Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2008., 13:18   #1
Talking help-torta čokoladna!!!

Pozdrav,evo me prvi put na ovoj stranici,naime ne znan kuhat i za to je uglavnom zadužen suprug,tu i tamo ja uletin-e sad,u nedjelju mi je ročkas i tila bi ga iznenadit jednon(jednostavnom) čokoladnom tortom!!!ima puno recepata-pitala i frendicu,no zanima me nešto malo jednostavno!!! može savjet ili neki link o receptima za početnike,naime kad nekog priupitam svi mi objašnjavaju,ka da kuhan već 10 god,pa odustanem od detaljnjijeg pitanja!! hvala
ina25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 13:22   #2
SAVJET: nešto jednostavno, bez puno angažmana, mogla bi biti narudžba čokoladne torte u najbližoj slastičarni...
shitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 13:39   #3
imam ja super recepat za cokoladnu divnu tortu, jednostavnu za pripremu, kad dodem doma postam.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 14:01   #4
Shitaka-a toi a znan,ali bi tila jednon napravit sama nešto!!! Ali da nema sad 6 katova,ili tako nešto he he he ja ne znan ni kako se to zove hm,ma može i kolač !! Lola,ajde postaj ,plizz hvala
ina25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 08:13   #5
Evo jedne jednostavne za napraviti, a taaaaako fine

CRNA TORTA

SASTOJCI:

6 jaja
20 dag šećera u prahu
20 dag maslaca
10 dag oraha
3 žlice kakaa
10 dag čokolade
2 dl slatkog vrhnja

PRIPREMA:

Žumanjke i šećer dobro izmiješajte, zatim dodajte pjenasto izmiješani maslac, mljevene orahe, kakao i rastopljenu čokoladu. Na kraju umiješajte čvrst snijeg od bjelanjaka. Smjesu podijelite na dva jednaka dijela. Jedan dio stavite u namazani i mrvicama posuti oblik za tortu, pa stavite peći na temperaturu od 185°C (458 K) oko 40 minuta. Drugi dio spremite u hladnjak. Kad je prvi dio pečen, ohladite ga i premažite s nepečenim dijelom smjese iz hladnjaka. Ukrasite tučenim slatkim vrhnjem.

Dva savjeta:

Onaj dio koji se stavlja u hladnjak može se prethodno prokuhati na pari (zbog svježih jaja).

Nakon što se biskvit ispekao, ja ga nisam vadila iz oblika za tortu niti sam skidala obruč već kad se tako ohladio izlila sam smjesu i sve zajedno stavila u hladnjak i kad se krema stisnula stavila gore šlag i opet vratila u hladnjak. I tek nakon nekoliko sati kad se sve dobro stisnulo, skinula obruč.
__________________
16.02.2001. 20.11.2003. 16.08.2009.
ivana33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 13:24   #6
https://www.forum.hr/showthread.php?t=252881
https://www.forum.hr/showthread.php?t=120800 -obrati pažnju na tortu od tri čokolade
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 14:04   #7
Ovo je jednostavno.

NUTELLA CHEESECAKE BROWNIES

sastojci za donju/brownie/ smjesu:

15 dkg maslaca
2 velike žlice Nutelle
2 jajeta
1 šalica smeđeg šećera (ja stavim 3-4 žlice)
1 šalica oštrog brašna
1/4 šalice kakaa

sastojci za gornju/cheesecake/ smjesu:

25 dkg ricotta sira /može i kravlji, ali dobro ocijeđen/
3 žlice smeđeg šećera
2 jajeta
3 velike žlice Nutelle

Zagrijte pećnicu na 170. Namažite maslacem i pobrašnite manji kalup za pečenje (možeš staviti ili u običan protvan pa rezati kocke, ili u okrugli oblik pa rezati kao tortu)

-napravite brownie smjesu:
pomiješajte maslac, Nutellu, jaja i šećer. dodajte brašno i kakao i sve dobro izmiksajte. ulijte smjesu u pripremljeni kalup.

- napravite cheesecake smjesu:
pomiješajte sir, šećer, jaja i Nutellu i dobro izmiksajte. prelijte preko brownie smjese.

pecite na 170 oko 40-45 min. tj .dok gornji sloj ne bude čvrst.
režite kad se dobro ohladi; najbolje je kad malo odstoji u frižideru
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:55   #8
daklem, recept.

COKOLADNA TORTA

4 jaja sobne temperature
5 zlica secera
2 vanilin secera, ja koristim burbon
2 velike zlice brasna

miksati jaja sa secerom dok se ne utrostruce, na kraju umiksat brasno

200 gr mlijecne cokolade
250 gr tamne cokolade
250 gr maslaca sobne temperature nascjeckan na komade

otopiti cokoladu na pari, i na kraju umiksati maslac.
pomijesati obje smjese obiracem, izliti u kalup i peci oko 40 min na 160 C.

moze ti biti malo mljeckava u sredini, kad se ohladi za 2-3 sata, bit ce divna.
dobar tek. ja bi jela tooortuuuuuuuuuuu
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 12:37   #9
Curke hvala,sve popisala,čak jedan i prosljedila frendici,!!!
ina25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 15:07   #10
Evo i moje najomiljenije i najjednostavnije cokoladne

COKOLADNA TORTA

7 jaja
200 g prah secera
1-2 kesice vanillin secera
200 g samlevenih badema ili oraha
200 g cokolade sa 1 dl vode

Zumanca i secer umutiti dobro, dodati mlevene orahe, cokoladu rastopljenu s vodom i na kraju sneg od belanaca
Peci na 180 stepeni 35 min. Moja tepsija ima obim 26cm.
Preliti glazurom od 100 g cokolade i 80 g putera. Ohladiti. Servirati s ulupanom slatkom pavalakom.



Da dodam da sam pravila i SACHER KOCKE s linka koje je dala Ivanicaipeca https://www.forum.hr/showthread.php?t=120800 i fenomenalne se. Preporucujem.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 19:04   #11
meni cokoladna torta iskljucuje orahe, bademe, ljesnjake itd. coxa rulz
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 19:36   #12
Potrazi na netu recept za Sacher tortu (koliko sam vidjela onaj na coolinarici je dobar).
Fina je i jednostavna za pripremu.
Serviraj kriške torte sa obiljem tučenog slatkog vrhnja.
Dašak Beča...
__________________
Iskoristi dan...
gogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 19:15   #13
meni je sacherica suha malo, ponekad cak i u vinceku gdje mi je to jedini fini kolac
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 18:12   #14
Quote:
ina25 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,evo me prvi put na ovoj stranici,naime ne znan kuhat i za to je uglavnom zadužen suprug,tu i tamo ja uletin-e sad,u nedjelju mi je ročkas i tila bi ga iznenadit jednon(jednostavnom) čokoladnom tortom!!!ima puno recepata-pitala i frendicu,no zanima me nešto malo jednostavno!!! može savjet ili neki link o receptima za početnike,naime kad nekog priupitam svi mi objašnjavaju,ka da kuhan već 10 god,pa odustanem od detaljnjijeg pitanja!! hvala
evo ti recept jednostavan a torta je super.biskvit-4 jaja,2 žlice glatkog brašna,2 žlice kakaa u prahu peći na 180 20-25 min.700 g čokolade,litra slatkog vrhnja za kuhanje.otopiš čokoladu u vrhnju na laganoj vatri,tek toliko da se čokolada rastopi.namažeš čokoladu na biskvit i staviš je na hlađenje.naravno,to radiš u kalupu za tortu.
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.