Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2004., 22:15   #1
Chihuahua (Čiuvava)

Kao prvo,ne znam da li sam uopće dobro napisao ime pasmine?
No,dobro,ispravite me ako je pogrešno...
Ono što me zanima je slijedeće:gdje bi se mogli nabaviti i po kojoj cijeni?Živimo u Zagrebu,pa onda znači,grad i okolica,može i šira.Moja djevojka skroz poludi kad ih vidi na cesti.
Može usput i neki koristan savjet u vezi njih?Ono,jesu li previše osjetljivi i na što,koliko su zahtjevni i td.
Hvala!
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 09:12   #2
Koristan savijet vezan uz njih: to su najzivcaniji psi na svijetu kojemu se nesmjes priblizit ak mu nisi gazda. Moja teta je imala 2 - koma psi.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 14:20   #3
Erm...sorry nije tocno.
Tvoja teta ih ocito nije socijalizirala dok su bili stenad.
Chihuahue su cool psi, dobri su cuvari kuce (znam da je to apsurdno s obzirom na njihovu velicinu), al ono....ak oni zalaju znas da je neko totalno nepoznat na vratima i to.
Privrzeni su gospodaru i ako ih socijaliziras kad su stenad (s ostalim psima i ljudima) nece uopce bit zivcani...dapace.
Eh...i vole se izlezavat na suncu.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 15:11   #4
moja susjeda ima malog muskica i presladak je, nije zivcan. ne boji se moja dva divljaka i uvijek se s njima pozdravi.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 15:11   #5
Takodjer sam čuo da nisu živčani,bar ne tako ekstremno.
A zna li netko gdje ima koje uzgajalište?Stvarno bi ju htjeli!
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 15:12   #6
Quote:
Billi kaže:
moja susjeda ima malog muskica i presladak je, nije zivcan. ne boji se moja dva divljaka i uvijek se s njima pozdravi.

Billi,ajde pitaj susjedu di ga je nabavila,plaćam zlatom.
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 15:22   #7
Quote:
zdenkomagic kaže:
Billi,ajde pitaj susjedu di ga je nabavila,plaćam zlatom.
ok, cim je sretnem, to bude unutar par dana. a to ti je neki mini ciuava, manja podvrsta.
u medjuvremenu..ima zena u podsusedu, sprem, stambuk..tak nekak, uzgaja ciuave, jorkije, pinceve i pekinezere. mozda netko zna. i nazovi kinoloski, oni tam moraju imati njezin broj i brojeve drugih prijavljenih uzgajivaca!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 08:27   #8
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
ok, cim je sretnem, to bude unutar par dana. a to ti je neki mini ciuava, manja podvrsta.
u medjuvremenu..ima zena u podsusedu, sprem, stambuk..tak nekak, uzgaja ciuave, jorkije, pinceve i pekinezere. mozda netko zna. i nazovi kinoloski, oni tam moraju imati njezin broj i brojeve drugih prijavljenih uzgajivaca!
Vjerojatno Jadranka Špehar. No čula sam, kažem, ČULA, ništa pouzdano, da je par generacija njenih čivavača imalo nekakve urođene srčane mane i da peseki nisu živjeli ni 3 godine. Nadam se da sam u krivu. Tak da... dobro se raspitajte.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 15:55   #9
Moja teta je imala dva MONSTRUMA Sve u svemu 3 Civave sam imala sanse bolje upoznat i sve tri su bile basket cases I kad ih sretnes na cesti tresu se i laju ko ludi
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 19:28   #10
Pa rekoh ti, teta ih nije dobro odgojila.
Ja znam par chihuahua i svi su cool.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 08:55   #11
Nebih rekla da ih je krivo odgojila jer jako dobro zna sa zivotinjama i hvala bogu da vise nije nikad kupila te sugave civave.... Inace ce i u knjigama pisat da su civave uzasno posesivne oko svojih vlasnika a i karakter im je nervozan zbog toga jer su tak uzasno mali pa se stalno moraju glasat.

Cak je Madonna morala svoju civavu dat kod psihijatra jer je popizdio pas kad je ova dobila prvo dijete
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 12:28   #12
Quote:
Billi kaže:
ok, cim je sretnem, to bude unutar par dana. a to ti je neki mini ciuava, manja podvrsta.
u medjuvremenu..ima zena u podsusedu, sprem, stambuk..tak nekak, uzgaja ciuave, jorkije, pinceve i pekinezere. mozda netko zna. i nazovi kinoloski, oni tam moraju imati njezin broj i brojeve drugih prijavljenih uzgajivaca!

Gospođa se zove Nada Špehar, stanuje u Jelasičkoj ulici (podsused) tel. 3460-596. ima uzgoj pekinezera, čivave (kratkodlakih i dugodlakih). probaj pa javi rezultat.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 16:12   #13
ma mogu biti cool i pametne al su meni premali pesi kak god okrenes. premali ja bi se bojao da ih ne zgazim
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 16:24   #14
Okej - vec je ocito da ja nevolim te pse, al bez ikakvih bad komentara, meni su ti psi uvijek izgledali ko geneticki modificirane srne..... jako weird
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 21:08   #15
Quote:
Indi kaže:
Okej - vec je ocito da ja nevolim te pse, al bez ikakvih bad komentara, meni su ti psi uvijek izgledali ko geneticki modificirane srne..... jako weird

"Ali...te mokre,buljave okice..."
Citiram moju djevojku.
Ali zašto "weird"?Pa sve pasmine pasa su modificirane.
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 21:10   #16
Quote:
leo4 kaže:
Gospođa se zove Nada Špehar, stanuje u Jelasičkoj ulici (podsused) tel. 3460-596. ima uzgoj pekinezera, čivave (kratkodlakih i dugodlakih). probaj pa javi rezultat.

Hvala,javim kako je protekao razgovor sa gospodjom!
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 22:47   #17
Quote:
Indi kaže:
Okej - vec je ocito da ja nevolim te pse, al bez ikakvih bad komentara, meni su ti psi uvijek izgledali ko geneticki modificirane srne..... jako weird

Daj ne vređaj srne! Većina vrsta pasa su mi simpa i to, al čivauve su mi odvrrratne. Ne znam ni jednu ne-živčanu čivauvu. I tak su žgoljave, bog te, dragaš tog "pesa", sam mu kosti napipavaš. Dizgasting.
Jednom kad je cura iz mog razreda neš nekoj profi govorila kak ima psa (ima čivauvu), druga frendica je rekla: "To je bio pokušaj psa"

No dobro...ak nikaj ne najdeš,zdenkomagic, ima negde u Zaprešiću, pa bum ja pitala tu frendicu gde exactly.
P.S. nadam se da ti cura u drugim stvarima ima više ukusa
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 00:24   #18
Quote:
GothicA kaže:
Daj ne vređaj srne! Većina vrsta pasa su mi simpa i to, al čivauve su mi odvrrratne. Ne znam ni jednu ne-živčanu čivauvu. I tak su žgoljave, bog te, dragaš tog "pesa", sam mu kosti napipavaš. Dizgasting.
Jednom kad je cura iz mog razreda neš nekoj profi govorila kak ima psa (ima čivauvu), druga frendica je rekla: "To je bio pokušaj psa"

No dobro...ak nikaj ne najdeš,zdenkomagic, ima negde u Zaprešiću, pa bum ja pitala tu frendicu gde exactly.
P.S. nadam se da ti cura u drugim stvarima ima više ukusa
A koju ti vrstu pasa voliš?Sve?Ne znam zašto ti se toliko gade čivave,ima i zgoljavijih pasa od njih.
Bolje zgoljav pas nego gazdarica.I ne,nije mi stalo do prepucavanja oko ukusa glede pasa,nama se jednostavno čivave sviđaju.
Ipak,hvala,raspitaj se kod frendice pa nam javi.
A što se tiče "P.S.",cura bi najradije imala doma tapira,ali malo nam je prevelik za stan...
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 01:23   #19
Zdenko, ne brigaj se.
Chihuahue su cool.
Good luck.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 01:30   #20
Svi mali cucki su živčani, ali to ipak više ovisi o vlasnicima, koliko su dobro socijalizirani...... da ne duljim.

Chiuaue (čivave il kako već) su vrlo srčani psi, ponekad i prehrabri za svoju veličinu. Osim toga, dobra stvar je da su to jedni inteligentni psi koji vrlo brzo uče (moguće je chivavu naučiti da koristi posudu s pjeskom za obavljanje nužde!!!!), međutim ljudi ih rijetko dresiraju jer smatraju da s obzirom na veličinu ne mogu napraviti mnogo štete (razlog zašto su neki "živčani").... Inače, to je pas kojem jedna safalda traje tjedan dana, a ne treba ga pretjerano šetati (zbog veličine, dovoljna je ona šetnja koju obavi trčkarajući po stanu...)....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.