Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 18:50   #1
Kako objasniti roditeljima da ne želim ženu i djecu?

Još kao mali govorio sam da se nikad neću ženiti niti imati djecu. Govorio sam to s 12 godina, sa 15, sa 18. Starci su naravno mislili da se šalim. Ja to i dalje govorim sad s 30 godina i valjda su počeli shvaćati da mislim ozbiljno.

E sad, roditelji su mi umirovljenici i unatoč mojem jasnom stavu sve me više "pile" s tim pitanjima. Mama se još nekako miri s tim ali otac teško prihvaća činjenicu da neće imati unuke, da neće biti djed. Shvaćam da će im biti dosadno u mirovini i da ljudi u tim godinama požele unuke ali opet... imam dojam da sam im razočaranje i da im to teško pada, pogotovo jer su drastično konzervativnijih i tradicionalnijih životnih stavova od mojeg.

Kako im to reći na neki način da se pomire s tim? Ili to nije u mojoj moći i na njima je da to nekako prihvate?
drumforce is offline  
Old 04.09.2017., 18:53   #2
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Još kao mali govorio sam da se nikad neću ženiti niti imati djecu. Govorio sam to s 12 godina, sa 15, sa 18. Starci su naravno mislili da se šalim. Ja to i dalje govorim sad s 30 godina i valjda su počeli shvaćati da mislim ozbiljno.

E sad, roditelji su mi umirovljenici i unatoč mojem jasnom stavu sve me više "pile" s tim pitanjima. Mama se još nekako miri s tim ali otac teško prihvaća činjenicu da neće imati unuke, da neće biti djed. Shvaćam da će im biti dosadno u mirovini i da ljudi u tim godinama požele unuke ali opet... imam dojam da sam im razočaranje i da im to teško pada, pogotovo jer su drastično konzervativnijih i tradicionalnijih životnih stavova od mojeg.

Kako im to reći na neki način da se pomire s tim? Ili to nije u mojoj moći i na njima je da to nekako prihvate?
Sto im imas vise govoriti. Na njima je da prihvate.
Ali mi nije jasno kako to izgleda. Oni svaki dan pile s time i to im je smisao zivota?
Cepin40 is offline  
Old 04.09.2017., 18:57   #3
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Sto im imas vise govoriti. Na njima je da prihvate.
Ali mi nije jasno kako to izgleda. Oni svaki dan pile s time i to im je smisao zivota?
Pa ne svaki dan ali slušam ta pitanja nekoliko puta mjesečno. I obavezno na obiteljskim druženjima ili u gostima spominju takve stvari
drumforce is offline  
Old 04.09.2017., 19:04   #4
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Pa ne svaki dan ali slušam ta pitanja nekoliko puta mjesečno. I obavezno na obiteljskim druženjima ili u gostima spominju takve stvari
Pa ne znam. Jesi li ih pitao da li je njima stalo do tvoje srece i zelja ili im je samo vazno da se ispuni forma?

Jednostavno budi odrijesit i reci im da te vise ne gnjave s time, da je to tvoj zivot i da te s navaljivanjem i nametanjem s time samo vrijedjaju i opterecuju.
Cepin40 is offline  
Old 04.09.2017., 19:11   #5
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam. Jesi li ih pitao da li je njima stalo do tvoje srece i zelja ili im je samo vazno da se ispuni forma?

Jednostavno budi odrijesit i reci im da te vise ne gnjave s time, da je to tvoj zivot i da te s navaljivanjem i nametanjem s time samo vrijedjaju i opterecuju.
Bezuspješno. Valjda im život bez unuka u tim godinama nema smisla, a nemaju neku zanimaciju koju bi ispunjavali u penziji.
drumforce is offline  
Old 04.09.2017., 19:13   #6
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ja... 30 godina...

...roditelji su mi umirovljenici...

...imam dojam da sam im razočaranje...
Čitam tvoj post između redaka i bio bi mi donekle jasan da svi skupa imate puno manje godina od navedenog, osim ovog da si im razočaranje pa te na obiteljskim okupljanjima pribijaju na stup srama. Ako sve nije zafrkancija, a očito tebi nije kad si postavio temu u ovom tonu, imaš na psihologiji temu o otrovnim roditeljima.

I nemoj ići s roditeljima drugima u goste

Quote:
Kako im to reći na neki način da se pomire s tim? Ili to nije u mojoj moći i na njima je da to nekako prihvate?
Živi život kakav ti želiš.
Bam Bee is offline  
Old 04.09.2017., 19:14   #7
Ako zivis s njima, reci im da ces odseliti. Ako te ne prestanu daviti.
avelina is offline  
Old 04.09.2017., 19:17   #8
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Bezuspješno. Valjda im život bez unuka u tim godinama nema smisla, a nemaju neku zanimaciju koju bi ispunjavali u penziji.


Mislim, nemaju ljudi neku zanimaciju u mirovini. Imaju ako je žele pronaći... od izleta, druženja s prijateljima, knjiga, slikanja, izrade piva, planinarenja, psa, štogod...

Sigurno im nisi dužan dat unuče da bi oni imali razbribrigu.

Jednostavno reci da ma takva pitanja nemaš namjeru više odgovarati i bok.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 04.09.2017., 19:18   #9
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
imaš na psihologiji temu o otrovnim roditeljima.
Pa jebaga nemojte sve trpat u isti kos.
Procitala si tri crte i odmah, najozbiljnije, klasificiras njegove roditelje pod otrovne.

Ljudi moji, razmislite malo sta pisete.
jamesbond is offline  
Old 04.09.2017., 19:20   #10
reci im da bi i ti želio još jednu sestru ili buraza i da ćeš biti razočaran njima ako to izostane.
seskal is offline  
Old 04.09.2017., 19:34   #11
Nema potrebe da roditeljima objašnjavaš da ne želiš djecu i ženu.
Neka žive u nadi,ostavi im nadu bit će im lakše
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Old 04.09.2017., 19:36   #12
Reci im da im nije baš pametno graditi svoju sreću oko tebe i tvojeg života jer bi se moglo vrlo lako dogoditi da će ostatak života provesti nesretni.
jopko_bopko is offline  
Old 04.09.2017., 19:42   #13
U jednu ruku ih razumijem, žele mi dobro i misle da ću biti sretniji sa ženom i djecom nego sam.
Njima je to valjda neshvatljivo baš zbog tog konzervativnog stava da čovjek ne vrijedi ako nema obitelj.
drumforce is offline  
Old 04.09.2017., 19:47   #14
Put do pakla je popločan dobrim namjerama.

Nešto tebe to puno kopka, ne zamjeraš im, više zvuči kao da sebe žališ, jesi li ti onako sto posto siguran u svoju namjeru?
Bam Bee is offline  
Old 04.09.2017., 19:51   #15
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
Put do pakla je popločan dobrim namjerama.

Nešto tebe to puno kopka, ne zamjeraš im, više zvuči kao da sebe žališ, jesi li ti onako sto posto siguran u svoju namjeru?
Nisam rekao da im ne zamjeram nego da razumijem mogući razlog ali ne razumijem zašto to ne prihvate i gotovo.

100% sam siguran da ne želim ženu i djecu, davno je to već odlučeno.
drumforce is offline  
Old 04.09.2017., 20:01   #16
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Kako im to reći na neki način da se pomire s tim? Ili to nije u mojoj moći i na njima je da to nekako prihvate?
Nemoj se ljutiti, ali s ako 30 godina tebe još uvijek muči što si ti svojim roditeljima razočaranje, onda imaš veći problem od toga što si im razočaranje. Kao prvo, nemaš ti njima što biti razočaranje ni ispunjenje; ti si svoja osoba koja ima pravo živjeti po svom planu, a ne po njihovom. Nemaju oni što za tebe imati svoj plan koji bi ti trebao biti obavezan ispuniti. To treba prekinuti, trebalo je već odavno zapravo, jer što su oni stariji, sve će teže biti postaviti granice.

Da sam ja ti, ja bih im jednom rekla, ozbiljno i čvrsto, da nema ni žene ni djece, da ti shvaćaš da su oni možda s tim razočarani i da ti je žao što je tako, ali da to tvoju odluku neće promijeniti. Zatim bih im postavila granice tj. rekla bih da ti o toj temi ne želiš više raspravljati, ni na samo, ni na obiteljskim okupljanjima. Hvala unaprijed, dragi roditelji. Kad oni slijedeći put započnu tu temu, jednom bih ih upozorila da o tome ne želim raspravljati. Ako nastave ili kad opet započnu, digla bih se, pristojno se i ljubazno pozdravila i otišla, iz njihove kuće ili kuće rođaka, gdje god bili. Nema ljutnje, ali nema ni razloga da me se maltretira. Oni imaju pravo raspravljati o čemu žele, ali ja to nisam obavezna slušati, nek raspravljaju kad mene nema.

To bih ja napravila. Tako sam i radila, jer i moji roditelji su za mene mislili da sam dio njih i nikako nisu htjeli prihvatiti da sam ja posebna osoba, a ne njihova ruka ili noga. Što sad misle, ne znam, ali prema meni se ponašaju kulturno i poštuju me, kao i ja njih. Pa najbolje da si dozvoljavam da me se psihički maltretira u moje slobodno vrijeme. Nek se žale susjedi, ako susjeda ima živaca slušati ih
Loonie. is offline  
Old 04.09.2017., 20:05   #17
Njima ponudi kupovinu psa/zamorca/zlatne ribice, a sebi odreži pupčanu vrpcu.
Lord Byron is offline  
Old 04.09.2017., 20:17   #18
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da im ne zamjeram nego da razumijem mogući razlog ali ne razumijem zašto to ne prihvate i gotovo.
kaj se ti zamaraš s tim što oni prihvaćaju ili ne prihvaćaju i koji su njihovi razlozi? Ti ne možeš svoju slobodu da živiš svoj život činiti ovisnom od njihovog dopuštenja za to, pa onda ako oni ne razumiju, ništa od tvog života. Da li oni žele ili ne žele razumjeti, njihova stvar. Ako razumiju lakše će prihvatiti, ako ne razumiju teže, ali to je njihov problem, a ne tvoj.

Tvoj problem je naći način kako ćeš se (konačno) odvojiti od svojih roditelja. Krajnje vrijeme za to ti je odavno prošlo.
Loonie. is offline  
Old 04.09.2017., 20:19   #19
Počni kukati na svim obiteljskim druženjima da vi se ti ženio, a ni jedna te neće
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 04.09.2017., 20:24   #20
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
U jednu ruku ih razumijem, žele mi dobro i misle da ću biti sretniji sa ženom i djecom nego sam.
Njima je to valjda neshvatljivo baš zbog tog konzervativnog stava da čovjek ne vrijedi ako nema obitelj.
Ocito te uopce ne poznaju....samim time ti ne zele dobro sa forsiranjem.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.