Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2013., 17:35   #1
The Lord of the Rings/Gospodar Prstenova (2001 - 2003)

Evo, dobila sam zeleno svjetlo o otvaranju ove teme za koju mislim da ima potpuno pravo da bude na ovom pdf-u!

Kako je nedavno prikazana trilogija te nam je svima osvježilo pamćenje pa da možemo početi!



1. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring


Režija: Peter Jackson
Producenti: Barrie M. Osborne, Tim Sanders, Fran Walsh
Scenarij: Fran Walsh, Philippa Boyens

Main Cast:

Uloge:

1.Elijah Wood kao Frodo Baggins
2. Ian McKellen kao Gandalf the Grey
3. Viggo Mortensen kao Aragorn
4. Liv Tyler kao Arwen
5. Orlando Bloom kao Legolas
6. John Ryhs-Davies kao Gimli
7. Sean Astin kao Samwise Gamgee
8. Billiy Boyd kao Peregrin "Pippin" Took
9. Dominic Monagham kao Meriadoc "Merry" Brandybuck
10. Hugo Weaving kao Elrond
11. Cate Blanchet kao Galandriel

Bazirano na knjizi "The Fellowship of the Ring" od J.R.R. Tolkien (John Ronald Reulen Tolkien)

Sniman je u periodu 1999. do 2001. Premijerno je prikazan u prosincu 2001. godine.

Radnja:

Prolog, kojeg pripovijeda Galadriel, prikazuje čarobnjaka Saurona koji kuje Jedinstveni Prsten kojim će pokoriti Međuzemlje preko porobljavanja nosača Prstenova moći - moćnih magičnih prstenova koji su dati svakoj rasi - Vilenjacima, Patuljcima i Ljudima. Formiran je Posljednji savez vilenjaka i ljudi kako bi se suprotstavio Sauronu i njegovim snagama u podnožju Klete gore, ali iznenada se pojavljuje sam Sauron kako bi ubio Elendila, kralja Arnora i Gondora, i Gil-galada, Uzvišenog Kralja Noldora. Tada Isildur zgrabi slomljeni mač svoga oca i odsječe Sauronovu ruku. Udarac odsječe Sauronove prste, odvojivši ga od Prstena i poražava njegovu vojsku. Međutim, kako je Sauronov život vezan s prstenom, on nije sasvim poražen sve dok se sami prsten ne uništi. Isildur odnosi Prsten i podilazi iskušenju, odbijajući ga uništiti. Poslije mu orci spremaju zasjedu i ubijaju ga, a prsten biva izgubljen u rijeci u koju je Isildur pao.

Prsten je pronađen dva i pol milenija poslije, kada dolazi do stvaranja Golluma, koji ga odnosi u podzemlje na pet stoljeća, a prsten daje Gollumu "neprirodno dug život". No, prsten ga napušta, a pronalazi ga hobit Bilbo Baggins, na veliku Gollumovu žalost. Bilbo se vraća svojem domu u Shire s Prstenom, a priča se nastavlja šezdeset godina poslije. Na svoj 111. rođendan, Bilbo ostavlja Prsten svojem nećaku i posvojenom nasljedniku Frodu Bagginsu. Čarobnjak Gandalf ubrzo saznaje da je to Jedinstveni Prsten te ga pošalje sa Samom u Bree, s planom da se sastanu s njim nakon on ode u Isengard kako bi se sastao sa Sarumanom. Saruman otkriva da su Utvare prstena napustile Mordor kako bi uzeli Prsten i ubili bilo koga tko ga nosi; kako se već pokorio Sauronu, zarobljava Gandalfa na vrhu Orthanca. Frodu i Samu se ubrzo pridružuju hobiti Merry i Pippin. Nakon što su susreli orke na putu, uspijevaju doći u Bree gdje upoznaju čovjeka zvanog Strider, koji pristaje da će ih odvesti do Rivendella. Pristaju samo zato jer Gandalf nije tamo da ih vodi. Nakon putovanja, provode noć u Weathertopu, gdje ih napadaju orke. Strider uspijeva odbiti orke, ali Frodo biva teško ranjen mačem, pa moraju brzo stići u Rivendell zbog liječenja. Dok ih progone orke, Froda nosi vila Arwen do vilenjačkog utočišta Rivendell, gdje ga liječi njezin otac, Elrond. Ostatak teksta...



Film je dobio četiri Oscara (kamera, vizualni efekti, šminka i glazba) od ukupno 13 nominacija, četiri BAFTA-e, četiri nominacije za Zlatni globus, Grammy za glazbu Howarda Shorea, te priznanje Američkog filmskog instituta za film godine.

Film je koštao oko 93 mil USD a zaradio 871 mil USD.


2. The Lord of the Rings: "The two towers"



Radnja:

Film počinje s flashbackom na prvi film, dok Gandalf pada s Mosta Khazad-dûma i bori se s Balrogom dok se strmoglavljuju u provaliju. Frodo se budi iz svog sna i nastavlja svoje putovanje u Emyn Muil zajedno sa svojim odanim prijateljem, Samom, gdje ih napada Gollum, koji pokušava pridobiti "njegovo blago" iz ruku onih koji su ga ukrali od njega, ali ga hobiti uspijevaju privezati Elveninim užetom. Sam želi napustiti Golluma, ali Frodo se sažali nad njim. Budući da im treba vodič, Frodo se dogovara s Gollumom da ih vodi do Crnih Dveri Mordora.

U Rohanu, orci napreduju sa zarobljenicima Merryjem i Pippinom. Aragorn, Legolas i Gimli ih slijede, trčeći tri dana. Shvaćaju da su u Rohanu, a Legolas pretpostavi da hobite vode u Isengard. Ondje Saruman započinje svoj napad na zemlju i njezin glavni grad Edoras. Kralj Theoden je mentalno i fizički slab zbog čarolije njegova sluge, Grima Wormtonguea, kojeg je potkupio Saruman. Orci divljaju zemljom i ubijaju ljude uključujući kraljeva jedinog sina Theodreda. Theodenov nećak Eomer srdito shvaća da je Grima postao Sarumanov sluga i bijesno ga upita što "mu je obećao". Nakon što Grima nasrne na Eowyn, Eomer ga napada, ali je protjeran zbog podrivanja njegova autoriteta.Ostatak teksta...



Main Castu se pridružuju:

Bernard Hill kao Theoden (Rohanski kralj)
Miranda Otto kao Eowyn (Rohanska princeza)
Karl Urban kao Eomer... Eowynin brat
David Wenham kao Faramir


Premijera: 2002. godina
Trajanje: Kino verzija: 179 min.
Produžena verzija: 223 min.

I ovaj je nastavak dobio dva Oscara (za vizualne efekte i glazbu) a nominiran je u četiri kategorije.



3. The Lord of the Rings: "The Return of the King"





Radnja:

Film počinje s flashbackom s pričom kako je Deagol pronašao Jedinstveni Prsten te kako ga je Smeagol ubio zbog njega, nakon čega se pretvorio u Golluma. Priča se nakon toga vraća u sadašnjost s Gollumom koji vodi Froda i Sama u Minas Morgul. Aragorn, Legolas, Gimli, Gandalf, Theoden i Eomer se sastaju s Merryjem, Pippinom i Drvobradašom u Isengardu, koji je sada pod kontrolom Enta. Nakon kratkih pregovora sa Sarumanom, koji završavaju njegovom smrću. Odlučuju se vratiti u Edoras kako bi isplanirali svoj sljedeći potez. Nakon što je znatiželjni Pippin pogledao u palantir, Sauronovu crnu kuglu, Gandalf shvaća kako Sauron planira napasti Minas Tirith, glavni grad kraljevstva Gondor, pa odlazi tamo s Pippinom. U Rivendellu, Arwen ima viziju svog sina kojeg je dobila s Aragornom pa nagovara Elronda da iskuje mač, Narsil, koji je davno odsjekao Prsten sa Sauronova prsta. Sam načuje Gollumove izdajničke planove. Ostatak teksta...

Trailer

Main Castu se pridružuju:

John Noble kao Denethor Faramirov otac
Bruce Hopkins kao Gamling
Paul Norrel kao Kralj Mrtvih


Premijera: 2003. godine.

Film je koštao 94 mil USD a zaradio 1.119.110.941 USD.

Trajanje: Kino verzija: 200 min.
Produžena verzija: 252 min.

27. siječnja 2004. film je bio nominiran za jedanaest Oscara, uklujučujući Oscare za najbolji film, režiju, adaptirani scenarij, originalni glazbeni broj, pjesmu, vizualne efekte, scenografiju, kostime, šminku, zvuk i montažu.

29. veljače film je osvojio svih 11 Oscara za koje je bio nominiran. Tako se pridružio filmovima Ben-Hur i Titanic po broju osvojenih Oscara.
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)

Zadnje uređivanje Mrs. Nikolina : 17.08.2013. at 18:30.
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:07   #2
Evo jedna slika Prstenove družine


__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:10   #3
Kvragu cijela trilogija je za 5 ali problem je taj što se sve pušta kasno u noć volio bih da je malo ranije bilo
v.w is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:25   #4
i meni je bilo kasno pa sam trilogiju skinula

e na ovaj dio nisam ostala ravnodušna



"My friends..., you bow to no one!"
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)

Zadnje uređivanje Mrs. Nikolina : 17.08.2013. at 18:36.
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:38   #5
Quote:
Mrs. Nikolina kaže: Pogledaj post
i meni je bilo kasno pa sam trilogiju skinula
Nadam se proširenu verziju, jer tko je vidio gledat onu kino verziju što emitira Nova TV.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:49   #6
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Nadam se proširenu verziju, jer tko je vidio gledat onu kino verziju što emitira Nova TV.
of kors!

bio je dobar 12-satni maraton

naravno ne sve odjednom
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)

Zadnje uređivanje Mrs. Nikolina : 17.08.2013. at 18:54.
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 22:57   #7
e da je bila ova tehnologija kad se snimao LOTR kako bi to bilo dobro....

bas se vidi razlika Hobbita i LOTR-a...

šteta

bi li se isplatilo raditi ga u 3D tehnologiji kao Titanica i je li to moguće....
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)

Zadnje uređivanje Mrs. Nikolina : 18.08.2013. at 00:15.
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 23:27   #8
Ne bih ga gledao u 3d, bolje mi je ovako originalan to je samo moje mišljenje
v.w is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 23:51   #9
Drugi dio mi je najbolji. Battle of Helm's Deep, ono kad enti unište Isengard, onda ona scena kad Gandalf skida kletvu s Theodena...

I ne, ne bih volio da je sniman u 3D, ovako mi je puno bolje.
Dudley is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 00:18   #10
Quote:
Dudley kaže: Pogledaj post
Drugi dio mi je najbolji. Battle of Helm's Deep, ono kad enti unište Isengard, onda ona scena kad Gandalf skida kletvu s Theodena...

I ne, ne bih volio da je sniman u 3D, ovako mi je puno bolje.
Meni su Merry i Pippin u drugom dijelu fenomenalni

Najbolja scena kad Legolas, Aragorn, Gimli i Gandalf dolaze u Isengard a ovi dvojica puše lule i odmaraju u opustošenom Isengardu

Bas sam danas gledala outtakese i Viggo je slomio dva prsta kad je napucao onu lubanju

zato je onako jako vrisnuo
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 00:37   #11
Quote:
Mrs. Nikolina kaže: Pogledaj post
i meni je bilo kasno pa sam trilogiju skinula

e na ovaj dio nisam ostala ravnodušna



"My friends..., you bow to no one!"
Manly tears were shed
batsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 01:06   #12
Meni su Nazguli među najdražim likovima u LotR-u

p3r02d3r0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 01:34   #13
Nisam fan, ali nije ni lose. Prvi i zadnji su mi za 8/10, drugi za 7/10, previse predvidljivih i nerealnih scena borbe za moj ukus. Vrijedilo je pogledati, ali nijedan mi nije na listi najboljih filmova ikad, definitivno.
LeGriffio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 10:32   #14
Quote:
batsy kaže: Pogledaj post
Manly tears were shed
Mine too

a face Merry i Pippina su najbolje

Meni su Nazguli bili strašni kad sam ih gledala kao klinka od 14 godina...sad i nisu tako strašni

koji kralj vam je draži


__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)

Zadnje uređivanje Mrs. Nikolina : 18.08.2013. at 11:08.
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 11:01   #15
Da biram ko mi je strašniji definitivno Uruk-Hai > Nazgul
Imaju prebrutalne oklope, izgledaju nabildano i moćno, plus face su im baš zgodne. I super mi je kak uoči bitke hriplju kroz kacige, i lupaju u pod. Zastrašajuća ceremonija snage horde vojnika...

Edit: Lijevi naravno!
__________________
Sharp and deadly.

Zadnje uređivanje tripingcreature : 18.08.2013. at 11:06.
tripingcreature is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 11:05   #16
Quote:
tripingcreature kaže: Pogledaj post
Da biram ko mi je strašniji definitivno Uruk-Hai > Nazgul
Imaju prebrutalne oklope, izgledaju nabildano i moćno, plus face su im baš zgodne. I super mi je kak uoči bitke hriplju kroz kacige, i lupaju u pod. Zastrašajuća ceremonija snage horde vojnika...
da, prezgodne





edit: da! Aragorn je jedan jedini
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)

Zadnje uređivanje Mrs. Nikolina : 18.08.2013. at 11:47.
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 11:39   #17
Ono njihovo 'rađanje' mi je valjda najljigavije od svega
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 11:45   #18
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Ono njihovo 'rađanje' mi je valjda najljigavije od svega
uff da!

sva se naježih



__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 12:13   #19
Quote:
LeGriffio kaže: Pogledaj post
Nisam fan, ali nije ni lose. Prvi i zadnji su mi za 8/10, drugi za 7/10, previse predvidljivih i nerealnih scena borbe za moj ukus. Vrijedilo je pogledati, ali nijedan mi nije na listi najboljih filmova ikad, definitivno.
Heretik, heretik! Na lomaču s njim! Užgajte ju!
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 12:32   #20
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Ono njihovo 'rađanje' mi je valjda najljigavije od svega
Malo se okupa u čokolinu, usput se nahrani svim vitaminima i hranjivim tvarima koje taj pripravak nudi, i odma je spreman za borbu!

Šalu na stranu, još jedan izvrstan detalj kojeg valja izdvojiti u Lord of the Ringsu je glas od Galadriel. Baš je prikladan, epski i daje poseban ugođaj cijeloj priči. A kaj se ljepote tiče, sad za ozbiljno svi znamo da je Arwen dobitnica:
__________________
Sharp and deadly.
tripingcreature is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.