Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 20:04   #3481
Quote:
zarathess kaže: Pogledaj post

Šta vi mislite? Da li ovo može maskirati stvarne vrijednosti?
Hvala svima unaprijed.

za genetiku je svejdno što piješ, koliko god dugo piješ, način na koji piješ - genetika je nepromljeniva - ili imaš mutacije ili nemaš
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 20:05   #3482
Quote:
marie_zmaj kaže: Pogledaj post
Evo da se javim s updateom
Bila kod dr Đ. i on se iznenadio kad je pregledao papire da nije u pitanju trombofilija i sumnja na inzulinsku rezistenciju.Iako sam po forumima procitala da je hladan ja takav dojam nisam stekla. Uredno je sve nalaze detaljno procitao a informacije koje nisi bile tamo me pitao.a to mi i je najbitnije naci doktora koji ce sve te tockice u nalazima spojiti u jednu smislenu sliku i dati mi odgovor koji trazim
Napravit cu testove za antifosfolipidni sindrom i kariogram za svaki slucaj po njegovoj preporuci, a iduci put kad se pokaze plus na testu pravac petrova
Svima vam hvala na informacija i na rijecima utjehe, stvarno mi je pomoglo kad mi je trebalo
eto... dobila si neke odgovore koji su te nadam se barem usmjerili što dalje.
sretno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 00:29   #3483
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
gle, ono što ja znam i što čitam nemaš mutacija osim heterozigotne na PAI 1.
sad, pročitaj unazad 10 tak stranica oko toga ti se lome koplja i kod liječnika.... puno ih smatra kako to nisu ozbiljne mutacije i ne daju heparin...
nekako imam dojam da ga je najteže dobiti u Zagrebu, tako da jako puno ovisi i iz kojeg si grada te pod koju bolnicu spadaš.
Jako ti je teško reći da li su uzroci tvojih ranih spontanih heterozigotna mutacija PAI - mnogi liječnici su počeli mijenjati stavove koje su nekada zastupali...
Ono što govori u prilog da nije to odgovor je prva uredna trudnoća i tu bi ako naletiš na doktora (koji ne smatra to uzrocima tvojih spontanih) imati u startu odbojan pristup prema tvojoj mutacij. Znači da se ne ponavljam, ovisi kome dođeš iz kojeg si grada - to ponajviše u ovim mutacijama koje po ZG bolnicama više nisu 'in' (MTHFR, PAI)

Čak ja koja sam PAI - homozigot, MTHFR - heterozigot i ACE - heterozigot dobila prije par mjeseci odgovor da nikada nebih dobila heparin sa ovim mutacijama - ovaj tren da dolazim prvi put. Mene je spasila nažalost anemneza gubitka prve bebe u trećem tromjesječju i tadašnji stavovi liječnika da je to bio uzrok i 2 poslije trudnoće na terapiji...



ma godišnji odmori su, ljudi su se rastrčali po lijepom vremenu vani... odgovorio bi ti sigurno netko za 2-3 dana kada počne ponedjeljak
Hvala ti lara zg... jesam u zg...i bas me zanima sto ce mi dr reci...ne znam ni sama..ne mogu docekati..
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 10:45   #3484
Quote:
tonkica27 kaže: Pogledaj post
Hvala ti lara zg... jesam u zg...i bas me zanima sto ce mi dr reci...ne znam ni sama..ne mogu docekati..
eto pa odi sa nalazima, nadam se da ćeš naći na razumjevanje i odobrenje terapije. neka ti je sasrećom
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 22:29   #3485
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
eto pa odi sa nalazima, nadam se da ćeš naći na razumjevanje i odobrenje terapije. neka ti je sasrećom
hvala ti Lara.
evo danas mi se javio moj ginekolog. s rečenicom da b trebala počimati uzimati andol 100 i nista drugo. dakle, od heparina ni h. nisam mu namjerno rekla za ovo prvo misljenje. pustila ga da priča..i ništa on o trombofiliji..samo taj neki pai malo nešto i bla bla..andol.
sad se kupim nalazima kod trećeg. a možda i tog Đ. pa ću vidjeti. hvala svima sretno!
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 19:38   #3486
Quote:
neobična kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, samo sam htjela napisati mali update , bila kod ginek., kaže da ponovim D-dimere, dala uputnicu, sredinom 6 mj. da izvadim...kaže da će me uputiti na razgovor sa ginek.u St bolnici (kod dr.Roje, on je na glasu kao stručan) sa nalazima, ali da ona misli da će me odbiti za heparin.
Poslala me na pretrage štitnjače i nekih spolnih hormona.
Uputnicu za hematologa da neka mi da dr.opće prakse.
Čini se angažirana, proučila je sve nalaze, čudi se kako je nalaz citogenetike ploda ok...TORCH je ok, zapravo jedino šta je van normale je taj nalaz velikog koagulograma, ali opet ne dovoljno loš za heparin...
Sutra idem u dr.opće prakse pa ću pitati uputnicu za hematologa...
Zna li netko od vas, ako ima tko iz Splita, koji ginekolog je najskloniji heparinu, nazovimo to tako..
Hvala puno

Evo me opet, danas predigla ponovljeni nalaz D-dimera i još nešto vezano uz zgrušavanje krvi, čini se sve ok. Štitnjača i spolni hormoni isto sve ok. Nakon svih pretraga čini se da je jedino šta nije u parametrima taj kromosomski nalaz PAI-1 homozigot.
Trombi u nozi (proširene vene) su mi se skoro skroz razgradili...pa mi se nameće jedno pitanje... Je li moguće da ja imam trombofiliju tj.probleme sa zgrušavanjem samo dok sam trudna, a dok nisam da je sve ok. U obe prošle (izgubljene ) trudnoće vene su mi se na nozi strašno pogoršale i počeli se stvarati ugrušci u površinskim venama (pogotovo kad bi počela sa Duphastonom)...sad kad nema trudnoće sad je opet pod kontrolom, a i
D-dimeri su mi normalni, a bili su blago povišeni.
U 9.mj. zapisana sam u hematologa, nalaz kariograma za mene i supruga očekujem tek za koji mjesec.
Voljela bih dobiti heparin u idućoj trudnoći, ali sve me strah da PAI-1 homozigot nije dovoljno, da doktori neće povezati stvari...jer i u ovoj zadnjoj trudnoći pitala sam da li da uzimam andol, s obzirom na pogoršanje vena i rekli su da nema potrebe...a možda bi baš to činilo razliku...
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 12:52   #3487
Quote:
neobična kaže: Pogledaj post
Je li moguće da ja imam trombofiliju tj.probleme sa zgrušavanjem samo dok sam trudna, a dok nisam da je sve ok. :
naravno da je moguce.
meni su van trudnoce nalazi savrseni.
u trudnoci sve vrijednosti podivljaju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 13:55   #3488
Quote:
neobična kaže: Pogledaj post
PAI-1 homozigot.
I negdje si napisala granični protein S (mislim).

I da ti je "ostalo" OK.

Obzirom da ti se evidentno javlja poremećaj zgrušavanja u trudnoći, i da normalno je da si inače "zdrava" a samo da se poremećaj javlja u trudnoći, vjerojatno je da postoji još nekih od faktora koji utječu na sve to osim samog PAI-a.

Da li si vadila faktor XIII, ACE, MTHFR 1298? Mislim da njih nisam vidjela na tvojoj listi pretraga.

Ne dešava se poremećaj sam od sebe, negdje moraju postojati uvjeti za to.


Savjetujem svakako doooobar savjet/pregled hematologa prije upuštanja u slijedeću trudnoću.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 09:41   #3489
Quote:
neobična kaže: Pogledaj post
Evo me opet, danas predigla ponovljeni nalaz D-dimera i još nešto vezano uz zgrušavanje krvi, čini se sve ok. Štitnjača i spolni hormoni isto sve ok. Nakon svih pretraga čini se da je jedino šta nije u parametrima taj kromosomski nalaz PAI-1 homozigot.
Trombi u nozi (proširene vene) su mi se skoro skroz razgradili...pa mi se nameće jedno pitanje... Je li moguće da ja imam trombofiliju tj.probleme sa zgrušavanjem samo dok sam trudna, a dok nisam da je sve ok. U obe prošle (izgubljene ) trudnoće vene su mi se na nozi strašno pogoršale i počeli se stvarati ugrušci u površinskim venama (pogotovo kad bi počela sa Duphastonom)...sad kad nema trudnoće sad je opet pod kontrolom, a i
D-dimeri su mi normalni, a bili su blago povišeni.
U 9.mj. zapisana sam u hematologa, nalaz kariograma za mene i supruga očekujem tek za koji mjesec.
Voljela bih dobiti heparin u idućoj trudnoći, ali sve me strah da PAI-1 homozigot nije dovoljno, da doktori neće povezati stvari...jer i u ovoj zadnjoj trudnoći pitala sam da li da uzimam andol, s obzirom na pogoršanje vena i rekli su da nema potrebe...a možda bi baš to činilo razliku...
Evo već su ti i ostali napisali, naravno da je moguće da probleme imaš samo u trudnoći. Kod mene je isto trudnoća okidač za aktiviranje trombofilije (isto sam "samo" PAI 1 homozigot). I d-dimeri mi totalno podivljaju u trudnoći. Evo nakon mjesec i pol korištenja Fragmina 5000, spustili su se s 5200 na 800 i doktori su sad zadovoljni. Vjerujem da će se spustiti još malo do iduće kontrole, tako mi je bilo i u prošloj trudnoći.
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 10:42   #3490
Nova stranica koja nudi sigurne vitamine

http://puregenomics.com/default.aspx
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 18:18   #3491
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Nova stranica koja nudi sigurne vitamine

http://puregenomics.com/default.aspx
preskupo...držim se ja solgara koji je puno jeftiniji i provjereniji

a vjerujem da će uskoro ovakve stranice samo nicati jedna za drugom...samo čekam da se pojavi nešto na našem tržištu i kolika će biti cijena
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 16:10   #3492
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
I negdje si napisala granični protein S (mislim).

I da ti je "ostalo" OK.

Obzirom da ti se evidentno javlja poremećaj zgrušavanja u trudnoći, i da normalno je da si inače "zdrava" a samo da se poremećaj javlja u trudnoći, vjerojatno je da postoji još nekih od faktora koji utječu na sve to osim samog PAI-a.

Da li si vadila faktor XIII, ACE, MTHFR 1298? Mislim da njih nisam vidjela na tvojoj listi pretraga.

Ne dešava se poremećaj sam od sebe, negdje moraju postojati uvjeti za to.


Savjetujem svakako doooobar savjet/pregled hematologa prije upuštanja u slijedeću trudnoću.
Hvala svima na odgovorima. Faktor XIII, ACE, MTHFR 1298 mislim da nisam vadila, al morala bih provjeriti u nalazima. Počela sam raditi prošli mjesec, a kako radim u turizmu sad je apsolutno ludilo na poslu i malo sam stavila po strani pretrage. Hematologu idem poč.9.mj., pa ću vidjeti dalje. Zbunjuje me šta ništa osim samog PAI-a nije van parametara, jedino još taj delecijski genotip (DD), šta god to bilo?
Pozdrav svima i držite se.
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 11:37   #3493
Quote:
neobična kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima. Faktor XIII, ACE, MTHFR 1298 mislim da nisam vadila, al morala bih provjeriti u nalazima. Počela sam raditi prošli mjesec, a kako radim u turizmu sad je apsolutno ludilo na poslu i malo sam stavila po strani pretrage. Hematologu idem poč.9.mj., pa ću vidjeti dalje. Zbunjuje me šta ništa osim samog PAI-a nije van parametara, jedino još taj delecijski genotip (DD), šta god to bilo?
Pozdrav svima i držite se.

ACE i delecijski genotip, je jedno te isto.

DD kombinacija je ona koja se povezuje sa krvnim ugrušcima.

U kombinaciji sa PAI (homozigot 4D/4D) ti je to plodno tlo za aktivaciju poremećaja.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 20:24   #3494
Pozdrav cure!
Evo mene sa lijepim novostima!
Nakon pozitivnog testa, hospitalizirana sam i uveden mi je fragmin 2 500. Tri mjeseca prije trudnoće pila sam aspirin 100, a po uvođenju heparina isključen je. D- dimeri su 397, a i svi ostali nalazi su uredni. Sada sam u 7. tjednu, osim blagih mučnina sve je ok.
Borba je ponovno počela.
ane01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 20:29   #3495
bas mi je drago, ane!
cestitam, hrabro dalje i sretno!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 20:17   #3496
Hvala, frupy!
ane01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 12:55   #3497
Drage curke, ja sam u pozitivnom šoku nakon jutrašnjeg šoka s pozitivnim testom :klap:

Ane čestitke i tebi, a meni ako možeš opisat proceduru po pozitivnom testu što dalje? Danas je nedjelja a tek sutra mogu zvat gin pa sam malo nervozna
bessie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:06   #3498
Bessie, čestitke!

Ja sam se javila svojoj gin. u bolnici, ona me primila na hospitalizaciju, isti dan mi je napravljen UZV i nalazi za transfuziju. Nalazi su poslani na transfuziju i odobrili su mi fragmin 2 500 i to prije nego što su se čuli otkucaji srca na UZV. Ali ja idem u KBC Osijek, ne znam gdje si ti.
ane01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:10   #3499
Ane svaka čast tvojoj gin na brzini, meni tek u utorak treba službeno zakasniti menga pa pretpostavljam da je za svaki UVZ prerano pa će mi trudnoću utvrditi preko bete u krvi...
uh nadam se dobrom ishodu..
bessie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:16   #3500
Bessie , misli pozitivno. Nakon 2 spontana i jednog induciranog poroda uz korištenje heparina, nadam se da će i kod mene napokon biti sve ok.
ane01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.