Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2014., 12:12   #1
Mačja obitelj, mamica moli za kastraciju, a svi za liječenje - prodaja - UDOMLJENI

još jedna mamica u susjedstvu. 3 malca već su dosta velika, oko 3.5 mjeseca. svi imaju šugarce. nalaze se kod divne obitelji gdje mlada mama s 4 djece živi u kući bez struje već 6 godina. ona nema za kastraciju. jedva ih i hrani. kad sam došla, jeli su kruh i saft, ništa drugo nije imala. donijela sam poslije nešto malo hrane, koliko sam mogla. očekuje gradski stan, mace ne može uzeti sa sobom, veli, iako znamo da bi mogla, i namjerava ih ostaviti. mamicu hitno treba kastrirati za što bih trebala skupiti, a sve postaje nemoguća mislija, 200 kn. jedan malac je kod mene, liječila sam ga 2 zjedna otichemom plus protiv šugaraca, ali nije se skoro nimalo popravilo. a oni brzo rastu i treba ih čim prije udomiti. pa bih trebala za sad 2 dermodyl masti za što mi opet treba vrtoglavih 160 kn, 79 kn je jedna. jedna za malca kod mene, jedna za susjedu. a jedna nije dosta za 4 kod nje.

pa ako ikako možete, pomozite, molim vas. još jednu moram kastrirati na 100 m od ove. važnosti kastracija smo svi svjesni. a onda ih sve treba udomiti.

bilo bi super kad bi se netko javio i za prihvat i liječenje i smještaj barem dok se liječe ili do udomljenja.

znači molim pomoć za kastraciju 200kn i za 2 oridermyl masti 160.

sve te mace kod susjede su skupljene s ceste jer njzin sin obožava životinje i donosi mace koje nađe na cesti. jedan mačić je umro, a jednog je zgazilo.

prekrasna posebna mamica i 3 preostale bebe.









ovaj je najslađi.



crno-bijeli je dečko. jako su svi dobri. veli susjeda da se jako često veliki maknu da se mali prvo najedu. valjda znaju kad nema puno.



prekrasna posebna brižna hrabra mamica. do malenih se dugo nije moglo jer ih je predobro smjestila negdje na tavanu. trebala sam ih već odavno oglasiti, ali uz štene s demodexom, ne stignem ni jesti.



jedan od bombončića.



malom koku je bilo najteže, on je imao gadnu rancu iza uha, pa sam ga uzela k sebi. ranica se sanirala, a našla sam i pola bočice otonazola pa mu danas 2. dan kapam time i odmah je puno puno bolje, ako netko ima otonazola na lageru, pliiiiizzz!

pomozite mi da im pomognem.



zaboravila sam staviti upitnik pa sam zamoljena da to napravim.

1. skrbim za životinju
a) dolutala je susjedima i tamo seomacila

2. spol i starost životinje
oko 2 godine

3. skupljam pomoć na PŠ u novcu, hrani, lijekovima

4. životinja se nalazi kod susjede

5.životinja se nalazi u: zagrebu

6.preferiram udomljenje:
a) u blizini svojeg mjesta boravka ili bilo gdje gdje odgovara uvjetima i imam nekoga za kontrolu.

7.životinja je (odnosi se na pse):

8. zdravstveno stanje životinje:

šugarci

9. nekastrirana.
10. udomljavat ću ju uz ugovor kao pojedinac.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 10.10.2014. at 16:22. Reason: spajanje postova
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 12:28   #2
mali koko je presladak i predobar. na selu mu je bilo super, ali tu je već par dana u jako maloj kupaoni i počeo je palati i brisati van. a par dana je bio ko bubica. nemam drugu prostoriju za njega jer je u kuhinji cigančica dambo s demodexom koju ni 3 druga psa ni je ne pustimo više u sobu. pa ako mu netko može ponuditi smještaj. on se neće morati još dugo liječiti. mršavi su jako. koko je bio same košćice. sad se već pretvorio u buhtlicu.

ne znam zašto se neke slike rotiraju. na hardu stoje normalno, jesam ih zarotirala na bucketu, ali svejedno opet ovako.





koko još u dvorištu. osim iza uha i pod bradom je bio malo zgreban.



a ovo koko napravi nekoliko puta dnevno. pa ako netko ima zatvoreni wc na posudbu na kraće, dok je u kupaoni. a na selu se prasac baca u wc i skače u njemu. pa izgleda isto ovako.



a i kuhinja izgleda ovako nekoliko puta dnevno. ne daj bože da nešto zaboravim na stolu, a da se požvakati. deka je bila požvakana jako brzo.


Zadnje uređivanje lily0 : 06.10.2014. at 12:37.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:51   #3
evo nekoliko stvarčica na prodaju. sve mace treba očistiti i od šugaraca. mamicu kastrirati. kupite nešto ili donirajte, pliiiz. ni ove neću udomiti kako stvari stoje. ne treba ih još. u kvartu nema čopora jer se redovito kastrira. više ljudi radi na tome. nadam se da će tako i ostati. mislila sam kupiti oryderm mast, ali to je preskupo, neću moći, pa ću susjedi dati otychema i tretirat ćemo ih tac ticom, što se isto može, a najjeftinije je. tactica imam, isprobavala sam i nije baš išlo, ali dok nema, morat će se tako. malac kod mene ima sad čiste uši, jučer sam potročila zadnje kapi otonazola, našla sam pola bočice. za njega ću morati tu mast. ili otonazol, ako ga negdje nađem i ako još treba tretirati. njemu će sutra biti 3 tjedna tretiranja. danas idemo na kontrolu. još je u izolaciji.

srebrni privjesak s 2 peridota, dimenzije 2cmx2cm, ručni rad cijena 100 kn.



Privjesak - mohavo tirkiz, visina 2,5 cm, ručni rad, cijena 120 kn



'Slim N Lift' grudnjak, bijeli - L veličina, umetci se mogu izvaditi, nov, cijena 30 kn, donatorica mala 30



snuggie deka -plava- 40 kn, donatorica mala 30




pašina orma, za velike pse, paša ima 30 kg, jako malo korištena. 50 kn.



vidi se na kilometar kako je uho puno šugaraca. susjeda veli da ih ona može 3 tjedna liječiti. i vjerujem joj. ima 4 uredne i čiste djece u kućici bez struje. sama je s njima.


Zadnje uređivanje lily0 : 10.10.2014. at 11:04.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:16   #4
ova obitelj nije dobila ni mrvicu interesa, a kamoli koju kunu za liječenje. mamica za sad o sterilizaciji i nakon nekoliko tjedana može samo sanjati.
ni lipice ni na fejsu ni ovdje. što znači da će uskoro biti još mačića koje susjeda i sad jedva hrani. odnijela sam tamo veći dio lijeka koji sam kupila za dambo, otichem plus, pa susjeda svima kapa. dala sam i bočicu za macu susjede do nje, s kojom ne razgovaram, (ubili su zadnjeg psa, nakon 10 godina lanca od pola m, a i nedavno je držala shi tzua, novog psa, na betonu na špagici od pol m. sve sam prijavila. 1. put bezuspješno, ubili su ga, 2. put uspješno, uvjeti su se poboljšali), jer i ona ima macu, a stalno su u kontaktu. ako se svi ne izliječe, nema koristi. jučer smo došli sa sela pa ću kad se vrijeme smiri ići vidjeti dal su bolje.

barem jedna dobra vijest o velikoj obitelji od 5 maca, koja nije dobila nikakvu pomoć. mali koko je nakon ozdravljenja ekspres udomljen jer je neodoljivo sladak, a takve je imao i fotke. ljudi su ga čekali punih 6 dana da se mi vratimo u zg. kad su opet zvali nakon dogovorenih 5 dana, bila sam u ugodnom šoku. budući da je njuškalo prepuno preslatkih mačića sa super fotkama, bila sam sigurna da se više neće javiti. ali sin je htio samo koka i ni jednog drugog od predivnih malaca s njuškala. i onda su čekali još jedan dan da mi iskoristimo zadnji lijep dan.

koko je dobio predivnu obitelj s 2 jako ozbiljna i jako dobro odgojena dečka od 7 i 11 godina. zaista, ne sjećam se kad sam zadnji put srela tako besprijekorno odgojenu djecu. mama i tata su isto sjajni, inače ni djeca ne bibila takva. koko je dobio divan dom, veliki stan i obitelj punu ljubavi i brižnu. mali koko je jako željno čekan i sve su za njega već pripremili, čak i fora grebalicu. bio je malo zbunjen i nesiguran, čak je i na sekundu zbrisao u kupaonu, ali kad je dobio konzervicu, svaki stres je prošao. jako jako sam zadovoljna domom. a stariji sin je brzo postao pravi educirani znalac i zna puno stvari koje ja ne znam, npr. o limunskoj travi koja ih odbija pa ne grebu namještaj. e, da sam to prije znala. uvijek se od sreće raspričam. naročito kad imam samo jednu dobru vijest o svima. zatvaram usta i stavljam jedine 2 fotke, nije mi se dalo više šklocati flešom da se kokić ne prestraši. sretno mali moj koko. ako bude sve u redu, dat ću šanse još jednom braceku. pa makar mi opet isključe struju.





za mamicu i dalje prosim za sterilizaciju. stanje u kasici 0 kuna.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:28   #5
ipak ima još jedna dobra vijest. sad sam tek pogledala na banku i ugodno se iznenadila stanjem donacija pa mogu 50 kn od knjige koju je prodala naša dobra vila, a što je trebalo ići za dambinu kastraciju, staviti u kasicu za mamicu. pa je sad stanje za njenu kastraciju 50 kn u kasici. još samo 150 pa možemo. samo da krene.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:20   #6
ipak ima još jedna jako jako dobra vijest. zahvaljujuće donaciji privatnim kanalima, van neta, mamica je skupila ostatak za kastraciju. puno puno hvala našoj dobroj vili koja želi ostati anonimna i koja ne samo da nam osobno jako puno pomaže nego i pronalazi dobre duše na poslu kojima preporuči moje štićenike pa i oni pomognu kad zagusti. eto kako se samo jedna spašena životinja može zahvaliti. nađe si takvu udomiteljicu.

tako da mamica sad može na kastraciju! a kad vidim da je sve ok s kokovim udomljenjem, uzet ću slatkića koji se sunča.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 17:35   #7
prije 3 dana kad smo dobili za kastraciju mamice, odmah zvala susjedu i rekla je da ju od jučer navečer nije vidjela. kastraciju sam dogovorila za sutra, zvala sad susjedu i mace još nema. veli da nije uobičajeno da izostaje ni jedan dan, čak ni kad se tjerala. a crno-bijelog da nema još 2 dana dulje. boji se da se nisu otrovali jer je u dječjem parku u pasarićevoj bio postavljen otrov. otrovan je pas susjede koja ga vodi samo i isključivo tamo. baš lijepo od nje. ima još susjeda koji vode tamo pse iako je park ograđen za djecu. samo da se vrate! samo da se ništa loše nije desilo! čim se vrati, gđa će me odmah zvati, a ja idem odmah po nju. ne daj bože da se ne vrate, na 100 m je druga maca, monstrum mačiće baca po cesti, pa ću kastrirati nju. ali nadam se nadam se nadam se da će sivkkica i prijatelj doći natrag doma. malci su tužni i dozivaju mamu. veli susjeda. držite fige da se vrate! vratite se maleni!
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 21:58   #8
sivkica se srećom vratila. evo je kod mene u kupaoni s jednim maličkim u pratnji da ju bude manje strah. divna je maca, zaista posebna. dosta je uplašena. sutra idmo na kastraciju. hvala puno našim dobrim vilama!
macan se još nije vratio.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 03:10   #9
maloprije je sivkica izašla iz kade. zapravo nije izašla, nego sam ju malo mazila pa izvadila. smirila se kad je čula kako buco prede. stavila sam ju na dekicu k buci i svega ga je izljubila. veli susjeda da nije mazna, da se ne da maziti, ali bome se da. prede ko traktor. svi su bili unutra na toplom, klinci ih obožavaju, malci su bili na rukama, klinci ih ne ispuštaju, zato su i tako mazni. buco je odmah papao i mazio se kod mene.

3 sata, dok normalan narod spava, ja se brinem o novim mačkama. ne mogu od uzbuđenja spavati i od olakšanja što se vratila. ali macana nema. nemam pojma kako ću sutra ustati za kastraciju.

sivkica je odmah spremno otpozirala. fotke su odmah za udomljavanje, šteta što dekica nije ljepša. ljepšu će dobiti kad ih očistim od buha. jer mislim da ni jednog neću vratiti. turbo su udomivi i spremni oko toga surađivati poziranjem. pogledajte ovu ljepotu i medenost.







nepokon se opustila.



posebno lijepa maca, hrabra mlada mamica. nećeš se više morati kotiti. niny se zove.

lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 12:29   #10
ako nekoga uopće i zanima, niny nije otišla danas na kastraciju jer teta lily nije mogla ustati dovoljno rano. od preživjelih stresova i brige dugo nisam mogla zaspati. još se jučer istrgnula gđi iz ruke i dugo ju nisu mogli uloviti. još polumrak svijeće, klinci traže baterijom. ulovio ju je najstariji sin koji ih i skuplja. mala curica je plakala za mace. svi su se jako zabrinuli. gđa je dobra i moram joj objasniti da ne može odgajati svoju djecu punu ljubavi prema životinjama da su životinje stvari koje možeš za sobom ostaviti. da uzme jednog obavezno sa sobom. i da su kod dobrih obitelji životinje njihov sastavni dio.

evo još jedne fotke reođenog fotomodela.



inače, oni spavaju vani i koliko kužim, gđa nema pojma kamo se sakriju. samo je rekla da niny spava kod susjede pod drvima. jadno joj je sklonište. puštaju ih unutra, ali spavaju vani. s wcom i pijeskom, što si ona ne može priuštiti, spavali bi s klincima na krevetiću.

pa bih ja molila ako netko može donirati veći wc, lopaticu i kad bih mogla naći nekoga da donira mjesečno za pijesak za gđu pa da joj objanim da ih uz sve to može preko noći imati unutra. već sam napisala, ima 4 djece, žive 6 godina bez struje i jedva ih hrani. vidi se da nisu presiti na prvim fotkama gdje već 3mjesečni mačići pokušavaju sisati.

a možete i stati u red za rezervaciju.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 19:47   #11
ja bi uzela snuggie deku ako je još slobodna...
naja05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 21:33   #12
je slobodna. zahvaljujući maloj 30 imam još jednu, a jednu sam donirala za aukciju na fejsu za 13. prase. megauspješna aukcija. hvala ti puno naja05. sutra ti mogu donijeti kad idemo s kastracije. pošaljem ti sms.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 13:52   #13
niny je jučer kastrirana. s njom je išao i buco jer joj je transporter još uvijek veliki užas i puno joj je lakše kad je buco s njom. oboje su pregledanji na šugarce koji su potvrđeni. uši su im očišćene i tretirani su ivermectinom. kad sam išla po mamicu, išla sam i po strašljivka, 3. braceka kod susjede, da se i njemu uši tretiraju. odvela bih i crno-bijelog, ali on se još na žalost nije vratio doma. strašljivko je dobio i ampulu. svi naravno imaju buhe i našla sam puno mrtvih u kupaoni.

jučer smo dobili zaista velikodušnu donaciju za naše mace, sve, od donatorice koja želi ostati anonimna. puno puno hvala donatorici na velikodušnih 570 kn. pa sam odmah za strašljivka kupila wc, lopaticu, pijesak, malo suhe hrane, kupit ću mu još iz rinfuze i ostavila sam mu 3 konzerve. sve sam dala susjedi pa će sad strašljivki na miru spavati unutra. ionako je sad uvije unutra jer je ostao sam. i jako je pametan. po danu traži sam van, 2 noći se pokakao u najdublji kut, a poslije više po noći ne kaka. susjeda je bila jako sretna. a i najstariji sin, koji je još jedini bio budan kad smo se oko 21 h vratili. kad se vrati macan, i on će biti tretiran. držite fige da se to desi.ostatak će biti potrošen isključivo za mace i raspoređen za kastracije, pijesak i hranu, svi će računi biti stavljeni. sad će i jadna teta u dvorištu, koja toliko vapi za konzervama, i toliko je razočarana kad je nema, češće biti sretna. još jednom hvala hvala hvala donatorici, pala sam u nesvijest kad sam otvorila banku.

račun za kastraciju i tretiranje 3 mace od šugaraca. kastracija je 200, skupa je ampula, ali kad su sve radili, mislila sam nek stave i nju. ne bih da sam znala da toliko košta, kupila bih u petcentru. ostatak je 3 put ivermectin i 3 čišćenja. stvarno frendly. prezime sam prekrižila jer je vet stavio na krivu lily. na računima je uvijek moje puno ime. sad sam tek primijetila, pa ću zamoliti novi račun, ovaj je za 1. ruku. a i oni da nemaju krivo. ako bude dala, poslikat ću rez kad malo zaraste.



račun za mikroskopski pregled na šugarce za udomljenog koka. to ide iz druge donacije s fejsa, ali evo račun da se vidi da je bio, da mi netko ne bi opet napisao da je bio kod "vet sunčice". tad sam i dambo vodila na struganje, ali vet ju nije htio strugati.



s ovog računa ide samo ono što je za mace.



donji dio s kodovima.



ampula za sve mace. koko je već dobio, a moj šeki je niny posudio svoj foresto, kupljen mojim novcem, na 3 dana prije kastracije. svi psi imaju foresto. srećom sjetrila sam se kod auta da sam to zaboravila i vratila se u dućan.



niny večer prije kastracije.





bucek.



još jednom puno puno hvala objem anoninim donatoricama i onoj koja je došapnula prvoj. sad možemo lakše u nove pobjede.

Zadnje uređivanje lily0 : 28.10.2014. at 14:27.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 15:33   #14
Niny je prekrasna maca - jako me podsjeća na moju prvu macu Tiki - možda bi je se trebalo oglasiti i pokušati joj naći adekvatan dom.

Šteta bi bilo da se nakon svga tamo otkuda je došla otruje ili strada. :-(
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 16:10   #15
Sretno! Drzite se!
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 16:32   #16
piše malo više da niny i buco ostaju kod mene do udomljenja. oglašavat će se kad se izliječe od šugaraca. krasotica je, turboudomiva, nije divlja i dobit će priliku. ne da nije divlje, obožava se maziti. prede ko traktor. samo im je kupaona zaista tijesna. hoće netko mamicu preuzeti? ili buceka? sad ih opet imam zaista previše. bilo bi im lakše u većem prostoru. a kaj, kad dambo ne može u sobu, kuhinja je bezecirana. samo jadni leže na veš mašini. a liječenje ivermectinom dugo traje. općenito šugarci dugo traju. 3 tjedna im je ciklus. da je divlja, ne bih riskirala jer imam već 2 plahe mace koje ne mogu udomiti. velvet i bibi.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 19:40   #17
Jel imas jos jednu snuggie deku?
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 21:13   #18
imam. rezervirana?
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 09:51   #19
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
imam. rezervirana?
Yeap.
Odakle si? Na podrucju Zagreba/Samobora moze osobno preuzimanje i placanje?
Ili...?
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:41   #20
mamica se dobro oporavila od kastracije. teško joj je postalo u maloj kupaoni i često plače. pa zadnjih dana potrpam 5 drugih maca u spavaću sobu na neko vrijeme i ove pustim iz kupaone. pa niny sjedi na prozoru i čeznutljivo gleda van, a prvi put je samo gledala kud će klisnuti. i još se dosta boje pasa. kuže da im ništa neće, ali kad prođu kraj njih, totalna frka.

u ušima se i dalje radi tona crnog, svakodnevno ih kapam otichemom i čistim. buco je dosta narastao. puno papaju i buco se lijepo zaokružio.

jučer sam se čula s kokovom udomiteljicom i cijela obitelj je presretna zbog koka. gđa zvuči totalno zaljubljeno i pola sata mi je pričala o koku. kako je super sa sinovima, kako je zabavan, kako mu ne smije reći ni jedan ne, jer sinovi odmah protestiraju da ga je uvrijedila. dok su dečki budni, s njima je u sobi, pomaže im učiti, a kad odu spavati, vrati se u veliku dnevnu sobu i onda dugo i žestoko zabavlja roditelje, naganja mišeka, posvuda hoda. sva sreća da ih to ne smeta. jako sam sretna zbog koka. vele da je beskrajno zabavan.

nadam se samo da će se niny i buco isto brzo udomiti jer sad opet imam 7 maca.

evo par slikica. niny puno bolje ispada pod flešom. spektakularno ispada. uskoro ćemo ju oglasiti, nadam se da će i za njih stajati u redu.












kupila sam još nešto hrane za mace i pijeska u dm-u. stavit ću sve račune kad se vratimo sa sela, kamo idemo sutra. jer dolazi kiša, a dambo ne smije pokisnuti pa je unutra nemoguća. svakako ću gledati da od ove anonimne donacije od 570 kn ostane 200 kn za kastraciju druge dvorišne mace u susjedstvu. već bih ju kastrirala da za nju imam smještaj dok se oporavlja. tu ću uzeti i za drugu turu ivermectina. još jednom puno hvala donatoricama!
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.