Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 11:52   #21
Moram it reći da je to sa kamatama jedna velika fama. Imam par prijateljica koje rade u bankama (njih 3) i na jednoj večeri sam ih usput pitao kako ide to dogovaranje kamata sa bogatašima. Sve tri su mi rekle da one mogu odobriti (a i voditelji smjene i poslovnice) stimulativnu kamatu od 0,2 do 0,3 % (ovisi od banke do banke) te da je to vrh osim ako taj bogataš ne zna gneralnog direktora tako da tu zapravo nema nikakvnog dogovaranja.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 15:13   #22
Vremena su se promijenila... prije 10ak god, u vrijeme bankovnih knjizica, bila sam klinka ali sam imala deviznu knjizicu, a mozda i u domacoj valuti... tada je kamata bila 3%. Na pocetku godine dosla bi s knjizicom u banku i teta mi je dodala kamatu od prosle godine, 3%.
Kad su dosli tekuci racuni kakve danas poznamo, maestro itd kartice, kamata je otisla u k* tj na 0.25%, a na deviznom na 0,15%
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 22:31   #23
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
Vremena su se promijenila... prije 10ak god, u vrijeme bankovnih knjizica, bila sam klinka ali sam imala deviznu knjizicu, a mozda i u domacoj valuti... tada je kamata bila 3%. Na pocetku godine dosla bi s knjizicom u banku i teta mi je dodala kamatu od prosle godine, 3%.
Kad su dosli tekuci racuni kakve danas poznamo, maestro itd kartice, kamata je otisla u k* tj na 0.25%, a na deviznom na 0,15%
...zaboravila si reći da je tada kamata na st. kredit bila cca 10% godišnje (ako ne i više) te da su banke (većinom) imale mjesečna ograničenja što se tiče kreditnih plasmana (mada niti danas nismo tako daleko od toga) ...

danas ljudi za svoje novce žele kamatu ko nekada (ali ne žele preuzeti rizik ulaganja u fondove), a kada žele kredit isčuđavaju se što banka na posuđeni novac traži kamatu od 5-6% .... tko bi svima mogao udovoljiti
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 00:14   #24
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Moram it reći da je to sa kamatama jedna velika fama. Imam par prijateljica koje rade u bankama (njih 3) i na jednoj večeri sam ih usput pitao kako ide to dogovaranje kamata sa bogatašima. Sve tri su mi rekle da one mogu odobriti (a i voditelji smjene i poslovnice) stimulativnu kamatu od 0,2 do 0,3 % (ovisi od banke do banke) te da je to vrh osim ako taj bogataš ne zna gneralnog direktora tako da tu zapravo nema nikakvnog dogovaranja.
Jesi siguran da je to top? Ako doneseš stvarno puno para možeš dobit i dosta više. Samo, kad kažem puno para onda mislim ono kaj je za banku puno. A to je malo više od onog kaj je meni il tebi puno.
Ma nije tolko ni bitno, to sam rekao đast for d rekord.
A uopče mi je smiješna ideja ovog topica gdje bi on odredio svoj cjenik pa nek banke idu negdje drugdje po pare. Tko te priječi? Dođi u banku sa svojim "cjenikom" pa ako ne pristanu nudi drugima. Već ih vidim kako plaču za takvim klijentom. I u bankrotu.
Kak je već ovdje rečeno, klijent sa golim tekućim (bez obzira na protok novca na njemu) je za banku samo trošak. Cijena držanja takvog računa (izrada kartica, zaposlenici u poslovnicama, transferi novca, bankomati itd) je puno veča od tih 20ak kn po klijentu. Još ih poticati sa nekom kamatom valjda im nije ni na kraj pameti, čak me ne bi čudilo da na kraju i ukinu te a-vista kamate.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 10:17   #25
uostalom plaća se može isplaćivati na ruke (legalno) to traži u firmi i zatvori fino račun
pa kad dođu po tvoju lovu onda se cjenkaj
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.