Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2008., 11:59   #81
Quote:
sandrolina kaže: Pogledaj post
Ja također razmišljam o postavljanju brodskog ili seljačkog poda... i ne znam odakle bih krenula, bila sam u par trgovina, kao snimala cijene i malo se raspitivala o ponudi... ali vrijeme curi i bliži se dan odluke.
Stan bi bio moderno opremljen, i nekih cca 50 kvadrata bi bilo u parketu tako da ako netko zna dobar i povoljan dućan u Zg gdje ga se može kupiti neka mi pliz javi, može i na pm, a treba mi i majstor za postavljanje parketa, lakiranje i sve što ide skupa u paketu... pa eto - javite!!!

Hvala, hvala, hvala! ! !
Alpod u Sesv. Kraljevcu, Drvopod u Remetincu i nešto malo Monolit u Strojarskoj ulici mi imaju najbolji izbor.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 13:49   #82
Odlično... za početak idem u Alpod i Monolit... vjerujem da bi tamo mogla naći to što želim, a Drvopod prodaje egzote pa ću ih preskočiti... u svakom slučaju hvala na preporuci
sandrolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 16:14   #83
Kakve podne obloge u modernim interijerima?

Da li netko zna kako se zove materijal za pokrivanje podova i izgleda kao keramika... a nije keramika, svrstava se mislim u umjetne materijale... i to je sve što znam... izgleda odlično u modernim interijerima... pa ako je netko skužio na što mislim please neka javi bilo što.

Hvala!
sandrolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:03   #84
Možda umjetni kamen ?
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 09:08   #85
gres, porculan, kamen
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:23   #86
Lakiranje podova autolakom?

Bok, ovako, došla sam na ideju da bi izlakirala podove autolakom. to je prostorija od 20m2. zanima me koliko kila laka bi mi trebalo i koliko bi me to koštalo?
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:33   #87
drvo vodi svoju politiku , odnosno širi se i skuplja ovisno o količini vlage i za premaz drveta postoje tvorevine koje to širenje mogu apsorbirati, auto lak je namjenjen za metal i tu je sasvim druga politika, mišljenja sam da će isti pucati i neće biti otporan na habanje, ne shvaćam zašto otkrivate toplu vodu?
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:39   #88
Gle, što se tiče pucanja autolak je elastičniji, a što se tiče habanja... pa neću ja po tome neznam što raditi. Autolak se koristi za farbanje šankova (drvenih) u kafićima pa im se ništa ne dogodi a po njima se pleše, pali i neznam što sve ne.
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 17:42   #89
Božidarko, a što ti misliš o panel parketu? Dosada sam čula samo dobro, no za nekih cca 12000kn koe bi morala potrošit želim znati sve.
Vidim puno znaš pa ako može koji savjet?
gena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 09:19   #90
Pozdrav svima.

Tema je podovi u kući, stanu, osim parketa linoleuma i slično, može se postaviti i industrijski i dekorativni pod od polimernih materijala ( epoksidni i poliuretanski podovi).
Ako nekoga ineresira takva tema molim javite se , možda najbolje privatnom porukom.
Davr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 09:48   #91
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
Gle, što se tiče pucanja autolak je elastičniji, a što se tiče habanja... pa neću ja po tome neznam što raditi. Autolak se koristi za farbanje šankova (drvenih) u kafićima pa im se ništa ne dogodi a po njima se pleše, pali i neznam što sve ne.

Mnogi takvi autolakovi su na poliuretanskoj osnovi.
Davr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 17:34   #92
zanima me kako bih mogao staviti laminat na betonsku deku na najjednostavniji i najjeftiniji način koji mogu sam izvesti? stvar je u tome da je ta deka poprilično neravna, dakle moram to nekako iznivelirati.
the_b0y is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 20:08   #93
Štafle koje niveliraš u vagu i utiplaš u pod, stiropor između ako ti treba termoizolacija, gore OSB ploče pa na to laminat. Nije najjeftiniji i najjednostavniji način, ali je dugoročan.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 20:31   #94
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Štafle koje niveliraš u vagu i utiplaš u pod, stiropor između ako ti treba termoizolacija, gore OSB ploče pa na to laminat. Nije najjeftiniji i najjednostavniji način, ali je dugoročan.
ako ispod tog poda NIJE garaža, treba ti i zaštita od udarne buke.
zato treba staviti izolaciju i između štafli i betona.
narano, nećeš tamo stavljati mekanu vunu.
al trebalo bi odvojiti beton od letve.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 08:35   #95
razmišljao sam o štaflama i osb-u, ali sam naišao tu na forumu na raspravu gdje se sugerira da građevinske nesušene štafle nisu dobre iz nekog razloga, a stolarske su preskupe. a kakvu bi izolaciju trebao staviti između štafli i betona protiv buke?
the_b0y is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 10:24   #96
Termosilent 52- nema bolje za udarni zvuk
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 12:36   #97
Quote:
sandrolina kaže: Pogledaj post
Ja također razmišljam o postavljanju brodskog ili seljačkog poda... i ne znam odakle bih krenula, bila sam u par trgovina, kao snimala cijene i malo se raspitivala o ponudi... ali vrijeme curi i bliži se dan odluke.
Stan bi bio moderno opremljen, i nekih cca 50 kvadrata bi bilo u parketu tako da ako netko zna dobar i povoljan dućan u Zg gdje ga se može kupiti neka mi pliz javi, može i na pm, a treba mi i majstor za postavljanje parketa, lakiranje i sve što ide skupa u paketu... pa eto - javite!!!

Hvala, hvala, hvala! ! !
Ista priča kod mene.
Možeš li reći raspon cijena na koje si naletila.
Kod mene od 250 do 750 kn/m2.
Odlučio sam se na seljački pod širine 10-20 cm, starog izgleda, lakiran, spreman za postaviti.
Ne masivni iz jednog komada, nego slojeviti, zbog betonske podloge.
Može li netko, iz iskustva preporučiti kvalitetno mjesto i cijenu za kupnju takvog.
Hvala
gringo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 23:48   #98
Konačno sam našao najbolji pod

Nakog dugog traženja i uspoređivanja između linoleuma, poliuretanskog lijevanog, parketa, PVCa i laminata konačno sam našao jedan koji najbolje izgleda a ima najmanje kompromisa u odnosu na održavanje i mehanička svojstva.

Logoclic Ceramico 1285


Rađe bi da je klase 33 i debljine 10mm umjesto 8 međutim ne mogu naći takvog a da ovako lijepo izgleda. Podloga bi bila ova.
Pa ako netko ima iskustva s ovim ili je našao što ja nisam uspio...
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 21:05   #99
Ovako, imam jednu prostoriju za riješiti pod. Trenutno su neke ružne pločice dolje, inače je prostor suh....stavio bih gore OSB ploče sa utorom, ispod njih spužva kao ispod laminata...dali treba te ploče fixirati u pod vijcima i ako treba kojom gustoćom ili ostaviti plivajuće?

Hvala na odgovoru.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 13:39   #100
Ja imam slican pod koji nije fiksiran vijcima.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.