Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2006., 07:09   #41
Quote:
buba20340 kaže:
hej,ekipa,pomogli ste mi.ja bih u biti trebala napravit poopćeni model kredita za međufinanciranje za diplomski al je to nemoguće jer oni ne primjenjuju normalnu financijsku matematiku i kad se preračunaju svi ti kamatnjaci i anuiteti isadne da nas pljačkaju.išla sam tamo i pitala ih kako oni dobiju te izračune ali kažu da je to interna politika štedionica koja ne smije u javnost i da je to u biti kombinacija kamata jer po onom što oni kažu kad se upotrijebe formule i primjene načela financijske ekvivalentnosti kapitala ispadne da nas potkradaju.eto što je moj diplomski rad zasad otkrio.
Do sličnog rezultata sam i ja došao prije par godina i na kraju se odlučio na standardni bankovni kredit.

Ali je lijepo da su u međuvremenu omogućili ove lombardne kredite, da ne ostane na suhom raja koja je uletila s novcima u štednju, a onda im je zatrebalo novaca. Pa te kreditiram s tvojim novcima, di ćeš ljepšeg posla
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:05   #42
Štedim u stambenoj štedionici 8 mjeseci sklopio sam ugovor na 5 god. , trenutno sam nezaposlen, dali bi međufinanciranjem mogao dobiti kredit s obzirom na činjenice ?
sms_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:11   #43
Quote:
Lavica02 kaže:
kod svih lomardnih to može, kod svih ostalih vrsta kredita ne

odlično, znači nisam se zeznuo. mislim na lombardni je kta dosta veća od ovoga međufinanciranju, ali mi anuitetna otplata nikako nije odgovarala. ovako plaćam skuplje kta, ali se nadam da ću uspjeti prijevremeno otplaiti kredit........
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:15   #44
Quote:
sms_boy kaže:
Štedim u stambenoj štedionici 8 mjeseci sklopio sam ugovor na 5 god. , trenutno sam nezaposlen, dali bi međufinanciranjem mogao dobiti kredit s obzirom na činjenice ?
ne, samo lombardni
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:42   #45
Ako po isteku ugovora budem nezaposlen imam li pravo na kredit ili samo na vlastita sredstva ?
sms_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:10   #46
samo vlastita sredstva
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 09:29   #47
Evo dobio sam pismo od RBA Stedionice gdje mi nude da uhvatim zadnju godinu za uplatu osnovice radi DPS za ovu godinu, hm, hm, ....lijepo mi kazu da uopce nije tesko, samo uplatim 5000kn do kraja godine (pazim da ne bude bas 31.12.) i onda druge godine cu dobiti zasluzeni DPS.

Gledam malo bolje, ovako, ako stavim tri ugovora sto imam u RSS, dakle, toje 15000 kn, orocenjem u Sonic banci na godinu dana dobio bih 1162,50 kn (kta 7,75%) s time da bih morao 1.12.06 ostaviti 15000kn tamo u banci sve do 2.12.07.
S druge strane stavim 15000kn u RSS i onda druge godine dignem lovu (kada?). ako mi ugovor istjece krajem studenog, kako cu onda imati prava uplatiti kada je ugovor gotov. Kazu mi iz RSS da ugovor jos niej gotov dok mi ne stigne zadnja kap DPS za 2005. godinu. Ako jos uplatim nesto, onda ce ugovor zapravo hibernizirati do nekog vremena. Zamisljam da uplatim u prosincu 15000kn, pa onda izvadim u veljaci lovu (zar je to moguce?) a onda mi DPS za 2006. godinu stici u prvom dijelu negdje u jeseni, a zadnji dio kapi DPS u prosincu 2007. Ukupno 2250kn, i to bez muke?
Zna li tko bolje od mene?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 09:46   #48
Mi nismo imali ugovore u Raiffeisen, ali sve ti je to slično. Mi smo odlučili ne produživati ugovore nego uzeti lovu van. Ugovori istekli u 8. mjesecu, prije neki dan podigli zadnji. Nama objasnili da nije važno što ti je ugovor istekao kalendarski, dok ga službeno ne otkažeš on još vrijedi. Dakle mi ugovor po ugovor upčaćivali 5000kn i za 2-3 dana poslali službeni raskid ugovora. Dobiješ van cijeli ušteđeni iznos kao i tih 5000kn. A državna poticajna ti sjedaju sljedeće godine.
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 11:52   #49
Problem je u tome sto ovih dana stizu akumulirana lova, pa ako dobijem svu tu lovu to ujedno valjda znaci sluzbeni raskid ugovora, pa sto onda i kako mogu jos uloziti 5000kn po ugovoru ako je vec negdje zatvoren ili raskinut ili ispraznejen?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 08:54   #50
Evo dobio sam svu mogucu lovu uvecanu za kamate i kamate na DPs i sve lijepo izgleda. Steta sto ne mogu dalje vise stedjeti u RSS, ali jos cu vidjeti mogu li ubosti DPS za ovu godinu jer cini mi se ugovor jos niej zatvoren.

Ima jedna caka, uplatio sam 1% na svaki ugovor i to je naknada za sklapanje ugovora i to na papiru izgleda puno, no meni se cini da sam i sve to dobio nazad, kao da RSS odrekla naknade za sklapanje ugovora, pitam sve vas iskusne jeste li vi tako imali? Mozda je fore u tome ako zatrazim zatvaranje ugovora da moram uplatiti naknadu, u protivnom mozda ce cekati da ja dalje stedim? Ili nesto drugo? Imate li vi nesto bolje?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 10:09   #51
E sad, može biti da su ti vratili naknadu za sklapanje ugovoru. Ako ti je isplaćen sav novac onda je gotovo s tom štednjom. Da bi stekao pravo na DPS za ovu godinu moraš ove godine imati uplatu od 5000kn. Ako je nisi imao onda ništa. Ovaj ugovor ti je očito istekao. Ali naravno možeš potpisati novi do 31.12.
Svakako nazovi i pitaj u Raiffeisen da li je ovaj definitivno zaključen
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 10:47   #52
Pitanje jeste zasto mi je naknada za sklapanje ugovora vracena? Nigdje nije napisano, no ja dalje ne bih prigovarao jer sam na taj nacin postao bogatiji! Odlicno! Nazvat cu banku da upitam kaj bude dalje...ljubazne su one i nadalje, opet odlicno! Zivjela RSS!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:48   #53
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Pitanje jeste zasto mi je naknada za sklapanje ugovora vracena? Nigdje nije napisano, no ja dalje ne bih prigovarao jer sam na taj nacin postao bogatiji! Odlicno! Nazvat cu banku da upitam kaj bude dalje...ljubazne su one i nadalje, opet odlicno! Zivjela RSS!
vjerojanto zato što nisi uzeo kredit, tj. isplatom vlastitih sred. i odustajanjem od kredita vraćen ti je 1% što ti je naplaćen prilikom sklapanja ugovora
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:55   #54
Vrlo zanimljivo i najvjerojatno moguce objasnjenje! Zahvaljujem. Meni preostaje da provjerim mogu li nakon isplate akumulirane love (jos trebam pricekati preostalih 2% DPS za 2005. godinu) mogu se nadati da ubacim 5000kn radi 750 kn DPS 2006.godinu, s time da bih 5000kn podigao odmah u sijecnju ili u veljaci 2007...?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 15:08   #55
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Vrlo zanimljivo i najvjerojatno moguce objasnjenje! Zahvaljujem. Meni preostaje da provjerim mogu li nakon isplate akumulirane love (jos trebam pricekati preostalih 2% DPS za 2005. godinu) mogu se nadati da ubacim 5000kn radi 750 kn DPS 2006.godinu, s time da bih 5000kn podigao odmah u sijecnju ili u veljaci 2007...?
DPS se isplaćuje na iznose uplate do 5000kn Pazi da već nisi imao uplate. Nije bitno koliko imaš ugovora, nego koliko si uplatio, da ti se nebi desilo i meni prije par god. Kada mi je istekla prva štednja (imao sam oar uplata) uplatio potkraj iste god (hebiga, nisam pazio,mlad i neiskusan) 5000 da pokupim dps. No naravno, on mi je obračunat samo do 5000, i pazi sad, dio dps mi je sjeo na stari ugovor a dio na ovi, znači na oa računa stambene štednje, nove i stare
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 10:00   #56
Jedno nije jasno. Ako je isplacena akumulirana lova za vrijeme starog ugovora, da li stari ugovor jos vrijedi iako na tom racunu uopce nema vise love nego se samo ceka za preostatak DPS koje je drzava duzna isplatiti na racunu do zadnje kapi. Obicno sjedne na kraju prosinca ili kao sto je bio slucaj ove godine u sijecnju ove godine (iako je to bio DPS od 2004god!)

Edgar, ono sto si ulozio znaci da si trebao sklopiti novi ugovor? Pa znaci opet naknada za sklapanje ugovora, koje bi trebala biti sto manja?

Meni se cini da stari ugovor jos vrijedi pa bih ubacio 5000kn i onda nakon zadnje kapi DPS pokupio bih sve zajedno s ulozenih 5000kn, to bih napravio u sijecnju 2007.g.. A onda bih cekao za DPS za 2006. godinu za godinu dana otprilike....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 10:17   #57
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Jedno nije jasno. Ako je isplacena akumulirana lova za vrijeme starog ugovora, da li stari ugovor jos vrijedi iako na tom racunu uopce nema vise love nego se samo ceka za preostatak DPS koje je drzava duzna isplatiti na racunu do zadnje kapi. Obicno sjedne na kraju prosinca ili kao sto je bio slucaj ove godine u sijecnju ove godine (iako je to bio DPS od 2004god!)

Edgar, ono sto si ulozio znaci da si trebao sklopiti novi ugovor? Pa znaci opet naknada za sklapanje ugovora, koje bi trebala biti sto manja?

Meni se cini da stari ugovor jos vrijedi pa bih ubacio 5000kn i onda nakon zadnje kapi DPS pokupio bih sve zajedno s ulozenih 5000kn, to bih napravio u sijecnju 2007.g.. A onda bih cekao za DPS za 2006. godinu za godinu dana otprilike....
ali pazi, ako si imao uplate po starom ugovoru, onda nemoj uplatiti još 5000 jel dps ide do 5000 uplat au jednoj godini, e obzira po kojem ugovoru

ako si sklopio u ovoj godini novi ugovor, po jemu platiš 5000, a stari ti je aktivan i bilo nekog prometa (kta npr, ili prebacivanje love s drugih ugovora koji su se spajali i slično) dps koji ćeš dobiti iduće godine raspodjeliti će se na oba ugovora iz ove godine, tak je bar kod mene bilo.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 10:32   #58
Gle najbolje ti je provjeriti da li ti je stari ugovor još važeći tj. aktivan u što čisto sumnjam jer mislim da samom isplatom sredstava ugovor prestaje važiti.
Ako pak potpisuješ novi ugovor znaš i sam da to znači da opet do sredstava ne možeš sljedećih 5 godina bez obzira na prethodni ugovor.
I da, vraćena ti je naknada jer nisi podizao kredit, ali vodi računa da to više ne vrijedi za potpisane nove ugovore. Po novim pravilima nakanada se vraćala klijentu koji nisu uzimalli kredit a potpisali su ugovor mislim da do 2002.
Dakle ako potpisuješ novi ugovor, a ne misliš nakon 5 godina uzimati kredit, potpiši najmanju moguću ugovorenu svotu i platit ćeš najmanju naknadu, a možeš uplatiti svake godine 5000 bez frke....
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 11:25   #59
Quote:
daisy123 kaže:
Gle najbolje ti je provjeriti da li ti je stari ugovor još važeći tj. aktivan u što čisto sumnjam jer mislim da samom isplatom sredstava ugovor prestaje važiti.
Ako pak potpisuješ novi ugovor znaš i sam da to znači da opet do sredstava ne možeš sljedećih 5 godina bez obzira na prethodni ugovor.
I da, vraćena ti je naknada jer nisi podizao kredit, ali vodi računa da to više ne vrijedi za potpisane nove ugovore. Po novim pravilima nakanada se vraćala klijentu koji nisu uzimalli kredit a potpisali su ugovor mislim da do 2002.
Dakle ako potpisuješ novi ugovor, a ne misliš nakon 5 godina uzimati kredit, potpiši najmanju moguću ugovorenu svotu i platit ćeš najmanju naknadu, a možeš uplatiti svake godine 5000 bez frke....
zvuči mudro

potpišeš na manji ugovoreni iznos, uzmu ti manju naknadu a opet plaćaš po 5000 i dobiješ dps. nakon 5g imaš više vlastitih sred nego što i trebao imati i to nek te ne brine, nakon 5g moraju ti dati tvoju lovu a kredit te ionako ne zanima.

Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 11:30   #60
Ah, ako je tako, onda me vise ne zanima, jer mi se neda opet stedjeti sve iznova. Prije je bilo dobrog motiva to jest 25% DPS, mada i sadasnjih 15% zvuci OK, no to nije ono sto ce me snaznije povuci. Radije bih se bakcio s dionicama i fodnovima....havla svima na dobrim komentarima, bilo mi je ugodno prodiskutirati se s vama.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.