Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 19:01   #1
Arrow Ubojstvo svetog jelena [The Killing of a Sacred Deer]



Redatelj: Yorgos Lanthimos
Uloge: Nicole Kidman, Alicia Silverstone, Colin Farrell, Barry Keoghan
Žanr: drama, misterija, triler
Trajanje filma: 120 min.


Steven Murphy, eminentni kardiolog, u braku je s Annom, cijenjenom oftamologinjom.
Bogati su, sretni i zadovoljni svojim obiteljskim životom koji čini njihovo dvoje djece, 14-godišnja Kim i 12-godišnji Bob.
Steven održava prijateljstvo s Martinom, 16-godišnjakom koji živi bez oca, te brine o njemu.
Njihov odnos doživljava mračan preokret kada Steven upoznaje Martina sa svojom obitelji nakon čega njihov život
postupno postaje metež u kojem je Steven prisiljen na šokantno žrtvovanje ili će, u suprotnom, izgubiti sve.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium

Zadnje uređivanje inflame : 16.12.2017. at 20:26.
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 05:57   #2
jak kandidat za najgori film godine
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 09:11   #3
Slažem se, film je baš užasno glup.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 10:07   #4
Meni je to jedan od najboljih filmova ove godine.
__________________
"Where the Rainbow Ends"

Zadnje uređivanje brunejz : 22.12.2017. at 10:22.
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 16:30   #5
Ja već danima gruntam koja je to veleogromna razlika između ovog stričeka što je snimio ovo (i Lobstera) i onog koji je snimio Neljubav. Zašto je prvo kao šit, a drugo nemoš dovoljno naesat kolko se praši od artističke izvrsnosti.

Obojica si zemu neku poanticu koju što sporije moguće gurkaju kroz par metaforica, serući o tome i oko toga polako, baš onako kako ja redovito sva sretna i zadovoljna popušim uvjerena da ne seru, nego su genijalci (ko što sam pušila i Larsa, iz otprilike istih razloga), no eto...ispada da postoji neka suptilna razlika u kojoj je vidljivo da prvi samo sere bezveze, a drugi je fakat genijalac.

Ja bi da mi 593 objasni.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 02:39   #6
gledo sam ga sad i pitam se sta mi to trebalo, u ta 2 sata nijednom nisam osjetio neku uzbuđenost sto ga gledam, gluma i sve te radnje nekako hladno bez emocija, radnja mi je na kraju opet glupa, sve u svemu nije film kojeg cu opet gledat a niti preporuciti ikome
sinuskosinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 14:55   #7
Veoma dobar film !

Radjen je u stilu psiho/horor filmova iz 70-ih pomesano s stilom legendarnog Hitch-a.
Gluma je odlicna to bez dileme, prica dobra, atmosfera jaka... sve je na visokom nivou.
Od mene cvrtih 8/10

Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Meni je to jedan od najboljih filmova ove godine.
Takodje.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 15:27   #8
film nije uspio do kraja, al isplati ga se pogledat, nećeš otić skroz prazan iz kina kao kod villenueva. yorgos je zapeo negdje između samog sebe (dogtootha), isijavanja, hanekea i hičkoka. dizajn zvuka je pretjeran i iritantan, ono šta meni izvlači film je par sjajnih bljeskova humora i zanimljiva montaža i kadriranje krupnjaka... i dijalozi i gluma. super je da nema viška riječi u svim dijalozima, baš su se potrudili s tom stilizacijom.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 19:44   #9
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
isijavanja
Eh, da. Ima ovaj film malo The Shining-a u sebi.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 14:48   #10
jel vas ne podsjeca ovo malo na dans la maison ?
ono klinjo se infiltrira u tudi zivot?
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:14   #11
Odličan.
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:53   #12
Svidio mi se film. Dosta je bizaran, pogotovo u prvoj polovici, a poslije prihvatiš tragediju kao pravi Grk
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:20   #13
E to ću danas pogledati, baš me zanima, očekivanja su velika.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:56   #14
Odgledao. Meni jak film. Malo mi vuče na Teoremu, malo na Rt straha. Dobro je to Grk posložio.

Kidman je odigrala kao u onom zadnjem filmu Kubricka.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 16:47   #15
isuse kakvo smeće od filma
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:41   #16
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Meni je to jedan od najboljih filmova ove godine.
Potpis.
Odličan minimalizam, i što se tiče glume i što se tiče scenarija, atmosfera na prvu hladna i ispolirana, kad ono u biti muka i jad.
Barry Keoghan djeluje jako psihopatski proračunato. Ma u biti ne mogu baš reći da je psihić, jednostavno je lik iznio svoju logiku karme i pravde i u tome je totalno uvjerljiv.
Colin Farrell odličan, Nicole Kidman čak uspije pomaknuti koji facijalni mišić.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:10   #17
Unatoč tome što mi je glavni glumac, mladi psihopat, vrhunski odradio svoju ulogu, film mi je bezveze. Doslovno - bez veze. Ono kad pomislite da ste upravo pogledali jeftin horor u kojem ne razumijete glupe postupke likova, ovo je isto to, samo na malo višoj razini. Uopće se ne slažem sa tim da je Colin Farrel odličan, čovjek pola filma glumi kao da recitira. Bolja mi je Kidman. Ljudsko ponašanje, govori koje drže, sve je bizarno, nelogično i uglavnom besmisleno. Cjelokupna atmosfera jest dobra, ali većina toga što se odvija mi nije.

Quote:
par sjajnih bljeskova humora
??? 'Humor' je, uz 'hobotnica', 'stratosfera' i 'paleozoik', negdje pri dnu riječi koje bi povezao s ovim filmom.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:36   #18
Otkad Colin Farrell surađuje s Lanthimosom, vrlo mi je podnošljiviji za gledat. Ne znam točno zašto

Al da. Iako svakako slabiji od Lobstera i Dogtootha, ovo je po meni jedan od boljih filmova od prošle godine. Osvježavajuć mi je taj minimalizam, dead pan face kod većine uloga i postepeno gradiranje bizarnosti.

I meni je zvuk ponegdje iritantan, ali na to mogu zažmirit.

Osjećaj čuđenja poslije gledanja će ostat neko vrijeme prisutan, (kao i poslije svakog njegovog), sve dok ne rezoniram skroz na kaj se sve u filmu točno Lanthimos referirao, kao što to inače radi
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:53   #19
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Odgledao. Meni jak film. Malo mi vuče na Teoremu, malo na Rt straha. Dobro je to Grk posložio.

Kidman je odigrala kao u onom zadnjem filmu Kubricka.
Odlična analogija sa Pasolinijem i njegovim alegoričnim osvrtom na tadašnju buržoaziju, ali mi nije baš sasvim jasna veza sa Rtom straha?

I meni se svidela Kidmanova, dugo vremena sam imao neku vrstu odbojnosti prema njenom radu usled pomalo tipskih uloga koje je dobijala duže vremena, samo što je ovde meni ubedljivija i od Farrella.
Zamnimljiv koncept...mnogo izražajniji nego što su filozofski nastrojene hollywoodske limunade tipa Meet Joe Black. Tek sa gledanjem Dunkirka dobio sam jasniji sud o kvalitetima mladog glumca Barry Keoghana - a on je više nego pohvalan za Irca.

P.S. Kad smo kod Kidmanove, ne mogu da izostavim njenog bivšeg muža Toma.
American Made je jedno od najpozitivnijih iznenađenja protekle godine, potpuno skrajnut film i tople preporuke za sve filmaše.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:33   #20
Farrell i Kidman su mi baš nekako draži i bolji što su stariji.
Film veliki meh, iako sam zbilja bila uvjerena da će mi se svidjet i da ću ga 'braniti' okolo pred dušmanima kao i Lobstera svojedobno.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.