Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2008., 16:55   #201
mene su porodili na vulgaris krevetu u predrađaoni.par sati ranije sam bila na onom finom u boxu (poslali me da šetam pošto od otvaranja ništa, a kasnije nije više bilo mjesta)i moram priznat da mi je ovaj vulgaris bio puno udobniji.a i atmosfera je bila nekako prirodnija.cura pokraj mene nabila slušalice na uši i nije ju uznemiravalo što se sa mnom događa, dok ono malo što sam provela u boxu čula sam sve što se događa u susjednim boxovima.
Kines is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 16:09   #202
Ok.. No meni je puno udobniji polu lezeci/sjedeci (neznam kako bi ga opisala) polozaj sa ruckama za ruke da se mogu drzati za njih kad tiskam I nasloni za noge pri porodu (dakle, na tom njihovom stolu bas za porod) nego obican bolnicki krevet..
..a to sto se cuje iz susjednih bokseva, cuje se I u predradjaonu,.. samo sto kad si u boksu dalje si od cura, a I ne gledaju te one koje jos mozda satima moraju cekati u predradjaoni da se otvore, dobiju trudove I sl.

U biti najlakse bi mi bilo cini mi se klecati (kako sam skoro I rodila u wcu ), no to je dr.prica..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 16:56   #203
kad su skužili da je porod krenuo, donijeli su odnekud te naslone za noge, prikopčali ih na taj krevet u predrađaoni i podigli naslon kreveta .sve to oni nabrzinu namontiraju. i meni je bilo

hoću samo reći da ako se i dogodi da je gužva i da nema slobodnih boxova , bez straha, i na vulgaris krevetu može biti super.
Kines is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 08:18   #204
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
E kakav je taj Dr. Matijević?

Idem kod njega idući tjedan na pregled...

Jeli on radi UZV, ile se UZV radi odvojeno od pregleda?

Kako to tamo uopće funkcionira?

Rekoše mi samo da ponesem jednu uputnicu za UZV i jednu za pregled...
Ja sam bila kod njega u poliklinici VILI, on je suradnik kod prof Latin i dolazi tamo po dogovoru. Tamo mi je obavio i pregled i UZV. Naravno prije toga se moraš popišati u čašicu, onda tie sestra izvaže i izmjeri tlak, upiše na papir tjedne trudnoče. Sljedeći pregled kod njega imam pred kraj trudnoče.
U drugoj trudnoči sam išla istovremeno kod prof. Latin u polikliniku, kod doc. Jakopoviča u trudničku amb na sv. duh sječam se da sam morala dogovarati dolazak tamo 2 tj unaprijed, čini mi se da sam nosila i uputnicu, tamo su mi odvojeno napravili pregled i UZV kako je sada ne znam
Ženo božja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 19:17   #205
Quote:
Ženo božja kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kod njega u poliklinici VILI, on je suradnik kod prof Latin i dolazi tamo po dogovoru. Tamo mi je obavio i pregled i UZV. Naravno prije toga se moraš popišati u čašicu, onda tie sestra izvaže i izmjeri tlak, upiše na papir tjedne trudnoče. ...
Baš tako...
Eto bila ja danas na pregledu...
Dr. Matijević baš simpa. Bio je malo lud jer je bilo brdo trudnica, posla ko' u priči. Ali svoj posao obavlja stručno. Baš mi je OK...
Super mi je onaj njihov "ultrazvukić" iz kamenog doba ... Došlo mi je da ga pitam da mi ga prodaju za po doma. Pa veći je moj monitorčić na DVD playeru koji smo platili 400kn...
Sutra ću se naručit kod mog ginića da mi napravi UZV kako spada... Ako budem čekala njih tamo, crknut ću od muke!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:55   #206
Prof. Latin sam zadnji put pitala zašto još uvijek ima isti aparat koji je imala prije 10 god kad sam prvi put bila kod nje. ( Ona i dr. Matijević rade u istoj sobi )
rekla mi je da njoj ne treba novi, očigledno ni njemu ne treba novi. Inače u poliklinici ti još radi i dr Kos koji ima moderni UZV mislim da je 3 ili 4 dimenzionalni. meni je bitno da je gin. dobar stručnjak i da zna pogledati na bilo koji uzv pa makar i prahistorijski.
Ženo božja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 14:45   #207
bili smo sad kod naše socijalne ginekologice i više se ne pregledavamo kod nje, nego samo dolazimo po uputnice za sv.duh....

tako sam dobila i ovaj puta uputnicu za uzv (to smo već naručeni za 10.04), a dobili smo i uputnicu za pregled-ginekologija i opstetricija...

tko zna gdje se to naručuje?
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 14:53   #208
Hej Hany, narucujes se u trudnicku ambulantu, svaki dan od 12-14, broj ti je 3712 196, nije ti svaki dan isti doktor i ne znam na koju foru oni rade raspored po doktorima. I ja se spremam na taj prvi pregled gore ali tek onaj tjedan iza 15.04.. U utorak idem na ultrazvuk ( 08.04.). Kad se narucis u trudnicku amb. javi kod kojeg si doktora upala!
ren21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 15:11   #209
Quote:
ren21 kaže: Pogledaj post
Hej Hany, narucujes se u trudnicku ambulantu, svaki dan od 12-14, broj ti je 3712 196, nije ti svaki dan isti doktor i ne znam na koju foru oni rade raspored po doktorima. I ja se spremam na taj prvi pregled gore ali tek onaj tjedan iza 15.04.. U utorak idem na ultrazvuk ( 08.04.). Kad se narucis u trudnicku amb. javi kod kojeg si doktora upala!
može, hvala
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 12:48   #210
Nazovem ja danas ambulantu da dogovorim pregled i toliko sam se iznervirala da me i zub zabolio
Javila mi se neka aždaja i odmah mi na najgrublji način rekla da Novi Zagreb ide u Petrovu i da nemam šta tražit kod njih. Rekla mi je da će me vratit kad me čope trudovi
Još uvijek skulirana rekla sam joj da me svejedno naruči.
E onda je ona počela pametovat da će me naručit ali i da je uvjerena da ću rodit u Petrovoj.
I eto sad me i zub zabolio od muke
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 14:35   #211
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
Nazovem ja danas ambulantu da dogovorim pregled i toliko sam se iznervirala da me i zub zabolio
Javila mi se neka aždaja i odmah mi na najgrublji način rekla da Novi Zagreb ide u Petrovu i da nemam šta tražit kod njih. Rekla mi je da će me vratit kad me čope trudovi
Još uvijek skulirana rekla sam joj da me svejedno naruči.
E onda je ona počela pametovat da će me naručit ali i da je uvjerena da ću rodit u Petrovoj.
I eto sad me i zub zabolio od muke
Ako si zvala trudničku ambulantu,onda si imala okršaj sa glavnom sestrom,mislim da se zove Marija.I ja sam imala s njom gadne razgovore.Često puta bude bahata i bezobrazna,valjda ju drži kriza srednjih godina. U drugoj smjeni radi puno susretljivija sestra (mislim da se isto zove Marija) pa probaj nazvati kad je ona.

Ja sam po mjestu stanovanja spadala u Vinogradsku,ali mi niko nikada nije rekao da neću moći roditi na SD (dva puta sam rodila).

Sretno
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 14:37   #212
Gdje nam je loptičica?
rodila i pobjegla a ja bi je htjela malo ispitati kak je funkcionirao roomin in?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 15:17   #213
Quote:
Maxica kaže: Pogledaj post
Često puta bude bahata i bezobrazna,valjda ju drži kriza srednjih godina.
Ma nju stvarno nešto drma, ili kriza srednjih godina ili nej...bica ili PTSP.
Sljedeći put kad nazovem pitat ću koja je Marija, aždaja ili normalna ili ću pokušat sa Vinogradskom pa šta bude.
Hvala ti , sad mi je lakše, mislila sam da se samo na mene izderala
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 16:40   #214
u zadnje vrijeme to rade jer imaju preveliku gužvu. Jedna od glavnih je Jozefina. Nije loša.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 17:25   #215
Eeeee,Jozefina,tako je,a ne Marija(ova dobra).Ispričavam se zbog krive informacije.

I oni UVIJEK imaju gužvu,a ne samo u zadnje vrijeme.ja sam na preglede pred kraj trudnoće dolazila prije 7:00 i stavila bi uputnicu i knjižicu unutra na stol.Tako sam uvijek bila prva na redu,ali nikada nisam izašla prije 10 sati iz bolnice jer bi uvijek čekali doktora da dođe ili s vizite,ili operacije ili sastanka ili....Inače sam išla kod dr.Jukić (mislim da se tako zove,stari čiča,malo šepa,mislim da je on glavni gore),a mijenjala ga je neka jako mlada doktorica,plave kose,jako simpatična,ne sjećam se imena.

Inače znam sve doktore i sve sestre sa svih odjela ginekologije jer sam ležala i na patologiji i na rodiljama,a kasnije nažalost i na gin 1,ali ne pamtim baš imena samo face i način rada.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 00:07   #216
joj na samu pomisao na sveti duh odmah se sjetim Blagajica, ja u trudovima lezim i cekam zamjenskog doktora kojeg mi je poslao moj dok. jer je bio doma kad su me zaserafili trudovi a ono pojavi se zgodnicak, odmah su mi trudovi stali. joj joj zgodan je kaj je, je

BTW: ta Jozefina zna imati losih dana ali inace je zenska cisto ok ...najgora je ona brkata koja radi na odjelu patologije trudnoce i izgleda ko rambo, ta se ponasa kao da su trudnice zadnje smece, kada mi je puko vodenjak poceli su me uzasno sibat trudovi i ona me prikopcala na ctg- i otisla a meni pozlilo zbog tlaka i zvala sam ju par puta i nije se odazivala sve dok kraj sobe nije prolazila neka cura i ja joj zadnjim atomima snage uspjela viknut da neka zove sestru jer cu se srusit i cura ju pozvala ( a ova koza sjedi za svojim stolom koji je udaljen 3 metra od sobe sa ctg-om i cula me je kako ju dozivam ali nije htjela doc)a kad je dosla i izmjerila mi tlak poplavila je od muke i digla frku na odjelu zovuci sestre da neka me hitno odvezu u radjaonu jer mi je tlak bio 60/90 ...joj da mi je sad pri ruci zafitiljila bi joj nekaj u glavu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 12:26   #217
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Gdje nam je loptičica?
rodila i pobjegla a ja bi je htjela malo ispitati kak je funkcionirao roomin in?

Evo ja ću ti reć kak je....

I nije baš sjajno i je ....... ovisno kak gledaš na to......

recimo ja sam bila u predrađaoni 36 sati jer mi je puko vodenjak a nisam imala trudova niti sam bila otvorena, u rađaoni sam bila 6 i pol sati... nakon skoro 43 sata ne spavanja kad su me doveli u sobu na odjelu (oko 23:30) rekli su mi da će mi donjet bebu..... ja sam ih ljubazno zamolila da ju ostave kod sebe jer nisam bila u stanju gledat ni mislit na ništa osim na to da želim spavat barem sat vremena....

Donjeli su mi bebu u 5 i 30 ujutro,,,,,,

To što mi je nisu donjeli odmah bio je spas,,,,,

Od tog trenutka bile smo odvojene jedino za vrijeme presvlačenja, a to je ujutro..... oko 8.....

U vrijeme posjeta sestre nisu oduševljene sa čuvanjem djeteta pa uvijek jedna ostaje u sobi pričuvat bebe....

Iskreno .... sve je super osim perioda nakon samog poroda,,,, osobno smatram da bi trebalo majci barem 8 sati nakon poroda da bude sama da se odmori i dođe malčice k sebi....

Zato sve koje idete na Sv. Duh odmarajte i naspavajte se jer u bolnici nema prevelikog spavanja .... ima puno soba puno djece ,a kad zaplače jedna beba , zaplače pola odjela... i imajte na umu vaša beba može bit ko moja spavat cijelu noć , a ostale u sobi krevet tik do vašeg mogu biti neumorne kao u mom slučaju.... jedan mali dečko i curica plakali su svaku noć ....i to neutješno i skroz do jutra
lizzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 14:40   #218
e baš ti hvala!
ja bi išla tamo jer bi htjela da bude samnom,pa sa htjela malo provjeriti kako to u stvari fumkcionira
a kako posjetitelji vide bebu?
moj mm će biti samnom na porodu,ali hoće li je moći i kasnije obilaziti?
kako stoje stvari s dojenjem - jel hoće pokazati kako ili recimo šta rade ak nemaš dovoljno mlijeka?
s obzirom da je beba stalno s tobom jel mijenjaš sama pelene ili ih oni mijenjaju?
ak sami mijenjamo,jel trebaju naše pelene?

joj jesam te sad udavila
išla bi tamo,ali nemam ni jednu pouzdanu informaciju kako je to tamo u biti organizirano!
hvala na pomoći
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 15:27   #219
OVAKO:


Posjetitelji vide bebu u vremenu od 16 -17 h i to ako im je ti pokažeš - što je najčešći slučaj - ili ako je pokažu pedijatrijske sestre iako ja osono nisam doživjela da su me došli pitat jel to hoću , već na moje pitanje o istom rekli su mi da sama pokažem djete . i bed je kaj ima puno beba i mama pa je na vratima gužva ....

Tata može i smije biti na samom porodu, znači samo ono najbitnije . Moj muž je bio nešto više samnom jer su se svi ustrčali oko jedne curke pa nije imo ko bit samnom.... Poslije nažalost ni tata nesmije na odjel tj. u sobu ....jedino ako rodiš ujutro ili tokom dana onda može taj dan k tebi u posjetu....

Dojenje pokazuju , nema sestre koja ti ne pokaže.... sve se trude i imaju volje pokazat ti i 100 puta... neke su malo manje ljubazne neke više al uglavnom su ok... samo nemoj ni u jednom trenu biti drska jer to nevole....

Kaj rade ako nemaš mlijeka dovoljno - ne znam.... znam da je cura samnom u sobi molila od ujutro od 10 kad je rodila do drugi dan ujutro do 8 da joj nahrane sina jer nije htio cicu. Sve ti govori vremenski rok- skoro 24 sata....

Recimo meni je mala izgrizla bradavice i nisam mogla dojit- rasplakala sam se sestri i pedijatrici, ali nisam mogla dobiti dohranu nego sam s tim krasticama hranila dijete.... ful ful briju na dojenje i to im je no.1 i zakon...doslovce svetinja pa čak i ako ne ide, moraju te izmaltretirat..... zato pripremi se dobro psihički na to...uzmi si kremicu za bradavice, neke tablete protiv bolova ( plicet , lupocet) , jastučiće za grudnjak i obavezno grudnjak i nemoj im dozvolit da te izbace iz takta,,,,,

Pelene mjenjaju oni 3 puta dnevno, a u ostalo vrijeme mijenjaš sama ako želiš.... obavezno trebaš uzet pelene , vlažne maramice i kremicu za guzu......
sestra je curama u sobi prigovorila zato kaj nisu to imale.... al ko bi znao kad ti niko ne kaže....

I pitaj sve što te zanima slobodno....drago mi je da uopće nekome mogu pomoć svojim iskustvom....
lizzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 22:39   #220
Ma baš ti hvala!
Nemaš pojma koliko mi ovo znači!
Ja ne očekujem previše,ali dobro je imati savjet od nekoga tko je sve to tamo doživio
valjda će sve biti ok!
Hvala ti na pomoći!
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.