Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Da li idete na ispovest
Nikada 19 52.78%
Redje od jednom godisnje 8 22.22%
Bar cetiri puta godisnje 3 8.33%
Cesto, kad god osetim potrebu 6 16.67%
Glasovatelji: 36. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2003., 21:40   #121
Quote:
jurislav kaže:
Ako baš tako hoćeš onda vjerujem, ali ti moram zato reći da ti ne vjeruješ niti u jednog od njih.I Isus je imao besmrtnost ali ju je mogao izgubiti da je pogriješio dok je bio na zemlji.Isus je umro i uskrsnuo i živ je.Kontaš sad?
Aha, vjerujes kao sto sam ja sada gore navela, a onda kazes da je Isus imao besmrtnosti, pa je onda pogrijesio na zemlji i tako postao smrtan. Aha, znaci postao covjek, a bio Bog I Bog moze pogrijesiti Zanimljivo, vrlo
 
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 14:57   #122
Re: Da li se ispovedite?

Quote:
Minam kaže:
Primetila sam da puno mladih ljudi, iako su vernici, imaju dosta problema sa ispovescu.
Evo ja prva. Tesko mi pada da sednem i da iskreno promislim sta sam sve ozbiljno zgresila, da to sve popamtim i onda odem na ispovest.
Cesto mi se desi da se setim nekih stvari, pa onda nisam bas sigurna da li je to nesto sto bih trebala da kazem. Nekad mi se cini beznacajno, a opet, mozda i treba da kazem?
Recimo, desi mi se da sam prilicno lenja ponekad. E sad, to je prilicno veliki greh, ali kad ga opet pogledam i nije...nije nesto za sta se ozbiljno kajem. I kako da onda ispovedim nesto za sta se ne kajem ozbiljno?
A sa druge strane, mene to muci sto sam lenja. I tako u krug.

Kakva su vasa iskustva sa ispovescu?
Da li treba malu decu navikavati da sebe posmatraju i razmisljaju sta su zgresili, jer deca zapravo i ne mogu mnogo da zgrese.
Zasto bi se tesko bilo ispovijedit... ako smo zgrijesili - iskreno se pokajemo da to vise necemo ciniti, biti ce nam opresteno. Ali ako nastavimo koja li je svrha da se ponovo i ponovo ispovijedamo ako vec unaprijded znamo da cemo to isto pogrijesiti.
Akoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:11   #123
Quote:
Chloe kaže:
Ne ispovijedam se svećeniku, ispovijedam se ljudima - braći i sestrama u Kristu ponekad...
Ima jedna crkva u Zagrebu (u kršćanskim krugovima znani kao Borongajci) - Mort i jurislav ih znaju - koja drži "ispovjedanje grijeha" jako bitnim i oni međusobno ispovijedaju grijehe jedni drugima. To mi je super jer sam vidjela koliku im to slobodu donosi.
Ta praksa je veoma opasna!

Iznositi svoje tajne pokvarenim ljudima... u svojoj crkvi... znači govoriti u uho jezuitskim agentima...

Kako su 'priprosti' neki "kršćani"! Koji umišljaju d auopće namaju budna neprijatelja!?


Žalosno!

Čovjek se SAMO BOGU može ispovijedit... čovjeku - ispričati za nepravdu...

Kakva je onda razlika između vaše ispovjedaonice i one ... od papine sekte?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:14   #124
Quote:
Ne ispovijedam se svećeniku, ispovijedam se ljudima - braći i sestrama u Kristu ponekad...
cuo sam za te borongajce, mnogi su od njih bili narkomani, te se opet vratili staroj prici... mora biti da na njih nije djelovala vjera. nego samo modni hit
Akoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:14   #125
Talking

Quote:
ŽIRINOVSKI kaže:
Minam,Minam ajoj,ajoj,sad ćeš dobiti porciju od Jurčeka.On,IL itd ti ne vjeruju da je Isus Krist Bog ako dosad to nisi imala prilike pročitati.Ne vjeruju ti oni u Presveto Trojstvo.
Kako ne vjerujem? Vjerujem u ... ono u Zagorju!

Jer ono stvarno postoji!

Kuće, ulice... ljudi...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:26   #126
Cool

Quote:
Minatallah kaže:
Znaci vjerujes u 2 Boga. Boga Oca i Boga Sina. Jedan od njih je besmrtan tj Bog Otac i on je ostao na nebu, dok je Bog Sin smrtan i on je dosao na zemlju i umro. Ako je i on bio Bog kako je mogao biti smrtan?
Sada posto je umro, ostaje li to da ga vise nema i da je Bog Otac sam tj Samo Jedan Bog
A zašto se ti praviš naivan?

Hajmo ovako: Ako Isus ima božanske OVLASTI (razlikuj od - biti Bog, ili da ti nacrtam?) Zašto onda ne bi mogao i postati smrtan...? Jer je dar božanskih OVLASTI i DOBIO od onog koji ne može postati smrtan... zbog same biti svoje prirode.

Znaš kao na forumu... ja kao administrator... mogu DRUGOME dati administratorske ovlasti I taj NETKO te može banati... bez moga pristanka ili pitanja... ali ipak ja kao IZVORNI administrator zadržavam sve šifre i kontrolu nad forumom i sudbinama svih nickova...

Pa mogu, ako to želim i opet oduzeti administratorske ovlasti onome kome sam ih jednoć DAROVAO!

Ali i taj sam... može ukloniti svoje administratorske ovlasti... ali i dlaje zadržava ŠIFRU... kojom ih opet može povratiti...


Jednostavno... upravo forumi su u malome prikaz velikih načela.


Vi petljate božanske

ovlasti s pojmom - biti Bog!

Recimo predsjednik jedne supersile... na hitnoj operaciji... šifre za atomsko oružje i njegovu uporabu... mora nekome predati... tada taj... biva 'kao' predsjednik... ali i dalje nije predsjednik... jer je PREDSJEDNIK SAMO JEDAN... od naroda i države priznat.

Ili takav predsjednik zbog neke krize preda JOŠ nekome svoje šifre... i sad obojica imaju iste šifre... u čemu je razlika? Imaš li odgovor?


U tome da ovaj prvi i dalje ostaje jedini LEGITIMNI predsjednik, kojem se podnose izvješća i računi... a drugi je DAROVAN određenim ovlastima... kako je LEGALNI predsjednik htio...


Zar je to tako teško shvatiti?

Jehova je Isusu prerdao šifre SVEMIRA! Da, jer je tako volja Očeva bila! Toliko je povjerenje Otac imao u Jedinorođenca svoga...

Kad bi Isus želio... mogao bi uništiti naš svijet... ne pitavši Jehovu - Oca svoga za to... niti bi ga Jehova u tome spriječio! Ali... Isus nije to učinio... nego se ponizio... došao na naš jadni svijet... ponizio se "do smrti... a strašne smrti križeve..."! I ... sramne!

Kakvo to svjetlo baca na karakter onoga koji će Suditi svijet?

Je li ovo teško shvatiti?

Bitka se i povela... jer je još NETKO želio dobiti ... šifre kao i Isus!

Više čitajte na: www.vjera.com - Obnoviteljska Crkva/Pad silnika/ Pad čovjeka
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 19:37   #127
Quote:
Akoo kaže:
cuo sam za te borongajce, mnogi su od njih bili narkomani, te se opet vratili staroj prici... mora biti da na njih nije djelovala vjera. nego samo modni hit
znam ih ja i moram reći nažalost da su to uglavnom fanatici.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 02:13   #128
Quote:
I.L kaže:
Ta praksa je veoma opasna!

Iznositi svoje tajne pokvarenim ljudima... u svojoj crkvi... znači govoriti u uho jezuitskim agentima...

Kako su 'priprosti' neki "kršćani"! Koji umišljaju d auopće namaju budna neprijatelja!?


Žalosno!

Čovjek se SAMO BOGU može ispovijedit... čovjeku - ispričati za nepravdu...

Kakva je onda razlika između vaše ispovjedaonice i one ... od papine sekte?
Rekla sam da ja priznam braći i sestrama neki grijeh... Voljela bih još i više biti transparentna i slobodna.

"Borongajce" nije briga da li ih čuju jezuitski špijuni jer im ti grijesi ne znače više ništa, slobodni su od njih. Oni se ne ispovijedaju LJUDIMA, već Bogu pred nekim, kako bi se onda zajedno pomolili Bogu da odnese taj grijeh i kako đavao više ne bi mogao upirati prstom u taj grijeh i stavljati na njih osudu, a ni oni sami.
Ja osobno to cijenim, ali ne mislim da je to pitanje doktrine ili nečeg, već samo osoban odabir pojedinca.
Svakako se divim njihovoj iskrenosti i zajedništvu koje imaju jer ne nose maske i ne glume jedni pred drugima.
Moja je zajednica mala (ja nisam "Borongajka", usput rečeno) i primjetila sam da radi toga možemo ostvariti dublje odnose i pravo zajedništvo te da možemo dijeliti jedni s drugima probleme, pa čak i grijehe... jer si vjerujemo i sigurni smo u prihvaćanje i ljubav braće i sestara. Još nisam doživjela da je netko krivo gledao nekog tko je nešto priznao. Naprotiv! Ako sagriješiš protiv Boga, riješi to s Bogom; ali ako sagriješiš protiv čovjeka, ne bi li trebao to riješiti s njim?
Odgovor na ovo pitanje me vrlo zanima, pa ako netko može ubaciti i stihove u obrazloženje svog stava, bila bih zahvalna!
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 02:20   #129
Quote:
Akoo kaže:
cuo sam za te borongajce, mnogi su od njih bili narkomani, te se opet vratili staroj prici... mora biti da na njih nije djelovala vjera. nego samo modni hit
Tih je vrlo mali postotak... koliko ja znam. Neki krenu, ali se ne obrate i samo dolaze neko vrijeme pa prestanu... Neki se obrate, ali nešto se dogodi ili se ljubav prema Kristu ohladi... i odu.
Većina njih je ipak postojana, bila i ostala. Što je, je.

Ali tako je u svim crkvama i pokretima i denominacijama i... Neki odustanu nakon par mjeseci, godina...

Nije li uostalom Isus pričao o tome? To nije ništa novo. I Pavao je rekao da ga je Dema napustio zbog ljubavi prema svijetu...

I u mojoj je crkvi tako bilo, nažalost... da je neke povukla ljubav prema svijetu natrag u stari život... Neki su se vratili nakon par godina (slava Bogu ), a neki nisu (još).
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 23:09   #130
Zasto se pravis naivna Ako je Isus postao smrtan samim tim je logicno da je postao i covjek, kao sto potvrdi Jure gore negdje. Sada je umro i nema ga vise. Tako mi rece Jure.
Ako je Isus dobio Bozanske osobine od Oca Boga, razmislis li zasto je to tako? Koji je cilj tome?
Primjer tebe kao administratora na forumu je bezveze i ne prilici ti ta funkcija Nego, fakat, zbunjujuce.
Kazes petljaju se Bozanske vlasti s pojom biti Bog. Znaci li to da ti ne vjerujes da je Isus Bog, vec smo da je imao Bozanske vlasti, pa ih izgubio.
Zasto bi Isus unistio svijet?
Linkove koje mi dajes ne citam iz jednostavnog razloga. Mislim da znas zasto.
 
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 23:11   #131
Quote:
Chloe kaže:
Još nisam doživjela da je netko krivo gledao nekog tko je nešto priznao. Naprotiv! Ako sagriješiš protiv Boga, riješi to s Bogom; ali ako sagriješiš protiv čovjeka, ne bi li trebao to riješiti s njim?
 
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 23:25   #132
Sto manje ljudi ide na ispovijed, to vise ih ide psihologu.

Jedan ti daje opomenu kako ciniti bolje, pokoru da shvatis da si isao krivim putem i da podmiris grijehe, utjehu da je Bog milostiv i oprasta ako trazis oprost, nadu za bolje sutra ako si spreman popraviti se.

Psiholog ti drpi novac, pripise neke tablete/psihofarmaku (dushi ne trebaju tablete ako je grijesna i bolesna), ispadas lud, sramis se u cekaonici medju "ludjacima" jer te grize savjest a neznas kako rijesiti problem grijeha, promasaja, bola u dusi koji te muci. A ako si nesto vece sagrijesio, mozda te psiholog ili prijatelj i izda da si opljackao npr. neku kucu (sto svecenik ne smije) i na kraju krajeva ogorcen shvatis, da ti psiholog ili prijatelj nista nije pomogao nego odmogao.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.