
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post

Vatromet malograđanštine i sajam taštine sa primjesama svih ostalih sranya koja sa sobom nose male sredine...
Ah,svojevremeno sam tamo podigao dosta prašine...
U svakom slučaju stereotipno mjestašce sa nekoliko uvrnutih likova.

Mjesto je inače,provjereno idealno za stare i onemoćale.Ja sam čak jednom i predlagao da se napravi lanac staračkih domova.Otvorilo bi se metar radnih mjesta,a pitoma klima,netaknuta priroda i usporeni ljudi su idealno okružje za dobrostojeće penziće.
Tol'ko od Rema.
sve što si naveo-istina do boli, samo ne razumijem generaciju 1960. .1964. koji su ostali u Garešnici da nisu jednostavno pomeli ove starije na vlasti jer mislim da ništa ne rade za mladost već za lanac staračkih domova. mislim dda bi Čehok i Čačić jakooo dobro došli Garešnici jer moja slika ovoga gradića za 10- goidna jako gadno izgleda
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 17:24   #37
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post

A što se Garešnice tiče.....Vatromet malograđanštine i sajam taštine sa primjesama svih ostalih sranya koja sa sobom nose male sredine...
U svakom slučaju stereotipno mjestašce sa nekoliko uvrnutih likova.

Uglavnom,....;Umjetnička scena obiluje likovima koji su sve samo ne umjetnici a u stanju su uništiti kreativnost u svakom njenom segmentu.
Mjerila su malo zastranila u tom pitomom mjestašcu.
Mjesto je inače,provjereno idealno za stare i onemoćale.Ja sam čak jednom i predlagao da se napravi lanac staračkih domova.Otvorilo bi se metar radnih mjesta,a pitoma klima,netaknuta priroda i usporeni ljudi su idealno okružje za dobrostojeće penziće.
Tol'ko od Rema.
Cim cesce procitam taj opis jace mi se oci otvaraju i vidim istinitu realnu sliku Garesnice, ovo si stavarno 100% potrefio


Ali nesto me ipak zanima, who the fuck is Pervan ? - ( inace zivim vani pa sam ocigledno tu gostionicku baladu propustio )
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 18:41   #38
slazem se sa remom u potpunosti...
inace zivim tu u garesnici dosta godina i mogu reci da nije nista posebno,al kad se naucis na ljude i okolinu ide nekako.jbg...mada da bi se mali gradski oci potrudili to bi mogao biti simpatican privlacan lijepi gradic
 
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 21:21   #39
Ja sam u Garešnici dosta dugo živio.Susretao sam se sa svim problemima učmale sredine i uskogrudnog okruženja.Omrzlo mi se.
A srce mi puca kad se sjetim koliko kvalitetnih i pametnih ljudi je tamo uspavala melankolija okolnih ribnjaka i zaista netaknute prirode.
Mnoge od njih sam savjetovao da se maknu u svijet,jer mi se i samom dešavalo da kad duže od nekoliko dana provedem tamo,počinjem se ponašati
kao stanovnik trnoružicinog uspavanog grada.
Ipak,da ne bih samo ružio, za to me mjesto vežu i neke lijepe uspomene.
Može se stvarno kvalitetno napiti da popiješ samo po jedno piće u svakoj birtiji i da ne svratiš ni u jednu dvaput.
A što se tiče vlasti,mislim da Garešnica,kao uostalom i svako drugo mjesto ima vlast upravo onakvu kakvu zaslužuje.Na kraju krajeva,birana je odlukom ljudi koji tamo žive.
Inače o toj vlasti nemam neko mišljenje.Što reći o vlasti kad se svaki i najmanji činovnik u gradskoj i državnoj službi ponaša kao mali bog,i do kojeg ne dopire svijest da bi on zapravo trebao biti u službi tih istih ljudi koji su ga izabrali.
A što reći o kulturnom životu mjesta gdje je alfa i omega kulturnih zbivanja bivši(a i sadašnji)
vodoinstalater...
Ma,ne želim trošiti riječi.
Ionako nisam tamo...
Savjet:Organizirajte se i poradite na sadržajima i kulturi jer mjesto ima potencijala a i mogućnosti.Samo volje...Doduše čelične.
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 16:12   #40
[QUOTE=rembrandt;12416530]Ja sam u Garešnici dosta dugo živio.Susretao sam se sa svim problemima učmale sredine i uskogrudnog okruženja.Omrzlo mi se.
A srce mi puca kad se sjetim koliko kvalitetnih i pametnih ljudi je tamo uspavala melankolija okolnih ribnjaka i zaista netaknute prirode.
Mnoge od njih sam savjetovao da se maknu u svijet,jer mi se i samom dešavalo da kad duže od nekoliko dana provedem tamo,počinjem se ponašati
kao stanovnik trnoružicinog uspavanog grada.ne dopire svijest da bi on zapravo trebao biti u službi tih istih ljudi koji su ga izabrali.


i što je najgore, ne kuže da ta jedinstvena voda iz ribnjaka romantičnog osjećaja je da se u njemu umiju i donesu svježine u naš mali grad, već i oni polako pajke u stoljetni san, a ti mali božeki u uredima, doći će im carevi iz EU pa...
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.