Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2004., 02:06   #1
HPV - humani papiloma virus

ako sam dobro shvatio to je humani papilom virus (whatever ), koji se dobiva kako?
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 22:19   #2
Ja ga imam dobiva se kad imas odnos bez kondoma..pa makar partneri prije nisu spavali s dr osobama ..kao u mom slucaju ..uzas
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 23:21   #3
Ne mora se dobiti isključivo spolnim putem, mada je to najčešći način....može se dobiti na bazenima gdje obitava puno ljudi...
Ima ti o tome na plivi i drugim sličnim stranicima puno toga, pa malo pročitaj, a imali smo i vodje nekoliko topica, pa provjeri...
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 02:03   #4
jel izlječiv?

ak ne-kakve posljedice ostavlja na osobe koje ga imaju?

jel prijenosno ( na decu)?
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 04:47   #5
imas na zenskom kutku temu o tome i na zadnjoj stranici fakat pametnih stvari pise.. informativnih.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 14:39   #6
moze se izljecit ali se isto tak uvijek moze javit ..dakle zene koje ga imaju trebaju se vise pazit ..pogotovo kad imunitet padne..

..isto tak veca je slucajnost od raka grlica maternice kod zena koje imaju hpv
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 16:52   #7
Ja ga imao, pobro ga od jedne medicinske sestre koju sam karooo!!!

Poslije antibiotike piooo!!!

Sad je sve u reduuu!!!

Više bez kondoma ne karooo!!!

Više uopče ne karooo!!!
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 10:43   #8
koji su simptomi tj.po cemu se moze skuziti da ga imas?
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 19:08   #9
[QUOTE]kisha kaže:
[B]Ne mora se dobiti isključivo spolnim putem, mada je to najčešći način....može se dobiti na bazenima gdje obitava puno ljudi...


...kaj je to s bazenima za ozbac...pa zar koncentracija klora ne bi trebala biti dovoljno velika da ubije sve bakterije...ja nakon dva tusirranja poslije bazena smrduckam po kloru...psmtr...jos mi samo hpv fali u zivotu...
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 19:14   #10
to za bazen je istina,cak i ako se brises sa necijim rucnikom

ima moja friendica,i dobila bas u bazenu,zato ja neidem u bazen nikaddddddddddddddd
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 19:35   #11
Quote:
Hana_ kaže:


..isto tak veca je slucajnost od raka grlica maternice kod zena koje imaju hpv
jako veća...


ja sam zasad ql sta se toga tice.izbjegavam spolno prenosive bolesti
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 04:15   #12
Evo ovdje sam sve iznio....

https://www.forum.hr/showthread.php?s...0&pagenumber=2

sve lijepo pise koga zanima...
__________________
Ovdje je jednom stajao datum, više nije bitan.
MegaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 21:26   #13
Quote:
Leona81 kaže:




...kaj je to s bazenima za ozbac...pa zar koncentracija klora ne bi trebala biti dovoljno velika da ubije sve bakterije...ja nakon dva tusirranja poslije bazena smrduckam po kloru...psmtr...jos mi samo hpv fali u zivotu... [/B]

....koncentracija klora koja ide u bazene mora biti strogo odredena
...s tim se ne smije zajebavati
...ako je premalo klora, razmnoze se patogene bakterije, a s time ljudi pokupe sve moguce zaraze preko bazena...
...ako je previse klora, ubiju se i one korisne bakterije, tj. dolazi do sterilizacije - do ubijanja svih zivih mikroorganizama
---kaj opet nije dobro.

...uz to, uzorci voda iz bazena moraju se uzimati svaki tjedan i analizirati u labu
....zatim ako ti nalazi ne valjaju, tu na akciju stupa sanitarna inspekcija i moraju se poduzeti odredene mjere...
...za sigurnost pucanstva

,,,sve u svemu, ti bazeni prek kojih su ljudi pokupili hpv, (i tko zna kaj jos!) sigurno nisu bili strogo kontrolirani
...uzorci koji su se uzeli nisu valjali....jer da jesu do toga ne bi doslo
... takvi bazeni gdje analize ne valjaju ne bi smjeli raditi dok se situacija ne sredi...i uz to placaju veeeeliku globu

...a drugo je to, kaj je danas jebeno to kaj su ljudi(u ovom slucaju sanitarna inspekcija) tako odvratno potkupivi,korumpirani, pa ne gledaju za dobrobit pucanstva, vec iskljucivo u svoj dzep

...zato treba odlaziti samo na provjerene bazene
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 01:42   #14
Ciao ljudi...

Gdje ste se isli testirati za HPV? Ups, ako ste iz Zagreba, osobito. I koliko je trebalo da stignu rezultati?
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 09:21   #15
Ma sta pricate gluposti?

NE MOZE se izlijeciti! Nosis ga cijeli zivot i cijeli zivot ces moci nekoga zaraziti. Pa taman tvoji nalazi bili cisti ko suza i ne pokazivali ni traga hpv-u. Zarazit ces moci uvijek i zauvijek nekoga.

I hpv nisi imao/imala - hpv IMAS!
Kad ga jednom dobis, onda ga dalje imas uvijek i zauvijek.

Simptoma ima ili nema, ovisno koji tip virusa nosis. Ako ih ima onda se radi o manje opasnom tipu, a ako ih nema onda je tip opasniji (nesto u tom stilu). Ako pak imas simptome - to su oni grdi kondilomi koje moras ici skidati/spaljivati/koji vrag?

Posljedice hpv-a su rak. Ne prenosi se na dijecu i taman ako cura ide na operaciju - moci ce imati i dalje bebache. Tako ja to nekako shvatih.

Ovo s bazenom/zarazenim rucnikom/zarazenom daskom wc-a su
(po meni) gluposti. Mislim, nije nemoguce zaraziti se tako, ali mislim da je puno cesce spolnim putem.
Po nekakvom mojem misljenju je sansa da se zarazis tim putem isto kao sto je i sansa da te lupi auto kada prelazis cestu. Nije nemoguce, ali vrlo vjerojatno da nece.

Za testiranje pojma nemam. Mislim da se to vidi na papa testu. Bar oni cin-ovi.

I jos jedna glupost s tim hpv-om. Postoje cin 1, cin 2 i cin 3. Cin 3 je ono najgore (ne znam da li je to vec rak ili nakon cin-a 3 dolazi rak). Ali... pazite bisera! (koji meni nije nikako logican)
Kada cura ima cin 1 - ne radi se nista, ceka se nekoliko mjeseci.... Kada se popne na cin 2 - ne radi se nista, ceka se, opet nekoliko mjeseci... E, TEK kada se pojavi cin 3 - ide se na operaciju.
Pa koji kurac se ceka do cin-a 3??? Sta ne mogu nesto vec poduzeti kada dodje do cin-a 2?
(ovu metodu cekanja sam primjetila kod nekoliko doktora, ne samo kod jednoga, a i negdje na forumu procitah da se to tako radi - ceka se... )
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 09:25   #16
Quote:
NoWa kaže:
ja sam zasad ql sta se toga tice.izbjegavam spolno prenosive bolesti
Daj ne laži!
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 10:14   #17
Quote:
LaTiTeA kaže:


Ali... pazite bisera! (koji meni nije nikako logican)
Kada cura ima cin 1 - ne radi se nista, ceka se nekoliko mjeseci.... Kada se popne na cin 2 - ne radi se nista, ceka se, opet nekoliko mjeseci...
kad se ima cin1 čeka se uz povećanu kontrolu, i ne radi se ništa jer se taj cin1 može sam povući ako ti je imunitet dovoljno jak.
...čemu odmah tretirati, ako postoji mogućnost da se tijelo izbori samo?
ima logike.

...a mislim da se za cin2 ide već s terapijama...

hm, ne znam, možda griješim.
to je moje mišljenje.
..nemam uopće iskustva s time.

Zadnje uređivanje *cactus* : 02.04.2004. at 11:04.
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 10:28   #18
Quote:
*cactus* kaže:
...a mislim da se za cin2 ide već s terapijama...
Ne ide se.
Bar nije isla jedna cura, nego se cekao cin3 da se neki vrag s tim napravi. Jadno...
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 11:04   #19
Quote:
LaTiTeA kaže:
Ne ide se.
Bar nije isla jedna cura, nego se cekao cin3 da se neki vrag s tim napravi. Jadno...
...onda je njen ginekolog jadan

...mislim ipak da bi se trebalo ići s terapijama kod cin2
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 11:09   #20
ja sam imala 1 stupanj hpv-a i ništa se nije čekalo.dobila sam vaginalete i sumamed od 500mg.a što se hpv-a tiče ima ga oko 70% žena,samo nekima nikad ne reagira pa ni neznaju da ga imaju.tako mi je bar ginekolog rekao.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.