Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2004., 13:12   #1
Za dežurne moraliste (Policijska brutalnost u Vinkovcima)

Nakon onog kaj se jučer događalo u Vinkovcima definitivno sam zamrzio policiju do kraja života. Nikad ih nisam volio al ono kaj su ti smrdljivi bahati stvorovi radili na jednom s navijačke strane mirnom gostovanju prelazi sve granice dobrog ukusa. Počelo je već na Vinkovačkom kolodvoru kad su nas protiv naše volje potrpali u marice i odvezli do stadiona. Naše sigurnosti radi. Na tribini su bijesno odgurivali i uz psovke udarali sve one koji su se makar približili ogradi, onako u zanosu pogo plesa i u jednom navratu proslave pogotka, iako je bilo vidljivo da nitko nije imao ni najmanju namjeru da je preskače. O odlasku sa tribine na poluvremenu nije bilo ni govora. To kaj nigdje nije bilo vode (hranu ne treba ni spominjati) očito nije bilo važno. Podsjećam da nam ni nakon dolaska u Vinkovce nisu dali ni priliku da si kupimo nekaj za popit ili pojest. Jedino su moja dva prijatelja izmakli pozornosti policije i otišli u grad da – nešto pojedu i popiju! Jer i mi smo ljudska bića koja s vremena na vrijeme ogladne i ožedne!! Morali su skrivećki bježati jer su nas skupljali kao stoku. A tako su nas i tretirali. Došla je i ekipa iz Münchena, a s njima i 12-godišnji dječak. Čak ni njima nisu dali da se udalje iako je mali bio i gladan i žedan.
Nakon tekme su nas zadržavali na tribini i učinili sve kako ne bi stigli na prvi vlak te su nas opet pokupili i pod prisilom odveli na kolodvor u maricama bez svijetla, natrpani, s ograničenim količinama zraka.. Na kolodvoru smo 2 sata čekali idući vlak, naravno pod budnom paskom drotova da se neki od nas, nedajbože, ne bi udaljili.. Odmah pokraj čekaone je bio restoran, ali u njega nismo imali pristup. Za divno čudo su nas pustili do obližnjeg kioska (uz policijsku pratnju, naravno) da se bar kako-tako opskrbimo tako da me je Franckov čips od paprike održao na nogama.. Zanimljivost je da smo mogli piti pivu i ostali alkohol bez ikakvih problema, iako od utakmice još nije prošlo 2 sata, a svi mi, naravno, znamo da je po Zakonu o navijačima zabranjeno konzumirati alkohol 2 sata prije i 2 sata poslije utakmice. Zaključke donesite sami.. I kad je vlak konačno stigao krenuli smo prema njemu misleći da je tortura konačno gotova. Ali ne, taman kad sam se počeo spuštati u kolodvorski pothodnik za mnom su dotrčala petorica drotova i zaustavili mene i mog frenda i naredili nam da se vratimo. U prvom trenutku mi nikaj nije bilo jasno i pomislio sam da bi mogao propustiti vlak i oglušio sam se na njihovu naredbu na što su me ovi bijesno odgurnuli i mene i frenda odveli gore. Nas ukupno petoricu su slučajnim odabirom odvojili kako bi – počistili smeće koje je ostalo u čekaoni nakon našeg boravka tamo. To kaj ga ja nisam nabacao naravno nije imalo nikakve veze. Tako da sam doživio da pod prijetnjom policijskog pendreka čistim tuđe smeće… Srećom nisu nas zadržali preko noći da im i WC-e očistimo, pizda im materina bahata.

Kad sve skupa zbrojim jednostavno mi je teško povjerovati da unatoč svemu nije došlo do nikakvih incidenata u Vinkovcima. Za očekivati je bilo da se kod tolikog broja ljudi (bilo nas je oko 300), nađe bar jedan koji bi popustio pred tom brutalnošćum i bahatošću koju im daje značka, te da dođe do incidenta. Srećom ljudi su bili hladne glave. U suprotnom bi dežurni moralisti opet mogli pisati o tim krvožednim huliganima koji su bezrazložno napali našu policiju koja se brinula za njihovu sigurnost. Opet bi roby i ostali istomišljenici imali materijala za svoje ispljuvke ni ne trudeći se provjeriti onu drugu stranu, jer čemu to kad se podrazumijeva da su oni krivi. Da su svi ti PRAVI navijači koji tako žestoko zagovaraju Zakon o navijačima bili u Vinkovcima i prošli sve ono kaj smo prošli, možda bi kojim slučajem shvatili neke stvari. Možda.
Ali do toga neće doći, jer PRAVI navijači nisu bili u Vinkovcima, a ovakva i sve slične, pa i gore priče se neće naći u medijima i po tko zna koji put će ovakve stvari proći nezapaženo. A svi znamo kaj bi bilo da sve nije prošlo ovako mirno kako je moglo..

A.C.A.B.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 14.03.2004., 14:49   #2
izgleda da je murja popizdila ovaj vikend. u vodnjanu je bio horor. bem ti interventnu.
Serse is offline  
Old 14.03.2004., 15:09   #3
Quote:
Serse_Cosmi kaže:
izgleda da je murja popizdila ovaj vikend.
Kao da su nekad bili normalni.
Urpanus is offline  
Old 14.03.2004., 16:43   #4
Konacno je policija pocela raditi svoj posao

aleluja!
Greate White is offline  
Old 14.03.2004., 17:01   #5
Quote:
Greate White kaže:
Konacno je policija pocela raditi svoj posao

aleluja!
Suuuuuupeeeeeer.

Sad svi koji su se godinama bojali otići na stadione zbog huliganskih hordi mogu sa radošću pohrliti na utakmice voljenog kluba.

Slijedeći vikend očekujem prosjek od 20 000 gledatelja na stadionima HNL-a.

Hvala policiji , spasili su hrvatski nogomet ... šta bi mi bez njih.
Urpanus is offline  
Old 14.03.2004., 17:15   #6
Zakon ponude i potraznje,ocito nikog ne zanima hrvatska liga
Sve ih treba amaterizirat i rijesen problem
Ako klubu dolazi na utakmicu 1000 ljudi ,neka igra na stadionu sa 2000 mjesta i to je to
Neka se malo priviknu na kapitalizam i trzisne uvijete
A policija nek radi svoj posao jos kad bi i sudovi proradili ,ne bi padalo huliganima na pamet da pale automobile i sl. sranja
Greate White is offline  
Old 14.03.2004., 17:28   #7
Ajde White ne seri , svega ti.
Urpanus is offline  
Old 14.03.2004., 17:38   #8


A jebiga ne mozemo imati svi ista misljenja

Greate White is offline  
Old 14.03.2004., 17:42   #9
Ok ,ovo kaj greate white pise je valjda sarkazam, al da ima nesto u tome, ima.
__________________
oidi guida
flint is offline  
Old 14.03.2004., 17:44   #10
Quote:
Greate White kaže:
Konacno je policija pocela raditi svoj posao
Od kad je posao drotova prisilno trpati ljude u marice bez ikakve osnove i odvodit ih bez njihova pristanka? Ili prisiljavat ljude čistit smeće koje nisu ostavili?

Ubuduće bez jeftinih provokacija molim.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 14.03.2004., 17:45   #11
Ne znam koja je razlika u krvolocnosti policijskih kerova i huligana koji se predstavljaju za navijace???

Ili cemo reci da je ono u Sirokom bio lagani izlet, cajanka mozda.
Vanjushka is offline  
Old 14.03.2004., 17:54   #12
Pa cek malo ,tko je kriv sto vi imate takvu reputaciju kakvu imate?
(mislim na B.B.B)
Greate White is offline  
Old 14.03.2004., 18:56   #13
Quote:
Greate White kaže:
Pa cek malo ,tko je kriv sto vi imate takvu reputaciju kakvu imate?
(mislim na B.B.B)
Znam ja kakva je naša reputacija, ali to ne daje drotovima za pravo da se iživljavaju kad je to potpuno nepotrebno..

Mogao sam i misliti.. Na kraju će ispast da su oni dobro postupili..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 14.03.2004., 19:00   #14
Quote:
Vanjushka kaže:
Ne znam koja je razlika u krvolocnosti policijskih kerova i huligana koji se predstavljaju za navijace???
Joj joj opet generaliziranje.
Ili želiš reći da je u Vinkovcima bilo 300 huligana koji se predstavljaju kao navijači??
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Old 14.03.2004., 19:54   #15
prije ce biti da je a.v.a.b.

all vinkovcani are bastards

a klasika, sto ces... ko' da im nije dosta sto su vinkovcani, jos su i policajci... heh
BootBoy is offline  
Old 14.03.2004., 20:01   #16
Sad kad je konačno i murja pokazala zube, sad kukate i žalite se na policijsko maltretiranje. Sad vam nije padalo na pamet radit nerede i okolo razbijat.MURJA

P.S. ni ja ih ne volim, ali još više ne volim pijanu i objesnu balavurdiju s dinamovim šalovima koji jebu i maltretiraju svatkog ko im se ne svidi. Vjeruj mi da ih je većina takvih s obzirom da živim blizu stadiona i svako malo ih gledam.

Još jedanput, MURJA
Vincent V is offline  
Old 14.03.2004., 20:07   #17
i BTW, o kojoj koja policijskoj brutalnosti pričaš. To što su vas poterali da jedanput u životu počistite smeće koje za sobom ostavite. Da se je mene pitalo, vidli bi vi što je brutalnost. Svakog od vas bih skinuo do gola i zapiknuo vam penrek u guzicu, naravno s dinamovom/hajdukovom ili bilo kojom drugom zastavicom na vrhu i direktno vas iskrcao na trgu bana jelačića/rivi.I tako dok vam iz glave nebi izbio to divljanje...
Vincent V is offline  
Old 14.03.2004., 20:19   #18
Quote:
Baklja kaže:
Joj joj opet generaliziranje.
Ili želiš reći da je u Vinkovcima bilo 300 huligana koji se predstavljaju kao navijači??
U Sirokom da.

To je dobra skola. Izvini ali ne mozes osudjivati sto kerovi imaju preventivne mjere, mozda ti nemas rusilacke namjere ali ajde garantiraj za ostalih 299 tipova.

Meni nikada nije smetalo to sto me plavac odvali pendrekom po bubrezima, mislim smetalo je ali on radi svoj posao ja svoj. Ustvari, radilo se nema toga vise.
Moras biti svjestan da je to njihov posao. Posebno ako se zna na kakvom su glasu nasi "navijaci".
Vanjushka is offline  
Old 14.03.2004., 20:25   #19
Talking too many cops, too little justice

soundtrack: 4 skins - a.c.a.b.

hangin around with my mates one night

we got in a little fight

Geezer come with a knife in his fist

i got cut along with the wrist said

(chorus)ACAB ACAB ACAB

All cops are bastards

Coppers come up & say what's the matter with you?

now they see what we can do

Next thing i knew i was in a cell

all my mates are in there as well

(chorus)

i had a court date to plead my case

they had delight at the look in my face

they said we're gonna put you away

i said all i had to say
BootBoy is offline  
Old 14.03.2004., 20:30   #20
Quote:
Vincent Vega kaže:
Vjeruj mi da ih je većina takvih s obzirom da živim blizu stadiona i svako malo ih gledam.
A vjeruj ti meni da većina nije takva kakvim ih ti vidiš s obzirom da idem na stadione 9 godina i svako malo sam s tim ljudima na tribini. Jel ti stvarno misliš da smo mi svi pijani, nezaposleni huligani koji sam gledaju di će neko sranje napraviti?? Iznenadio bi se..

Ne znam ni sam zakaj s tobom raspravljam jer u tematiku se razumiješ ko ja u psihološki profil šabana koji pametuju o stvarima o kojima pojma nemaju.

Dao Bog da te pod prijetnjom oružja natjerali čistiti najprometniji javni zahod u Kabulu netom korištenog od strane muslimanskog aktivista oboljelog od crijevnih parazita.

Quote:
BootBoy kaže:
prije ce biti da je a.v.a.b.

all vinkovcani are bastards

a klasika, sto ces... ko' da im nije dosta sto su vinkovcani, jos su i policajci... heh


Aj Vukovarac ne zajebavaj.
Ak hoćeš pljuvat vinkovčane otvori svoj topic. Ovdje pljujemo po drotovima.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.