Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2010., 11:52   #761
Koliko ja znam kad sam išla, treba ti uputnica za pregled i onda oni odlučuju dalje što i kako će, osim ako je tvoj stomatolog već siguran pa zna što treba i odmah piše vađenje. Uputnicu ti da tvoj stomatolog. Ne znam točno od kad rade ali probaj ne doći baš oko podne.

Zadnje uređivanje hope_010 : 22.04.2010. at 12:01.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:04   #762
Stomatolog ili nekad hitna, ja sam pisao par puta ljudima (ne radi umnjaka) jer su oni jedni od rijetkih koji imaju dežurnu stomatologiju uopće, a kamoli oralnog kirurga koji može nešto zaguljenije napraviti, ali zaista neznam može li se doći bez uputnice, možda i može...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:51   #763
ja sam vadila oba umnjaka koji nisu nimalo nikli,znači operacija..lokalna anestezija,svega bila svjesna,lomljenje,drobljenje,rezanje.krv..užas...: (,nakon što je injekcija popustila bol i bol,natečena sam bila tjedan dana,pila juhe na slamčice,užas,pa vađenje konca..s 1 sve prošlo ok,a s drugim sam još dobila upalu nakon što je vadio konce..pa sam završila i na antibiotiku.Nisam oba umnjaka odjednom vadila..ali oporavak je trajao u prosjeku nekih 10 dana ako je sve prošlo ok..a pila sam voltaren tablete..kad se samo sjetim..ufff...
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:50   #764
Quote:
perla7 kaže: Pogledaj post
znaci mogu doc na dubravu bez uputnice i oni ce me samo pregledat i narucit ? ili ja krivo kuzim

Inace meni se radi o donjem lijevom, i kolko sam skuzila raste u kost (mozda svima tako raste), a mozda sam ja samo krivo cula
treba uputnica od tvog stomatologa
Paya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:38   #765
Gornja sedmica upala

Imam upalu zuba (gornja sedmica). Kraj gornje sedmice raste nova osmica, kako mi je stomatolog rekao. Sada pijem antibiotike.

Da li se može izvaditi sedmica (koja mi ionako nije valjala, i pravila je samo probleme) is ostaviti osmica da dalje raste. S ovim bi dobio novi zub.
Da li ovo ima smisla, budući da sam laik u ovim pitanjima?

Hvala unaprijed svima
Ivan455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 01:40   #766
Quote:
Mayalenna kaže: Pogledaj post
Meni je ostao još jedan,ovo je prošlo u redu,manja otečenost,lagana hrana,neofen,voltaren rapid,kamilica,a sad se bojim za ovaj zadnji(by the way,za tog mi je do neki dan govorio stomatolog kako ne treba van,sad veli MORAAAA),radi se o donjem desnom..Rekao mi je bit ćeš koma tjedan dana..
Dakle tri su vani,taj zadnji oko 25og budeem već riješila,tresu mi se gaćice pri pomisli,hebemu miša,samo da i to prođe.
__________________
Balašević "Voleš jednom u životu sad bogatu il sirotu,to ne bira pamet nego srce"
Mayalenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 12:26   #767
evo ja jutros isao vadit umnjak. posto se zub poceo raspadat slomio ga je i nije uspio izvadit korijen.
kaze da ce korjen isplivat za mjesec dva i da ce ga onda iscupat. nekako sam skeptican prema tome??
marijo16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 13:45   #768
Ne znam baš kako bi to mogao korijen isplivati za mjesec dva. Zašto ti ga nisu odmah danas izvadili? Sada ćeš morati ići ponovo na operaciju za mjesec do dva ako je točno to što kažeš. Stvarno mi je to čudno da su ti vidjeli da je ostao korijen, a da ga nisu odmah danas izvadili. Pa gdje si bio na vađenju? Jel bilo to danas uopće kod oralnog kirurga ili kod običnog zubara?

Možda da postaviš to pitanje na topiću o zubarskim pitanjima. Pa ti odgovori netko od stomatologa.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 16:57   #769
Vađenje umnjaka kod privatnog zubara

Da li netko ima preporuku/dobro iskustvo s vađenjem umnjaka kod privatnog zubara?
Anjasita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 18:03   #770
Govorilo se prije dosta o tome. Moj savjet ti je da odeš u KB Dubrava, neka ti da tvoj socijalni zubar uputnicu za oralnog kirurga. Moje iskustvo tamo je bilo odlično. Ipak je to bolnica i sigurnije je da odeš tamo nego kod nekog privatnika, koji ima tko zna koliko iskustva.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 18:37   #771
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Govorilo se prije dosta o tome. Moj savjet ti je da odeš u KB Dubrava, neka ti da tvoj socijalni zubar uputnicu za oralnog kirurga. Moje iskustvo tamo je bilo odlično. Ipak je to bolnica i sigurnije je da odeš tamo nego kod nekog privatnika, koji ima tko zna koliko iskustva.
kompliciranije kirurske zahvate u ozbiljnijim privatnim ordinacijama rade specijalisti oralne kirurgije. To sto netko ima privatnu ordinaciju danas ne znaci da tamo radi iskljucivo taj stomatolog....danas se suraduje sa kirurzima, parodontolozima, ortodontima, i ti specijalisti dolaze u privatne ordinacije i rade po potrebi. Svaka ozbiljna ordinacija ce biti u stanju vrlo kvalitetno obaviti bilo koji kirurski zahvat.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 18:56   #772
Da ali ako dođe recimo do jakog krvarenja nakon vađenja, zar nije puno bolje da je operirana u bolnici, a ne privatno. Ipak je sigurnije. Mislim na ono krvarenje odmah nakon alveotomije. Išla sam i ja privatno popravljati zube i sve su mi uglavnom privatno dobro napravili. Ali baš privatno operativno vađenje umnjaka, alveotomija, to ne bi baš išla.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 19:27   #773
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Da ali ako dođe recimo do jakog krvarenja nakon vađenja, zar nije puno bolje da je operirana u bolnici, a ne privatno. Ipak je sigurnije. Mislim na ono krvarenje odmah nakon alveotomije. Išla sam i ja privatno popravljati zube i sve su mi uglavnom privatno dobro napravili. Ali baš privatno operativno vađenje umnjaka, alveotomija, to ne bi baš išla.
jedina stvar koja moze uzrokovati tako jaka krvarenja je u slucaju u kojem pacijent ima poremecaj zgrusavanja krvi ili ako je na terapiji marivarinom...
ukoliko ima poremecaj zgrusavanja krvi....to znaju svi pacijenti...jer su svi kao djeca barem jednom pali i posjekli se...
a ako su na terapiji marivarinom...to se doznaje iz klasicne anamneze prije zahvata...
tako da od nekih velikih krvarenja uopce nema nikakvi straha....
osim toga...kod alveotomije nema velikih krvarenja jer krzoz celjusti ne prolaze nikakve vece krvne zile.
To je nesto vece krvarenje neko sto su ljudi navikli...ali jaaaako daleko od krvarenja koje te moze bilokako ugroziti ili zahtijevati transfuziju.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 22:05   #774
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Ne znam baš kako bi to mogao korijen isplivati za mjesec dva. Zašto ti ga nisu odmah danas izvadili? Sada ćeš morati ići ponovo na operaciju za mjesec do dva ako je točno to što kažeš. Stvarno mi je to čudno da su ti vidjeli da je ostao korijen, a da ga nisu odmah danas izvadili. Pa gdje si bio na vađenju? Jel bilo to danas uopće kod oralnog kirurga ili kod običnog zubara?

Možda da postaviš to pitanje na topiću o zubarskim pitanjima. Pa ti odgovori netko od stomatologa.
isao sam kod obicnog zubara mislio je da ga moze izvaditi. dakle nije bila operacija nego vadjenje
marijo16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 11:28   #775
Quote:
Nera1 kaže: Pogledaj post
Ja sam išla vadit umnjak na privatno jer sam mislila da ću dobit bolji tretman nego u bolnici. Grdno sam se prevarila!


Platila sam 600 kn a jako sam žalosna i razočarana! A da ne spominjem koje bolove trpim! U srijedu sam ga vadila, i do danas prošla temperaturu, krvarenja, tresavicu, a još uvijek sam otečena i s bolovima. Ne trebam ni reć da već tri dana nisam niš stavila u usta osim slamke. Doktor mi ni antibiotike nije dao, već sam se morala žicat kod svoje zubarice. Koristim voltaren čepiće za ublažit bol jer mi niš drugo ne pomaže (sluznicu crijeva sam si nadražila-krvarim). U ponedjeljak moram na posao, ako mi to ne popusti, neznam što ću raditi...

Da li se može dobiti tetanus kad se umnjak vadi?
Nera, možeš li napisati gdje si vadila privatno? Ja se dvoumim da li ići privatno ili u bolnicu, pa me zanimaju iskustva. Hvala!
Anjasita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 13:09   #776
meni je krvarilo iz rane to popodne kad san izvadila i sutradan.. stalo bi tu i tamo, al svaki put kad bi pojela jogurt ili nesto tako, opet bi krenilo...o jastučnici neću ni pričat... uzas... samo je meni bila puna kapa oralne kirurgije i svega da mi se nije dalo opet ić kod njih zbog toga.... tako da je to stalo konačno nakon jedno 2 dana...
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 19:43   #777
I ja sam jučer izvadio umnjak u bolnici Dubrava...bilo je ok...bio je gornji, a za gornje i kažu da idu puno lakše van nego donji....Meni je "operacija" trajala svega par minuta.....zub je bio vani za 20 sekundi... I par minuta prije vađenja je pričekao da počne djelovat anestezija....Dobio sam i šavove...Može mi netko reći jel boli i da li je neugodno vadit šavove ???
zaboravite na zadnje pitanje ....već sam dobio odgovor par stranica prije ..bio sam malo lijen čitat sve iz početka ...

Zadnje uređivanje Invisible angel : 20.05.2010. at 19:58.
Invisible angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 17:59   #778
vadila sam donji desni umnjak prosli tjedan, dobila savove i naputak o higijeni i toga se pridrzavam...sad slijedi ALI..natekla sam ko slon! 2 dana nakon zahvata je malo splasnulo, ali ostala mi je velika tvrda kvrgetina koja boli za poludit!
Kad sam vadila lijevi umnjak oteklina je bila mekana na dodir, ne pretjerano bolna i povukla se za 3 dana, zato me ovo sad lagano zabrinjava...jel' imao tko takvu kvrgu?
-VjeV- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:25   #779
Quote:
-VjeV- kaže: Pogledaj post
vadila sam donji desni umnjak prosli tjedan, dobila savove i naputak o higijeni i toga se pridrzavam...sad slijedi ALI..natekla sam ko slon! 2 dana nakon zahvata je malo splasnulo, ali ostala mi je velika tvrda kvrgetina koja boli za poludit!
Kad sam vadila lijevi umnjak oteklina je bila mekana na dodir, ne pretjerano bolna i povukla se za 3 dana, zato me ovo sad lagano zabrinjava...jel' imao tko takvu kvrgu?
jel ti dalo antibiotike kad si vadila? meni je tako bilo, a nije mi da antibiotike, pa san dosla naknadno jer san nanovno natekla pa mi je tek onda da
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:34   #780
Quote:
Invisible angel kaže: Pogledaj post
I ja sam jučer izvadio umnjak u bolnici Dubrava...bilo je ok...bio je gornji, a za gornje i kažu da idu puno lakše van nego donji....Meni je "operacija" trajala svega par minuta.....zub je bio vani za 20 sekundi... I par minuta prije vađenja je pričekao da počne djelovat anestezija....Dobio sam i šavove...Može mi netko reći jel boli i da li je neugodno vadit šavove ???
zaboravite na zadnje pitanje ....već sam dobio odgovor par stranica prije ..bio sam malo lijen čitat sve iz početka ...
samo par minuta?! ...sretniče meni su pola sata kopali po čeljusti, al to se ipak radilo o donjem umnjaku.
Ne boli vadit šavove. kad sam vadila s jedne strane doktor mi je poprskao s nekom tekućinom pa su mi usta utrnula tako da nisam mogla nista osjetiti. a s druge strane kada sam vadila nisam dobila nikakvu anesteziju i svejedno nisam nista osjetila.
Vesela Gljiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.