Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2007., 23:10   #61
Quote:
Iva Rebić kaže: Pogledaj post
Pročitala sam što si napisao i nisam te uzela u obzir jer ono što si napisao nije napisano iz iskustva osobe koja pegla.
..........
Koliko sati tjedno provedeš peglajući?
...........
Gle, ak' je meni sa peglom od 800 kn lakše peglati onda je 800 kn dati za peglu sasvim opravdano jer peglam sigurno sat vremena tjedno ako ne i više.
.............
...., jer je vidjela da sam problematičan kupac i da ak' nešto ne bude u redu da ću se sigurno doći žaliti, ...
..........
Kako peglam napisao sam u linkanom postu i neću se ponavljati. Inače u mojoj kući se pegla bar 4 sata tjedno.

O tome, što će netko izabrati i koju cijenu želi za nešto platiti, dao sam argumentaciju. Ima i znatno boljih pegli, točnije parnih postaja što je Kikica spomenula na početku ove teme i naravno duplo skupljih od klasičnih pegli kakva je tvoja (a i moja).

Što se tiče komentara da bi ti najbolja bila bežična pegla, super
Samo s čime joj misliš osigurati 2 kW ? Baterijama ? Ili će imati 5 kg pa kad je skineš s ploče bude izdržala minutu peglanja a da se ne ohladi previše.
A da razmisliš o pegli na žar kakve su žene nekad imale ? Bežična, teška, ne puca joj plastika i nepokvarljiva je. Taman.

I na kraju, jesi li sigurna da si problematična samo kao kupac ?
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 10:52   #62
Imam peglu od Philipsa GC3260. I preporučujem od srca. Super je, u nju ide obična voda, ima opciju samočišćenja, i kabel koji je dug 3 m, šta je definitivno super jer kad peglaš - znate i sami - nikad dosta. Da, najbolje bi bilo da imam bežičnu peglu, ali ni ovo nije loše. Stoga
__________________
666999
nana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 11:23   #63
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
sve ti je to tu negdje
meni su se po kvaliteti ovak pokazale
1. tefal
2. rowenta
3. philips

a kak ju odabrati?
1. pogledaj jel ima fino, glatko stopalo koje bu samo klizilo po robi (OK, nebu samo, al se možeš nadati da bude )
2. da ima što više rupica za paru na stopalu
3. da ima što jači pritisak pare
4. da se gumbek za regulaciju da lako okretati, pomicati, da ne zašteka i krcne u kratkom roku
5. malo ju odvagni, kak ti leži u ruci, i to je bitno
6. odaberi najdražu boju
rowenta mi vrisnula vrlo brzo ... uz napomenu da baš i nije bila jeftina ... osim toga, baš i nisam bila zadovoljna ni kak pegla

sad imam philipsovu i obožavam ju
konačno lako peglam lanene stvari odlično klizi, vrh pegle je odlično izveden pa nema problema sa peglanjem između gumbića na košuljama, ne zahtjeva nikakvo održavanje .. sve sama radi ... malo je teža, ali ne previše, tako da je peglanje čist ugodno ... eh da ... zadnje, ali nikako ne najmanje bitno, krasne je tamnoplave farbe u kombinaciji s bijelim

napomena: sve to ipak ne znači da pegla sama ... iako bi za te novce i mogla
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 15:48   #64
za sutra cu pripremit slike testa (skok pegle s dva metra na beton) rowenta tefal i philips pa cemo vidjet plastike
rsts-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 17:34   #65


Žene ne odlučuju na temelju tehničkih specifikacija
Palo mi je na pamet da bi bilo fora vidjeti jedan od onakvih usporednih testova kakav imaju u VIDIju ili BUGu za različite tehnikalije samo za pegle.
Iako, meni je čisto dosta kad neka od žena napiše da je oduševljena s peglom i još ak stavi

Budući da radiš u servisu, je l' bi se kod tebe mogla posuditi određena pegla, ono na dan recimo, čisto da se proba peglati s njom?
Iva Rebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 17:53   #66
[img=http://img527.imageshack.us/img527/1054/pegla001lm8.th.jpg]


kao što je gore navedeno s ovim nema puštanja vode i pucanja plastike

kod mene u servisu možeš dobit savjet

ja sutra radim test s malo starijim modelima
rsts-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 12:32   #67
Kupujem mami peglu i sad, procitao sam neke postove i vidim hvale se Philips i Tefal modeli.
Danas u pevecovom katalogu (katalog mozete naci na webu) vidim da je na akciji neki Tefalov model FV 8210.
Snizenje sa 560 na 400kn.
Posto su neki preporucali Tefal aquaspeed 115, zanima me dali je ovo gore bolji model ili je to sve tu negdje?

hvala
rikinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 12:59   #68
Quote:
rikinjo kaže: Pogledaj post
Kupujem mami peglu i sad, procitao sam neke postove i vidim hvale se Philips i Tefal modeli.
Danas u pevecovom katalogu (katalog mozete naci na webu) vidim da je na akciji neki Tefalov model FV 8210.
Snizenje sa 560 na 400kn.
Posto su neki preporucali Tefal aquaspeed 115, zanima me dali je ovo gore bolji model ili je to sve tu negdje?

hvala
Da, Tefal Aqua Turbo 210 (FV 8210) je bolji model od Aqua Speed 115 (FV 5115).
Razlike: 210 ima mekanu dršku, nešto bolje (drugačije) izvedenu kliznu ploču (iako su obje ploče karamičke), veći spremnik vode i jaču paru (naravno jer ima i veću snagu: 2.400 W).
Cijena je OK uz garraciju od 2 g. Ako si sklon tefalu, slobodno kupi.
Ovaj model ti je usporediv s philipsovim GC 4440 (914 Kn; Propero).
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 13:37   #69
Usput, evo i jedne male (ozbiljne ) digresije na bežične pegle.

Bez obzira što neki ne vole zaviriti malo "dublje" u peglu osim se zadržati na izgledu i boji, evo za neke kojima je i to interesantno:

......................Standardna pegla (baš ove gornje)........Bežična (npr. tefal 1690)
Snaga (W):..............................2400............ ........................1700
Težina (kg):.............................1,6............. ...........................2,6 (!!)
Spremnik vode (dl):....................3,5...................... ..............1,8
Snaga pare (gr./min):...............do 40..................................do 20
Udar pare (za nabore) (gr./min): 100 gr/min.......................60 gr./min

Bežična ima dodatni stalak koji lako može pasti s daske jer ne može se zgodno uglaviti u mesto za peglu na daski napravljeno za standardne pegle.

Po "peglajućim" karakteristikama (koje se nažalost mogu usporediti samo po brojčanim (tehničkim)), bežična pegla iz primjera spada na samo dno ponude klasičnih pegli (npr. po tome je jednaka tefal modelu: FV 3160 (Superglis 60)). Kod teala lošiji je samo još model FV 3140 (superglis 40) koji uopće nema funkciju udara pare.

Pa ko voli nek izvoli.

A ako se nekom da , nek, za "opću kulturu" javi približnu cijenu ove tefalove "cordless"-ice a i usporedive philipsove.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 20:02   #70
Quote:
Iva Rebić kaže: Pogledaj post

Žene ne odlučuju na temelju tehničkih specifikacija
?
nego kak? Mislim da je prošlo vrijeme kad su žene kupovale peglu po boji

Ja sam usporedila modele i modele na netu prije nego sam kupila svoju peglu. A platila sam je na kraju 2 000 i nešto sitno kuna. Za takvu inveticiju najmanje mi je bilo bitno kako pegla izgleda
Nije mi palo na pamet ići u dućan pitati prodavačicu koja pegla je dobra. To što ih prodaje i to što je žensko ne znači da zna sve o peglama.Za to imam internet, tehničke specifikacije pegli, pročitaš onda i komentare kupaca pa odlučiš.

Osim toga, smatram bezbraznim spuštanje- ti si muško kaj ti znaš o peglanju. I moj je muž muško pa zna opeglati i pegla kad treba. Razlog više da smo uložili u dobru peglu jer daj mužu da koji put opegla košulje pa da vidiš kak će se zainteresirati za novu peglu
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:53   #71
Ovak, nisam ja rekla da muškarci uopće ne znaju peglati niti da se uopće ne kuže u pegle nego da su im drugačije karakteristike bitne kod pegli.
Od svih muških koje sam pitala svi su bili za opciju da se ne ispalti dati više od 400 kn za peglu s čim se ja recimo ne slažem. Ne kažem sad da nema muških koji bi rekli drugačije, ali ovi koje sam pitala su rekli tako.
I mislim da nije isto ako netko pegla svaki dan hrpe veša i ako si netko povremeno opegla koju košulju.
Btw. ni ja svoju nisam birala isključivo po boji, al' da, volim između ostalog da mi se sviđa boja i izgled.
Recimo ja mogu usporediti modela i modela na netu i karakeristika, al' što sa svim tim kad pojma nemam kakva je pod rukom i na vešu, a to je ono što me najviše zanimalo prilikom kupnje.
Iva Rebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:57   #72
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
A ako se nekom da , nek, za "opću kulturu" javi približnu cijenu ove tefalove "cordless"-ice a i usporedive philipsove.
Za tefalovu ne znam, ali philipsova bežična koju sam vidjela je koštala oko 730 kn. Mislim da sam je vidjela u technomaxu, al stvarno nisam sigurna. Bila sam u previše dućana.
Iva Rebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 08:44   #73
Quote:
Quote:
Iva Rebić kaže: Pogledaj post
Ovak, nisam ja rekla da muškarci uopće ne znaju peglati niti da se uopće ne kuže u pegle nego da su im drugačije karakteristike bitne kod pegli....
Recimo ja mogu usporediti modela i modela na netu i karakeristika, al' što sa svim tim kad pojma nemam kakva je pod rukom i na vešu, a to je ono što me najviše zanimalo prilikom kupnje.

napisala si da nama nisu bitne tehničke karakteristike, a to nije točno. Ok, slažem se da je ok da pegla nije "ružna" al mislim da su izgledom sve one tu negdje pa je to stvarno manje bitno od težine, brzine zagrijavanja, pritiska i ostalog. Evo, ovo su karakteristike koje su kod mene bile odlučujuće-
Steam pressure : 5 bars
Continuous steam output : adjustable up to 100g/mn
Turbo steam function : 150g/mn
Ultraglide Diffusion soleplate : unrivalled glideability, high scratch resistance,
easy to clean
Water tank capacity : 1L
Ergo grip handle
Power : 2200W + to da je spremna za 2 minute, da mogu vertikalno peglati parom, da mogu iz nje ispirati kamenac

A to kakva je pegla u ruci isprobaš na par modela u dućanu i riješiš tu dilemu u minuti.

Quote:
I mislim da nije isto ako netko pegla svaki dan hrpe veša i ako si netko povremeno opegla koju košulju.
gle, ti opet podrazumijevaš da muški povremeno opeglaju koju košulju. Ja imam prijatelje koji žive sami i sve rade. A hvala bogu ima i muškaraca koji u braku ravnopravno rade doma.
Neda mi se sad o tome, al ja npr. sve košulje koje je mm taj tjedan koristio (najmanje 5), perem u subotu. Kad se posuše, peglaju se. Uz hrpu drugog veša jer se kod mene pegla vikedom.
A kad imaš malo dijete, muža koji ide na posao u odijelu i mene koja radim u uredu, psa koji živi u stanu- svaki dan perem mašinu veša, onda u subotu imamo brdo toga za peglanje. Istina, otkad smo kupili ovu peglu, većinom peglam ja, jer za ispeglat par mašina veša mi sad treba s ovom novom peglom onolko vremena kolko bi prije trebalo za jednu mašinu veša. (ja ima tefal pro express turbo)

Po tome, moj odgovor na tvoje gore je da nema potrebe da se svaki dan pegla hrpa veša ako kupiš dobru peglu. Sve obaviš npr. u jednom danu za 2 sata peglanja. Ali to i platiš jer su takve pegle preko 1500 kn. Onaj ko smatra da vrijeme i zdravlje osobe koja pegla ne vrijedi više od 400 kuna, taj nek si pegla sam onom peglom na žar
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 09:30   #74
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
Po tome, moj odgovor na tvoje gore je da nema potrebe da se svaki dan pegla hrpa veša ako kupiš dobru peglu. Sve obaviš npr. u jednom danu za 2 sata peglanja. Ali to i platiš jer su takve pegle preko 1500 kn. Onaj ko smatra da vrijeme i zdravlje osobe koja pegla ne vrijedi više od 400 kuna, taj nek si pegla sam onom peglom na žar
S ovim se slažem u potpunosti.
Iva Rebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 09:39   #75
Zaboravih te pitati koju peglu si imala prije ove?
Iva Rebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 10:04   #76
Imala sam Phillips, moram pitati mamu koji model jer je kod nje sad pa javim
Nisam bila zadovoljna. Mislim, peglala je ona ok, ali dok sam ja ispeglala košulju trebalo je vremena, s jedne strane, pa s druge, pa nabori, da poludiš.

Sad samo s jedne strane, uživancija- ispeglam košulju za minutu, ako ne i brže Posteljina (a moja je 240*300 cm) - samo preklopim na pola pa još na pola i onda jednom prođem peglom i to je ispeglano
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:37   #77
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
Sad samo s jedne strane, uživancija- ispeglam košulju za minutu, ako ne i brže Posteljina (a moja je 240*300 cm) - samo preklopim na pola pa još na pola i onda jednom prođem peglom i to je ispeglano


:bilježiunotesimepegle
Iva Rebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:46   #78
Quote:
Iva Rebić kaže: Pogledaj post


:bilježiunotesimepegle
da, da, pritisnem da ide turbo pritisak pare i nema jednostavnije stvari od peglanja posteljine
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 18:45   #79
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
Nisam bila zadovoljna. Mislim, peglala je ona ok, ali dok sam ja ispeglala košulju trebalo je vremena, s jedne strane, pa s druge, pa nabori, da poludiš.

Sad samo s jedne strane, uživancija- ispeglam košulju za minutu, ako ne i brže Posteljina (a moja je 240*300 cm) - samo preklopim na pola pa još na pola i onda jednom prođem peglom i to je ispeglano
Kad si već izvukla muški rod (dio) ispod matematike u kojoj je glavna operacija množenje s nulom, dodat ću nešto na temu samog peglanja.
Moje osobne peglajuće "performanse" su otprilike 1,5-2 minute za mušku košulju dugih rukava. Inače "potrošim" dosta košulja preko tjedna (najmanje 1 košulju kad je hladnije a ljeti i više).
Posteljinu ne mogu ispeglati tako brzo jer nemam usporediv "alat". Moja pegla je klasična s snagom pare u peglanju do 30 gr/min (tvoja do 100 !), a udar pare do 80 gr./min (tvoja 150 gr. !). Tvoj model (Pro Expres Turbo) je "top" pegla (sami vrh ponude tefala).
Inače parne stanice imali su (i imaju) profesionalni krojački saloni (kao bi inače radili "crte" na hlačama i ostalome).

Zašto sam sklon tefalu. Odlično peglaju (kao i Philips, Roventa čiji su modeli usporedivi po karakteristikama). Ali i "crkne" taman kad treba.
Zapravo problem mi i je upravo u tome "kad crkne".
S obzirom na intenzitet peglanja, ove tefalove pegle crkavale su nam nešto prije isteka garancije (koja je 2 g.). A kako se ne mogu popravljati (kao niti jedna današnja), odem u dućan i uzmem novu (eventualno doplatim ako je odabrani model skuplji). Budući da taj dućan nema parnih stanica, ja tako furam ove "klasičarke". Ovo nam je 3 tefal (klasični) po redu. Da stvar bude još "gora", trenutno imam 3 g. garancije na sadašnjem tefalu. Ta će sigurno crknut u 3 g. pa kad to bude, potrošit ću zamjensku vrijednost na nešto i počastit sebe (i ženu) s parnom stanicom. Pa neću valjda cijeli život peglat istom "tehnologijom"
A to što pegle tako crkavaju, posljedica su namjere proizvođača da si osigura stalnu prodaju novih proizvoda (zapravo istih ali u novom "pakovanju": boje i oblica a karakteristike su usporedive sa starim modelima). Zato se pegle namjerno projektiraju na vijek trajanja malo duže od garancije (prema statistici koliko se koriste).
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 18:53   #80
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
.....
Nije mi palo na pamet ići u dućan pitati prodavačicu koja pegla je dobra. To što ih prodaje i to što je žensko ne znači da zna sve o peglama.Za to imam internet, tehničke specifikacije pegli, pročitaš onda i komentare kupaca pa odlučiš.

Osim toga, smatram bezbraznim spuštanje- ti si muško kaj ti znaš o peglanju. I moj je muž muško pa zna opeglati i pegla kad treba. Razlog više da smo uložili u dobru peglu jer daj mužu da koji put opegla košulje pa da vidiš kak će se zainteresirati za novu peglu
Protiv stava da muškarci ne znaju o peglama kao žene (kao valjda o tipičnim "ženskim stvarima" !?), ispričat ću kako i zašto sam zapravo odlučio kupiti baš tefalov model peglel.

U dućanu polica s peglama. Svi proizvođači. Cijene od 100 - 900 kn. Zujim ja, dođe trgovac i krene tipično muški stil spike.
Pita što bih ja želio. Velim, peglu koja pegla skoro sama, troši skoro 0 struje i košta skoro 0 novaca. Pri tome je izgled potpuno nebitan. Naravno nema (al pitao me je što bih želio a ne što ima), al krene diskusija. Ja pitanja on odgovore (ko na ispitu). Čemu toliko kW, što znači snaga pare, razlike među modelima itd. I tako od pegle do pegle, završili mi na modelu tefala od 470 kn (prije 5-6 g. kada su se prosječne cijene vrtile dosta ispod).
Usput sam bacio par pitanja o perilicama rublja i suđa. I tu je bio suveren, Čovjek je znao sve što treba znati jedan prodavač o onome što prodaje (a ne da kupac zna više od njega). Na kraju kada sam ga pitao da otkud zna toliko o peglama, reče da je nosio izložene primjerke doma i sam peglao kako bi ustanovio razlike.
Toliko me je bio oduševio, da sam u knjigu za kupce, utisnuo poduži "hvalospjev". Kad sam nakon par mjeseci došao po još nešto, njega više nije bilo u direktnoj prodaji jer su ga promovirali u šefa odjela.

Putem do doma odlučio sam krenuti njegovim stopama. Poklonio sam ženi tu peglu i uz nju peglanje 5 perilica rublja. Istina da sam na prvoj zažalio zbog svoje "nepromišljenosti" ali muški ponos mi nije dao odustati.
Malo po malo, dogurao sam do "performansi" peglanja od 2 perilice rublja u 2 sata.
Uz peglanje, pratio sam i svojstva pegle (što je dobro, što bi moglo bolje). Uz "sreću" da su crkavale kao sam već rekao, mogao sam stalno za skoro iste novce, probati i druge modele ali isključivo od tefala, jer sam zaključio da im je klizna ploča od keramike odlična i da tu ne treba ništa mijenjati niti eksperimentirati (drugi proizvođači nisu bili nudili keramičke ploče).

I kao što rekoh, slijedeće je iskorak u novi "tehnološki" nivo, parna stanica . Sigurno da ću istražiti sve (ozbiljne), ali najvjerojatnije najviše tefalovu (nekog nasljednika trenutne klase ProExpresTurbo).

Na kraju, Kikica, reci mi dal' ću se "uvalit" ako uz stanicu poklonim ženi i "ispeglavanje" 10 perilica rublja ?
Pazi sada imamo perilicu od 7 kg a ne kao prvi put od 4,5 kg.
"Neću se uvaliti" znači ako tih 10 x 7 kg ispeglam lakše (i brže) od 5 x 4,5 kg kada sam još k tome bio i "bigel" početnik. Pa moram pokazati i osobni napredak a ne samo napredak tehnike
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.