Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2013., 10:05   #141
Floki; ajme, nisam znala da imaš tak nekaj doma. Uši!!!! !!!

Predobra je di gleda telku!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 10:15   #142
ujme
preslatka je!
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 10:09   #143
Ma zaboravljam da imam dva psa (i koji puta tri) pa ju niti ne spominjem. Ona je samo kila i pol pasetine. Inače, u vrijeme kada je došla Uši, imali smo 4 takve, a dvije su bile bože sačuvaj što se socijaliziranosti tiče. Proživjele su većinu života u gajbi za piliće i služile za parenje. Svima smo djelomično povadili zube, a jednoj je granulom pojeo čeljust pa je nakon vađenja trebala rekonstrukcija čeljusti. Jedna je stigla sa trulim štenetom u maternici. Sve u svemu, horor kojeg se ne treba niti sjećati. Ali, jako brzo su udomljene unatoč godinama i nesocijaliziranosti. Uši je srećom većinu svog života proboravila u kući s ljudima, čak je išla na izložbe i pokupila cacibe ali je bila škart roba, jer je dva puta kotila mrtve štence. Bila je ljubimica vlasnikovog sina pa je bila privilegirana.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 11:16   #144
Quote:
Flokithedog kaže: Pogledaj post

OOOO ljepote medene.. ko mali gremlin!



Meni je želja bila čivava, ali u potpunosti se slažem sa tobom Floki, radije smo spasili nekog sirotanovića..
Naša Gigi ima narav čivavice, malo vuče na nju izgledom (ali ne i težinom ) ali meni je to bilo dovoljno..

Na kvartu imamo jednu bakicu od valjda 90 godina, koja šeta svoju čivavicu, valjda isto staru 100 god!
Raspametim se od miline kad ih vidim
Ide bakica, jedva hoda puževim korakom, a iza bakice metar-dva, isto tako puževim korakom, jedva hoda čivavica.. predobre su skupa!
šipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 16:04   #145
Evo onda još jedne gremlinke koja bi se prodala za čevap. Najveći joj je hendikep što ne vidi što ima na stolu....



I jedna za pekmeze

Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 08:42   #146
Pre-premedeni mali gremlinčić!
šipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 19:07   #147
Da "oživim" malo ovu temu jer sam zainteresirana za čivavu.
Nikad nisam uživo vidjela čistokrvnu čivavu - samo jednom smo moj pas (matezer) i ja naišli u šetnji na čivavu koja je mješanka, van standarda.
To malo biće je toliko umiljato, toliko nježno, pažljivo i dobroćudno da sam ostala oduševljena.
Ne znam zašto ljudi govore da su čivave živčane i agresivne? Ova malecka je šetala bez povodca veselo i razigrano.
Mazila se kao da je moja, a ne da smo si prvi put prišle.
Da li je to do toga što je mješanka pa nema te čistokrvne gene za koje svi govore da su "grozni" ili što?
Kako god, po internetu sam dosta čitala o njima, gledala razne videe i svugdje imaju tu neku nit u opisu kao mala neurotična bića, a ja razmišljam kako bi jednog dana bilo super da čivava postane dio trenutnog, obiteljskog čopora.

...Dajte po koji savjet, dojam i svoja opažanja ako ste imali čivavu ili je imate, ili vam je to možda drugi pas pa kakve su karakterno?
neka mala Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 15:57   #148
Ovdje nitko ne pise?!

Prijateljica je odlucila da mi pokloni civavu,a ja se jakooo plasim odgovornosti i plasim se da necu moci zadovoljiti psece potrebe..
Prijateljica ima 2 civave i zna koliko ih volim,tj volim te njene i radi toga danas je odlucila da mi kupi jednu dugodlaku,njezine su kratkodlake.. problem je sto ja zivim u AUstriji,u Stanu,radim i po 10 sati dnevno,i sad sam bas gledala mislim da u autobusima kad bih putovala za Hr ne dopustaju pse ... ne znam sta da radim.. zelim,a plasim se da necu uspjet iako bi voljela imati malog psa
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 18:18   #149
Zahvali prijateljici na dobrim namjerama i reci joj da ćeš je zamoliti za pomoć oko izbora ljubimca kada za to budeš spremna i budeš imala uvjete. A uvjete nemaš čim bi pas trebao biti svakodnevno više od 10 sati sam. Ovo ne utječe samo na psihičko blagostanje psa, već toliko nekretanje uvjetuje razne zdravstvene probleme poslije u životu - zbog smanjenog kretanja smanjena je cirukulacija, a ovo onda dovodi do bržeg propadanja mišićno-koštanog sustava psa. Šetnja samo ujutro i navečer je premalo, čak i za tako malu pasminu kao što je čivava.

Uostalom, i u FCI klasifikaciji, čivava spada u 9. skupinu pasa za pratnju i razonodu. A kod tebe joj ne bi bilo ni pratnje, ni razonode.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 20:28   #150
Hvala na odgovoru.

Koliko god zeljela psa,razum je prevladao i rekla sam joj da ne uzima...volim zivotinje i sigurno nebi mogla muciti jednu..

Bit ce prilike
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 21:58   #151
Pozdrav,
prije negoli kontaktiram veterinara htijela bih pitati da li netko od vas mozda je imao ili ima iskustva sa sljedecim "problemom".
Chihuahua mi nedavno navrsila godinu dana, otkako sam ju dobila znala se nekada kao zagrcnuti i pocne zvucati kako ja to iz milja zovem poput patkice

Kao da hvata zrak , ovo ljeto sam srela na moru jos jednu koja se isto tako glasala zena ju setala rivom.
Ne desava se pretjerano cesto.

Da li itko zna mozda o cemu je rijec ili ima iskustva sa doticnim? Hvala puno
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 22:41   #152
Vidi na youtubeu reverse sneezing. Je li to to?
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 22:55   #153
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Vidi na youtubeu reverse sneezing. Je li to to?
E bas to , sada sam pogledala , vidim da nije opasno , znaci psi zive s time - sad mi je lakse hvala puno
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 00:42   #154
Da, neke vrste su sklonije od drugih i kod mog malog pomaze da mu masiram grlo pa prije prestane.

Isto tako zna biti i usljed ostecene ili iziritirane traheje pa se nadam da ne koristite ogrlicu nego ormu posto su i chihuahue medu pasminama sklonim tom problemu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 01:30   #155
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Da, neke vrste su sklonije od drugih i kod mog malog pomaze da mu masiram grlo pa prije prestane.

Isto tako zna biti i usljed ostecene ili iziritirane traheje pa se nadam da ne koristite ogrlicu nego ormu posto su i chihuahue medu pasminama sklonim tom problemu.
Nikad ogrlice nisam kupovala nit necu tako da oduvijek koristim samo ormu hehe
Budem mu masirala tako kada ga uhvati napadaj i procitala sam da ako to ne djeluje lagano zacepiti nosnice da udahne na usta pa im se smiri
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:27   #156
Quote:
Eysan kaže: Pogledaj post
Ovdje nitko ne pise?!

Prijateljica je odlucila da mi pokloni civavu,a ja se jakooo plasim odgovornosti i plasim se da necu moci zadovoljiti psece potrebe..
Prijateljica ima 2 civave i zna koliko ih volim,tj volim te njene i radi toga danas je odlucila da mi kupi jednu dugodlaku,njezine su kratkodlake.. problem je sto ja zivim u AUstriji,u Stanu,radim i po 10 sati dnevno,i sad sam bas gledala mislim da u autobusima kad bih putovala za Hr ne dopustaju pse ... ne znam sta da radim.. zelim,a plasim se da necu uspjet iako bi voljela imati malog psa
U buseve idu - kupis + kartu za peseka i prilozis vozacu na uvid veterinarske papire i pasos za malca.
Black-butler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 12:05   #157
Samo da se pohvalim

Za mjesec dana mi dolazi dugodlaka krem čiva :klap:
Jako sam uzbuđena jer sam dosad imala samo mace a doticaj s psima je bio samo s velikim pasminama (mali psi koje sam viđala su uvijek pizdili kad bi ih pokušala pogladit al daljnim istraživanjem sam doznala da je zapravo to stvar odgoja i da maleni mogu imat karakter velikog ako se s njim pravilno ophodi)
Na to sam se odlučila nakon što svaki dan se (oprezno) mazim s ovčarima koje imamo u dvorištu al nije to to,prljavi su,slinavi i vani su oko svega pa moram pazit da me ne zmažu a o šetnji ili ulasku u moju sobu možemo samo sanjati jer njihovi vlasnici (dečkova obitelj) nisu baš neki vlasnici,ljudi s sela pa eto,neznaju da se psi odgajaju i treniraju al dobro ...nije im to jedina mana

Srećom moj pesek i ja se vraćamo dogodine u moj najdraži Zagreb a njegova veličina je bila presudna za odabir (jer dok ne postanem biznismen morat ću iznajmljivat malene stanove pa malecki pas je plus)

Kako sam nestrpljiiiivaaa to je prestrašnoooo
Tako nekako bude izgledao
Black-butler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 12:09   #158
Divno , koliko je staro štene? Iz koje uzgajivačnice ćeš ga uzeti na kraju?
Nadam se da ćeš biti dobra vlasnica i dobro odgojiti mrvicu da ne bude prgava lajavica kao ovi koje znamo.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 14:58   #159
Quote:
Black-butler kaže: Pogledaj post
mali psi koje sam viđala su uvijek pizdili kad bi ih pokušala pogladit
Ozbiljno?

Ja imam dijametralno suprotan ''problem'', naime Gospođa se dosta često pokušava sprijateljiti s totalnim strancima vani


Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Nadam se da ćeš biti dobra vlasnica i dobro odgojiti mrvicu da ne bude prgava lajavica kao ovi koje znamo.
Mi znamo samo jednog Chija i taj je super prijateljski nastrojen, barem prema nama, za ostale ne znam
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings

Zadnje uređivanje quester : 22.02.2016. at 15:46.
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 15:07   #160
Ja ih u kvartu imam dvije i nabrijane su na najjače, na sve što se kreće, laju, reže, luduju. Ne mislim da je u njima problem nego vlasnicima ali nažalost ni jednu nisam imala prilike upoznati da je normalna.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.