Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2008., 10:27   #61
glamox

http://www.stipsa.hr/proizvodi.html
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 11:17   #62
A kakva su iskustva sa kalijevim pećima? jel to slično kao i kamin na drva ili?
City girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 11:18   #63
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
misliš li možda na one kamene, mramorne ili od čega su već?

http://www.mramoterm.hr/tekstovi.php?p=13
Da,na to sam mislila i zvala sam Mramoterm i malo sad tu čitala,tako da odustajem. Čini mi se to preskupa igra,a ne pokriva dovoljno veliku kvadraturu. Znaš li više o kalijevim pećima?
City girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:03   #64
U stanu od 30 kvadrata imala sam termo pec koja je gutala struju, a uglavnom sam je punila preko noci.

U novom stanu imam Mramoterm ploče; 2 u dnevnom/kuhinji, po jednu u svakoj sobi, 1 u hodniku i 1 u kupaoni. Bit sa pločama je imati ih stalno upaljene i stalno na punjenju, od pocetka do kraja sezone za grijanje. Znaci, kad nikoga nema doma, pec mora raditi, ali je potrebno namjestiti na nizu temperaturu. Optimalna temperatura je 21 stupanj, a pojacavas/smanjujes na svakom termostatu. Za stan od 75 kvadrata, mjesecna rata za grijanje iznosi 800 kuna.
Toplo mi je, za veličinu stana mi je cijena grijanja prihvatljiva, a i izgledaju normalno. (U jednom od postanja slika na forum, netko me pitao sta je taj prazan okvir za sliku i zasto nemam nesto u njoj. )


Kalijeva pec je pec na drva.
2lava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 22:08   #65
mramoterm ploce

Evi i ja mogu samo potvrdit sto je vec napisala 2lava.Mramorne ploce imamo vec devetu godinu i jos uvijek griju odlicno,kamen je carara prilicno cista i bez zila tako da je u ovih godina koristenja dobila i fleka.Sjecam se da je netko pitao kako se ploce ciste,demontiras ih i odneses najblizem klesaru da ih malo prebrusi i ispolira,mi smo to radili jednom do sada.Dakle najbitnije je upalit i ne vise gasit do kraja sezone grijanja.Mi grijemo i hodnike i to sa jednom vecom plocom od 1200W,dakle hodnik1,stepeniste otvoreno i hodnik2 na katu a ploca je u hodniku1 oko 18 kvadrata hodnika i nije hladno nimalo,normalno termostat je na 25'C cijeli dan
__________________
ja
adrian1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 07:56   #66
Quote:
adrian1 kaže: Pogledaj post
Evi i ja mogu samo potvrdit sto je vec napisala 2lava.Mramorne ploce imamo vec devetu godinu i jos uvijek griju odlicno,kamen je carara prilicno cista i bez zila tako da je u ovih godina koristenja dobila i fleka.Sjecam se da je netko pitao kako se ploce ciste,demontiras ih i odneses najblizem klesaru da ih malo prebrusi i ispolira,mi smo to radili jednom do sada.Dakle najbitnije je upalit i ne vise gasit do kraja sezone grijanja.Mi grijemo i hodnike i to sa jednom vecom plocom od 1200W,dakle hodnik1,stepeniste otvoreno i hodnik2 na katu a ploca je u hodniku1 oko 18 kvadrata hodnika i nije hladno nimalo,normalno termostat je na 25'C cijeli dan
Samo mi recite dali te ploče ravnomjerno griju cijelu prostoriju, i kada je temperatura ispod -10 dali uspiju zagrijat prostor.
108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 12:54   #67
hm, mi sa svoje dvije nikad nismo uspjeli u prostoriji postic vise od 20 stupnjeva. nama je to ok, al moja se mama uvijek smrzne
a u zg kolko se sjecam, vec dugo dugo nije bilo -10
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 19:15   #68
Ima li jos tko da se nadoveze na ovu temu? Ja takodjer planiram
ugraduti mramoterm ploce.. a prije svega zbog jednostavnosti,estetike..i sto mislim da nisu neki potrosaci s obzirom da im najveca ploca ima 1200 w...
strijelac30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 11:05   #69
Quote:
adrian1 kaže: Pogledaj post
Evi i ja mogu samo potvrdit sto je vec napisala 2lava.Mramorne ploce imamo vec devetu godinu i jos uvijek griju odlicno,kamen je carara prilicno cista i bez zila tako da je u ovih godina koristenja dobila i fleka.Sjecam se da je netko pitao kako se ploce ciste,demontiras ih i odneses najblizem klesaru da ih malo prebrusi i ispolira,mi smo to radili jednom do sada.Dakle najbitnije je upalit i ne vise gasit do kraja sezone grijanja.Mi grijemo i hodnike i to sa jednom vecom plocom od 1200W,dakle hodnik1,stepeniste otvoreno i hodnik2 na katu a ploca je u hodniku1 oko 18 kvadrata hodnika i nije hladno nimalo,normalno termostat je na 25'C cijeli dan
Molim te reci dali ih držiš skroz na 25¨C, dan i moć? Jer ja sam uzeo jednu od 800w za kupaonu i skroz sam zadovoljan, držim ju na 25¨C danju i noću. Sada kada su temperature -5, -6 ona super zagrije kupaonu, živim u kući i nemam baš dobru izolaciju. Za sada pločama dajem 5, a vidjet ćemo koliko će struje potrošiti.
108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 23:04   #70
Quote:
adrian1 kaže: Pogledaj post
Evi i ja mogu samo potvrdit sto je vec napisala 2lava.Mramorne ploce imamo vec devetu godinu i jos uvijek griju odlicno,kamen je carara prilicno cista i bez zila tako da je u ovih godina koristenja dobila i fleka.Sjecam se da je netko pitao kako se ploce ciste,demontiras ih i odneses najblizem klesaru da ih malo prebrusi i ispolira,mi smo to radili jednom do sada.Dakle najbitnije je upalit i ne vise gasit do kraja sezone grijanja.Mi grijemo i hodnike i to sa jednom vecom plocom od 1200W,dakle hodnik1,stepeniste otvoreno i hodnik2 na katu a ploca je u hodniku1 oko 18 kvadrata hodnika i nije hladno nimalo,normalno termostat je na 25'C cijeli dan
Gradimo kuću - prizemnica cca 110 m2 i tražimo najbolji i najisplativiji način grijanja. Dnevni boravak s galerijom, blagovaonica i kuhinja su jedan prostor, pa nas muči kako to zagrijati da nam toplina ne bježi u zrak jer će visina dnevnog biti 3,5 - 4,5 m (kosine).
Koliko je isplativo ovakvo grijanje? Koliki su računi? koliko košta ugradnja i održavanje?
Sve konkretne informacije su dobrodošle.
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 17:11   #71
iskustva s mramotermom

Quote:
maalena kaže: Pogledaj post
Gradimo kuću - prizemnica cca 110 m2 i tražimo najbolji i najisplativiji način grijanja. Dnevni boravak s galerijom, blagovaonica i kuhinja su jedan prostor, pa nas muči kako to zagrijati da nam toplina ne bježi u zrak jer će visina dnevnog biti 3,5 - 4,5 m (kosine).
Koliko je isplativo ovakvo grijanje? Koliki su računi? koliko košta ugradnja i održavanje?
Sve konkretne informacije su dobrodošle.
ja imam dvije mramoterm ploce 1200w koje sam kupio za grijanje jedne prostorije ali se nisam usrecio ,jer za to mora biti dobra izolacija na kuci.
moram priznat da nisam zadovoljan iako ne znam zasto ljudi ocekuju cuda u tome jer 1000w je 1000w ma kako se to zvalo.
ako za kuci trebas cca 15-20kw sa bilo kojim grijanjem onda to isto trebas i sa mramotermom.istina,mora se proznat da ploce lijepo izgledaju ali...
imam sad te dvije viska pa kog zanima nek mi se javi ...
sinkezagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 18:20   #72
mramoterm

ja imam dvije najjace ploce,kupio za proslu zimu ali nisam se nagrijao bas jer nisam imao izolaciju u kuci,kasnije sam napravio centralno pa ne znam kako bi to grijalo ali onako koliko sam ja to koristio,ne znam...
no uglavnom kog zanima imam te dvije viska
sinkezagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:14   #73
mramorna je idealno rješenje za malu sobu, za veće prostorije ne jer troši puno
MacaKlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:40   #74
sve el. grijalice (radijatori, ploce, kaloliferi) daju 1 kw grijanja za 1kw struje i sve trose jednako novaca za jednako grijanje
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 08:27   #75
sto se tice tih mramornih ploca, zivio sam u stanu u Rijeci 15 godina sa tim plocama i ne mogu se pozalit na njih, dapace grijale su super, medjutim taj stan je bio na juznoj strani i radi se ipak o stanu ne o kuci, jer ipak se stan nalazi u nekoj vrsti sendvica jer imas nekoga tko grije ispod i iznad tebe ili sa strane, i jos ako je juzna strana super. I naravno da temperature u Rijeci nisu iste kao i na kontinentu. Uzmi sve to u obzir prije nego ih stavis jer ces potrosit pare mozda bezveze. I zaboravi na one njihove podatle na stranici jer nisu uopce uzeli sve relevatne podatke za taj izracun.
Ako zelis ekonomicno grijanje stavi neku dobru klimu npr Fujitsu, Daikin ili nesto slicno.

pozdrav
__________________
bizmut
bizmut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:36   #76
Quote:
108 kaže: Pogledaj post
Molim te reci dali ih držiš skroz na 25¨C, dan i moć?
Nije me bilo neko vrijeme,pa da sad odgovorim.Dakle odmah pocetkom sezone grijanja podesim termostat na 25'C i tako ih drzim do kraja sezone grijanja ,obicno do maja mjeseca,ovako ionako kad postigne temperaturu se gase same.
Sta se tice ravnomjernog zagrijavanja ne mogu se pozalit na neravnomjerno zagrijavanje,kao sta sam vec napisao ona dva hodnika koji se griju samo s plocom s donje etaze su na vecem djelu oko 6 metara visine(povezane etaze)i dok stojim na katu ne primjetim neku razliku.
Normalno da izolacija kod svakog grijanja igra veliku ulogu pa je smanjivanje gubitaka na minimum osnova za dobro grijanje.
Za onih -10 nebi znao reci kod nas uglavnom nema tih temperatura ali danima je vec oko 0'C i sve funkcionira
__________________
ja
adrian1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:05   #77
ako smijem znati - koliki prostor griješ i s kolikim mjesečnim ratama struje?
M svakako planiramo staviti fasadu prije grijanja.
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:48   #78
Quote:
maalena kaže: Pogledaj post
ako smijem znati - koliki prostor griješ i s kolikim mjesečnim ratama struje?
M svakako planiramo staviti fasadu prije grijanja.
Bas sam mislio napisat pa zaboravih.Plocama kojih ima dvije od 1200W i dvije od 800W grije se oko 70m2,sobe na katu i kupatilo na katu imaju zasebno grijanje i napominjem da sobe ne grijemo uglavnom nikad,kupatilo na katu ima podno el.grijanje koje radi preko termostata isto 24 sata na dan(Nastimano na 22'C)Dakle neki prosjek bi trebao bit(posto ne obracunavamo iz mjeseca u mjesec)za sezone grijanja oko 600 kn mjesecno,nakon 6mjesecnog obracuna mozda plus/minus 50 kn,van sezone grijanja rate su oko 300 kn.Napominjem jos radi se o primorskom mjestu na Kvarneru.
__________________
ja
adrian1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 15:25   #79
Imam dvije mramoterm ploce od 1200 u dnevnom boravku koji ima cca 22 m2. Potrebno je cca 1 sat da se zagrije. Palim ih kad dodjem s posla oko 3 i pol, i gasim prije spavanja. Imam jos jednu u spavacoj sobi i jednu u kuhinji. Njih palim povremeno. Sve u svemu jako sam zadovoljna. U spici sezone trosim na grijanje cca 500-600 kuna.
homer-jrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:46   #80
Ja imam jednu Mramoterm plocu od 1200w u kupaonici, i nisam pas presretan...
Zagrije ona za nekih sat i pol do cca 18,19 stupnjevaC ali dalje od toga bas i neide, a kupaonica je cca 8 kvadrata na juznoj strani :-/
O potrosnji da ne govorim, rata struje se povecala za 100kn uz koristenje po par sati dnevno, navecer...
Tkogod misli Mramoterm imati za primarni izvor topline, moj savjet je - uzmite si kvalitetne ventilokonvektore spojene na plinski bojler, bolje i ekonomicnije od toga ne postoji (u biti postoji sistem koji izvlaci toplinu iz dubine zemlje ali to je malo veca investicija i tesko je prosjecnom covijeku utuviti u glavu da iz zemlje moze dobiti dovoljno topline za zagrijavanje cijele kuce)
TiM_Company is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.