Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2013., 17:48   #1
Urinarni trakt - muskarci (kada je problem nepoznat, a simptomi strasni)

Pozdrav svima!

Otvorio sam posebnu temu zato sto nista nije dijagnosticirano konkretno, a vjerujem da ima jos muskaraca koji su u takvoj fazi da su pomalo i suicidalni zbog strasnih simptoma.

Dakle ovako, prije nekoliko godina pocelo me strasno peci dolje. Ako bih pio puno tekucine, nakon ejakulacije, nakon obavljanja velike nuzde. Ali to pecenje je bilo toliko strasno da bi mi znalo doci slabo. I otisao sam urologu (Opca bolnica). Prvo sto sam napravio je pregled prostate, za koju su zakljucili da je normalne velicine. Brisevi mokracovoda i analiza urina i ejakulata su pokazali sljedece:

Bakterija zvana HAEMOPHILUS INFLUENZAE (2009. godine, bris uretre). Ejakulat, mokraca ok. Tada mi je urolog propisao antibiotik (Sinersul), i rekao da on zapravo tu ne vidi nikakvih problema. Antibiotik sam popio, medutim problem je i dalje tu.

Nakon toga sam isao privatnom urologu. On je napravio UZV prostate, mjehura, i mjerio Urinflow, i dijagnoza je bila sljedeca: moja prostata je imala velike bijele mrlje po sebi, sto je on rekao da predstavlja dugogodisnju upalu. Urinflow je bio katastrofa, mlaz los, i puno urina u mjehuru nakon mokrenja. Nakon masaze prosate uzeo je bris, i ponovno je izolirana bakterija koju sam naveo gore, s tima da je prvi puta bila PARAINFLUENZAE, a drugi puta INFLUENZAE. Prvi puta sam uzimao Sumamed, a drugi puta Klavocin. Osjecao sam se bolje od antibiotika, medutim ne izlijeceno. Nakon toga sam prestao ici tom urologu, i moja lijecnica opce prakse mi je davala sve antibiotike s liste, i ja sam dakle sveukupno godinu i nesto bio na antibioticima (uz prekide naravno). I cijelo to vrijeme sam vadio briseve i analizu urina, i pokazivala se smao jedna bakterija - ENTEROCOCCUS FAECALIS, medutim lijecnica mi je rekla da je kolicina te bakterije zapravo mala, i da u pravilu uopce ne bih trebao antibiotike, ali kako imam simptome slozila se da ih uzimam.

Moje stanje se nije rijesilo. Osjecao sam se jedno vrijeme bolje, i simptomi su se prorijedili, medutim to je bilo kratkog vijeka. U 9. mjesecu 2010. godine sam otisao u Fran Mihaljevic u Zagreb, i tamo su napravili puno toga. Sediment urina, masaza prostate pa onda bris, testiranje na klamidiju, analiza ejakulata itd. Sve - NEGATIVNO. I sama lijecnica je rekla da bi se u slucaju upale prosate vidjelo na tim pretragama koja je bakterija u pitanju, i da je moja prosata zapravo super. Pogotovo sto je normalne velicine.

I nakon toga su moji simptomi i dalje bili tu. Imam faze kada su koma, i kada su bolje. Alkohol ne pomaze, a ni hladna stopala i bubrezi, medutim to ne moze biti isprika, jer moj zivot nije normalan. I kad se cuvam simptomi su tu.

U meduvremenu sam se preselio u inozemstvu, i krenuo u nove bitke. Urolog ovdje mi je rekao da uopce ne mislim na prostatu, jer bi se od tih silnih antibiotika izlijecio. Napravljena je analiza urina, i sve je negativno. Testirao sam se na klamidiju, HIV, gonoreju, herpes, sifilis...i sve je negativno.

Zadnje sto sam napravio je bila cistoskopija. Urolog je rekao da mi je uretra lagano crvenkasta, medutim nema nikakvih ostecenja, i mjehur je super, i njegova dijagnoza je da je sve ok, ali me uputio u drugu bolnicu koja ce raditi detaljnije pretrage.

Jedina pretraga koja je bila jako losa je ponovno bio urinflow, i UZV mjehura. Mokrim do 15-18 puta dnevno, i nikada se skroz ne ispraznim.

Trenutacno cekam pretragu gdje ce mi upumpavati vodu u mjehur, i vidjeti kada osjecam potrebu za mokrenje itd.

Ono sto me muci jest strah da ni tamo nece naci problem. Najcesce dobijem simptome kada imam veliku nuzdu, i to je postalo toliko lose da moram konstanto prakticirati klistir s toplom vodom, inace sam u komi. I nakon seksa relativno cesto zna pec, i ta pecenja su toliko strasna da sam nekad na rubu nesvijesti.

Ima li netko iskustva s ovim problemom? Zelim cuti sva misljenja i dijagnoze, ali imajte na umu pretrage koje sam vec prosao. Cini mi se da je lijecnicima urinarni trakt cesto jedna velika enigma, i da ne znaju ni sami sto bi. Ovakvo pecenje nije normalno, i opasno mi narusava kvalitetu zivota. A ako se ne izlijecim ne mogu garantirati da cu moci to izdrzavati dugo.
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.