Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2012., 14:05   #1
Lovci poklonili dvama haskija 48 sati života. Molim pomoć!

Radi hitnosti slučaja otvaram ovu temu bez slika jer ih momentalno nemam.
Radi se o dva haskija starih oko pet -šest mjeseci koji su ostavljeni u šumi.
Kako su tamo već par dana,a dolaze u selo molit hranu ljudi su pozvali lovce da ih ubiju.
Jedan od njih me je danas zvao i molio za pomoć jer kaže da nije imao snage to napraviti,jer dok ih je ugledao i sa njima se podružio vidio je samo dva nemoćna vesela i mazljiva dva bića čiji su životi u njegovim rukama.No rekao mi je da to što on nemože njegovi kolege sigurno mogu.
On će mi danas poslati slike i dati obavjest da ih se sljedečih 48 sati ne dira,no garancije nema.
Molim sve koji bi ikako mogli pomoći da to učine,jer momentalno nisam u mogućnosti zbrinuti obadvoje.Naravno da bi udomitelji bili najpoželjniji.
Sve informacije na 098/9068527.
nina.73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 17:25   #2
Pimp, ovdje nije riječ o uspavljivanju....

Sporan je članak iz Zakona o lovstvu, koji dopušta lovcima UKLONITI životinje iz lovišta. To "ukloniti" je dovoljno nedefinirano da se koristi karabin.

Na žalost, ne mogu pomoći oko smještaja; uvijek me fascinira kako je na selu apsolutno nemoguće naći nekog da zabije 2 lanca u drvo, stavi 1 kućicu i drži pse mjesec - dva. da, da, strašno ali bolje nego metak pod plećku. a nemoguće je naći ma i takav smještaj.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 17:59   #3
jel moze lokacija te sume?
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 18:13   #4
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
ako moze na pm koje je selo.
moze radje javno, koja suma i koje selo... najbitnije informacije pa izostavljene
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 19:37   #5
Farc, ovo je JAVNI forum!!! Dodjavola! Sta hoces da ih netko pobije?
Ubuduce ne samo za ovu temu, pazite sto pisete po forumima, pazite koje lokacije dajete i koje informacije! To pisem u svijetlu svega nedavno dogodjenog a i onoga sto ce se ubuduce radit!
Nadalje, ako netko nije zastitar na ovom forumu ne zanci da nije!
Takodjer umjesto da se potrudimo podjelit informacija i ostavit sto vise mjesta da ako netko dodje citati procita ono sto treba, opet se razvezuje u nedogled, pa i ja sada.

Nina, samo sto mogu reci je SRETNO!! Mozda samo kao ideja, pitati uzgajivaca te pasmine bar za privremeno pa da se osigura hrana i ostale potrebstine? Neznam, zaista nisam pametna, a vremena jako malo, i kao sto kazes mozda i manje od malo :-((
Pratim dalje desavanja, nadam se sa dobrim zavrsetkom!
Mislimo na vas!!!
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 02:00   #6
Slike pasa:





__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 03:10   #7
Molim na pm sve daljnje informacije, zainteresirani sam udomitelj !
__________________
"Everyone is trying to accomplish something big, not realizing that life is made up of little things."
saturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 10:58   #8
Quote:
saturnus kaže: Pogledaj post
Molim na pm sve daljnje informacije, zainteresirani sam udomitelj !
Saturnus, probajte nazvati Ninu, jer ona nije stalno na PŠ.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 11:16   #9
Dobri moji plavošapičari,hvala na podršci koju mi uvijek pružite.
Za čas krečem sama u lovište naime imam sa lovcima sastanak.Kada se vratim moći ću vam o svemu više reči. To je ujedno i odgovor zainteresiranom udomitelju.Dok sama ne vidim nemogu dati točne informacije.
Što se tiče lokacije gdije su točno psi mislim da je najmanje bitno važnije je gdije će završiti.
Dalje vas molim za pomoć.Spasimo ih.
nina.73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 19:36   #10
Quote:
nina.73 kaže: Pogledaj post
Dobri moji plavošapičari,hvala na podršci koju mi uvijek pružite.
Za čas krečem sama u lovište naime imam sa lovcima sastanak.Kada se vratim moći ću vam o svemu više reči. To je ujedno i odgovor zainteresiranom udomitelju.Dok sama ne vidim nemogu dati točne informacije.
Što se tiče lokacije gdije su točno psi mislim da je najmanje bitno važnije je gdije će završiti.
Dalje vas molim za pomoć.Spasimo ih.
Javljam se kako sam obečala.Situacija.
To su dva prekrasna dečka ,netko ih je ostavio bili su na lanci od malena to se vidi.Jako su mršavi i pregladnjeli.Odnjala sam im vreću hrane i o svemu popričala sa lovcima.
Moram reči da su bili jako fini i pao je dogovor ako ih bude čovjek koji u tom lovištu ima vikendicu htio još koji dan hraniti i imati pod kontrolom dok im ne nađem mjesto nebudu ih dirali.Čovjek je pristao,no voli malo previše popiti pa i nije se baš za osloniti sto posto.
Oni su jučer došli sa puškama da ih ubiju ali kako sam rekla jedan je bio p0rotiv i nije dao.Rekao mi je danas da ih je šteta mladi zdravi psi i dao im šansu.No problem je brzine pošto je sada lov na divlje svinje a oni tu smetaju.
Psi su prave maze zaigrani i veseli.Grijeh bi bio da nestanu.
Imamo još novih slikica koje dolaze.
nina.73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 20:17   #11
Tema pročišćena. Ako su vam zato neki postovi nerazumljivi...
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 11:11   #12
Podsiječam samo da je ovim psima svaki dan poklonjen.Mislim najozbiljnije ne ucijenjujem emocionalno,ali i dalje molim pomoć pošto ih nemogu skupa uzeti.Četiri pasa su još na ulici koji čekaju na mene.Previše koji čekaju kod mene.
nina.73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 12:26   #13
Mislim da sam sve učinila što sam mogla riječim za ove pse.Molila plakala obečavala da ču ih uzeti no sada je kraj.Dobila sam zadnje sate i to je sve.
Molim još jednom za pomoć da ih sklonimo.Zar nitko od vas koji ste pročitali temu nema mali kut svog dvorišta da uzmed na privremeno jednog od njih?
Da mogu sigurno nebi tražila pomoć, no okrenuti leđa i otić ostavljajuči ih da im metak presudi nije ljudski.Ali šta da radim?Apeliram, hitno je pomozite!
nina.73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 12:37   #14
mogu ti ponuditi jednokratnu financijsku pomoc.(ne veliku) drugo nista nemam.
ema123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 20:55   #15
Plizz ljudi, jel može netko pomoći sa smještajem ovim predivnim pesekima

Nina.73, jel postoji kakva mogućnost plaćenog smještaja? Mogla bih pomoći s nekih 100 kn mjesečno do udomljenja...
Paxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 21:01   #16
pa sta je sa saturnusom? ako je zainteresiran udomitelj, mogao bi mozda ih bar privremeno skloniti pa se usput s njima upoznati i vidjeti kako se svi skupa slazu...

nadam se da ce se netko javiti kome moze pomoci nini i ovim divnim i veselim dusicama...
AnimalLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 14:17   #17
Znam za povijest dviju udruga, znam za činjenicu da su zadnji put gotovo svi psi (osim jednog) uginuli od nečeg (parva?) u skloništu, sve znam; ali ipak, ako bih morala birati između sigurnog metka i mogućeg parva, izabrala bih ovo drugo. Sorry, Nina, znam da želiš najbolje psima, ali ja bih ih stavila u sklonište. Nadam se da nije već gotovo

Edit: trebali bi biti oko Koprivnice negdje. (Ajam nije upućena pa je iznijela svoj primjer.)
__________________
don't breed or buy while homeless pets die
varsuvia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 16:13   #18
ovako zaista ne pomažete psima
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 16:22   #19
zaista imam namjeru pomoci - i zato dajem informaciju da se moze nazvati komunalni redar i da ce psi u tom slucaju biti smjesteni i nece biti u opasnosti da budu upucani
osim toga, i ako ne budu upucani, moze im se hrpa losih stvari dogoditi na cesti ili u sumi
svakako je moguce da se u azilu zaraze parvom, to nije iskljuceno, iako nije bilo parva vec dva mjeseca i obicno ga nema ljeti dok je suho vrijeme
u sklonistu je puno pasa, uvijek vise od sluzbenog kapaciteta, ali ce se uvijek i pomoci onima koji nemaju kuda
__________________
Udruga Argus - http://www.facebook.com/pages/Argus/176934782321047
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 10:18   #20
dižem - na 2-oj strani nitko ne vidi da je ovo hitno
vibram da se javio netko za smještaj
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.