Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2003., 18:37   #1
Rak pluća

Osoba u obitelji boluje vec 2 godine i na zadnjem ljecnickom smo obavjesteni da je preostalo nekoliko mjeseca zivota sto je naravno tesko prihvatiti. Koliko sam istrazivala izgleda da su u pravu jer statistika pokazuje da od momenta dijagnoze oboljele osobe imaju otprilike 2 godine. Da li slucajno poznajete ili ste culi za nekoga tko boluje od iste i kakva su iskustva?
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 01:02   #2
To je uvijek teško. Ali, znam čovjeka koji je imao rak pluća, operirali su ga prije 8 godina (ne znam koliko su odstranili, možda čak cijelo plućno krilo). I dobro je.
Živi normalno, vozi...

Život zna biti i jači od bolesti...
deni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 04:28   #3
Unhappy

Rak pluca uglavnom vrlo brzo metastazira ,zato su i prognoze dosta lose.Vecina odraslih koje znam da su oboljeli ,nisu prezivjeli,mada ima i sretnih prica.Sve je vrlo individualno.Sretno
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 10:36   #4
Jedni od onih koji su uspjeli prezivjeti iako su imali jako tezak karcinom je i donedavni slovenski premijer i novi predsjednik, Janez Drnovsek. On ga ima jos od kraja osamdesetih. Doduse, kaze da se maknuo od premijerske funkcije upravo zbog bolesti jer je biti predsjednik daleko "lakse", ali ipak zivi vec dosta dugo s vrlo teskom bolesti
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 17:04   #5
Grozno.

Ne znam koliko te tjese iskutva drugih u slicinim situacijama... to je valjda onaj "nisam jedini" sindrom. Ja isto imam jednu (doduse, ne ubitacnu), ali zeznutu boljku pa imam faze kad brbljam sa "supatnicima" i kad ne zelim cuti ni za sta...

S druge strane... kad lijecenje postane statistika, onda se mozes jedino nadati da ces ti ili taj netko jako blizak, biti u onoj skupini koja ju popravlja... moja baka je prije 15-ak godina oboljela od raka maternice i jajnika, prognoze su joj bile 6 mjeseci, nakon operacije koja joj je trebala produziti zivot jos par mjeseci je dobila upalu pluca i napad zuci i morala je hitno na operaciju na koji zbog prethodne nije smjela, no zbog tezine stanja je morala... po statistikama je trebala umrijeti na stolu ili maximalno pola godine kasnije...

No nadzivjela je vec i doktora koji ju je operirao.

Probaj nabaviti knjigu dr. Breussa "Totalna terapija".

Njoj je pomogla da se oporavi.
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 17:11   #6
općepoznata stvar: što je karcinom kasnije otkriven, manja je vjerojatnost da bude izliječen
oni kojima je karcinom (bilo koji, ne treba biti samo na plućima) otkriven tek kad počnu osjećati ovakve ili onakve tegobe, obično se ne uspiju izvući
sretniji su oni kojima je karcinom otkriven slučajno, prije nego što se previše raširio... naravno, ni to nije garancija izlječenja, ali su šanse puno veće
koliko čovjek može preživjeti s karcinomom... ovisi o puno stvari... o tome na kojem se organu pojavio, koliko je tog (i drugih) organa zahvatio... plus neke subjektivne stvari, kao što je opće zdravstveno (pa i mentalno) stanje oboljelog, imunitet, itd itd...
__________________
knock, knock, knocking on the heavens door
softic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 01:51   #7
Jeste li pokusali s alternativnom medicinom,recimo Brojsovom terapijom,u zadnje vrijeme mnogo citam o njoj,pa citala sam na serbian cafe forumu o nekakvim kineskim tabletama koje se mogu samo u Vancuveru kupiti,navodno postizu odlicne rezultate i produzuju zivot pacijentima od kojih doktori dignu ruke.
Meni je svekar bolestan od raka zeluca,otkrio ga je prije 6 mjeseci.Ja sam pokusala da mu obratim paznju na alternativnu medicinu,al on je uskih pogleda pa ne prihvaca nista sem tradicionalne medicine.Njegov izbor
evo ti jedan sajt o borbi protiv raka
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 10:28   #8
Heh, s tom Brojsovom metodom treba biti jako, jaaakoooo oprezan. Pojedinacnih izlijecenja je sigurno bilo. Medjutim, Brojsova metoda se fakticki sastoji u metodi izgladnjivanja cijelog organizma, samim tim i malignih stanica. Nisam a priori protiv ali nazalost poznavao sam i ljude s druge strane, one koji su toliko oslabili organizam tom "terapijom" da ih je pomela gripa, a imali su garantiranih jos barem par mjeseci zivota prije nego sto ih je rak trebao dokrajciti.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 16:22   #9
Hvala svima na odgovorima i iznosenju slicnih iskustava.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 11:07   #10
forumaš Lepina se izlječio s Breussovom metodom, pogledajte njegov blog stavio je zadnji CT nalaz lepina.blog.hr
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 20:42   #11
Rak pluća! Hitno!

razumi li se tko u prirodnu medicinu ili nesto sta se moze brzo djelovat?...treba mi jos danas!radi se o tumoru na plucima.....jako tezak oblik....molim vas ako itko ima ista
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 21:10   #12
kako to misliš nešto što može brzo djelovati? na šta djelovati? na tumor? na bolove, na nešto treće?
ne želim te razočarati ali ako je riječ o tumoru na plućima - prirodna medicina nema riješenje za izlječenje. za suzbijanje nekih simptoma, još i da, ali izlječenje - nikako.
kakav je to jako težak oblik?
a službena medicina?
__________________
Na greskama se uci. Evo vec spremam doktorat.
Nanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 10:03   #13
Quote:
Nanna kaže:
kako to misliš nešto što može brzo djelovati? na šta djelovati? na tumor? na bolove, na nešto treće?
ne želim te razočarati ali ako je riječ o tumoru na plućima - prirodna medicina nema riješenje za izlječenje. za suzbijanje nekih simptoma, još i da, ali izlječenje - nikako.
kakav je to jako težak oblik?
a službena medicina?
Mislim da može, jedna žena kraj Trogira izliječila se nekakvim travama, neam pojma fakat kakvim..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 21:23   #14
neznam...ali operacija je u cetvrtak i jko su male sanse.............
citam neki novi lijek da pomaze i kod tezih...L-BLP25
ma ne znam...tjesim se....
a cesnjak?s medom? on je jak....
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 21:20   #15
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 21:08   #16
Cuj, ako ti je hitno jako mi je zao, ali tesko da ces naci nesto na forumu. Drzim ti fige da sve dobro prodje, imas lijecnike, nadam se da ce ti uspjeti pomoci.

Forum ti je ponekad koristan da dobijes preporuke koga pitati, kakva su ljudi imali iskustva ili kuda pogledati za informacije. Dobar je i za diskusije s ljudima, premda koji put dobijes glupih odgovora i vrijedjanja, ali ima i zanimljivih i konstruktivnih postova. U svakom slucaju ovo nije hitna pomoc nego kanal za razmjenu informacija. Jos jednom: drzim ti fige da sve prodje dobro, budi hrabar!
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 21:16   #17
Ovo mi zvuchi neozbiljno postavljeno.

Zao mi je ako sam u krivu.
CocaCola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 21:21   #18
Quote:
CocaCola kaže:
Ovo mi zvuchi neozbiljno postavljeno.
meni ovo zvuči kao hvatanje za slamku.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 21:27   #19
Silom prilika znam nešto o problemima pacijenata s karcinomom. U postoperativnom procesu pokušajte nabaviti energetski napitak Supportan drink. Radi ga Fresenius-Kabi (www.fresenius-kabi.de). Ima za kupiti u Hrvatskoj, samo treba potražiti po apotekama.

Moja doktorica mi je to savjetovala kao pomoć pri terapiji pacijenta s karcinomom, pošto klinički testovi (po njenim riječima) pokazuju povoljan utjecaj kako na veličinu tumora tako i na okolno tkivo, kojeg na neki način bolje zaštite od širenja zlih stanica.

Ja ovo jako laički pišem, možda netko od medicinski stručnijih zna bolje.

Držim fige.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 21:29   #20
ja bih samo htjela reci, ne ulazeci u to je li ovaj topik neozbiljan/ocajnicki ili kakav god:

da postoji ucinkovit, brz i siguran lijek protiv raka, ne bi predsjednici, sportasi, umjetnici i drugi bogatasi umirali od raka

postoji puno nacina kako se organizmu moze pomoci da se bori s karcinomom, ali ni jedan od njih nije svemoguc ni revolucinarno dobar
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.