Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2017., 21:02   #81
Mislim da su se ovi efekti i poznati redatelj mogli utrošiti na neku povijesno zanimljiviju bitku, recimo jako malo toga imamo o Sjevernoj Africi.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 23:19   #82
Ima jako puno filmova o tom bojištu, samo su starijeg datuma, meni to ne smeta, neki su mi čak jako dobri.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:18   #83
Izgleda super.
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 11:02   #84
Scene izgledaju odlično, no pari mi da će biti prepatetično.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 12:59   #85
"All of my big blockbuster films have been PG-13," Nolan stated. "It's a rating I feel comfortable working with totally. Dunkirk is not a war film. It's a survival story and first and foremost a suspense film. So while there is a high level of intensity to it, it does not necessarily concern itself with the bloody aspects of combat, which have been so well done in so many films."

"We were really trying to take a different approach and achieve intensity in a different way. I would really like lots of different types of people to get something out of the experience."


http://www.independent.co.uk/arts-en...-a7667286.html
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:27   #86
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ne govorim o pravoj bici, pogrešna tema i pogrešan PDF za to, ja govorim o traileru koji najveći poraz pretvara u veličanstvenu pobjedu, što po tonu kojim odiše, što po on onim epskim rečenicama koje zvuče bljutavo k'o da si ih pisali Mirko i Slavko (događaj koji je oblikovao naš svijet - znači, Dan-D je bio pičkin dim naspram Dunkirka? ili preživljavanje je pobjeda - kao parole iz vrtića). Činjenica je da je u Dunkirku bila masovna bježanija, da se ostavljalo oružje i oprema i da se grebalo što prije zbrisati odande. Ne kažem da će film imati isti ton kao trailer (daj bože da nema) ali trailer ima taj lažni epski okus koji mi ostavlja ukus kao kad gledam vijetnamske filmove - svaka bitka je bila pobjeda, makar je bila 100 posto poraz.
Pogledao sam sad sve najave i trailere. Svugdje se cijelo vrijeme prikazuje panika, bježanje i kako ih Nijemci rokaju. Jedino malo tračak nade kad uleti RAF.
Po čemu si ti zaključio da se poraz pretvara u veličanstvenu pobjedu?
Rizling is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:51   #87
Quote:
Rizling kaže: Pogledaj post
Pogledao sam sad sve najave i trailere. Svugdje se cijelo vrijeme prikazuje panika, bježanje i kako ih Nijemci rokaju. Jedino malo tračak nade kad uleti RAF.
Po čemu si ti zaključio da se poraz pretvara u veličanstvenu pobjedu?
Survival is victory?
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:09   #88
Iznenađuje me kratkoća filma, svega 107 min, izuzmi špice i tu si cca na 100 . Za Nolana relativno kratko, i s obzirom da je ratni film očekivao sam preko 2 h.

No dobro, ništa to ne znači, jedva ga čekam pogledati da vidimo što je Chris napravio
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 23:01   #89
Metascore 96/100 s 20 recenzija, 97% na rottentomatoes s prosječnom ocjenom 9.0/10. Mnogi film nazivaju masterpiece
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 23:10   #90
Ajme kako hajpaju tog Nolana to je čudo.Već vidim 9.8 na imdbu nakon 50 iljada glasova..Pa Interstellar i TDKR imaju preko 8.5.Smijurija.
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 23:51   #91
Ne volim pretjerano ratne filmove, a ni povijesne. Nolan mi je jedan od najdrazih, medjutim nisam nesto ocekivao pretjerano od ovog film, ali me ovi pocetni rezultati tjeraju u kino na premijeru, 96 metascore i 9.6 na imdbu na preko 3000 usersa. Samo se nadam da su ocjenili film oni koji su ga stvarno gledali, a ne Nolanovi fanovi (iako sam i sam taj). Vidio sam da user reviewi na imdbu koji su filmu dali 10 zvjezdica imaju dosta potvrda/slaganja. Buduci da su kritike zasad dobre a film je povijesni/ratni, je li bi mogo imat nominacije za oskara u nekim bitnijim kategorijama?
Heisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 00:14   #92
Ni ja ne volim ratne previse, a ni nolana poslije batmana 1.



Ali ovo izgleda jako dobro
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 02:49   #93
Ma Nolan da se snimi kako sere bi dobio preko 8,5 na IMDBu, nisu normalni ti njegovi fanboysi. Mislim meni je on ok i baš me zanima kako će se snaći u ovoj tematici, iznenađujuće kratak film za njega.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:59   #94
Film je imal 9.8 na imdbu sa 1500 glasova 10 dana prije premijere. Nolanvi fanboyi su još gori od Marvel i DC fanova.Po njima je Nolan najbolji redatelj svih vremena, a Inception najbolji, najgenijalniji i najinovatnivniji film ikad. 2001: A Space Odyssey mu nije niti do koljena,a svako ko ima nekaj protiv filma je glup jer nekuži te "komplicirane" ideje i "genijalne" plot twistove.UŽAS.
Jedai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:57   #95
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Iznenađuje me kratkoća filma, svega 107 min, izuzmi špice i tu si cca na 100 . Za Nolana relativno kratko, i s obzirom da je ratni film očekivao sam preko 2 h.

No dobro, ništa to ne znači, jedva ga čekam pogledati da vidimo što je Chris napravio
Pa to, posebno kad se sjetis koliko su mu trajali zadnjih nekoliko filmova.
I mene je to iznenadilo ali ne mora biti negativno na kraju.

Dobar tekst o tome na ringeru:

https://theringer.com/movies-length-...k-845780cfb04e
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 14:07   #96
Uvijek iste priče kad su Nolanovi filmovi u pitanju. Nolan je ovakav, fanovi su onakvi, ajde više pustite te gluposti po strani i jednostavno uživajte ili neuživajte u filmu. Koga boli briga za fanboye i ocjene.
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 14:29   #97
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Ma Nolan da se snimi kako sere bi dobio preko 8,5 na IMDBu, nisu normalni ti njegovi fanboysi. Mislim meni je on ok i baš me zanima kako će se snaći u ovoj tematici, iznenađujuće kratak film za njega.
Ja nisam fanboy Nolana, ali u svakom filmu koji je napravio uzivao sam, svaki je bio spektakularno dobar, stvarno je, gledao sam ih vise puta sve, najbolji su mi Prestige i Memento.

Nolanovi filmovi su rijetki kod kojih kad zavrse kazem, zasto nije duze. A kad imam taj osjecaj znam da je film bio za mene savrsen.

Sto se tice događaja, pa nije krivo napisano Survival is Victory, da nisu uspjeli pobjeci negdje sam citao da bi se predali, to bi bio kraj, ovak su prezivjeli da se bore drugi put i na kraju dosli do pobjede nad fasistickom njemackom.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 17:13   #98
Pa zašto uzimate ocjene na imdb kao nešto bitno,meni je Metascore puno relevantniji.
Sqwas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:00   #99
Ocjene na metascoru su u rangu Godfather filmova,znači ovo je najbolji ratni film svih vremena?Moš mislit..
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:50   #100
Quote:
Rizling kaže: Pogledaj post
Pogledao sam sad sve najave i trailere. Svugdje se cijelo vrijeme prikazuje panika, bježanje i kako ih Nijemci rokaju. Jedino malo tračak nade kad uleti RAF.
Po čemu si ti zaključio da se poraz pretvara u veličanstvenu pobjedu?
Za vrijeme te bitke i evakuacije je bilo dosta loše vrijeme te je prizemnilo velik dio Luftwaffea i nekako su britanci uspjeli drzati premoc u zraku..A i Hitler je napravio veliku gresku tj potez zaustavio je sve tenkove pred Dunkerqueom tek kasnije ih je ponovo poslao u napad ali vec je bilo kasno,ovi su uspjesno utekli 😆 Bar velika vecina(oko 70k ih je poginulo)..
ThorSteinar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.