Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji film Johna Carpentera?
Escape From N.Y 12 5.71%
Escape From L.A 2 0.95%
The Thing 73 34.76%
Vampires 6 2.86%
Halloween 30 14.29%
Assault On Precinct 13 22 10.48%
The Fog 5 2.38%
Christine 5 2.38%
Starman 2 0.95%
Big Trouble in Little China 4 1.90%
Prince of Darkness 3 1.43%
They Live 17 8.10%
Memoirs of an Invisible Man 0 0%
In the Mouth of Madness 8 3.81%
Village of the Damned 1 0.48%
Ghosts of Mars 14 6.67%
Dark Star 5 2.38%
Televiziski Naslovi 1 0.48%
Glasovatelji: 210. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2009., 19:24   #1
John Carpenter - Lik i Djelo



Assault on Precinct 13 (1976)



In the Mouth of Madness (1994)



Memoirs of an Invisible Man (1992)



Escape from L.A. (1996)



The Thing (1982)



Village of the Damned (1995)

Kultni američki redatelj čije filmove imam u posebnoj kategoriji najdražih za gledanje, a čiji lik i djelo zaslužuju jedno kratko, odvojeno predstavljanje u obliku popisa filmova, male ankete tek toliko da vidim ima li još obožavatelja i nekoliko zanimljivih video klipova u kojima Carpenter govori o svojim filmovima kao i statusu majstora horora.

Iako većina njegovih filmova sada ima teško dostižni kultni status, u vrijeme samoga prikazivanja nisu imali baš posebnu prođu ni kod publika, kao ni kod kritike, a trebale su godine da bi dobio priznanje kao filmaš koji ima što za pokazati. Nažalost, nikada nije prešao na službenu A hollywoodsku listu, što mu je možda dobro i došlo jer najveću je kreativnost pokazao upravo u manje buđetiranim projektima (Assault...Dark Star, They Live) zadržavajući veliki dio autorskog djelovanja u svojim rukama. Nakon što mu posljednji filmovi nisu bili na razini prethodnih radova (uz časnu iznimku Vampires - koji su pokupili dobre kritike, no izostao je komercijalni uspjeh) Carpenter se povukao u sporadične televizijske vode ( serija Masters Of Horror) i u ''uživanje'' od honorara koji su dolazili od grozničave manije rimejkanja zamalo svih njegovih starijih naslova. No, za 2010, najavljuje čak tri naslova za svojevrsni povratak, a ostaje da se vidi u koliko je dobroj formi i raspoloženju.

The Ward (2010) Kratki info sa početka snimanja ovdje.

L.A. Gothic (2010)

The Prince (2010)

John Carpenter - Wikipedia
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 19:35   #2
Ja glasah za They Live iako su mi jednako dragi i The Thing i Escape from LA i New Yorak, te Big Trouble in Little China ...al znam da će svi (s pravom) glasat za The Thing.

They Live je po meni malo previše podcjenjen...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 19:41   #3
ja se nisam mogao odluciti izmedju puno toga..ali eto, morao sam glasati za The Thing
__________________
No more half measures.
švaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 19:44   #5
U mrtvoj trci između Dark Star, The Thing i Escape from New York, ipak za prsa The Thing.

Trivia: Escape from New York je prvi film koji sam gledao u kinu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:04   #6


Ghosts of Mars (2001)



Prince of Darkness (1987)



Starman (1984)



They Live (1988)



Escape from New York (1981)

JOHN CARPENTER - Interview (part 1) Discussing the making of ESCAPE FROM NEW YORK

JOHN CARPENTER - Interview (part 2) with original opening footage of ESCAPE FROM NEW YORK




Vampires (1998)


Exclusive John Carpenter Intro to The Thing


Manja stvar, ali ništa manje važna, su soundtrackovi koje potpisuje Carpenter osobno (u više-manje svim svojim filmovima) od kojih se većina nalazi na nekakvom popisu stvari koje se moraju poslušati. Naravno, kultni klasik (kao i sami film) je naslovna tema Halloween (tko se nije naježio - sram ga bilo ) ali ni ostale teme ne zaostaju previše za njom. Moja najdraža - Assault on Precinct 13 Theme i odmah za njom - Escape From New York Theme


Moj glas ide za Assault pošto je to bio nekako prvi film od Carpentera koji sam pogledao, a i još i danas mi djeluje kao nekakav standard u kojem se pokazuje da se za šaku dolara može snimiti napet, uzbudljiv i zanimljiv film (hrvatski redatelji - pažnja, pažnja) ,a da ne djeluje isforsirano.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:17   #7
odlučio sam se za in the mouth of madness.jednostavno taj sam film najviše puta gledao i uvijek sam imao trnce na pojedinim scenama..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:19   #8
Kakva legenda, naravno, glasao sam za thing, ali cristine, they live, ne zaostaju puno
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:20   #9
The Thing, afkorz
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:20   #10
I svaka čast za ankete, najbolje ankete otvaraš, samo naprijed
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:24   #11
Quote:
Powerbeat kaže: Pogledaj post
I svaka čast za ankete, najbolje ankete otvaraš, samo naprijed
Hvala, hvala :naklanjase: :crvenise: Samo mali višak slobodnog vremena.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:29   #12
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Hvala, hvala :naklanjase: :crvenise: Samo mali višak slobodnog vremena.
mogao bi netko tko voli jako ankete otvarati (citaj Jake Harper) nauciti puno od tebe
__________________
No more half measures.
švaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:31   #13
Svaka čast the thingu ali meni je također In the mouth of madness najbolji.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:44   #14
Quote:
shwaler kaže: Pogledaj post
mogao bi netko tko voli jako ankete otvarati (citaj Jake Harper) nauciti puno od tebe
Hvala,još jednom. Ovo je ipak za moju dušu pošto sam veliki Carpenterov fan, ali, drago mi je ako će ljudima biti zanimljivo.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:47   #15
Bravo Deckarde majstore

A sad OT: Htio sam glasati za The Thing. Naposlijetku se odlucio za Assault on precinct 13 (Samo zato sto je Dragon rekao da ce svi glasovati za The Thing, a ja zelim biti drukciji jer sam zeljan paznje )

Assault....Ona atmosfera....
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:56   #16
Ne mogu se odlučiti između They live i The thing. Ne mogu. Već 20 minuta razmišljam.
Deckard koji si ti sadist, to je strašno.
Media Blitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:11   #17
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Assault....Ona atmosfera....
Assault on Precinct 13 (1976) Best Scenes A tek likovi...Napoleon Wilson, rame uz rame sa Snakeom Pliskenom.


Quote:
MEDIA BLITZ kaže: Pogledaj post
Ne mogu se odlučiti između They live i The thing. Ne mogu. Već 20 minuta razmišljam.
Deckard koji si ti sadist, to je strašno.
To mi drago čuti. Mislim... to o razmišljanju
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:25   #18
in the mouth of madness. dozivljavam ga najdubljim, i kao ni the thing, nema glupih scena ni rupa u prici. bar ih se ne sjecam

they live i precinct 13 nisam gledala
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:33   #19
Pa di si ti Deckard druže, nečusmo se dugo!
(nečusmo=definitivno ne spada u književni hrvatski)

Moram priznati da nisam sve njegove filmove gledao ali od ovih što jesam dvoumio sam se između Halloweena i Assaulta...

Prvi je ipak presudio, al Assault mu je za petama!

Mislim ljudi, koliko redatelja možete naći koji režiraju, pišu scenarij i još k tome skladaju glazbu za film? (i to vrhunsku glazbu)

Jedanput me frend pita imam li 'napad na policijsku postaju 13', ja odgovaram da imam onu staru verziju, a ovaj se mršti, čudi... ah jadničak kada bi samo znao što je prava kvaliteta, remake mu nije ni do... da ne kažem čega.
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:50   #20
Halloween/The Thing, vječna dvojba Halloween!

Moj mali doprinos još jednom savršenstvu od ankete by Deckard:

Quote:
Familija d.o.o. kaže: Pogledaj post
John Carpenter: Fear Is Just the Beginning... The Man and His Movies [Biography]

59:58

Filmmaker John Carpenter helped redefine the American horror film in 1978 with Halloween, a low-budget thriller which became a major box office success. Since then, Carpenter has devoted his career to bringing a fresh perspective to genre filmmaking, striving to maintain the freedom of an independent while working within the studio system. (Carpenter not only writes and directs his own projects, but often also serves as producer and composer as well.) John Carpenter: Fear Is Just the Beginning...The Man and His Movies is a documentary about this two-fisted maverick auteur, which offers a look at the making of such favorites as Escape From New York, The Thing, The Fog, and many more. The documentary includes interviews with Jamie Lee Curtis, Kurt Russell, Adrienne Barbeau, Debra Hill, and other friends and colleagues.



La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.